IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    Тренда при среброто е тесен и на голяма времева рамка изглежда като спайк .Като завърши импулса отново ще спихне.. Главния негативен тренд от 23 март е на долара може да се види при основните валути както и при суровините. Примерно еврото е поскъпнало с 7 процента. спрямо долара. и ще ходи още на горе .Което за най. търгувана двойка си. си е бая . Като обърне долара ще се промени картината и при златото и среброто. Знаеш ми таргетите отпреди няколко месеца за Насдака среброто . златото и петрола. Вероятно тренда ще продължи още 2-3 месеца. преди отново да смени посоката.
    За петрола си спомням покриваше се с моите очаквания. За среброто златото и насдак съм забравил. Припомни таргета ще бъде полезно. Времевата рамка 2-3 месеца.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

      Защо да не я притискат- Подсигуряват евтина суровина около добивната цена за технологичната революция. Мен би ме учудило да го пуснат и на 32 долара. При златото играта е съвсем друга то и затова такава разлика- Плюс това имат и подобрени технологии през годините и увеличаха значително добива, а отсреща я няма колективната Нибулина която държи в сейфовете физическия паладии и прави помпа на пазара както си поиска утре може да си играе и с платината, не е като при диамантите /които сега утекоха/ но по принцип Руснаците и брададите старци с религиозните шапки от Антверпен разиграват както си искат въпреки свръх производството / естествени + синтетика/ и работят на 50% спред купува продава.
      Затова ме учуди, че го изкараха среброто от нафталина- Изключително интересно дали е скок на умряла котка или ще направи нещо събуждайки спомените ми от 2011 та.
      Тренда при среброто е тесен и на голяма времева рамка изглежда като спайк .Като завърши импулса отново ще спихне.. Главния негативен тренд от 23 март е на долара може да се види при основните валути както и при суровините. Примерно еврото е поскъпнало с 7 процента. спрямо долара. и ще ходи още на горе .Което за най. търгувана двойка си. си е бая . Като обърне долара ще се промени картината и при златото и среброто. Знаеш ми таргетите отпреди няколко месеца за Насдака среброто . златото и петрола. Вероятно тренда ще продължи още 2-3 месеца. преди отново да смени посоката.
      Last edited by Todor Sabev; 21.07.2020, 20:49.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

        За колониите не мога да кажа, но вероятно ще го понесат по-леко, защото не са с толкова тежки социални придобивки и не са в евросистемата.
        Тя общо взето Португалия си е технически колония на Испания, а самата Испания цеди поне още десет бивши колонии плюс каквото даде Европа .

        Коментар


        • Според мен средносрочно среброто цели 26 долара ,може би .Успех желая на разумните и дисциплинирани трейдъри .!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
            Дайте съвет за покупка на физическо сребро. Тавекса са с убийствен според.
            Моля за съвети!
            Колко кила искаш?Пиши на лични!

            Коментар


            • Дайте съвет за покупка на физическо сребро. Тавекса са с убийствен според.
              Моля за съвети!

              Коментар


              • С цялото това печатане предстоят години на FRENZY Buying и поставянето на PANIC Bid!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                  Възможно е да видим и някаква лудост, бърза до към 18-20 съотношение, стига да се пусне лафа, че там е бъдещето от към нови технологии и тн...

                  В крайна сметка, щом Тесла може да е на текущите си нива, защото същите хора да не отведат среброто до към 1:10, стига някой да ги убеди "правдиво"!

                  Майк Малони казва да се купува 80 сребро 20% злато, като масовите съвети са за обраното съотношение.

                  Аз за мойто не знам дали бих имал нерви да го чакам за под 50. По скоро да продам или не би зависило от цените на златните добивачи, за да мога да конвертирам парите, от гледна точка на това да има преднина спрямо стойността след конвертиране.
                  на 1:50 злато сребро и цена на златото над 2К за унция - имаш цена 40+ за среброто.
                  1:50 е напълно постижимо, а защо не и под това ниво. затова казвам, че тръгне ли ...50$ унцията ще ги направи среброто.
                  над 2000 жълто ...погледите ще се обърнат към малкото му братче среброто...

                  умните (големите) пари се крият в златото, а среброто е 'златото на бедните' , които традиционно са поне 3 хода назад от умните пари. съответно в един момент се юрват на среброто....

                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                    В момента, в който златото стане моден актив, което навярно е след 2К, среброто ще отбичи нагоре. До тогава напълно вероятно да видим цени 25-30.
                    Самото сребро в течение на няколко години може да направи поредица от шипове и спускания.

                    Все още е рано за заключения обаче, възможно е да има и връщания. Все пак среброто дълго стоя между 81 и 90. Под 80, вече е сигнал за сериозен нов тренд, било то и само за няколко месеца, след което отново да се спусне.
                    Възможно е да видим и някаква лудост, бърза до към 18-20 съотношение, стига да се пусне лафа, че там е бъдещето от към нови технологии и тн...

                    В крайна сметка, щом Тесла може да е на текущите си нива, защо същите хора да не отведат среброто до към 1:10, стига някой да ги убеди "правдиво"!

                    Майк Малони казва да се купува 80 сребро 20% злато, като масовите съвети са за обраното съотношение.

                    Аз за мойто не знам дали бих имал нерви да го чакам за под 50. По скоро да продам или не би зависило от цените на златните добивачи, за да мога да конвертирам парите, от гледна точка на това да има преднина спрямо стойността след конвертиране.
                    Last edited by Mike Florida; 21.07.2020, 18:25.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                      В момента, в който златото стане моден актив, което навярно е след 2К, среброто ще отбичи нагоре. До тогава напълно вероятно да видим цени 25-30.
                      Самото сребро в течение на няколко години може да направи поредица от шипове и спускания.

                      Все още е рано за заключения обаче, възможно е да има и връщания. Все пак среброто дълго стоя между 81 и 90. Под 80, вече е сигнал за сериозен нов тренд, било то и само за няколко месеца, след което отново да се спусне.
                      мисля, че 25-30 по-скоро ще е 45-55
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • В момента, в който златото стане моден актив, което навярно е след 2К, среброто ще отбичи нагоре. До тогава напълно вероятно да видим цени 25-30.
                        Самото сребро в течение на няколко години може да направи поредица от шипове и спускания.

                        Все още е рано за заключения обаче, възможно е да има и връщания. Все пак среброто дълго стоя между 81 и 90. Под 80, вече е сигнал за сериозен нов тренд, било то и само за няколко месеца, след което отново да се спусне.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
                          По темата за среброто, тия дни се зачетох за късите позиции на JPM и разследването на DOJ и т.н. Може би вече не им трябва да притискат цената надолу?
                          Извън темата: после хората разсъждават защо повечето трейдъри губят... как да не губят, като някои манипулират пазар за милиарди... Бай Пешо трейдъра сигурно от 10 години насам чакам среброто да изстреля и е занулил 20 пъти вече
                          Защо да не я притискат- Подсигуряват евтина суровина около добивната цена за технологичната революция. Мен би ме учудило да го пуснат и на 32 долара. При златото играта е съвсем друга то и затова такава разлика- Плюс това имат и подобрени технологии през годините и увеличаха значително добива, а отсреща я няма колективната Нибулина която държи в сейфовете физическия паладии и прави помпа на пазара както си поиска утре може да си играе и с платината, не е като при диамантите /които сега утекоха/ но по принцип Руснаците и брададите старци с религиозните шапки от Антверпен разиграват както си искат въпреки свръх производството / естествени + синтетика/ и работят на 50% спред купува продава.
                          Затова ме учуди, че го изкараха среброто от нафталина- Изключително интересно дали е скок на умряла котка или ще направи нещо събуждайки спомените ми от 2011 та.

                          Коментар


                          • По темата за среброто, тия дни се зачетох за късите позиции на JPM и разследването на DOJ и т.н. Може би вече не им трябва да притискат цената надолу?
                            Извън темата: после хората разсъждават защо повечето трейдъри губят... как да не губят, като някои манипулират пазар за милиарди... Бай Пешо трейдъра сигурно от 10 години насам чакам среброто да изстреля и е занулил 20 пъти вече

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Представям си ги как се гърчат Испания и Португалия с всичките си бивши колонии барабар. Виж за гърците не знам.
                              За колониите не мога да кажа, но вероятно ще го понесат по-леко, защото не са с толкова тежки социални придобивки и не са в евросистемата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                И на мен напоследък ми минава същата мисъл за голяма вероятност 2021 да е 2011 относно среброто.
                                Това което ме учудва ( без да ме натъжава де ) е скоростта с която брейкна над топ нивото от сеп19, а днес дори се опитва да подмине 21$ като малка гара...аз очаквах сериозна съпротива поне за известно време на това ниво от 21, че изглежда ключово многогодишно такова.
                                Близките дни ще си покажат кое как...
                                И аз си мисля, че идните дни ще са ветропоказателя за курсовете му за тази година. Ще почакаме ще видиме.

                                Коментар

                                Working...
                                X