IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

    Виж сега- Федереланите рано или късно ще трябва да отидат на отрицателни лихви. Тогава ще стане интересно.
    не мисля...по-скоро ФЕД ще си намира основание да купува къде що има шит, което рано или късно ще рефлектира с яка инфлация при базовите стоки, брожение, а защо не и революция.

    наблюдаваните процеси в момента са само искрата...

    целият този популизъм и печатане от ЦБ води единствено до разтварянето на ножицата бедни и богати докато накрая се счупи...

    ПП златото се представя повече от добре в такива моменти даже и без да има отрицателни лихви...
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

      Виж сега- Федереланите рано или късно ще трябва да отидат на отрицателни лихви. Тогава ще стане интересно.
      Ще трябва,но пък видиш ли ако задвижат колелото на икономиката ,може и да се разминат
      В Щатите всичко се движи на високи скорости,там няма как да спят 10 години на такива лихви,защото живота не е устроен като в ЕС и останалия свят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение
        Аз само ще попитам, не за приятел, някой знае ли исторически момент, при който се навлиза в глобална икономическа криза с лихвени проценти, сходни на сегашните? Аз не мога да се сетя за такъв и никога лихвата не се е влачила около нулата в продължение на повече от десет години.
        Виж сега- Федереланите рано или късно ще трябва да отидат на отрицателни лихви. Тогава ще стане интересно.

        Коментар


        • Аз само ще попитам, не за приятел, някой знае ли исторически момент, при който се навлиза в глобална икономическа криза с лихвени проценти, сходни на сегашните? Аз не мога да се сетя за такъв и никога лихвата не се е влачила около нулата в продължение на повече от десет години.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

            10 000 ми се види вече мноооооооооооого ниско при тези трилиони от март насам.Ти се около 10 000 клонеше.
            Чакай много бързаш краят на приказката и много далече все още не сме достигнали дори средата на книгата-
            Интересно е от писанията на специалистите по злато дъблокото неразбиране на движещите го сили. Но интернет образованието дава еднопосочна информация. Който контролира информационния поток той владее света. Не случайно китайците филтрират строго всичко и не допускат янките на тяхна територия, като същевременно се опитват да им ивземат инициативата. Разглеждай златото като геополитически финансов инструмент- Там се формира фундамента му. Отново казвам грипната история е изключително негативна относно цената на златото, но въпреки това тренда ще продължи нагоре-

            Коментар


            • Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                имаш прекалено голяма вяра в кукловодите, но понякога и най-стабилната каруца се обръща.
                жълтото е перфектната застраховка за този случай... може да се случи през поколение даже или през две, но се случва ....
                Нямам вяра в кукловодите,а в техните интереси.За седмиците на карантината 16 фамилии,богаташи са натрупали милиарди през фондовите пазари,но не и от злато.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Изчакват шараните да купят на тези цени,никой няма да остави златото да хвърчи до безкрай
                  Твърде много начини и активи има от където да лапат повече.В момента тия дето фантазират за цени на златото и си праскат измислени числа ,са като ония дето до оня ден си мислеха че имотите ще растат до безкрай.Цената в Тавекса на унцията е над 2000 долара
                  Това само по себе си говори достатъчно.
                  В другата тема писах новина от днес ДНСК спира строежа Нове Хоумс,200 шарана са купили на зелено там.
                  имаш прекалено голяма вяра в кукловодите, но понякога и най-стабилната каруца се обръща.
                  жълтото е перфектната застраховка за този случай... може да се случи през поколение даже или през две, но се случва ....

                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от PetraV Разгледай мнение

                    По принцип всичко на БНБ е със сериозен марж и не си струва.
                    Свери си часовника! Има монети на почти борсова цена. Спецовете пак са по-бавни от инвеститори, спекуланти и златари ;-)

                    Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      Прекалено много ядове им се събраха на кукловодите и оставиха златото да се разиграе. Протестите в САЩ, пробелмите с короната, безпътицата в ЕС, балона в Китай, проблемите в Русия и тн и тн..... няма кой да 'рисува' цената на златото и то излетя.

                      ако го ударят ще е яко и твърдо, за да подкарат стоповете на биковете и да усилят реакцията надолу, но явно нямат въздух в момента или изчакват да се накълват още ...
                      Изчакват шараните да купят на тези цени,никой няма да остави златото да хвърчи до безкрай
                      Твърде много начини и активи има от където да лапат повече.В момента тия дето фантазират за цени на златото и си праскат измислени числа ,са като ония дето до оня ден си мислеха че имотите ще растат до безкрай.Цената в Тавекса на унцията е над 2000 долара
                      Това само по себе си говори достатъчно.
                      В другата тема писах новина от днес ДНСК спира строежа Нове Хоумс,200 шарана са купили на зелено там.

                      Коментар


                      • Прекалено много ядове им се събраха на кукловодите и оставиха златото да се разиграе. Протестите в САЩ, пробелмите с короната, безпътицата в ЕС, балона в Китай, проблемите в Русия и тн и тн..... няма кой да 'рисува' цената на златото и то излетя.

                        ако го ударят ще е яко и твърдо, за да подкарат стоповете на биковете и да усилят реакцията надолу, но явно нямат въздух в момента или изчакват да се накълват още ...
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Очаквам, както винаги досега, да му набият шамарите и да заринат пазарите с хартиено злато в някакъв скорошен момент, не знам точно кога, но до няколко седмици. Не знам дали ще пробие 2к, то тези съпротиви така или иначе са въображаеми и не струват 5 стинки, пък и аз съм лаик на тема ТА и МА50-100-200-1000. Апропо, за който иска и вярва, че ще расте, все още стои офертата ми за монета "Свети Наум" 8,64 грама (999/1000) за 1000 лева, със сертификати, унк и т.н. - просто не ме кефи. Ако някой иска, да пише на лично

                          П.С. Абе, къде е БАЦЕ, интересно ми е неговото мнение
                          Тази я имам и не ми е инетерсна. Друг да си я купува. По принцип всичко на БНБ е със сериозен марж и не си струва.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                            Първо 3000
                            10 000 ми се види вече мноооооооооооого ниско при тези трилиони от март насам.Ти се около 10 000 клонеше.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                              PRC - Държавата с най-изразен родово феодален строй азиатски модел - Държава в жестока вътрешна криза продължаваща вече няколко години и същевременно опитваща се да стане доминант. Население, което има доверие единствено в златото и недвижимите имоти и пословнично в спестовността си и индустрия, която буксува от година на година- в сблъсък с Разпадащия се Масонски задокеански проект приютил цвета на научно техническата мисъл направляваща бъдещето но с население сбирщина зомбирани задлъжнели консуматори-
                              Ще бъде интересно като ядрен Армагедон, но без радиация завличащ всичко правещ немислимото реалност.
                              Интересно описание с което съм съгласен.

                              Коментар


                              • Тук едни от Канада рапортуват себестойност на унция $1070 - $1100 (инфо от 24.06.2020).
                                Разходите за добив, които се набалончват с нарастването на хартията, дали не се отразяват също значително за повишение на цената?
                                https://www.globenewswire.com/news-r...-an-Ounce.html
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X