IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мене в дългосрочен план златото ще поскъпва все повече и повече и нищо не може да спре възхода на неговата цена до космически нива. Причината - електрониката (а от нея зависи бъдещето), ще потреблява все повече и повече злато, а добивите ще стават все по-малки и по-малки. Нови находища не се откриват, а старите са силно неефективни - трябва да се прекопаят стотици тонове земна маса, за да се извлече един единствен грам.

    Към всичко това добавям и невероятния интерес на извънземните към златото (това е обяснимо), както и това, че нашите управници плащат за нови технологии със наличните златни резерви. Към днешна дата въобще не е ясно има ли златни резерви, или те са фалшифицирани. Истинско е само златото, което циркулира в населението, и новоизкопаните количества, които бързо потъват в електрониката и малко в населението.

    Имаме непрекъсната загуба на злато. Всеки път, когато някой изхвърли стара електроника, всъщност той изхвърля и няколко милиграма злато. Като се умножи това в световен план, излиза че всяка една година се изхвърлят на боклука тонове злато, което няма как да бъде рециклирано и извлечено отново.

    Като цяло според мене за в бъдеще не само цената на златото ще нараства до небивали стойности, но и на човечеството му предстои тежка ЗЛАТНА КРИЗА, предизвикана от острия дефицит на злато. Успокоение е, че по всички небесни тела в слънчевата система би трябвало да има големи количества злато в повърхностния слой, дошло с метеоритите. Лошата новина обаче е, че вероятно извънземните отдавна са изкопали лесните находища, и за нас пак остава трудния начин да прекопаваме хиляди тонове за един единствен грам.

    ПП: Тази моя теория за извънземните, които отдавна са опоскали всичкото лесно злато в цялата слънчева система, се връзва със статистическите данни за налично злато на земята. Би трябвало да е поне 1000 пъти повече от това, което казва статистиката, но по неведоми причини то изчезва нанякъде и това се случва от най-дълбока древност чак до ден днешен. Ще се случва и за в бъдеще, така че покупката на физическо злато с дългосрочна инвестиционна цел си остава най-добрата инвестиция сега и за в бъдеще.
    Last edited by Mateev; 19.11.2019, 13:46.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение
      Малко да Ви изкарам от ТА. Една статия, която пиша от известно време относно притесненията на инвеститорите във физическо злато. За въпроси, насреща съм. https://igold.bg/blog/20-greshki-pri...tziya-v-zlato/
      Съществуват доста неточности в този посочен анализ. Те започват още в началото. След като златото е определено като инвестиционно, няма никакво значение дали е виенска филхармония или занзибарски носорог. По-нататък - маркетингът не играе никаква роля, просто идва една фирма и продава и купува злато. Не е задължително тя да съществува за вечни времена, за да бъде златото ликвидно. То е ликвидно само по себе си, а не по причина на съществуването на фирма, която продава и купува злато. Златото е пари, а не е определена стока. Въпросът с историческите монети отново попада сферата на разсъжденията за същността на инвестиционното злато, след като изключваме нумизматична стойност. Защото иначе говорим за нумизматика, а не за инвестиция в злато. Когато говорим за инвестиция в злато, неизменно се появява понятието - инвестиционно злато. Затова класификацията на швейцарските вренели, френските мариани и наполеони, белгийските леополди, италианските умберто - просто не играе никаква роля, за да бъде вкарвана в анализа за инвестицията в злато. Инвестицията е в материал, а не в монети. Другото е нумизматика, ако изобщо има пазар. Целият анализ може да бъде сведен само до едно просто изречение - когато и да купите злато, все сте на далавера, ако инвестирате в дългосрочен план за децата и внуците си. Има и играчи, които инвестират и за два дни, но анализът е насочен към обикновените хора. На всеки двайсет години златото коригира цената си по цените на останалите стоки и услуги, колкото и да бива подлагано на натиск. Вие не ставате по-богати от това, но спасявате парите си. Защото стойността му във времето остава неизменна, ако игнорираме влиянието на златодобива. Въпросът за трезора също е много чувствителен. Златото е последно убежище за парите ни, затова и трезорът не може да бъде разглеждан като последно убежище за златото ни. Трезорът би се оказал твърде далеч и недостижим, ако се случат някакви "последни" събития - събития, които са крайни по своя характер и обратимост.
      Last edited by pinoccio; 19.11.2019, 11:44.

      Коментар


      • Круме .... интересно ми е как се развиха нещата с форумеца gold&gold ???

        Тук , той ти '' хвърля ръкавица '' ............


        Първоначално изпратено от gold&gold Разгледай мнение

        Крумчо,само заради теб си направих регистрация и си губя времето в момента да ти кажа едно две неща!
        От политика - хал хабер си нямаш и нищо не вдяваш - не се и опитвай!
        От финанси и инвестиции - материята ти е тъмна индия - нищо не отбираш!
        Като търговец на злато - не знам до колко ти е успешно начинанието - но и там имаш потресаващи незнания.

        Първоначално изпратено от Krum Atanasov
        Видя се, че импийчмънта не върви към реален импийчмънт и златото върна нагоре от около 1455 USD до около 1500 USD. Според мен, моментът за покупка на злато е много подходящ.

        Тук ти хвърлям ръкавицата за следното;
        Аз в момента продадох злато (моментът за ПРОДАЖБА на злато е много подходящ) - електронно на $1507 таргета ми е $1370 Време.... трудно да го определя с голяма доза точност, но в рамките на този месец.

        Бих заложил и една унция физическо за тази ми позиция и твойте настроения - но не играя хазарт!

        Ти я приемаш ...............
        След 10 - тина дена , цената , едва прехвърлила с 1 $ неговия вход ти ....... го караш да ходи до офиса ти ( макар че на теб '' небето ти е таргет '' ) да носи облога

        Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

        Taка и не разбрах кой си, но в момента златото е на 1508 USD. Мисля, че ми дължиш нещо. Можеш да ми го донесеш в офиса.
        И се питам ....... още 10 дена по -късно ( стана като по Дюма ) ......... ти , Круме на 1445 (60$ по посоката му ) ..... тичаше ли да върнеш взетото и да оставиш дължимото ......

        Щото не видях пост по дебата ви ............. Та за'тва питам ....
        Last edited by Correctively objective; 19.11.2019, 09:17.

        Коментар


        • Не знам защо си цитирал мой пост ? Неразбирам - питаш ли нещо , или казваш ..........


          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


          Че те вече от бая месеци са над дабъл на годишна база (намбър уан при мене по доходност) - не виждам какво толкова ще е космическо ако направят същото още веднъж, особено ако среброто иде къмто 20-така....има примери такива и то в последната петилетка..
          ''Космическо'' е употребено в кавички . Тоест , използвана е ирония към г-н Берто , чието е определението ........ Препратката е , че ще познае , толкова - колкото за движението на GOLD последните 20 дни .............. Разбира се , под формата на шега ..... Възможно е и да познае ... Все пак без обосновка и някакви доводи - шанса му е 50/50
          А честно , дори не ги знам тия .........
          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          A и сега фундаментално са много по добре заредени за такъв скок спрямо преди години.
          Ок ! Купувай ги ........... Щом си добър фундаменталист
          Аз не отдавам голямо значение на новините и събитията

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение

            С т. 19 не съм много съгласен. Тия дни излезе някаква нова европейска директива за трезорите.
            С тази точка и аз не съм съгласен. От държавите и правителствата всичко може да се очаква. Национализацията винаги е възможна, така че не бива да бъде отхвърляна с лека ръка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение
              Малко да Ви изкарам от ТА. Една статия, която пиша от известно време относно притесненията на инвеститорите във физическо злато. За въпроси, насреща съм. https://igold.bg/blog/20-greshki-pri...tziya-v-zlato/
              Това инвестиционно злато ли е или нумизматично?
              https://www.walmart.com/ip/2011-Cana...Card/857238300
              Тираж по спомен 8300 броя.
              Last edited by blackaquarius; 19.11.2019, 00:22.
              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение
                Малко да Ви изкарам от ТА. Една статия, която пиша от известно време относно притесненията на инвеститорите във физическо злато. За въпроси, насреща съм. https://igold.bg/blog/20-greshki-pri...tziya-v-zlato/
                С т. 19 не съм много съгласен. Тия дни излезе някаква нова европейска директива за трезорите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Че те вече от бая месеци са над дабъл на годишна база (намбър уан при мене по доходност) - не виждам какво толкова ще е космическо ако направят същото още веднъж, особено ако среброто иде къмто 20-така....има примери такива и то в последната петилетка.
                  A и сега фундаментално са много по добре заредени за такъв скок спрямо преди години.
                  Що му се косиш? Неговата стратегия е да работи срещу фундаментални активи и винаги губи. После изчезва за година и сменя ника.

                  Коментар


                  • Малко да Ви изкарам от ТА. Една статия, която пиша от известно време относно притесненията на инвеститорите във физическо злато. За въпроси, насреща съм. https://igold.bg/blog/20-greshki-pri...tziya-v-zlato/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                      Абе , ти и в Златото преди 15-17 дена тръгна за '' скок '' , ама .......... се върна да с е засилиш , нали ??
                      И за ..... '' buy the dips '' .... естествено ???

                      Ако някой от АG чете в момента ( не дай боже ) , сигурно НЕ се радва много-много , че ти очакваш '' КОСМИЧЕСКИ СКОК '' , за тях
                      Че те вече от бая месеци са над дабъл на годишна база (намбър уан при мене по доходност) - не виждам какво толкова ще е космическо ако направят същото още веднъж, особено ако среброто иде къмто 20-така....има примери такива и то в последната петилетка.
                      A и сега фундаментално са много по добре заредени за такъв скок спрямо преди години.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                        Абе , ти и в Златото преди 15-17 дена тръгна за '' скок '' , ама .......... се върна да с е засилиш , нали ??
                        И за ..... '' buy the dips '' .... естествено ???

                        Ако някой от АG чете в момента ( не дай боже ) , сигурно НЕ се радва много-много , че ти очакваш '' КОСМИЧЕСКИ СКОК '' , за тях
                        +
                        А ето кой е бил сред тарикатите помпили жълтото тенеке


                        +
                        Πpeз пocлeднитe мeceци дaтcĸaтa бaнĸa Dаnѕkе Ваnk ce нaмиpa в цeнтъpa нa нaй-гoлeмия cĸaндaл зa пpaнe нa пapи в cвeтa, тъй ĸaтo бaнĸaтa e пoмaгaлa нa ocнoвнo pycĸи гpaждaни дa зaoбиĸaлят eвpoпeйcĸoтo зaĸoнoдaтeлcтвo. Oбщият paзмep нa cxeмaтa, в ĸoятo e yчacтвaлa финaнcoвaтa инcтитyция, ce oцeнявa нa 220 млpд. дoлapa, пpипoмни Zеrо Неdgе.
                        има нещо гнило в Дания, ха ха
                        Last edited by shokova terapia; 16.11.2019, 09:35.
                        Не е препоръка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          AG са ми слабост. Сега им е трудно, но там има мегдан за космически скок...стига да не им национализират мините в един 'хубав ден', защото и това е риск.

                          поздрави
                          Абе , ти и в Златото преди 15-17 дена тръгна за '' скок '' , ама .......... се върна да с е засилиш , нали ??
                          И за ..... '' buy the dips '' .... естествено ???

                          Ако някой от АG чете в момента ( не дай боже ) , сигурно НЕ се радва много-много , че ти очакваш '' КОСМИЧЕСКИ СКОК '' , за тях
                          Last edited by Correctively objective; 14.11.2019, 20:54.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Забелязвате ли напоследък как среброкопачите упорито отказват да падат, нали трябва обичайно да водят, метала е на почти 14% от върха, а те над двойно по малко. Айде да кажем ag, paas изкараха нелоши отчети наскоро, ала и самия сребърен етф е като тях.
                            При жълтото не е баш така, може би единици само като nem,kl, fnv са по близо до 52седм си хай.
                            Някъде бях мернал статистика че след 3 рейт ката среброто е един от най добре представящите се асети....доколко е надеждна - не знам.
                            AG са ми слабост. Сега им е трудно, но там има мегдан за космически скок...стига да не им национализират мините в един 'хубав ден', защото и това е риск.

                            поздрави
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Забелязвате ли напоследък как среброкопачите упорито отказват да падат, нали трябва обичайно да водят, метала е на почти 14% от върха, а те над двойно по малко. Айде да кажем ag, paas изкараха нелоши отчети наскоро, ала и самия сребърен етф е като тях.
                              При жълтото не е баш така, може би единици само като nem,kl, fnv са по близо до 52седм си хай.
                              Някъде бях мернал статистика че след 3 рейт ката среброто е един от най добре представящите се асети....доколко е надеждна - не знам.
                              Last edited by pipbel; 14.11.2019, 15:25.

                              Коментар


                              • В САЩ поне една трета от пенсионерите са инвестирали малко или много от пенсията си във фондове свързани с Уол Стрийт.
                                Явно с импийчмънта нищо няма да стане, тогава Дълбоката Дължава ще се опита да свали драстично акциите и индиректно да намали пенсионерската подкрепа за Тръмп.И индиректно да покачи златото.
                                А партиите са близко една до друга и всеки отлив от една към друга ще има голямо значение.
                                Другите битки на Тръмп са за фермерерите гласуващи за него.
                                Всеки гарантиран пазар за земеделска продукция (Китай, УК, ЕС ) му носи повече точки.

                                Коментар

                                Working...
                                X