IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    "Активирането" на добив не е като лампата в коридора. Години минават. И то без да отчиташ политически риск и зелени простотии. А иначе при "определени нива" може и в лаборатории да почне да се произвежда.

    Дори и да приемем че се увеличи добивът от сегашните нива с 500% за кратък период от време това изобщо няма да повлияе на цената на златото в близките 5 години. Причината е както казах е че златото се извлича от земята бавно и в малки количества. Количеството на новото добито злато е нищожно в сравнение със златото което се държи като резерв и циркулира в икономиката и на пазарите. Дори и да увеличим добива със 500% от утре ще ни трябват най малко 20 години за да удвоим резервите които са трупани през последните 5000 години. В същото време обаче търсенето на злато ще нараства все повече както за индустрията така за инвестиционни цели. Тоест излиза че колкото и да копаем не можем да го обезценим. И това е доказано практически през цялата история. Златото винаги е било ценно независимо от това колко се добива.

    Според официалните данни и това което е документирано, добитото злато е около 200 000 тона. Но реално е много повече. Може би дори е двойно повече.
    Сега при тези цени добиваме средно 2600 тона на година. И това е рекорден добив.
    Направи си сметката какво трябва да се случи за да се обезцени златото с 50%.
    Last edited by alphaomega; 06.06.2021, 02:23.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение

      поне десет пъти съм го писал последните десет години..., при определени нива , може да се активира добив х2; х3 , че и х5
      точните параметри много ясно и за мен са неясни
      "Активирането" на добив не е като лампата в коридора. Години минават. И то без да отчиташ политически риск и зелени простотии. А иначе при "определени нива" може и в лаборатории да почне да се произвежда.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
        ЗНАЕТЕ ЛИ, ЧЕ...

        Златото не е рядък метал нито пък е трудно за добиване! За разлика от много други метали, почти всеки може да намери и да си изкопае злато с минимални знания и ръчно оборудване. Има го навсякъде във всички държави.... но в малки количества. Среброто например въпреки че го има в далеч по големи количества (Залежите са около 18 пъти повече от златото) е много по трудно за намиране и добивaне в свободно състояние.
        поне десет пъти съм го писал последните десет години..., при определени нива , може да се активира добив х2; х3 , че и х5
        точните параметри много ясно и за мен са неясни

        но според мен в момента за да се активира свръх добив за нужни стабилни нива в диапазона 2.00-2.20

        обръщаме обратната страна на тоягата, и да помислим, кой има нужда от тоя свръх добив.., или кой не желеа да се състои...

        в следващите 6 -10 месеца си ренджим 1.7-2.0

        Коментар


        • It seems that Russia has just attempted to strike another blow against the greenback.
          The country announced this week it will completely remove all US dollar assets from its National Wealth Fund (NWF) and add gold to it for the first time on record.
          The NWF is Russia’s so-called rainy-day fund which accumulates the country's oil revenue and has been initially designed to support the pension system. As of May 1, it was worth $185.9 billion.
          Putting its money where its mouth is (so to speak), the fund will add a 20% gold holding to its existing assets, and update its fiat currency holdings to 40% in euros and 30% in yuan. Japanese yen and British pound will make up 5% each.
          The move comes as part of a broader strategy outlined by Putin to "de-dollarize" the Russian economy.

          Коментар


          • ЗНАЕТЕ ЛИ, ЧЕ...

            Златото не е рядък метал нито пък е трудно за добиване! За разлика от много други метали, почти всеки може да намери и да си изкопае злато с минимални знания и ръчно оборудване. Има го навсякъде във всички държави.... но в малки количества. Среброто например въпреки че го има в далеч по големи количества (Залежите са около 18 пъти повече от златото) е много по трудно за намиране и добивaне в свободно състояние.

            Коментар


            • Сребърната секира се забави много. ЦЦЦ.
              Нужно им е много евтино и много голямо количество жълто.
              Ама пак ще си оцапат ръчичките.
              После ще повторят историята с жълтото на BANK OF ENGLAND и лизинговото злато.
              Толкова са предсказуеми.
              Ама тоя път ги няма май съветите да им ударят едно рамо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                Хартиеното или физическото, че има разлика?
                А на монети или на кюлчета? На филхармонията или на пандата? Все умни, интелигентни въпроси, които чакат своя належащ отговор.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение
                  ще удари 5000 долара тая година.. всички от бития кон бягат при златото.
                  Хартиеното или физическото, че има разлика?

                  Коментар


                  • Ако падне златото под 1600 може да отиде надолу, но ако се задържи над тези нива и прави опити за пробив ще върви бавно нагоре, сребро не зависимо от натиска и колебанията нагоре, но може да има големи корекции... може би над 33 до края на годината... това е просто мое мое мнение ...
                    Какво ще стане, ако в България останат само цигани и държавни служители?!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Намалям на 85% за под $1600 в следващите 12 месеца

                      Ама който сега има шанс за 10 години да излезе на нулата, но продължава да стиска... не знам


                      имаме потвърждение на 85% за 2,2
                      в първия момент ми се стори малко нереалистично, но щом мишето го рекъл, що пък да не...
                      даже ще скъся месеците от 12 на 4

                      благодаря!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                        Въобще ....работата е непрестанна игра в диапазона 1400 / 2800 .............. като времето между двете изписани цени , разбира се , е години
                        Мда. С други думи цената ще варира в този тесен диапазон.

                        Моята тираджийска прогноза - златото бавничко, но стабилно, нагоре до края на годината. Ще продължава обаче да изостава от повечето други метали и суровините като цяло.

                        Коментар


                        • Намалям на 85% за под $1600 в следващите 12 месеца

                          Ама който сега има шанс за 10 години да излезе на нулата, но продължава да стиска... не знам

                          Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
                          @ къде е мишето илиев да каже как с 95% удря 1,5

                          благодаря мише, топ антииндикатор си

                          чакам с нетърпение новата прогноза за десетгодишните-как корелират с тенекето

                          блаодаря!

                          Коментар


                          • супер рядко се наемам за прогнози, но този път и аз ще се осмеля
                            след всичките стимули и печатарски механизми 1,4 ми се струва толкова вероятно, колкото и 2,8
                            още в диапазона 2,2-2,4 могат да се активират толкова мини, че добива да се удвои, даже утрои, така че според мен, бленуваното зачертаване на дългове с 3.00 ... 5.00 за сега се отлага за следващата петилетка
                            в следващото тримесечие го виждам да гони всички ресурси и нещо от между 2.00-2.20
                            от там много голямо значение как ще приключи пакета, който приключва септември..., и цената на десетгошните , но мишето не включва да каже какво ще се случва с десетгодишните

                            поздрави и успех на всички

                            Коментар


                            • Оттук някъде , мисля че ще започнат да го свалят ................

                              Според мен е рано за атака на върха , но дори и да стане , ще корегираме поне 70-80 $ преди това ..............
                              Не изключвам технически и вълново ново дъно , което ако стане ще е при около 1600 -1580 , но по скоро клоня към корекция на текущия тренд и продължение
                              Затова ......внимателно с ДЪЛГИТЕ ........ Аз каквото съм купил по пътя до тук от началото на април съм затворил на 85% .............. Оттук , за мен имат думата КЪСИТЕ ..... Всичко със стоп , защото може и да е доста плитка корекцията ............. И местене .....който знае къде и защо ..............

                              Нов връх ще правим , но цени от 3000$ .....5000$ (гледам че трендчето вече е възбудило рейдалио-то ) и така нататък нагоре ....... НЕ !!!

                              Въобще ....работата е непрестанна игра в диапазона 1400 / 2800 .............. като времето между двете изписани цени , разбира се , е години ................
                              За сега - КЪСИ .....
                              При образуването на няколко мечи бара , ще се изясни повече , каква ще е корекцията , колко и докъде ...... хипотетично , но с голяма доза вероятност .............

                              Коментар


                              • Прогнози сме чели всякакви.Пък и всеки има право на такива тук.
                                По-скоро някой с технически познания да сподели как ги вижда нещата.

                                Коментар

                                Working...
                                X