IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://igold.bg/blog/sastoyanie-na-...ionnoto-zlato/ Toва е статия, която написах относно състоянието, в което трябва да бъдат инвестиционните златни продукти когато инвеститорите ги купуват и продават. Мсиля, че ще е полезна за всички интересуващи се от физическото притежание на злато.

    Коментар


    • https://www.bloombergtv.bg/v-razviti...XAkoQMzJVR88og


      Мисля, че би било интересно за хората, които гледат на благородните метали, като една цяла група, а не като отделни паладий, палтина, сребро и злато. Насреща съм за коментари. Има какво да се обсъди по темата.

      Коментар



      • Heизвecтeн тъpгoвeц нaпpaви гoлямa cдeлĸa, вяpвaйĸи чe пpeз 2021 г цeнaтa нa злaтoтo щe дocтигнe 4000 дoлapa зa yнция. B cpядa в Hю Йopĸ бяxa пpoдaдeни 5 xиляди лoтa, ĸoитo дaвaт пpaвoтo нa coбcтвeниĸa дa ĸyпyвa злaтo пpeз юни 2021 г. нa цeнa oт 4 xиляди дoлapa зa yнция, cъoбщи Вlооmbеrg. Πлaтeнaтa пpeмия e $3,5 нa yнция, a oбeмът нa cдeлĸaтa e зa $ 1,75 милиoнa. Πo тoзи нaчин щe мoжeтe дa ce cпeчeли oт нeя, caмo aĸo цeнaтa нa злaтoтo нaдxвъpли $ 4003.5 ĸъм дaтaтa нa изтичaнe нa oпциятa.
        Toвa e ĸaтo 18-мeceчнa зacтpaxoвĸa зa живoт", ĸaзвa Taй Уoнг, pъĸoвoдитeл нa тъpгoвиятa c цeнни мeтaли нa ВМО Саріtаl Маrkеtѕ, цитиpaн oт aгeнциятa. Чyдя ce ĸaĸвo щe ce cлyчи в cвeтa, ĸoгaтo цeнaтa нa злaтoтo ce пoĸaчи дo 4000 дoлapa?" Toзи, ĸoйтo нaпpaви тoзи зaлoг, чaĸa мнoгo pязĸo и бъpзo движeниe." https://money.bg/investments/koy-zal...ne-troyno.html

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
          https://www.bloombergtv.bg/v-razviti...e-dopalnitelno
          значи на година се добиват 3000 тона и след 16 год златото ще изчезне в земята, щом са останали само 50 000 тона.
          Популацията расте в Азия и Африка, индустрията расте, средната класа расте, ЦБ вече нямат лимит за покупки, златната борса в Шанхай набира скорост, силният долар действа негативно, не само за златото, май времето му изтича.
          Само се чудех, как може седмици да стои в рейдж от $20-$25
          не знам, но тука имаме един специалист, дето чака ново дъно.
          само не знае кога го чака.

          Коментар


          • https://www.bloombergtv.bg/v-razviti...e-dopalnitelno
            значи на година се добиват 3000 тона и след 16 год златото ще изчезне в земята, щом са останали само 50 000 тона.
            Популацията расте в Азия и Африка, индустрията расте, средната класа расте, ЦБ вече нямат лимит за покупки, златната борса в Шанхай набира скорост, силният долар действа негативно, не само за златото, май времето му изтича.
            Само се чудех, как може седмици да стои в рейдж от $20-$25

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

              Ти гледаш на златото от позицията на трейдар гонещ печалба за кратки интервали от време.Напрактика в твоя случай дали ще е злато или круши и ябълки е без значение.Има позиция.Има залог за определен период от време.Или печели.Или губи.Ясно е.Другата позиция е на хора които си изкарват пари от това с което се занимават и вкарват някаква част от тях във физическо злато.За тях не е от голямо значение дали златото през 2020 година ще е 1000 долара или 1800 долара.Те биха продали само в краен случай на нужда.Развързването на такова злато е в моменти когато то скача в пъти или както споменах при нужда.Не е правилно да се сравнява начина ти на инвестиране краткосрочно със спестяването в метал.Двете нямат нищо общо като логика на вложението.
              Кратко, точно и ясно ! Колегата бърка Лом с Лондон.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                Ти гледаш на златото от позицията на трейдар гонещ печалба за кратки интервали от време.Напрактика в твоя случай дали ще е злато или круши и ябълки е без значение.Има позиция.Има залог за определен период от време.Или печели.Или губи.Ясно е
                Така е , и това ми дава основание да казвам нещата , които казвам . Защото не правя залог ( не се казва така ) , по това дали ще има облаци или не , а въз основа на неща на графиките , който увеличават '' залога'' в моя помощ до 85 % (например ) .
                Това че търгувам кратковременно ( ден , седмица , месец ) , не може да стане без да имам глобален поглед на картината .....
                Всеки анализ на каквото и да е започва от по голема времева рамка -----> към по малка ..........

                Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                .Другата позиция е на хора които си изкарват пари от това с което се занимават и вкарват някаква част от тях във физическо злато.За тях не е от голямо значение дали златото през 2020 година ще е 1000 долара или 1800 долара.
                Айде , бе ...... От позицията на кои хора говориш ??? Че то влизащи в болднатото за мен само за графата ''балъци''
                Значи за теб , ако имаш 100 000 $ , ти е все едно дали ще си купиш 50 оz или 100 oz ........ Това ли ми казваш ????

                Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                Те биха продали само в краен случай на нужда.Развързването на такова злато е в моменти когато то скача в пъти или както споменах при нужда.
                Стова съм съгласен . Така е .... и така се прави , когато купуваш физика за ''защита'' или диверсификация !!!

                Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                Не е правилно да се сравнява начина ти на инвестиране краткосрочно със спестяването в метал.Двете нямат нищо общо като логика на вложението.
                Бъркаш .... Аз не ''инвестирам краткосрочно'' - такова нещо няма . Аз спекулирам със цената на златото . И точно и именно защото го правя , имам по добра представа и визия глобално - кога БИ трябвало да се купи физическо ....

                пп Аз не съм враг на златото или хората които се застраховат чрез него ......... Аз просто съм противник и опонент на тези които казват , че СЕГА е добре да се купува ........ Ами не - не е ..........
                Ще има по добри цени и тогава ще може да се купи повече за същата сума от сега
                Last edited by Correctively objective; 25.11.2019, 18:56.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Correctively objective

                  ...
                  Ти гледаш на златото от позицията на трейдар гонещ печалба за кратки интервали от време.Напрактика в твоя случай дали ще е злато или круши и ябълки е без значение.Има позиция.Има залог за определен период от време.Или печели.Или губи.Ясно е.Другата позиция е на хора които си изкарват пари от това с което се занимават и вкарват някаква част от тях във физическо злато.За тях не е от голямо значение дали златото през 2020 година ще е 1000 долара или 1800 долара.Те биха продали само в краен случай на нужда.Развързването на такова злато е в моменти когато то скача в пъти или както споменах при нужда.Не е правилно да се сравнява начина ти на инвестиране краткосрочно със спестяването в метал.Двете нямат нищо общо като логика на вложението.
                  Last edited by X_Y; 25.11.2019, 18:42.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

                    кога?

                    добре, знам, че изглежда по-куул гаданията тип 'оракул'
                    но без някакъв определен времеви интервал, тия прогнози нямат полезна стойност.
                    тоест, безсмислени са.


                    Прогнозата ми е доста подробна и ясна , като посока , развитие ( ако/ако) , със нива и цени ............ Времето , обаче е съвсем друга константа , не подлежаща на анализ или поне - не едновременно със посока , ниво ,цена ........

                    При определяне на цена или посока , да попиташ , като папурчо ''КОГА '' ...... е равностойно при задаване на времева константа - напр. 2031 - да попиташ ''КОЛКО ''
                    Цената може и бързо да извърши движението (импулс ) и бавно ( корекция , краен диагонал и т.н )
                    Никой не знае ....................
                    Last edited by X_Y; 25.11.2019, 18:41.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                      Аз пак казвам , пък който иска да чува .............. 85 % - ЩЕ ВИДИМ НОВО ДЪНО ИЛИ ЦЕНИ ДО НЕГО отколкото НОВ ВРЪХ !!!!
                      Ако станат 15 те % и дип се добере и бием 1920 - НЯМА ДА Е С ПОВЕЧЕ ОТ 50-100$ и то за съвсем кратко време ..........И тогава вече .... 100% - НОВО ДЪНО - под 1000 $
                      кога?

                      добре, знам, че изглежда по-куул гаданията тип 'оракул'
                      но без някакъв определен времеви интервал, тия прогнози нямат полезна стойност.
                      тоест, безсмислени са.
                      Last edited by ddb; 25.11.2019, 14:15.

                      Коментар


                      • Ще видим ли нива от 1500 долара за злато и над тях до края на годината или това няма как да стане?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Да. Добре е да се развие пазарът на физическо злато в България и той, доколото виждам тръгва. Какво мислиш ти и какво мисля аз са отделни работи. Дали изглеждам “шик” или “права” в твоите очи няма голямо значение.
                          Айде стига вече спам и кухи постове ........
                          Пазара на физ. злато се бил разраствал , открила Селенка , след два поста на Крум ....

                          Е.... това сега , ако е сериозно .........

                          И , какво мислиш ти , и какво мисля аз - не са '' отделни работи '' , а брънки (част ) от една огромна мисловна дейност , която оформя СЕНТИМЕНТА , в глобален мащаб , за движението , което ще извърши Златото утре , другата седмица , през идната година и т. н ...
                          А Крум да си чака туитове на Тръмп .
                          И , разбира се ..... клиенти

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                            А ти и този път .... не си права !!
                            Отсявай плявата от ценното ........ Къде си търсила ?? Отговора си стои , твоя на моя - също .
                            И... това , което мислиш - аз го знам . Еднотипно е .......
                            И все пак .........Да има повече търговци и на физическо ( ето - и аз го казах Сега и двамата изглеждаме ''шик'' , и сме казали нещо за златото ) ...
                            Да. Добре е да се развие пазарът на физическо злато в България и той, доколото виждам тръгва. Какво мислиш ти и какво мисля аз са отделни работи. Дали изглеждам “шик” или “права” в твоите очи няма голямо значение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Този път си прав. Отговорът, който ти бяха изтрили. Забравих. Извини ме. Тежък уикенд беше .

                              За да видиш, че и аз съм човек този път няма да ти кажа какво мисля. Знам, че и ти ще го схванеш.

                              И все пак. Нека има повече търговци и на физическо.
                              А ти и този път .... не си права !!
                              Отсявай плявата от ценното ........ Къде си търсила ?? Отговора си стои , твоя на моя - също .
                              И... това , което мислиш - аз го знам . Еднотипно е .......
                              И все пак .........Да има повече търговци и на физическо ( ето - и аз го казах Сега и двамата изглеждаме ''шик'' , и сме казали нещо за златото ) ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                                Е ..... няма да пиша по 100 пъти едно и също нещо ............

                                По скоро , беше нормално да драснеш нещо от твоите , в стил :


                                пп Но .... да видиш че съм Човек ........ Две - три страници назад , ДОРИ си ми отговорила на отговора , който бих бил дал на твоя въпрос сега , ако не бях го направил ..............
                                Знам , че ще го схванеш !!!
                                Този път си прав. Отговорът, който ти бяха изтрили. Забравих. Извини ме. Тежък уикенд беше .

                                За да видиш, че и аз съм човек този път няма да ти кажа какво мисля. Знам, че и ти ще го схванеш.

                                И все пак. Нека има повече търговци и на физическо.

                                Коментар

                                Working...
                                X