IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    среброто е на път да 'скъса синджира' и тогава ще стане веселба на комекс-а, защото там са големите врътки с 'голи' контракти.
    реално погледнато пазарът на физическо сребро е толкова малък, че не може да се мери със злато, нефт, кафе, захар и тн... но пък е много сладък за врътки. Интересно какво ще стане ако някоя голяма риба (банките основно) се издъни при играта с голи позиции... Може да станем свидетели на много голям спайк, а после нещата да се нормализират на едни по-високи от текущите нива.

    ПП златото и то 'къса синджира над 2000$ унцията
    То среброто скъса синджира преминавайки 18-20 долара, което по принцип гарантираше 45-55. Да ама го направи прекалено късно изоставайки изключително много от златото- Та затова не съм толкова етусиазиран от поскъпването му- Иначе Комекс може да го разиграва по простата причина, че има огромни физически доставки- Ако имаше реален дефецит спекулантите колкото и да се напъваха нищо нямаше да могат да направят-

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      Извинявам се за тъпия въпрос, но в каква валута е по-добре да се вземе ЕТФ злато/сребро? В Европа може и в USD, например PHAG в Лондон.
      Доларов акаунт и купуваш в долари, после продаваш в долари-

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

        Не е вярно!

        Но всъщност непознавайки детайлите си напълно прав.Преливането на поколенията е толкова динамично и стегнато,че на страничния наблюдател му се струва,че хардалайнерите вечно (ще) управляват...

        За мащаб от милиард човешки ресурси е наистина удивителна подобна динамика и задава въпроса,как малобройни бели маймуни не могат да влезнат в правилния път вече над 30 години?!

        А по темата - за 3000 злато съм скептичен - едва ли подобна цена ще има в близките 20-30 години след като лятната еуфория приключи в началото на септември и почне разкулчаване по веригата "спекулант - фабрикант - земеделец - градска дребна буржоазия - заблуден пролетариат"!

        веригата "спекулант - фабрикант - земеделец - градска дребна буржоазия - заблуден пролетариат"!- Това е равнозначно на тотална национализация. /По принцип не би ме учудило. Не си задал географски рамки на разкулачването- Най-отгоре на хранителната верига остава само диктатора и силовия апарат /Вертикално управление/ възможно е и да е Президиума-

        При запазване на моментния управленски строй спекуланта /финансовия капитал/ - Фабриканта /Индустриалния капитал/ няма как да бъдат едновременно разкулачени

        Разбира се може да разгледаме и вариант на втора общосветовна грипна блокада, която по своето си същество е война блокадата е основния похват на войната, но тогава от горния червен ред би трябвало да изключиме ЗЕМЕДЕЛЕЦ. тъй като храните отново ще скочат и земеделеца ще реализира шеметна печалба увеличение на капитала-

        Разбира се по червения ред може да разиграеме още много варианти включвайки технологичната революция или направо пост технологичния утопичен свят антиутопията и сбъдване на най-кошмарните видения на свободния човек- Те голяма част от китайците вече си живеят там особено уйгурите.
        Историята има лошото качество в последния момент да се обръща заблуждавайки и най-опитните анализатори

        А по темата - за 3000 злато съм скептичен - Сигурен ли си че долара и еврото биха били доминант в следващите 20-30 години- Или ще станеме свидетели на нова западна валута и тогава наистина няма да говориме за 3000 долара.
        За следващата година аз бих обърнал поглед към Германия и еврото-

        Коментар


        • среброто е на път да 'скъса синджира' и тогава ще стане веселба на комекс-а, защото там са големите врътки с 'голи' контракти.
          реално погледнато пазарът на физическо сребро е толкова малък, че не може да се мери със злато, нефт, кафе, захар и тн... но пък е много сладък за врътки. Интересно какво ще стане ако някоя голяма риба (банките основно) се издъни при играта с голи позиции... Може да станем свидетели на много голям спайк, а после нещата да се нормализират на едни по-високи от текущите нива.

          ПП златото и то 'къса синджира над 2000$ унцията
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
            При Китайците ........ се наблюдава превес на хардлайнерите.
            Не е вярно!

            Но всъщност непознавайки детайлите си напълно прав.Преливането на поколенията е толкова динамично и стегнато,че на страничния наблюдател му се струва,че хардалайнерите вечно (ще) управляват...

            За мащаб от милиард човешки ресурси е наистина удивителна подобна динамика и задава въпроса,как малобройни бели маймуни не могат да влезнат в правилния път вече над 30 години?!

            А по темата - за 3000 злато съм скептичен - едва ли подобна цена ще има в близките 20-30 години след като лятната еуфория приключи в началото на септември и почне разкулчаване по веригата "спекулант - фабрикант - земеделец - градска дребна буржоазия - заблуден пролетариат"!


            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
              Привет,

              Ето ни точно 12 месеца след потвърдения пробив на прослувутото 1360.

              Тогава очакването беше 12-18 месеца след въпросния пробив да се намираме близо до върха от 2011 след експлозивно и умопомрачително рали.
              Колкото и да изглеждаше невероятно в деня, когато беше избран Макрон през Май 2017, писах че се очаква дъно, което ударихме по-малко от час по-късно. Очакването тогава беше, че изборът на Макрон ще доведе до голям спад на златото понеже беше доста по-умереният кандидат.
              Същевременно, изборът на Тръмп предната година, пък трябваше да изстреля златото в космоса - случи се обратното.

              Обяснението е просто - когато Тръмп спечели, златото вече беше в режим "корекция" след експлозивното си рали от 1050 до 1360 през Януари-Август 2016г.
              Когато пък Макрон спечели вече бяхме на път да завършим корекцията - разликата тогава беше, че смятах, че изборът на Макрон ще сложи финал на цялата корекция, като само чаках потвърждението, а именно пробив на 1360. Тогава го пробихме с 10-15 долара, но бързо обърнахме рязко, което беше ясен сигнал, че е било фейк брейкаут, който ме вкара в заблуда за няколко дни - което беше и причината един многоников герой, който сега го няма, да пуска шеги на тема шампанско.

              Та това се случи за последните 5 години, но последната една очевидно е изкбючително важна.
              Това, че се случи именно това, което очаквам само затвърдява и по-дългосрочните ми очаквания. Две от тях съм ги споменавал и тук:
              - 1200 ще е ниво, което може би няма да видим някога през живота си. Изглеждаше абсурдно преди година, нали? Сега, мисля, не толкова.
              - Следващите няколко десетилетия очаквам да ни изглежда и безумие, че 60 м2 кутийка в София е струвала около 200кг сребро.


              Другата причина, заради която пиша е възможно скорошно начало на значителна корекция при металите.
              Говоря за корекция от порядъка на над $200 долара при златото.
              Повече конкретика ще има, когато започне.
              Това, което обаче искам да кажа за стотен път е, че сме в период, в който изненадите ще са предим на север т.е. ще имаме неочаквани екстенции нагоре, докато корекциите могат да свършват много по-рано от очакваното. А когато са по-дълбоки - ще е по-скоро подарък.

              Вероятно сме в изключитело мулти-десетилетен бичи пазар при металите, като за среброто той започна едва преди 4 месеца. А вече сме +80%.
              Само за да дам представа за това какво вероятно ни очаква.: консервативен таргет за среброто в началото на следващото десетилетие е $160 за унция.


              Поздрави и успех
              ПС. Вероятно корекцията при металите ще е съпроводена с такава при индексите и ще продължи няколко месеца. Но още в края на тази и началото на 2021 ще започне новият крак нагоре и при двете, който ще ни отведе над 2000 злато и над 4000 SPX (да, знам, че всичко живо чака криза, но ще се поотложи още малко...може би за някой друг вирус )

              ПС.2. Извинявам се, ако е твърде хаотично.



              Логичния въпрос към поста е каква ще е цената на златото при цена на среброто 160 долара за унция?

              Коментар


              • Извинявам се за тъпия въпрос, но в каква валута е по-добре да се вземе ЕТФ злато/сребро? В Европа може и в USD, например PHAG в Лондон.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                  Кога 3000.сега ли.
                  До края на годината или най-късно средата на следващата. Противното на подобна котировка би означавало прекръсване на мощният тренд започнал 2016 та и дескридитиране на златото за много дълго време като финансов инструмент- Тук янките противно на всеобщото мнение не са основен фактор при определяне на цената, не е и базелската банка /като беше споменал един колега/ тук играчите определящи цената са многоцветни-

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                    Знаеш ли какво- Рейгън икономиката започна с лудото печатане на пари и заливане с невиждана дотогава ликвидност- Основен Враг на Янките беше фурмулиран Съветския Съюз макар, че по онова време играеха кординирано- С разпада на враг номер едно се отвориха невиждани пазари дотогава- Печатането на долара можеше да продължи без особен проблем и не го застрашаваше имаше експанзия- Китайците вече бяха включени под ръководството на Дън Сьопин, който става гуру на глобализма доста интересна личност оцеляла по чудо по времето на културната революция надживяла онзи тъмен период и станала част от управлението в Китай.
                    Да ама сега наблюдаваме обратен процес- Процеса на печатане от времето на Рейгън е като детска игра, сега е в пъти по масирано. Експанзия на долара няма къде да правиш той владее целия свят проникнал е тотално във всички кътчета на света- Същевременно се наблюдава процес на капсолация на Руснаците, които вече официално имат генерален секратар на КПСС, При Китайците които в новата щатска доктрина са враг номер едно се наблюдава превес на хардлайнерите. ЕС разкрачен между всички не го броиме за нищо освен за касичка майка за тези които могат да докопат нещо от него той дори не е фактор. Та аз имам от много време една теория, че за да се задържи долара трябва да падне някой голям и янките, а такъв остана само Китай преди и Русия вършеше работа, но сега вече не-
                    Та таргета ми от 3000 долара за жълтото остава, колкото и невъзможно да звучи.
                    Кога 3000.сега ли.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Лоптопа ми е наремонт та не мога да разгледам графиките подробно дзверим се от некъв телефон. Та ша пиша по за прогнозите по нататък така или иначе летоска суровините и златото ще катерят още с обратна корелация. с долоровия индекс.
                      Знаеш ли какво- Рейгън икономиката започна с лудото печатане на пари и заливане с невиждана дотогава ликвидност- Основен Враг на Янките беше фурмулиран Съветския Съюз макар, че по онова време играеха кординирано- С разпада на враг номер едно се отвориха невиждани пазари дотогава- Печатането на долара можеше да продължи без особен проблем и не го застрашаваше имаше експанзия- Китайците вече бяха включени под ръководството на Дън Сьопин, който става гуру на глобализма доста интересна личност оцеляла по чудо по времето на културната революция надживяла онзи тъмен период и станала част от управлението в Китай.
                      Да ама сега наблюдаваме обратен процес- Процеса на печатане от времето на Рейгън е като детска игра, сега е в пъти по масирано. Експанзия на долара няма къде да правиш той владее целия свят проникнал е тотално във всички кътчета на света- Същевременно се наблюдава процес на капсолация на Руснаците, които вече официално имат генерален секратар на КПСС, При Китайците които в новата щатска доктрина са враг номер едно се наблюдава превес на хардлайнерите. ЕС разкрачен между всички не го броиме за нищо освен за касичка майка за тези които могат да докопат нещо от него той дори не е фактор. Та аз имам от много време една теория, че за да се задържи долара трябва да падне някой голям и янките, а такъв остана само Китай преди и Русия вършеше работа, но сега вече не-
                      Та таргета ми от 3000 долара за жълтото остава, колкото и невъзможно да звучи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                        И аз ги намерих-
                        ?
                        Таргет цената при среброто 21-23 Е почти изпълнена. Сега променяш ли ценовата цел или това е върхът според тебе?
                        Не знам за Наско ми се види, че ще го помпат още експресно. Там за няколко дена малка позиция става за държане иначе за голяма сума е руска рулетка. Ей днес приятелчето с грипната инвестиция олекна с 30% за един ден и ми звънни да продавам ли. Аз се зачудих имаше железни т...ки , ама днес омекнали. Та го посъветвах да държи. Та за големи суми на Наско при тия цени е лудост.

                        Среброто много се забави с покачването спрямо златото. Прекалено много. Сега е интересно ще го оставят ли или ще го вкарат пак в нафталина.
                        Лоптопа ми е наремонт та не мога да разгледам графиките подробно дзверим се от некъв телефон. Та ша пиша по за прогнозите по нататък така или иначе летоска суровините и златото ще катерят още с обратна корелация. с долоровия индекс.
                        Last edited by Todor Sabev; 21.07.2020, 22:42.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                          Привет,


                          ПС.2. Извинявам се, ако е твърде хаотично.

                          Благодарим за изкзването. Дуплика моля-

                          Коментар


                          • Привет,

                            Ето ни точно 12 месеца след потвърдения пробив на прослувутото 1360.

                            Тогава очакването беше 12-18 месеца след въпросния пробив да се намираме близо до върха от 2011 след експлозивно и умопомрачително рали.
                            Колкото и да изглеждаше невероятно в деня, когато беше избран Макрон през Май 2017, писах че се очаква дъно, което ударихме по-малко от час по-късно. Очакването тогава беше, че изборът на Макрон ще доведе до голям спад на златото понеже беше доста по-умереният кандидат.
                            Същевременно, изборът на Тръмп предната година, пък трябваше да изстреля златото в космоса - случи се обратното.

                            Обяснението е просто - когато Тръмп спечели, златото вече беше в режим "корекция" след експлозивното си рали от 1050 до 1360 през Януари-Август 2016г.
                            Когато пък Макрон спечели вече бяхме на път да завършим корекцията - разликата тогава беше, че смятах, че изборът на Макрон ще сложи финал на цялата корекция, като само чаках потвърждението, а именно пробив на 1360. Тогава го пробихме с 10-15 долара, но бързо обърнахме рязко, което беше ясен сигнал, че е било фейк брейкаут, който ме вкара в заблуда за няколко дни - което беше и причината един многоников герой, който сега го няма, да пуска шеги на тема шампанско.

                            Та това се случи за последните 5 години, но последната една очевидно е изкбючително важна.
                            Това, че се случи именно това, което очаквам само затвърдява и по-дългосрочните ми очаквания. Две от тях съм ги споменавал и тук:
                            - 1200 ще е ниво, което може би няма да видим някога през живота си. Изглеждаше абсурдно преди година, нали? Сега, мисля, не толкова.
                            - Следващите няколко десетилетия очаквам да ни изглежда и безумие, че 60 м2 кутийка в София е струвала около 200кг сребро.


                            Другата причина, заради която пиша е възможно скорошно начало на значителна корекция при металите.
                            Говоря за корекция от порядъка на над $200 долара при златото.
                            Повече конкретика ще има, когато започне.
                            Това, което обаче искам да кажа за стотен път е, че сме в период, в който изненадите ще са предим на север т.е. ще имаме неочаквани екстенции нагоре, докато корекциите могат да свършват много по-рано от очакваното. А когато са по-дълбоки - ще е по-скоро подарък.

                            Вероятно сме в изключитело мулти-десетилетен бичи пазар при металите, като за среброто той започна едва преди 4 месеца. А вече сме +80%.
                            Само за да дам представа за това какво вероятно ни очаква.: консервативен таргет за среброто в началото на следващото десетилетие е $160 за унция.


                            Поздрави и успех
                            ПС. Вероятно корекцията при металите ще е съпроводена с такава при индексите и ще продължи няколко месеца. Но още в края на тази и началото на 2021 ще започне новият крак нагоре и при двете, който ще ни отведе над 2000 злато и над 4000 SPX (да, знам, че всичко живо чака криза, но ще се поотложи още малко...може би за някой друг вирус )

                            ПС.2. Извинявам се, ако е твърде хаотично.




                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                              Тема. NYSE страница 47
                              01.06. 2020 10 часа 47 минути.
                              То тагава Ивето се чудеше кво да прави с петрол и не само тя .Та за тва писах.

                              ПП вероятно таргетите ще се изпълнат август септември и на мен ми беше интересно да видя какво съм писъл. Тайминга също съм споменат някъде по постовете.

                              Наско също го имам някъде . В близките два три месеца индексите да се шматкат настрани вероятна лека корекция.
                              И аз ги намерих-
                              ?
                              Таргет цената при среброто 21-23 Е почти изпълнена. Сега променяш ли ценовата цел или това е върхът според тебе?
                              Не знам за Наско ми се види, че ще го помпат още експресно. Там за няколко дена малка позиция става за държане иначе за голяма сума е руска рулетка. Ей днес приятелчето с грипната инвестиция олекна с 30% за един ден и ми звънни да продавам ли. Аз се зачудих имаше железни т...ки , ама днес омекнали. Та го посъветвах да държи. Та за големи суми на Наско при тия цени е лудост.

                              Среброто много се забави с покачването спрямо златото. Прекалено много. Сега е интересно ще го оставят ли или ще го вкарат пак в нафталина.
                              Last edited by Muller; 21.07.2020, 22:21.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                                За петрола си спомням покриваше се с моите очаквания. За среброто златото и насдак съм забравил. Припомни таргета ще бъде полезно. Времевата рамка 2-3 месеца.
                                Тема. NYSE страница 47
                                01.06. 2020 10 часа 47 минути.
                                То тагава Ивето се чудеше кво да прави с петрол и не само тя .Та за тва писах.

                                ПП вероятно таргетите ще се изпълнат август септември и на мен ми беше интересно да видя какво съм писъл. Тайминга също съм споменат някъде по постовете.

                                Наско също го имам някъде . В близките два три месеца индексите да се шматкат настрани вероятна лека корекция.

                                Коментар

                                Working...
                                X