IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten

    модераторчето нещо трие безследно ценните ми мнения.

    та викам има нещо общо между баце и спрелия часовник.
    и двамата са спрели.
    За Баце съм неутешима, отчаяна и изоставена вай вай вай. Да стане милиардерин и да не се обади вече.

    За златото съм доволна. Ето и моите пет стотинки - 1900 - 2050 до края на годината .

    И аз не виждам апокалипсис, а силно обедняване на средната класа. Виждам и как рухват социалните системи и се сещам за старите вече прашасали прогнози на Кийосаки.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

      Долара е сърцето и центъра на цялата фиат система.Ако той поддаде всичко си заминава......Достатачна е да се спомене трилион и нещо доларови трежариш и в Китай и в Япония.........
      Ти какво разбираш под падане?

      За мен падане е ако днес долар купува баничка, след 5 години да купува дъвка. Само, че това ако е съотнесено и спрямо останалите водещи валути, реално какво ще се получи? Когато всички вкупом се обезценят???

      Обедняло населени през инфлация и една порутена финансова система на глобално ниво?

      За мен нищо няма да се промени. Просто ще има инфлация и обедняване, което не е никак малко!
      Не си представям вариант, в който долара се обезценя по 50% за месец и на края САЩ от няма и на къде решават да въведат златен стандарт примерно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

        Долара е сърцето и центъра на цялата фиат система.Ако той поддаде всичко си заминава......Достатачна е да се спомене трилион и нещо доларови трежариш и в Китай и в Япония.........
        преди да сгъне долара е програмиран разпад на еврозоната
        това ще е индикатора, че доларът пада
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          Къде е Баце,
          Той беше за скоропостижно ходене до под 1300 зоната....
          тоя оракул не може да уцели коя обувка за кой крак е.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

            Долара е основна резервна валута, което ще рече, че ако той се обезценя, заедно с него се обезценят и всички други валути, просто, защото им се обезценят "активите", които ги подкрепят.

            При валутите има два типа стойност. Котировъчна и такава към реални стоки и услуги. След няколко години, един долар, може да купува единствено дъвка, но това не пречи, ако еврото съществува, те да са на паритет. Така погледнато това, че ще е поскъпнал котировъчно, не означава, че няма да се е обезценил от към реална стойност.

            За да се срива долара котировъчно спрямо еврото, самото евро трябва да бъде в по-добра фискална или икономическа ситуация, НЕ такъв е случая обаче. Имаме краткосрочна шумова търговия, която направи едни бързи 10%. Съвсем скоро ще има шумова търговия в обратна посока!
            Долара е сърцето и центъра на цялата фиат система.Ако той поддаде всичко си заминава......Достатачна е да се спомене трилион и нещо доларови трежариш и в Китай и в Япония.........

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              С това съм съгласен, ама за това в червено мисля си много далеч от истината.
              Не ми се навлиза в подробности какво очаквам, а то никак не е добро.....може би друг път като имам повече време.
              Ти може да си мислиш всичко, но партията си има ядро, а всичко друго е шум!

              Част от електората им може да е много радикален, но това не значи, че той може да повлияе на ядрото на партията, а от там да има радикална промяна и в самото управление.

              Но нека Тръмп първо изобщо да загуби, защото според мен това все още е 50:50!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                Ти ако смяташ, че при спечелване на изборите от страна на демократите, нещо би се променило, трябва да си много наивен. Днешните демократи в САЩ, са същите от преди 4 години при Обама. Какво беше при Обонго? Абсолютно статукво!!!
                С това съм съгласен, ама за това в червено мисля си много далеч от истината. Обама с мед да го мажеш в сравнение с това дето иде.
                Не ми се навлиза в подробности какво очаквам, а то никак не е на добро.....може би друг път като имам повече време.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  Къде е Баце,
                  Той беше за скоропостижно ходене до под 1300 зоната....
                  А, то ще стигне и тъдява, ама след две-три-четири години

                  Коментар


                  • Къде е Баце,
                    Той беше за скоропостижно ходене до под 1300 зоната....
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                      Изразът " Курт капан" е турцизъм и означава " Вълчи капан".
                      "К*Р капан" не знам какво е.
                      Но като цяло, това не ми пречи да подкрепям написаното..
                      Аз знам, че е КУРТ КАПАН, както и какво значи от преди, но по ме кефи БГ версията на тоя мохабет!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                        Ти ако смяташ, че при спечелване на изборите от страна на демократите, нещо би се променило, трябва да си много наивен. Днешните демократи в САЩ, са същите от преди 4 години при Обама. Какво беше при Обонго? Абсолютно статукво!!!

                        Аз имах залог при букмейкър за победа на Сандърс, за номинация. Но той загуби, просто защото в самата демократическа партия, вътре в нея, си направиха сценка и го замениха с прокоментирания и тотално безинтересен, склерозясъл Байдън. И така Байдън от тотален аутсайдер изведнъж "СУПЕР ИЗНЕНАДВАЩО", започна да печели избори по щати. Как стана? Стана с игри вътре в самата партия.
                        Така, че между демократи и републиканци няма никаква разлика и всичко е параван! Единствената разлика е тази, че демократите като са на власт пускат някакъв минимален фандък, за да лъжат електората я с някакви здравни пакети я с нещо друго дребно.
                        Самата Хилари Клинтън е защитавала като млада докторат мисля на тема "Как да увладеем и спрем бунтовете на афроамериканците в страната". Ти да видиш тоя демократски кадър!!!! Това са хора, при които всичко е просто политически етюд, но те ще работят толкова в интерес на малцинствата, променяйки статуквото, колкото ДПС ако е на власт в БГ.
                        Долната картинка онагледява истината за двете партии!


                        Отделно ти като се пишеш на такъв голям либертарианец, само се замисли, че целия ЕС е в пъти ПО-СОЦИАЛИСТИЧЕСКИ от САЩ. Така погледнато ти виждаш бясното куче в стъкларския магазин, което може да нанесе поражения, но не виждаш слона( ЕС), който е представен масово от радикалите - зелени, който ЕС не само, че ще превърне Европа в изоставащ по конкуренция континент, спрямо всички други, със зелените безумия, но ще повиши цените и от там, ще ограничи достъпа до основни цивилизационни достижения за много граждани!

                        Както съм казвал много пъти, ЕС е пред рухване, самото Евро също ще рухне, поради фундаментални причини.
                        При всичко това, ми се вижда много абсурдно, някой да смята, че страната с най-могъщата армия, страната, която е водеща по иновативни технологии, страната с най-голямата икономика и страната печатаща основната резервна валута, че същата тази страна ще има рухваща валута спрямо една социалистическо-зеленикава клоака, каквато е ЕС, съставена от страни, които се мразят по между си и взимащи решения в условията на орел, рак и щука!

                        Така се получава, че българите са големи гъзолизци и комплексари и се чувстват много възвисени, че сега са част от някакъв Запад в лицето на членството си в ЕС и от там на сетне те винаги смятат, че "К*Р капана" е навсякъде другаде, но не и във въжделясалия им ЕС! Стига се до мисли за федерация, та барем и някакви нови "европейски" лични карти да им издадат!
                        Руските тролове, по презумция се подмокрят като чуят за крах на долара, нищо, че рублата през това време може да крашне 5 пъти, през година по два пъти! Същите симпатизират и на Китай и го възвисяват, не за друго, а само защото е контрапункт на САЩ, независимо, че Китай е като концлагер и там има едно от най-тежките и нечовеколюбиви управления на света!

                        Повече рационалност и по-малко емоции. Аз също съм пристрастен, защото не харесвам ЕС и ще се радвам да рухне, но така или иначе, всеки да прецени, дали фактологията е в полза на долара или тези, които залагат на Китай или ЕС за нов световен валутен хегемон.

                        Абсолютно абсурдно е някой да смята, че юана би се обезценял по-малко от долара или, че еврото има по-добър фундамент от щатската валута!
                        Изразът " Курт капан" е турцизъм и означава " Вълчи капан".
                        "К*Р капан" не знам какво е.
                        Но като цяло, това не ми пречи да подкрепям написаното..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                          майки, кажи нещо и за лихвите де.
                          Лихвите в момента не играят съществена роля при златото!

                          САЩ не смятам, че ще отидат на отрицателни лихви някога, като в Еврозоната, за да се изтреля жълтото от подобен факт, каквито коментари има. Те ще ползват други приоми.

                          Лихвите на всякъде ще са нулеви, но то горе долу и до сега така си беше, едва ли има нещо интересно свързано с тях.

                          Коментар


                          • майки, кажи нещо и за лихвите де.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                              ДА, не мисля, че е оправдано!
                              Сега, като малко се замислих, осъзнавам, че си решил, че съм защитник на еврото спрямо долара, но май се заблуждаваш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                                Изобщо нямам предвид интелектуалния капацитет, а по-скоро финансовата култура. Може и да бъркам, в преценката си, но според мен светът не държи долари, защото има вяра в каубоя-консуматор, а защото сделките с петрол превишават по стойност сделките с което и да е друго нещо, с много. При Еврото доверието е много по-ниско спрямо долара, но вече наистина се състои в убеждението, че европейското население, особено северното, е спестовно и пресметливо, а институциите са по-надеждни. Доколко е оправдано не мога да кажа, мисля, че в последните години този имидж запада, но все пак доверието остава, защото не се виждат по-добри алтернативи.
                                ДА, не мисля, че е оправдано!

                                Коментар

                                Working...
                                X