IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

    От този ли комарджия точно търсиш отговор? Никога, той само предполага и се надява завалията......лошото е,че увлича и други, че е капацитет......най-губещия в историята на метала
    по ясно и конкретно мнение в тая тема не съм срещал.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dzk Разгледай мнение


      Е, това е, мисля че след няколко десетки века, златната ера ще приключи. Но не значи че за момента трябва да се отказваме от златото. Все-още то е един много добър и сигурен начин за инвестиции които човек може, трябва и ще ползва.
      Мисля ,че тайминг от няколко десетки века не е необходимо дори да го споменаваме още по-малко коментираме

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
        ...Я дай малко аргументи в полза на спад на цената на метала, че ми стана интересно, пък и винаги е хубаво да се чуе нестандартно мнение.

        https://www.heraeus-gold.de/de?utm_s...der_startseite
        Ако искаш едно нестандартно мнение, ето какво си мисля аз. Златото е предназначено за пренасяне и запазване на стойността си през големи периоди от време. Говорим за периоди повече от 50 години. Ако то се продаде във този период, то може да спечелиш, но може и да загубиш. Въпрос на късмет. Но ако го задържиш повече от това, то ще запази и увеличи стойноста която е имал в началото на периода. Затова смятам че златото не трябва да се купува с цел спекула (разбирай с цел продажба на по-висока цена), а с цел запазване на стойността на ресурсите в достатъчно големи периоди от време. И това то (златото) прави вече 3000 години и повече.

        Но... тук следва думата "НО". Аз мисля че тази си роля златото ще продължи да го прави, но изглежда че времето му изтича. Причината е проста: до сега златото е било много ограничено като количество, и трудно за добиване. И така то може да се приеме за константа. В света съществува по различни оценки около 170 000 тона злато. То не се увеличава, не се произвежда, а само се преразпределя между повечето население на планетата Земя. И тази му характеристика обуславя качеството му за съхранител на ресурси във времето. И затова и цената му винаги е растяла.

        Но с развитието на технологиите, изглежда това ще се промени. Не казвам че това ще стане утре или след 10 години. Но това мисля че ще се промени поради развитието на космическите полети. Мисля че след около 100-150 години ще започне редовен добив на суровини от други планети и астероиди. Началото вече е дадено. Вече има организации създадени с цел добив на ценни метали от астероиди. 2030 година се очаква да бъде изследван астероида "psyche 16". По предварителни прогнози ценните метали в него, които включват злато и платина по настоящи цени са 700 квинтилиона долара. А подобни астероиди има още много.

        Така че моето виждане е, че в рамките на 500 години ще се развие космическият рудодобив и ще има огромен добив на злато, платина и други ценни метали. Всички знаем какво се случва когато има голямо прозиводство на нещо - цената му пада. Така че тогава златото може да бъде все-още ценен метал, но не толкова ценен колкото досега. Ако си спомняте златният робот от Междузвездни войни. По наши виждания, то той веднага ще бъде разглобен и претопен на златни кюлчета. Но по времето когато се развива филма, златото е просто един обикновен метал.

        Е, това е, мисля че след няколко десетки века, златната ера ще приключи. Но не значи че за момента трябва да се отказваме от златото. Все-още то е един много добър и сигурен начин за инвестиции които човек може, трябва и ще ползва.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение



          Я дай малко аргументи в полза на спад на цената на метала, че ми стана интересно, пък и винаги е хубаво да се чуе нестандартно мнение.
          От този ли комарджия точно търсиш отговор? Никога, той само предполага и се надява завалията......лошото е,че увлича и други, че е капацитет......най-губещия в историята на метала

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

            Такива статии из нета - с лопата да ги ринеш ............ И целта и точно не е , да ограмоти ''дребния инвеститор'' ( такива няма за този актив .... дребните тук са ''щото така правят големите '' - но е почти безмислено ) , а да му продаде НЕ когато трябва ........
            Защо не се яви от 2013 / 2018 на цени 1050 / 1100 /1200 ................ ???
            Аз пак казвам , пък който иска да чува .............. 85 % - ЩЕ ВИДИМ НОВО ДЪНО ИЛИ ЦЕНИ ДО НЕГО отколкото НОВ ВРЪХ !!!!
            Ако станат 15 те % и дип се добере и бием 1920 - НЯМА ДА Е С ПОВЕЧЕ ОТ 50-100$ и то за съвсем кратко време ..........И тогава вече .... 100% - НОВО ДЪНО - под 1000 $
            Няма как, а няма и смисъл, да се появи нов търговец /който реално е почти изцяло продавач, както вече стана ясно/ при дъната в цената, тъй като на опитните участници на всеки пазар им е ясно, че масовият клиент на монетки /както и масовият клиент на акции/ купува когато цените растат, даже най-обича да купува на най-скъпото, да види, че години наред цените вървят нагоре и това да му даде увереност да купи. Но както и да е.

            Я дай малко аргументи в полза на спад на цената на метала, че ми стана интересно, пък и винаги е хубаво да се чуе нестандартно мнение.

            https://www.heraeus-gold.de/de?utm_s...der_startseite
            Last edited by LaCosta; 22.11.2019, 00:40.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

              Да, разбира се. Намаленията са в рамките на 0.5% до 1 %, което не подтиква клиента към покупка само заради намаленията, а по- скоро би си купил Филхармония, вместо Кленов Лист примерно, понеже намалението е само на първото, при положение, че така или иначе вече е решил да купува. Тези 0.5-1 % обаче, са много за нас при реален марж в рамките на 2-4 % между покупката от Европа и цена продава към клиента. Ние не купуваме/продаваме 50/50 от и към клиенти. Дисбалансът е в пропорция 5/95 в полза на продажбата в 90 % от случаите, така че за останалите 90 внасяме значително над борса. При един Черен Петък, би трябвало намалението да е по- голямо, което би подтикнало клиента да купува и тогава вече не е ок от морална гледна точка. Пак казвам, говорите неща, от които нищо не разбирате. Наличието на патос в изказа не прави мненията Ви по- кредитабилни. Напротив.
              леле. мани, че не разбираме ами и с патос говорим ))
              грешиш и в двата извода.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                Клеопатра е от Птолемеите , рода започва от Птолемей I Сотер, ....... един от военоначалниците на Александър Македонски и разбира се македонец ....
                При смърта на Ал. Македонски - главните военни си поделят огромната държава .
                В Елада (Македония ) остава Антипатър
                В Тракия - Лиземах
                В Египет - Птоломей
                В Азия - Селевк ..................

                Та нерде - нерде .............до гарата и обратно .... Клеопатрица е македонка по произход - фараон на Египет , като дядо си и прадядо си (македонци )

                пп Разбира се , нямат нищо общо със реднеците ни по настоящем от югозапад ,,,,,,,,,
                Ония древните са по скоро елини ............

                ппп Прочети пак книгата , вземи и друга на тази тематика и не търси само сцените където Антонии го бута в Клеопатра
                “По произход” по става. Стига се надува сега.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

                  Да, разбира се. Намаленията са в рамките на 0.5% до 1 %, което не подтиква клиента към покупка само заради намаленията, а по- скоро би си купил Филхармония, вместо Кленов Лист примерно, понеже намалението е само на първото, при положение, че така или иначе вече е решил да купува. Тези 0.5-1 % обаче, са много за нас при реален марж в рамките на 2-4 % между покупката от Европа и цена продава към клиента. Ние не купуваме/продаваме 50/50 от и към клиенти. Дисбалансът е в пропорция 5/95 в полза на продажбата в 90 % от случаите, така че за останалите 90 внасяме значително над борса. При един Черен Петък, би трябвало намалението да е по- голямо, което би подтикнало клиента да купува и тогава вече не е ок от морална гледна точка. Пак казвам, говорите неща, от които нищо не разбирате. Наличието на патос в изказа не прави мненията Ви по- кредитабилни. Напротив.
                  Круме , а какво ще обясниш '' с думи прости'' , на купилите си сега от теб на скъпо злато при скъп долар ,,,,,,, ( 100гр кюлче наближава 8800 ) , когато това кюлче стане 6000 лв ....... или 5500 ..........

                  Че инвестицията в Злато , когато и да я направиш - си заслужава ????

                  Аз , лично , предпочитам 6000 пред 8800 ............... И нека пак си заслужава !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

                    "инвестицията" не е стока, но ти пускаш намаления ))
                    а ако се обърка някой и реши да "инвестира" баш с тия намаления, няма ли да го мислиш?!

                    не е ли по-лесно да говориш по-направо и да не се оплиташ сам с тия увъртания.

                    така и не можах да свикна на физическото да му се вика инвестиция.
                    успех.
                    Да, разбира се. Намаленията са в рамките на 0.5% до 1 %, което не подтиква клиента към покупка само заради намаленията, а по- скоро би си купил Филхармония, вместо Кленов Лист примерно, понеже намалението е само на първото, при положение, че така или иначе вече е решил да купува. Тези 0.5-1 % обаче, са много за нас при реален марж в рамките на 2-4 % между покупката от Европа и цена продава към клиента. Ние не купуваме/продаваме 50/50 от и към клиенти. Дисбалансът е в пропорция 5/95 в полза на продажбата в 90 % от случаите, така че за останалите 90 внасяме значително над борса. При един Черен Петък, би трябвало намалението да е по- голямо, което би подтикнало клиента да купува и тогава вече не е ок от морална гледна точка. Пак казвам, говорите неща, от които нищо не разбирате. Наличието на патос в изказа не прави мненията Ви по- кредитабилни. Напротив.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      радвам се, че е така, но се опитай да докараш спред като немските койшопове поне за малко... това не е трик нито измама, а работа с малък марж, която ще ти се отплати във времето.

                      за да получиш трябва да дадеш

                      давам ти пример с едни от нюрнберг с 400 години история, уж заложна къща, но стабилки

                      https://www.gold-silber-muenzen-shop...rs-1-unze.html

                      вярно е, че това са цени на място, но все пак 30,5 евро спред при филхаромнията е нещо съвсем различно от бг спредовете.

                      знам , че не може да го докараш до там, но не е грешно да се мисли в тази посока ако искате развитие на пазара в България.

                      поздрави и успех
                      Пазарът не функционира така, както и на двама ни се иска. Няма да давам точни цифри, но ще ти дам съотношение за да придобиеш представа. Немският пазар е около 100 пъти по- голям от българския. Или казано иначе, нямам против онези маржове, но на онези обеми.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

                        Инвестицията не е търговска стока. Различно е. Понякога пускам намаления за да изчистя завишени количества и имам такава секция в сайта, но те са повече дни и има логика, понеже на масата инвеститори във физическо злато не им е толкова важно, дали златото е 1470 или 1500, понеже гледат с години напред. Та, накратко- инвестицията не е конфекция и не ми е важно да правя такива пари. Ако, го направя, ще пусна детайлно обяснение, но ме притеснява, че въпреки това е възможно някой да инвестира само заради отстъпката, което не е коректно и не искам да ми тежи на съвестта.
                        "инвестицията" не е стока, но ти пускаш намаления ))
                        а ако се обърка някой и реши да "инвестира" баш с тия намаления, няма ли да го мислиш?!

                        не е ли по-лесно да говориш по-направо и да не се оплиташ сам с тия увъртания.

                        така и не можах да свикна на физическото да му се вика инвестиция.
                        успех.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Подозирам, че този Марк Антоний е бил голям бонбон . Светил си й ти на баба ти Клеопатра .

                          Слънце, казвам, че със Селена си приличаме, не с майка й. Не ме четеш и туйто. Ще си умра неразбрана.

                          Хай да видим ще пада ли цената през декември.

                          ПП Нерде Египет, нерде Македония, ама карай за гарата, ти си ми слабост .
                          Клеопатра е от Птолемеите , рода започва от Птолемей I Сотер, ....... един от военоначалниците на Александър Македонски и разбира се македонец ....
                          При смърта на Ал. Македонски - главните военни си поделят огромната държава .
                          В Елада (Македония ) остава Антипатър
                          В Тракия - Лиземах
                          В Египет - Птоломей
                          В Азия - Селевк ..................

                          Та нерде - нерде .............до гарата и обратно .... Клеопатрица е македонка по произход - фараон на Египет , като дядо си и прадядо си (македонци )

                          пп Разбира се , нямат нищо общо със реднеците ни по настоящем от югозапад ,,,,,,,,,
                          Ония древните са по скоро елини ............

                          ппп Прочети пак книгата , вземи и друга на тази тематика и не търси само сцените където Антонии го бута в Клеопатра
                          Last edited by Correctively objective; 21.11.2019, 18:48.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Но пък имаме дълбочина, и други работи Казват, че скромността е прикрита форма на гордост. При Вас, драги тя е с голямо покритие
                            Малко се отклонихме от темата, но пък се оказахме в интересните й покрайнини.Това за гордостта явно го е казал някой мъдър монах. При тях има един момент, в който те изпадат в прелест - състояние на опиянение от постигнатия резултат на водения в лишения и аскетичност живот. Своего рода възгордяване, а монасите не изглеждат нескромни. Може би в света на суетата този процес да спира дотук и тази сентенция да е вярна. За монаха трънливият път тепърва започва, докато в уединение развие усещане за собствената си нищност. В нормалния живот това е невъзможно, защото всеки те блъска в метрото и в мол-а.А това с дълбочината - постави сетивата ми нащрек. Прозвуча ми като - тясна социалистка.
                            Last edited by pinoccio; 21.11.2019, 18:55.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                              Много интригуващо. А пък аз съм само един обикновен софиянец, който живее в близост до някогашната шкембеджийница "Витиня", на "Мадрид". Нея вече я няма. Ама то и нас толкоз ни има. Съдбата ни е такава. Навремето една мъдра личност казваше, че няма по-трагична съдба от тази на малкия и обикновен човек. Освен една празна корица да си сложа - на книга, която никога не е писана.
                              Но пък имаме дълбочина, и други работи Казват, че скромността е прикрита форма на гордост. При Вас, драги тя е с голямо покритие

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                                Глупава македонка ..... Могла е да осигури на децата си римския престол чрез ЦЕЗАР....
                                Избрала грешно Марк Антониии и ..... последствията са ясни .........

                                Верно си приличате ....... Само че тя не е имала време като теб , да каже на ЦЕЗАР , че '' паднал се не рита ''
                                Подозирам, че този Марк Антоний е бил голям бонбон . Светил си й ти на баба ти Клеопатра .

                                Слънце, казвам, че със Селена си приличаме, не с майка й. Не ме четеш и туйто. Ще си умра неразбрана.

                                Хай да видим ще пада ли цената през декември.

                                ПП Нерде Египет, нерде Македония, ама карай за гарата, ти си ми слабост .
                                Last edited by Selena; 21.11.2019, 18:11.

                                Коментар

                                Working...
                                X