IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 3000-3500

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Очаквам, както винаги досега, да му набият шамарите и да заринат пазарите с хартиено злато в някакъв скорошен момент, не знам точно кога, но до няколко седмици. Не знам дали ще пробие 2к, то тези съпротиви така или иначе са въображаеми и не струват 5 стинки, пък и аз съм лаик на тема ТА и МА50-100-200-1000. Апропо, за който иска и вярва, че ще расте, все още стои офертата ми за монета "Свети Наум" 8,64 грама (999/1000) за 1000 лева, със сертификати, унк и т.н. - просто не ме кефи. Ако някой иска, да пише на лично

      П.С. Абе, къде е БАЦЕ, интересно ми е неговото мнение
      Трябва им физически метал, за да го ошамарят със хартиено не става- Единственото обезпокоително е, че струпват такова в Албиона. Но този път е различно спрямо 90 те, когато взимаха тонове от Целия Източен блок, тогава не го плащаха, а даваха само мижава лихва и после го изхвърлиха на пазара-

      Коментар


      • Първоначално изпратено от arbeitmachtfrei Разгледай мнение

        3000
        В моя отбор си
        Между впрочем ако не беше грипната история щяхме да биеме върха месец по-рано. Грипа е невероятно негативно събитие спрямо фундамента на златото-Ти разкара Абвито ама аз още се назландисвам на тази костенурка-
        Тодор Събчев е прав относно крипто измамата- етериума винаги прави шип преди биткойна, криптосите също ще направят връх най-вероятно-
        А за рисковите играчи могат да си изработят стратегия с ноккаути при пратината. Сравнително нисък риск при евентуален много висок профит.
        Last edited by Muller; 27.07.2020, 10:06.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от PetraV Разгледай мнение
          "Аll time high" от 2011 г. вече е в историята. Очаквания?
          Очаквам, както винаги досега, да му набият шамарите и да заринат пазарите с хартиено злато в някакъв скорошен момент, не знам точно кога, но до няколко седмици. Не знам дали ще пробие 2к, то тези съпротиви така или иначе са въображаеми и не струват 5 стинки, пък и аз съм лаик на тема ТА и МА50-100-200-1000. Апропо, за който иска и вярва, че ще расте, все още стои офертата ми за монета "Свети Наум" 8,64 грама (999/1000) за 1000 лева, със сертификати, унк и т.н. - просто не ме кефи. Ако някой иска, да пише на лично

          П.С. Абе, къде е БАЦЕ, интересно ми е неговото мнение
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от PetraV Разгледай мнение
            "Аll time high" от 2011 г. вече е в историята. Очаквания?
            3000

            Коментар


            • Честито!

              Коментар


              • "Аll time high" от 2011 г. вече е в историята. Очаквания?

                Коментар


                • „Причината среброто да е подценено е, че излиза от земята при 10 (унции сребро) до 1 (унция злато).
                  Това е Божието съотношение.
                  Съотношението на борсите e 100 към 1
                  Златото е враг на фиатните валути . , , ,
                  Капиталът ще има нужда от място, където да се скрие.
                  Златото и среброто са единствените пари, които не носят никаква отговорност.
                  Златото и среброто са доказателство, че за създаването му са използвани труд, капитал и оборудване.
                  Това вече е направено, докато всичко останало е бъдещо обещание и обещанията се нарушават. , , , ,
                  Централните банки трябва или да се надуят, или да умрат. , , ,
                  Централните банки трябва да редуцират или надуят ; в противен случай цялата кредитна система пада.
                  Ако те не се надуят и оставят кредитната система да падне, тогава имаме масирано дефлационно събитие, при което кредитът се свива.
                  Всички валути са кредитни.
                  Така че, ако кредитната система падне, тя взема и валутите със себе си.
                  , , ,
                  Ето защо всички пътища водят до златото. "

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                    Правиш акаунт в някой брокер/инвестиционен посредник и си купуваш. Това е.

                    Колко зло трябва да добиват тия компании?
                    Мерси!
                    Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
                      А бе пичове, как да купя малко акции на злодобивни компании?
                      Правиш акаунт в някой брокер/инвестиционен посредник и си купуваш. Това е.

                      Колко зло трябва да добиват тия компании?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        надявам се да са стари.
                        иначе не мога да си го представя.
                        Абе за 4% може и да седят. Ако долара пак скочи някой ден и минат над водата изразени в евро, ги махам.

                        Коментар


                        • А бе пичове, как да купя малко акции на злодобивни компании?
                          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                            Мен не ми изглежда баш така, да изостават, не и последната година...
                            Етф-те си дават лост около 1.5 а отделните майнъри х2 при жълтото до около х 3-4 при среброто.
                            ЕТФи не коментирам, за мен е простотия по много причини да се инвестира там!

                            Относно майнърите, ДА, те са скочили Х2 на скока при златото, но в исторически план на фона на текущите цени, те са силно подценени.
                            Например, Барик, казаха, че при тези цени до края на година ще стигнат до компания без нито един долар дълг.

                            Резервите им към момента, плюс очакваните печалби от добив на тези цени ще е равно на ЦЕЛИЯТ им дълг, само със заработеното до края на 2020г. А всички концесии машини и тн остават като стойност, в на практика компания, която може да погаси ЦЕЛИЯ си дълг, просто така. Това беше при цени 1700!

                            Какво би станало със същата компания при злато цена 2300? А това е реалистична цена за златото като таргет.

                            Тъй като днес 1900 удря историческия връх от 2011г. ние може да видим, че компаниите спрямо тогава са на половината си цени, че и под това. 1/3 от тогавашните си цени, някои сериозни компании 4 пъти по-ниско без да са влошили резултатите си. Те от своя страна нямат увеличени разходи или дългово бреме в голямата си част. Тази разлика ще се компенсира, просто към сектора няма нахлуване на капитали. Сега всички купуват Тесла и Амазон, а миньорите ги купуват златните буболечки и специализираните фондове. Един ден обаче те ще станат новата ТЕСЛА и тогава ще има космическо изтрелване.

                            Така, че това, че миньорите са Х2 на скока при златото ЗА ГОДИНАТА, не означава, че те не са много под стойностите си, които ще достигнат, когато всички разберат, че това са новите цени на златото и това са цените, на които майнарите ще го продават за в бъдеще! Съответно и генерираните от тях печалби!
                            Last edited by Mike Florida; 25.07.2020, 00:33.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                              Инвестицията в злато трябва да е през фундаментални нагласи. Всичко това, което се е говорило през годините, на практика към момента е факт.

                              Аз всеки месец си добавям акции на миньори, с пълното съзнание, че при нов срив на капиталовитя може да ги засмуче 40% и повече.

                              Купувам предимно миньори, защото те са с изостанала стойност и ако при среброто се, чака Х2 или Х3, там спокойно на места може Х4 или Х5 на общия ръст на златото спрямо текущи цени.
                              Мен не ми изглежда баш така, да изостават, не и последната година...
                              Етф-те си дават лост около 1.5 а отделните майнъри х2 при жълтото до около х 3-4 при среброто.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                                Ще трябва да разкарам всички US10YR. Добре, че са само 4% от портфейла.
                                надявам се да са стари.
                                иначе не мога да си го представя.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X