IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

    Нов връх ще правим, да. Ама няма да е нито тази, нито следващата, а почти сигурно, че и 2023 няма да е този нов връх

    Ако нещо брутално се промени ще кажа, ама за сега това е
    Баце ...................... ти си порекъл да изцитираш ли некой ....................

    Само нема да се срамуваш и притесняваш ..........

    Аре.......... ше чекаме бруталното ..............

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

      Чети ги тези съобщения де ....
      Кои .............. ??
      Ако говориш за ЛС ......... от доста време нито получавам , нито мога да изпратя ..................
      Или са ме ограничили или е някакъв бъг ..........

      Коментар


      • Нов връх ще правим
        Нов връх ще правим, да. Ама няма да е нито тази, нито следващата, а почти сигурно, че и 2023 няма да е този нов връх

        Ако нещо брутално се промени ще кажа, ама за сега това е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
          Яко се раздвижиха пазарите ..........

          Златото направи седмична свещ по голяма от всички досега назад , само свеща от август 2020 която пореза всички мераци на бъговете за 3000 $ oz ......
          и в началото на която , пратих моята поздравителна катричка към тях ............ Е по ГОЛЯМА .....засега ....


          11.08 2020 .........преди големия срив ............


          Август 2020 е по голяма е като движение .........като изражение в $ ... тази сегашната дори и нея бие ................ Става интересно ....
          Очаквам тези дни нефта и индексите да последват златото ..............
          На 1770 позатворих доста къси и отворих скромни дълги ............. Въпреки че в треидинга има неписано правило '' Каквото е в четвъртък ..........продължава и петък '' ............ мисля че ще се изкарат ПАРИ и от обратното движение
          Чети ги тези съобщения де ....

          Коментар


          • Яко се раздвижиха пазарите ..........

            Златото направи седмична свещ по голяма от всички досега назад , само свеща от август 2020 която пореза всички мераци на бъговете за 3000 $ oz ......
            и в началото на която , пратих моята поздравителна катричка към тях ............ Е по ГОЛЯМА .....засега ....


            11.08 2020 .........преди големия срив ............
            Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение



            Август 2020 е по голяма е като движение .........като изражение в $ ... тази сегашната дори и нея бие ................ Става интересно ....
            Очаквам тези дни нефта и индексите да последват златото ..............
            На 1770 позатворих доста къси и отворих скромни дълги ............. Въпреки че в треидинга има неписано правило '' Каквото е в четвъртък ..........продължава и петък '' ............ мисля че ще се изкарат ПАРИ и от обратното движение

            Коментар


            • Нека и аз да си кажа... това ако ще го търсите за верификация, от темата Биткойн е


              Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              24.05.2021, 09:08
              Сгоден момент за късо злато е, но дали точно по Коледа ще гравитира около $1600 е много смело предсказание

              Коментар


              • [QUOTE=Correctively objective;n3773079]

                Поста е от 26 .05 на цена 1910$ за oz .................

                Според мен..........много точна прогноза и доста точно изпълнение.
                Поздравления за което!
                И от тук на къде!Кои са евентуалните спирки надолу и в крайна сметка продължаваме ли възходящото движение?
                Какъв е техническият прочит на картинката.........за тези които имат очите и знанията по въпроса?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
                  Да не забравяме, че и копачите са се набълбукали с кредити до козирките (особено покрай ковид кризата), така че очаквам изненади и там.
                  Нямам идея как ти дойде да плеснеш чак такава глупости. Може при някой отделен, изолиран копач да е така, но повечето се къпят в ликвидност и си изкупуват акциите, защото няма какво да си правят парите. Nem ли е с дългове, kl ли, gold?

                  Коментар




                  • Поста е от 26 .05 на цена 1910$ за oz ................. последния ми в темата оттогава ............


                    Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                    Оттук някъде , мисля че ще започнат да го свалят ................

                    Според мен е рано за атака на върха , но дори и да стане , ще корегираме поне 70-80 $ преди това ..............

                    Не изключвам технически и вълново ново дъно , което ако стане ще е при около 1600 -1580 , но по скоро клоня към корекция на текущия тренд и продължение

                    Затова ......внимателно с ДЪЛГИТЕ ........ Аз каквото съм купил по пътя до тук от началото на април съм затворил на 85% .............. Оттук , за мен имат думата КЪСИТЕ .....

                    Нов връх ще правим , но цени от 3000$ .....5000$ (гледам че трендчето вече е възбудило рейдалио-то ) и така нататък нагоре ....... НЕ !!!

                    Въобще ....работата е непрестанна игра в диапазона 1400 / 2800 .............. като времето между двете изписани цени , разбира се , е години ................


                    За сега - КЪСИ .....
                    При образуването на няколко мечи бара , ще се изясни повече , каква ще е корекцията , колко и докъде ...... хипотетично , но с голяма доза вероятност .............
                    Случайното събитие (за някой) е разпознато и отиграно ...... Няма ПМО , няма Теория на вероятностите ..... и пчели няма
                    И ако Габровчето от Търговския Регистър чете ..... да знае ....
                    Поста ми не е написан за да унижи или обиди някой ..............
                    Просто отговарям на предния пост преди мен тогава ..........................
                    Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
                    Прогнози сме чели всякакви.Пък и всеки има право на такива тук.
                    По-скоро някой с технически познания да сподели как ги вижда нещата.

                    Коментар


                    • Да не забравяме, че и копачите са се набълбукали с кредити до козирките (особено покрай ковид кризата), така че очаквам изненади и там.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Мислих да ти отговоря, но пазарът така дълбоко ви го вкова отзад, че знам днес виете на умряло и по-добре да оставим за друг път

                        Пък и както виждаш, логиката ти с инфлацията силно издиша. А и не е като да не съм обяснявал над сто пъти...
                        Като му дойде времето пазарът ще оправи най добре тези които държат само електронни "артии" по борсите, брокерите и банките.

                        Ти така и не можа да разбереш че хората които купуват физическо злато не ги интересува цената тъй като те не го купуват за да спекулират с него с цел увеличение на капитала. Купуват го на всяка цена. Ще го купуват и на 5000 и на 10000 ако стигне до там. А ако падне на 500 ще го купуват 10 пъти повече.
                        Last edited by alphaomega; 17.06.2021, 05:26.

                        Коментар


                        • Мислих да ти отговоря, но пазарът така дълбоко ви го вкова отзад, че знам днес виете на умряло и по-добре да оставим за друг път

                          Пък и както виждаш, логиката ти с инфлацията силно издиша. А и не е като да не съм обяснявал над сто пъти...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Бабите и техните приказки са си окей на седянката




                            А златото от януари 1980 до средата на 2000 година пада ли пада. Мигар не е имало инфлация за този период?
                            Естествено че е имало инфлация.

                            А ти задаваш ли си въпроса ЗАЩО златото е падало през този период?

                            Падало е защото преди това е имало огромно покачване!

                            А защо е имало покачване?

                            Защото президента на САЩ Ричард Никсън през 1971г отменя фиксирания курс GOLD/USD 35 и с това слага край на златния стандарт и поставя началото на плаващите обменни курсове и фиатните пари без никакво покритие. Инфлацията се ускорява и за 9 години златото от 35 достига 850 долара което си е абсолютен балон! Съвсем естествено е след такова огромно покачване да има и голяма и продължителна корекция която да нормализира цената близо до справедливата стойност спрямо инфлацията. Златото се стабилизира доста високо на цени около 300 долара и до ден днешен продължава да изпреварва инфлацията което си е бонус но не е и причината поради която хората го купуват.

                            Сега сравни ситуацията от 1970-1980г със сегашната ситуация! Къде според теб се намираме? В началото, в средата или в края на новия супер инфлационен период?

                            Ето как изглежда златото на логаритмичната графика. Можеш да видиш "голямото" падане след 1980г.
                            Last edited by alphaomega; 16.06.2021, 10:53.

                            Коментар


                            • Бабите и техните приказки са си окей на седянката

                              Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                              Моля не обиждай бабите .

                              А златото от януари 1980 до средата на 2000 година пада ли пада. Мигар не е имало инфлация за този период?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Кажете нещо за суровината злато, какви са тези консприативни абракадабри, на бабешка седянка обърнахте темата, ей

                                $5000 догодина ли чакаме или 2023?
                                Моля не обиждай бабите .

                                Коментар

                                Working...
                                X