IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Колко точно бе върха 2011 че не ми се рови ?

    Тука някъде мисля би трябвало да се позапре и да има известна консолидация преди да пробие нагоре...освен ако не стане като биткойня
    И аз си мисля ,че при това свръхизкупуване можем да видим корекция.
    Last edited by Grosss; 24.07.2020, 16:36.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
      Честито... проби 1900...
      Колко точно бе върха 2011 че не ми се рови ?

      Тука някъде мисля би трябвало да се позапре и да има известна консолидация преди да пробие нагоре...освен ако не стане като биткойня

      Коментар


      • Честито!
        Другата седмица 2000!
        Мамка му! Това е по-добро и от секса:-)
        За хубавия и перверзен секс си трябват много и различни моделки, и златото го осигурява;-)
        Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

        Коментар


        • Честито... проби 1900...

          Коментар


          • Време е за 1900 и нови рекорди.
            Умните са заредили ракетата с гориво....
            Хубавото е, че след ракетата идват и влакове:
            Експреси.
            Бързи.
            Пътнически.
            Има и теснолинвйки които още се зареждат със сребро...
            А за чакащите на перона идват гладни времена
            Ще си останат с билетите на хартия:-)
            Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

            Коментар


            • Millennials Flood Into Precious Metals: Is Gold The Next TSLA?




              п.п.

              В крайна сметка, ще дойде ден, в който и металите ще станат МОДЕН актив, което ще ги издуе до небесата, след което ще последва мълнееносен краш до някакви различни нива, от където ще започне и същинското следване на инфлацията.


              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Има ли някакво предимство пред 4GLD или е лично предпочитание?

                Като цяло мисля, че ЕС-то няма да посмее да ограничи търговията в Лондон. И без това компании се изнасят натам.
                Никой нищо няма да ограничи. И в момента имаш право да търгуваш където си искаш по света. Но ако имаш капиталова печалба при продажба на регулиран пазар в ЕС не се облагаш. Като на БФБ. Продай на борса извън ЕС и се облагай пред НАП ако те влече. Виж законите.

                https://redtapepayments.blogspot.com...g-post_28.html
                Last edited by hamorphis; 22.07.2020, 19:45.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                  Ето и баба Кристина ни весели .

                  https://trud.bg/кристин-лагард-сделк...о-добра/

                  И още ще расте златото.
                  Това е нищо!

                  Тепърва е спасяването на финансовите институции есента.
                  Сега предстоят нови помощи на калпак в САЩ.

                  Икономиката като БВП от тук на сетне ще се свива и всичко ще колабира, защото първия спад е плод на вируса, сега втория ще бъде плод на общото развитие на кризата и загубата на доходи и потребление.

                  Капиталовия пазар в момента е пълна лудост! Инфлацирането там помпа и металите!
                  Същото би било, ако златото и среброто непрекъснато скачаха като последните 2 дена, тогава инвестиралите в тях, малко по малко биха наливали част от печалбите и другаде за диверсифициране.

                  Това е пъва обща фаза на скока при металите.

                  Втора обща фаза е след старта на колабирането на финансовата система и последващата инфлация!

                  Не изключвам и по-интересен вариант, злато балон за 365 дни до 8-9К, бързо спускане после до 4, след което да започне да следи общата инфлация плюс някаква премия отгоре в идните години!

                  Коментар


                  • Ето и баба Кристина ни весели .

                    https://trud.bg/кристин-лагард-сделк...о-добра/

                    И още ще расте златото.

                    Коментар


                    • Днес батковците ( JPM, Deutche i tn) трябва да озаптят сребърното магар, че много се разрита. Ако го оставят на 25 ще берат ядове, което ще е ясна индикация, че заверата на комекса се пропуква.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Click image for larger version

Name:	bfm7B52.jpg
Views:	1
Size:	57.3 КБ
ID:	3629671

                        това пропадане на долара, точно когато златото в долари качва е много дразнещо,
                        да предположим, че долара няма да пада повече, ако златото отиде към $2000 и нагоре.
                        Отделно, златото и среброто, едновременно слизат/качват, като по същност са различни инструменти

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                          За следващата година аз бих обърнал поглед към Германия и еврото.
                          Отскоро почнах! Чаках да се случи поканата за Съблекалнята и банда на ЕЦБ за лева...Друго засега,освен спекула,не ме вълнува.Ако си се загледал в Германия наблюдавай изкъсо Австрия,която всъщност е райха.Оня навремето с Мустаките дето го издъниха задокеанските му кредитори май беше австриец?!Сегашния Курц ми прави добро впечатление - принципен и европейски настроен.

                          Другите ти тези са интересни, но ще ги коментирам понатам индиректно за да не излизам изведнъж от съдържанието на Темата.
                          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Извинявам се за тъпия въпрос, но в каква валута е по-добре да се вземе ЕТФ злато/сребро? В Европа може и в USD, например PHAG в Лондон.
                            Мисля че няма
                            ​​​​​кой знае какво значение дали в долари евро ако ще и в руски рубли да взимаш

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                              Само дето Лондон скоро няма да е в ЕС и ще имаш разправии все едно си на щатската борса. Аз купувам SGLD в Евро в Милано или Амстердам: https://www.tradingview.com/symbols/MIL-SGLD/
                              Има ли някакво предимство пред 4GLD или е лично предпочитание?

                              Като цяло мисля, че ЕС-то няма да посмее да ограничи търговията в Лондон. И без това компании се изнасят натам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                                Доларов акаунт и купуваш в долари, после продаваш в долари-
                                Само дето Лондон скоро няма да е в ЕС и ще имаш разправии все едно си на щатската борса. Аз купувам SGLD в Евро в Милано или Амстердам: https://www.tradingview.com/symbols/MIL-SGLD/

                                Коментар

                                Working...
                                X