IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

    Много интригуващо. А пък аз съм само един обикновен софиянец, който живее в близост до някогашната шкембеджийница "Витиня", на "Мадрид". Нея вече я няма. Ама то и нас толкоз ни има. Съдбата ни е такава. Навремето една мъдра личност казваше, че няма по-трагична съдба от тази на малкия и обикновен човек. Освен една празна корица да си сложа - на книга, която никога не е писана.
    Но пък имаме дълбочина, и други работи Казват, че скромността е прикрита форма на гордост. При Вас, драги тя е с голямо покритие

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

      Глупава македонка ..... Могла е да осигури на децата си римския престол чрез ЦЕЗАР....
      Избрала грешно Марк Антониии и ..... последствията са ясни .........

      Верно си приличате ....... Само че тя не е имала време като теб , да каже на ЦЕЗАР , че '' паднал се не рита ''
      Подозирам, че този Марк Антоний е бил голям бонбон . Светил си й ти на баба ти Клеопатра .

      Слънце, казвам, че със Селена си приличаме, не с майка й. Не ме четеш и туйто. Ще си умра неразбрана.

      Хай да видим ще пада ли цената през декември.

      ПП Нерде Египет, нерде Македония, ама карай за гарата, ти си ми слабост .
      Last edited by Selena; 21.11.2019, 18:11.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        На корицата е изобразена Селена. Селена е дъщерята на Клеопатра. Това е корицата на книгата за живота на Селена. Никът е донякъде преклонение пред онази епоха .

        Нищо ново не е измислено през последните две хиляди години, което по грандиозност дори да се доближава до онези времена. Ти ме разбираш. А от метали и злато са разбирали още тогава и то по-добре от доста съвременници.
        Много интригуващо. А пък аз съм само един обикновен софиянец, който живее в близост до някогашната шкембеджийница "Витиня", на "Мадрид". Нея вече я няма. Ама то и нас толкоз ни има. Съдбата ни е такава. Навремето една мъдра личност казваше, че няма по-трагична съдба от тази на малкия и обикновен човек. Освен една празна корица да си сложа - на книга, която никога не е писана.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          На корицата е изобразена Селена. Селена е дъщерята на Клеопатра. Това е корицата на книгата за живота на Селена. Никът е донякъде преклонение пред онази епоха, а и съдбата на Селена е сходна с моята .

          Нищо ново не е измислено през последните две хиляди години, което по грандиозност дори да се доближава до онези времена. Ти ме разбираш. А от метали и злато са разбирали още тогава и то по-добре от доста съвременници.
          Глупава македонка ..... Могла е да осигури на децата си римския престол чрез ЦЕЗАР....
          Избрала грешно Марк Антониии и ..... последствията са ясни .........

          Верно си приличате ....... Само че тя не е имала време като теб , да каже на ЦЕЗАР , че '' паднал се не рита ''

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

            Такива статии из нета - с лопата да ги ринеш ............ И целта и точно не е , да ограмоти ''дребния инвеститор'' ( такива няма за този актив .... дребните тук са ''щото така правят големите '' - но е почти безмислено ) , а да му продаде НЕ когато трябва ........
            Защо не се яви от 2013 / 2018 на цени 1050 / 1100 /1200 ................ ???
            Аз пак казвам , пък който иска да чува .............. 85 % - ЩЕ ВИДИМ НОВО ДЪНО ИЛИ ЦЕНИ ДО НЕГО отколкото НОВ ВРЪХ !!!!
            Ако станат 15 те % и дип се добере и бием 1920 - НЯМА ДА Е С ПОВЕЧЕ ОТ 50-100$ и то за съвсем кратко време ..........И тогава вече .... 100% - НОВО ДЪНО - под 1000 $
            Защото някои процеси изискват време и осъзнаване. Ако утре една унция физическо нахрани две деца, статията на Крум ще е била полезна.

            Няма неподходящ момент за покупка на малки количества физическо злато. Както каза и Пинокио, там хоризонтът се мери с поколения.

            Не го бъркам с твоето, което е друга бира. Можеш да печелиш от движения. Прекрасно. За различни неща говорим.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
              Това твоята снимка ли е?
              На корицата е изобразена Селена. Селена е дъщерята на Клеопатра. Това е корицата на книгата за живота на Селена. Никът е донякъде преклонение пред онази епоха .

              Нищо ново не е измислено през последните две хиляди години, което по грандиозност дори да се доближава до онези времена. Ти ме разбираш. А от метали и злато са разбирали още тогава и то по-добре от доста съвременници.
              Last edited by Selena; 21.11.2019, 17:55.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

                Не правя трикове. Инвестицията и спестяванията на хората са нещо много сериозно в моите очи.
                радвам се, че е така, но се опитай да докараш спред като немските койшопове поне за малко... това не е трик нито измама, а работа с малък марж, която ще ти се отплати във времето.

                за да получиш трябва да дадеш

                давам ти пример с едни от нюрнберг с 400 години история, уж заложна къща, но стабилки

                https://www.gold-silber-muenzen-shop...rs-1-unze.html

                вярно е, че това са цени на място, но все пак 30,5 евро спред при филхаромнията е нещо съвсем различно от бг спредовете.

                знам , че не може да го докараш до там, но не е грешно да се мисли в тази посока ако искате развитие на пазара в България.

                поздрави и успех
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Значи, хареса ми статията, защото имах едни питания, на които статията отговаря. Чисто практически дребни подробности. Хора има всякакви. Има и дребни инвеститори. Тази статия е за тях. Колкото по-грамотно е дадено население на тази тема, предвид особените времена, в които се движим, толкова по-добре.

                  Немците например са пълни с физическо злато. Още помнят Ваймар. Не виждам нищо лошо в това.

                  А това твоето си е отделно професионално занимание с трейдърство. Едното не пречи на другото.
                  Такива статии из нета - с лопата да ги ринеш ............ И целта и точно не е , да ограмоти ''дребния инвеститор'' ( такива няма за този актив .... дребните тук са ''щото така правят големите '' - но е почти безмислено ) , а да му продаде НЕ когато трябва ........
                  Защо не се яви от 2013 / 2018 на цени 1050 / 1100 /1200 ................ ???
                  Аз пак казвам , пък който иска да чува .............. 85 % - ЩЕ ВИДИМ НОВО ДЪНО ИЛИ ЦЕНИ ДО НЕГО отколкото НОВ ВРЪХ !!!!
                  Ако станат 15 те % и дип се добере и бием 1920 - НЯМА ДА Е С ПОВЕЧЕ ОТ 50-100$ и то за съвсем кратко време ..........И тогава вече .... 100% - НОВО ДЪНО - под 1000 $

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Значи, хареса ми статията, защото имах едни питания, на които статията отговаря. Чисто практически дребни подробности. Хора има всякакви. Има и дребни инвеститори. Тази статия е за тях. Колкото по-грамотно е дадено население на тази тема, предвид особените времена, в които се движим, толкова по-добре.

                    Немците например са пълни с физическо злато. Още помнят Ваймар. Не виждам нищо лошо в това.

                    А това твоето си е отделно професионално занимание с трейдърство. Едното не пречи на другото.
                    Това твоята снимка ли е?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                      В последния ми ''изтрит'' пост , обясних на Селена ( която му благодари ) , смисъла на статията му .......... Като труд и като цел !
                      Нарекох го ....'' чеинчаджия '' , което си е вид професия , и не е срамна , но модито реши че е '' обида '' и ме тръкна .........
                      Значи, хареса ми статията, защото имах едни питания, на които статията отговаря. Чисто практически дребни подробности. Хора има всякакви. Има и дребни инвеститори. Тази статия е за тях. Колкото по-грамотно е дадено население на тази тема, предвид особените времена, в които се движим, толкова по-добре.

                      Немците например са пълни с физическо злато. Още помнят Ваймар. Не виждам нищо лошо в това.

                      А това твоето си е отделно професионално занимание с трейдърство. Едното не пречи на другото.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                        Златото се движи с обратна корелация с класическите балони и маниите. Това ще се разбере по - ясно през следващия мечи пазар Явно тези книги дето си ги пропрочел не отговарят на най - важното.
                        Балоните и маниите се трупат за по десетина години и повече. Как точно ще инвестираш краткосрочно? Корелацията винаги е ясна, само че след като инвеститорите се нагълтат с вода.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          Круме,

                          това, за което ти говорих - да обявиш известно време продажба и покупки на ползу роду е всъщност много добър търговски трик с който печелиш нови клиенти или най-малкото разбират за теб. В момента, колкото и да си активен истината е, че Тавекса са лъвът на пазара и трябва да работиш в посоката повече хора да знаят, че има и други дилъри. Та едни 1-2-3К 'хвърлени на вятъра' могат да ти докарат клиенти, които после да купуват във времето дългосрочно от теб (това за което пинокио говори). Когато си малкъ (в сравнение с тавекса) нещото, което може да те изкара едни гърди на пред е по-тесен спред и по-голяма конфиценциалност.

                          не ме разбирай погрешно - за мен пазара на инвестиционно злато трябва да се развива много в България, но за целта е нужно усилие и жертви (реклама под формата на тесни спредове)

                          Поздрави и успех.

                          ПП като реша, че съм купил достатъчно зем. земя - ще ти стана клиент.
                          Не правя трикове. Инвестицията и спестяванията на хората са нещо много сериозно в моите очи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение
                            Колкото и да харесвам публикациите на investor.bg и да ги чета редовно, форумът наистина е свалил нивото много. Вместо да се търси стойност и различна гледна точка, се е превърнал в спам арена. Такива хора гонят тези, които искат да получат и дадат стойност. Така определени форуми с времето стават нерентабилни и започват да се отбягват. Тук случаят за нещастие е точно такъв.

                            Както казах преди, не мога да отговарям на безмислен спам непрекъснато. Отговарям на Bertram: принципно, не е правилно да се прави инвестиция базирана на намаления за Черен Петък. Това може да подведе инвеститора, така че ако пусна такава, тази важна подробност ще е описана добре. При инвестициите, всеки трябва да реши индивидуално момента на инвестицията си и дали въобще да прави такава или не. Намалението би подвело някой да инвестира против разбиранията му. Това е мнението ми по въпроса.

                            P.S. Не съм чувал за намаление на Черен Петък, в което търговецът да не печели нищо. Всъщност, тогава търговците печелят най- много и Черен Петък е създаден точно с тази цел.
                            Камарад, форумът не е свалил нивото. Той е такъв, какъвто е. Понеже темата е за златото, ти разглеждаш въпроса като търговец. Това е професионален поглед върху темата. Тъй като хората не са търговци, те разглеждат въпроса като връзване на гащите. Не е професионално, но е практично от гледна точка на житейския алгоритъм. Много ми е интересно какво би казал по темата някой гинеколог, например. Възможно ли е, чисто професионално, да разгледа златото като възможност за антисептични вагинални разтривки и да се впусне в бесен спор? Златото е уникален продукт, някога е ползван много здраво в лечителството. Виждаш, че е въпрос на гледна точка. Казаното от теб е нежелание да видиш широкия спектър на светлината, която озарява златото. Фокусирането върху детайлите е хлъзгав път - човек може да си помисли, че се е качил на някакъв огромен клон, а всъщност да е хванал слона за кура.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

                              хехе е ти не искаш ли да направиш черен петък и да спечелиш?

                              и не обръщай внимание на коригирания обект. много по потупват по тила, докато "работи" и малко се е коригирал от това.
                              Инвестицията не е търговска стока. Различно е. Понякога пускам намаления за да изчистя завишени количества и имам такава секция в сайта, но те са повече дни и има логика, понеже на масата инвеститори във физическо злато не им е толкова важно, дали златото е 1470 или 1500, понеже гледат с години напред. Та, накратко- инвестицията не е конфекция и не ми е важно да правя такива пари. Ако, го направя, ще пусна детайлно обяснение, но ме притеснява, че въпреки това е възможно някой да инвестира само заради отстъпката, което не е коректно и не искам да ми тежи на съвестта.

                              Коментар


                              • Круме,

                                това, за което ти говорих - да обявиш известно време продажба и покупки на ползу роду е всъщност много добър търговски трик с който печелиш нови клиенти или най-малкото разбират за теб. В момента, колкото и да си активен истината е, че Тавекса са лъвът на пазара и трябва да работиш в посоката повече хора да знаят, че има и други дилъри. Та едни 1-2-3К 'хвърлени на вятъра' могат да ти докарат клиенти, които после да купуват във времето дългосрочно от теб (това за което пинокио говори). Когато си малкъ (в сравнение с тавекса) нещото, което може да те изкара едни гърди на пред е по-тесен спред и по-голяма конфиценциалност.

                                не ме разбирай погрешно - за мен пазара на инвестиционно злато трябва да се развива много в България, но за целта е нужно усилие и жертви (реклама под формата на тесни спредове)

                                Поздрави и успех.

                                ПП като реша, че съм купил достатъчно зем. земя - ще ти стана клиент.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X