IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дървеният матрял е в "дефлация" от понеделник обаче

    Интересно, ако е купен този петък колко ще предпази от инфлация в следващата една година. Някой тука ще се престраши ли в понеделник с дърво?

    Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
    Положението за последната една година. Златото е стабилно. Новите поколения сега кълват на артии и въздух под налягане. Набутали са кеша в койни и планират да са милионери до другата седмица. Иначе "властите" казаха че няма инфлация. Вервайте им....

    Много ме кефи дървения материал! Оказа се най добрата инвестиция на света.

    Last edited by Money; 15.05.2021, 12:08.

    Коментар


    • Та кой казваше,че ТА не работи
      Мой пост преди месец и половина,има някои несъответствия откъм тайминг,но никой не е безгрешен
      Click image for larger version

Name:	Screenshot_5.jpg
Views:	1
Size:	40.5 КБ
ID:	3759740


      И сегашното състояние на нещата

      Click image for larger version

Name:	Screenshot_6.jpg
Views:	1
Size:	65.2 КБ
ID:	3759741
      Last edited by bokogega; 14.05.2021, 21:23.
      "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение



        Франция въвежда препоръчителна дата за консумация, а не срок на годност.
        Едно ,че правят дъмпинг на пазара и второ мургавите ни събратя ще ги изкупят и пласират по градските пазари...и къде са вземащите пари
        за проверки?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

          Може,ако им изтича срокът на годност.


          Франция въвежда препоръчителна дата за консумация, а не срок на годност.
          Last edited by Selena; 14.05.2021, 19:16.

          Коментар


          • Положението за последната една година. Златото е стабилно. Новите поколения сега кълват на артии и въздух под налягане. Набутали са кеша в койни и планират да са милионери до другата седмица. Иначе "властите" казаха че няма инфлация. Вервайте им....

            Много ме кефи дървения материал! Оказа се най добрата инвестиция на света.

            Last edited by alphaomega; 14.05.2021, 18:42.

            Коментар


            • TIPS

              Но паниката е безсмислена според мене

              Коментар


              • При истински тоталитарен режим (т.е. 100% в системата) де факто нямаш защита от инфлация. Чети "Златния телец", за да видиш какво правят хората със съкровищата си, когато просто не могат да се ползват от тях.

                В по-нормалните случаи ВСЯКАКВИ активи стават за защита от инфлация, но на първо място са абсолютно необходимите неща. Производствена земя например е доста по-добре от апартамент или хотел. Всички метали, които участват в производството са много по-добър вариант от златото. Суровини, храни, торове (виж какво става с тях и ще ти падне шапката), фуражи... всичко това е в пъти по-добре от златото. Това не е мнение, а исторически факт. Да се купува злато за защита от инфлация работи донякъде, но е с изключително ниско КПД. Златото е застраховка, която да се надяваш да предадеш на децата си, а не дa се наложи да използваш.

                За биткойн вече точна аналогия трудно може да се намери. Лаишкото ми мнението е, че това нещо е изключително вредно и да се разчита на него да държи стойност ми прилича на хомеопатия. В същото време обаче вярата може да бъде нещо много мощно и нищо около биткойн не би ме учудило.

                Тук във форума често се споменава ваймарската инфлация, но досега не съм видял някой да е разбрал защо възниква. Не е заради печатането на пари.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                  Яйца от 6 стини в Лидл.
                  Може,ако им изтича срокът на годност.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    И алтернативите за защита от инфлацията са? Недвижими имоти? Земя? Други метали?

                    Коя е най-добрата защита от инфлацията? Индексите? Микс от всичко горно? Какво пропускам? Биткоин?

                    Държа да чуя твоето мнение по въпроса, защото ще е съвсем друга гледна точка.

                    Още нещо - колко от горните неща са “извън системата”?
                    Яйца от 6 стини в Лидл.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Капиталисте, златото далеч не е най-добрата защита от инфлация. Това е безспорен исторически факт. Златото е концентрирана стойност, що годе независама от системата и без срок на годност. Прочети назад темата, като все пак отсяваш зърното от плявата.
                      И алтернативите за защита от инфлацията са? Недвижими имоти? Земя? Други метали?

                      Коя е най-добрата защита от инфлацията? Индексите? Микс от всичко горно? Какво пропускам? Биткоин?

                      Държа да чуя твоето мнение по въпроса, защото ще е съвсем друга гледна точка.

                      Още нещо - колко от горните неща са “извън системата”?
                      Last edited by Selena; 14.05.2021, 17:19.

                      Коментар


                      • Капиталисте, златото далеч не е най-добрата защита от инфлация. Това е безспорен исторически факт. Златото е концентрирана стойност, що годе независама от системата и без срок на годност. Прочети назад темата, като все пак отсяваш зърното от плявата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от capitalist19 Разгледай мнение
                          Златото няма нищо общо с инфлацията ... А и какво означава инфлация , ако гледаме официалната , която уж мери кошница златото се прдставя не зле , но ако го мерим по реалната е много зле .... Какво имам предвид , под реална , ако караш на хляб и сол златото покрива реалната , но ако си бил средна класа преди 10-15 - 20 години половин тройнция стигаше за месеца , но сега за да си средна класа 1 тройнция е минимума, ... Това се дължи и освен на поскъпването на стоки и услуги на някои разходи , които преди ги нямаше, но сега са задължителни , някой от златарите ще каже , ами ще се ограничиш и пак ще се вместиш , даде , ама къв е смисъла да си спестил в злато и да си го стискал и накрая да ядеш ляб и сол...Живота се промени с това и изискванията , а цената на златото не отразява тези промени, освен в цената на хляб Стара Загора....
                          При положение, че си се вторачил само в златото. В Стара Загора или на Марс.

                          На мен пък ми е любопитно защо форумци (особено такива регистрирани преди два петъка ), които са фенове на други активи периодически идват тук с едни и същи мантри.

                          Я ги дай тези “разходи дето преди ги е нямало” да ги видим, че ми стана любопитно.
                          Last edited by Selena; 14.05.2021, 12:20.

                          Коментар


                          • Златото няма нищо общо с инфлацията ... А и какво означава инфлация , ако гледаме официалната , която уж мери кошница златото се прдставя не зле , но ако го мерим по реалната е много зле .... Какво имам предвид , под реална , ако караш на хляб и сол златото покрива реалната , но ако си бил средна класа преди 10-15 - 20 години половин тройнция стигаше за месеца , но сега за да си средна класа 1 тройнция е минимума, ... Това се дължи и освен на поскъпването на стоки и услуги на някои разходи , които преди ги нямаше, но сега са задължителни , някой от златарите ще каже , ами ще се ограничиш и пак ще се вместиш , даде , ама къв е смисъла да си спестил в злато и да си го стискал и накрая да ядеш ляб и сол...Живота се промени с това и изискванията , а цената на златото не отразява тези промени, освен в цената на хляб Стара Загора....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Кой ще ми обясни защо златото пада при инфлация? Питам само златните буболечки

                              YOLO, ravnovesie, dddd, pipbel и т.н. да мълчат
                              Пада или флуктуира? Пада на годишна база? На месечна база?

                              На годишна база чета спад от 3,97 %.

                              Обаче златната буба гледа на каква цена го е купила и коя година го е купила.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Кой ще ми обясни защо златото пада при инфлация? Питам само златните буболечки

                                YOLO, ravnovesie, dddd, pipbel и т.н. да мълчат
                                упсс, чакай чакай
                                самия мишето илиев заговори за инфлация..., невероятно!!

                                няма как да не се включа , за да ти благодаря по прогнозата с 95% вероятност за $1,500 ; което си беше прогноза за 95% вероятност $1,800

                                благодаря!!

                                от тук нещо прогноза за десетгодишните??

                                Коментар

                                Working...
                                X