IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не знам защо си цитирал мой пост ? Неразбирам - питаш ли нещо , или казваш ..........


    Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


    Че те вече от бая месеци са над дабъл на годишна база (намбър уан при мене по доходност) - не виждам какво толкова ще е космическо ако направят същото още веднъж, особено ако среброто иде къмто 20-така....има примери такива и то в последната петилетка..
    ''Космическо'' е употребено в кавички . Тоест , използвана е ирония към г-н Берто , чието е определението ........ Препратката е , че ще познае , толкова - колкото за движението на GOLD последните 20 дни .............. Разбира се , под формата на шега ..... Възможно е и да познае ... Все пак без обосновка и някакви доводи - шанса му е 50/50
    А честно , дори не ги знам тия .........
    Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    A и сега фундаментално са много по добре заредени за такъв скок спрямо преди години.
    Ок ! Купувай ги ........... Щом си добър фундаменталист
    Аз не отдавам голямо значение на новините и събитията

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение

      С т. 19 не съм много съгласен. Тия дни излезе някаква нова европейска директива за трезорите.
      С тази точка и аз не съм съгласен. От държавите и правителствата всичко може да се очаква. Национализацията винаги е възможна, така че не бива да бъде отхвърляна с лека ръка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение
        Малко да Ви изкарам от ТА. Една статия, която пиша от известно време относно притесненията на инвеститорите във физическо злато. За въпроси, насреща съм. https://igold.bg/blog/20-greshki-pri...tziya-v-zlato/
        Това инвестиционно злато ли е или нумизматично?
        https://www.walmart.com/ip/2011-Cana...Card/857238300
        Тираж по спомен 8300 броя.
        Last edited by blackaquarius; 19.11.2019, 00:22.
        Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение
          Малко да Ви изкарам от ТА. Една статия, която пиша от известно време относно притесненията на инвеститорите във физическо злато. За въпроси, насреща съм. https://igold.bg/blog/20-greshki-pri...tziya-v-zlato/
          С т. 19 не съм много съгласен. Тия дни излезе някаква нова европейска директива за трезорите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Че те вече от бая месеци са над дабъл на годишна база (намбър уан при мене по доходност) - не виждам какво толкова ще е космическо ако направят същото още веднъж, особено ако среброто иде къмто 20-така....има примери такива и то в последната петилетка.
            A и сега фундаментално са много по добре заредени за такъв скок спрямо преди години.
            Що му се косиш? Неговата стратегия е да работи срещу фундаментални активи и винаги губи. После изчезва за година и сменя ника.

            Коментар


            • Малко да Ви изкарам от ТА. Една статия, която пиша от известно време относно притесненията на инвеститорите във физическо злато. За въпроси, насреща съм. https://igold.bg/blog/20-greshki-pri...tziya-v-zlato/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                Абе , ти и в Златото преди 15-17 дена тръгна за '' скок '' , ама .......... се върна да с е засилиш , нали ??
                И за ..... '' buy the dips '' .... естествено ???

                Ако някой от АG чете в момента ( не дай боже ) , сигурно НЕ се радва много-много , че ти очакваш '' КОСМИЧЕСКИ СКОК '' , за тях
                Че те вече от бая месеци са над дабъл на годишна база (намбър уан при мене по доходност) - не виждам какво толкова ще е космическо ако направят същото още веднъж, особено ако среброто иде къмто 20-така....има примери такива и то в последната петилетка.
                A и сега фундаментално са много по добре заредени за такъв скок спрямо преди години.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                  Абе , ти и в Златото преди 15-17 дена тръгна за '' скок '' , ама .......... се върна да с е засилиш , нали ??
                  И за ..... '' buy the dips '' .... естествено ???

                  Ако някой от АG чете в момента ( не дай боже ) , сигурно НЕ се радва много-много , че ти очакваш '' КОСМИЧЕСКИ СКОК '' , за тях
                  +
                  А ето кой е бил сред тарикатите помпили жълтото тенеке


                  +
                  Πpeз пocлeднитe мeceци дaтcĸaтa бaнĸa Dаnѕkе Ваnk ce нaмиpa в цeнтъpa нa нaй-гoлeмия cĸaндaл зa пpaнe нa пapи в cвeтa, тъй ĸaтo бaнĸaтa e пoмaгaлa нa ocнoвнo pycĸи гpaждaни дa зaoбиĸaлят eвpoпeйcĸoтo зaĸoнoдaтeлcтвo. Oбщият paзмep нa cxeмaтa, в ĸoятo e yчacтвaлa финaнcoвaтa инcтитyция, ce oцeнявa нa 220 млpд. дoлapa, пpипoмни Zеrо Неdgе.
                  има нещо гнило в Дания, ха ха
                  Last edited by shokova terapia; 16.11.2019, 09:35.
                  Не е препоръка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    AG са ми слабост. Сега им е трудно, но там има мегдан за космически скок...стига да не им национализират мините в един 'хубав ден', защото и това е риск.

                    поздрави
                    Абе , ти и в Златото преди 15-17 дена тръгна за '' скок '' , ама .......... се върна да с е засилиш , нали ??
                    И за ..... '' buy the dips '' .... естествено ???

                    Ако някой от АG чете в момента ( не дай боже ) , сигурно НЕ се радва много-много , че ти очакваш '' КОСМИЧЕСКИ СКОК '' , за тях
                    Last edited by Correctively objective; 14.11.2019, 20:54.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Забелязвате ли напоследък как среброкопачите упорито отказват да падат, нали трябва обичайно да водят, метала е на почти 14% от върха, а те над двойно по малко. Айде да кажем ag, paas изкараха нелоши отчети наскоро, ала и самия сребърен етф е като тях.
                      При жълтото не е баш така, може би единици само като nem,kl, fnv са по близо до 52седм си хай.
                      Някъде бях мернал статистика че след 3 рейт ката среброто е един от най добре представящите се асети....доколко е надеждна - не знам.
                      AG са ми слабост. Сега им е трудно, но там има мегдан за космически скок...стига да не им национализират мините в един 'хубав ден', защото и това е риск.

                      поздрави
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Забелязвате ли напоследък как среброкопачите упорито отказват да падат, нали трябва обичайно да водят, метала е на почти 14% от върха, а те над двойно по малко. Айде да кажем ag, paas изкараха нелоши отчети наскоро, ала и самия сребърен етф е като тях.
                        При жълтото не е баш така, може би единици само като nem,kl, fnv са по близо до 52седм си хай.
                        Някъде бях мернал статистика че след 3 рейт ката среброто е един от най добре представящите се асети....доколко е надеждна - не знам.
                        Last edited by pipbel; 14.11.2019, 15:25.

                        Коментар


                        • В САЩ поне една трета от пенсионерите са инвестирали малко или много от пенсията си във фондове свързани с Уол Стрийт.
                          Явно с импийчмънта нищо няма да стане, тогава Дълбоката Дължава ще се опита да свали драстично акциите и индиректно да намали пенсионерската подкрепа за Тръмп.И индиректно да покачи златото.
                          А партиите са близко една до друга и всеки отлив от една към друга ще има голямо значение.
                          Другите битки на Тръмп са за фермерерите гласуващи за него.
                          Всеки гарантиран пазар за земеделска продукция (Китай, УК, ЕС ) му носи повече точки.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ivancholak Разгледай мнение
                            Хартиеното пада, физическото не мърда.... близо сме до разделението

                            Коментар


                            • Докато си пия кафето , да проследим хронологията на трейда .
                              24.10.2019 :
                              Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                              Според мен - грешиш .........

                              Съгласен съм с hamorphis ,Златото ще тества 1450 съвсем скоро.
                              Черното - ФАКТ !!!!

                              Развитието оттогава до сега :
                              Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                              Оттогава до сега :

                              - Продадени 20 oz 1515 - затворени 10 на 1483 / 10 на 1495 ...... - обявени предварително !

                              - Купени 5 оz 1495 - затворени на 1512 -

                              - ПАК Продадени 20 оz 1512 - 5 затворени на 1485 / на 15-те , останали - стоп на 1492


                              Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                              Aз затворих още 5 оz от продадените 20 на 1512 $ .............

                              Оставам с 10 оz със стоп 1488.50.

                              И чакам пробив на 1458 , който може да доведе до по- нататъшно снижение . Пробив на 1450 - както е писал , този под мен - не определя нищо , просто е една кръгла цифра ..

                              Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                              Свалих стопа на 10 -те oz на 1475 ................
                              В Петък затворих още 2 oz на цена 1460 , така че в момента съм с 8 оz .
                              На 3 оz слагам стопа на 1458 , на останалите 5 оz стоп - 1467.60 ................



                              пп Профита от този 17 дневен трейд на ''хартиено'' , засега е точно за покупката на 1 oz ФИЗИЧЕСКО злато + 1 пържола Томахоук
                              Last edited by Correctively objective; 12.11.2019, 09:36.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Я пати ти, откога разглеждаш златото като ,,safe haven,, та така го корелираш със облигациите. Не беше ли некъв смотан токен.
                                За мене лично е смотан токен, да

                                Но за хората не е. Все пак съм реалист

                                Коментар

                                Working...
                                X