IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

    Е, баш пък ти да ми кажеш лъжец ??? хахаха

    Иначе поредните ниско интелигентни глупости.Защо Алтерко да го държа 30 год ? мислете малко с тея тиквочи.
    И кажи най-накрая защо инвестицията в злато задължително трябва да е само 10% от кеша ?... и кеша има ли значение колко % е или няма?
    Предполагам, че под термина "кеш" sssaaa има предвид общата сума на средствата, налични за инвестиции в различни активи, а не само парични средства. Е, и той предлага да се държи 10% от тая сума във физическо злато с цел хедж от черни лебеди. Останалите 90% може да са във всичко - депозити, финансови инструменти, земя, недв. имоти, и всичко друго, което си решиш, включително кеш в класическият му вариант, т.е. банкноти.

    P.S. Извинявам се за намесата, но ти го питаш от дни за тия 10%.
    Last edited by Kildirim_Bei; 11.04.2023, 10:58.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение
      Бенджамин Франклин е казал едно умно нещо:
      „Този, който е готов да жертва свобода за сигурност, не заслужава нито едното, нито другото.”
      Да си дойдем на думата.Значи двамцата не ви интересува нищо друго за златото,нито цената,осен това ,че омразните капиталисти щели да ви контролират и чрез златото ще избегнете смъртоностната им хватка ,така ли ?

      Добре,но каква свобода дава златото???!!!!???! Това се опитвам да ви налея в главите.
      Освен за дребни сделки и то в радиус от 20-30км макс ,които са несигурни и лесно може да бъдеш излъган,друго анонимно не може да направиш.
      Е ,освен и да пращаш злато с гълъби,но там попадаме в любимата ви конспиративна територия

      Коментар


      • Бенджамин Франклин е казал едно умно нещо:
        „Този, който е готов да жертва свобода за сигурност, не заслужава нито едното, нито другото.”

        Коментар


        • Понеже пак повдигнахте темата за дигиталните валути, добре е да знаете че при второто поколение CBDC което се очаква да бъде пуснато някъде към 2030г. няма да има нужда от интернет! Освен онлайн, разплащанията при необходимост ще могат да стават и изцяло офлайн директно от едно устройство към друго. Как точно ще става това технологично все още не е ясно. В момента се работи по технологията и се тестват различни неща.
          Но едно е сигурно - възможността за офлайн разплащания е една от основните цели на всички централни банки. CBDC трябва да има пълната функционалност на сегашните хартиени пари като просто хартията се заменя от софтуер, Парите стават едно от многото приложения на телефона. Остава само въпроса за анонимността и контрола. Знаем че всичко което минава през електронно устройство е потенциално уязвимо и винаги в софтуера както и в хардуера могат да се оставят скрити задни врати през които да тече информация и да се осъществява някаква форма на контрол.

          В този ред на мисли е логично да предположим че крипто валутите са замислени да бъдат провал още от самото начало! Напълно възможно е самите банкери да стоят зад криптовалутите с идеята те да се провалят след което удобно и в точният момент да бъде представено решението на всичките им сегашни проблеми.

          https://www.bankofcanada.ca/2023/02/...l-note-2023-2/
          https://usa.visa.com/dam/VCOM/global...fline-cbdc.pdf
          https://www.bis.org/about/bisih/topi...invitation.htm
          https://www.linkedin.com/pulse/why-o...-marc-seigneur
          Last edited by lost in fx; 11.04.2023, 00:18.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
            Не му обръщайте внимание на [B]петрг%с, аз съм го сложил в игнора и сега съм принуден да го чета, като му отговаряте.. много е досадно
            Хич и не те знам къв си,но един бърз сърч показва че си брокерасче.
            И щом си ме игнорирал,голям *** си ял сигурно
            Иначе чети,ще научиш много неща ! И то от живия живот или така наречената реалност !
            На демото или с търсене в гугъл,нещата са по-различни

            Коментар


            • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
              Аз също съм го игнорирал този лъжец...... 10,20,30г няма да бъде на сегашите цени със сигурност, ама Алтерко дали ще ги има до тогава?
              Е, баш пък ти да ми кажеш лъжец ??? хахаха

              Иначе поредните ниско интелигентни глупости.Защо Алтерко да го държа 30 год ? мислете малко с тея тиквочи.
              И кажи най-накрая защо инвестицията в злато задължително трябва да е само 10% от кеша ?... и кеша има ли значение колко % е или няма?
              Last edited by petrg5s; 10.04.2023, 16:39.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                Не му обръщайте внимание на петрг%с, аз съм го сложил в игнора и сега съм принуден да го чета, като му отговаряте.. много е досадно ;-)
                Аз също съм го игнорирал този лъжец. Явно все още има съфорумци, които не са го игнорирали. Скоро и те ще го игнорират, като разберат как ги подвежда с да инвестират с 2 клина в акции на Алтерко с подправените отчети, които с този мениджмънт скоро може да я закъсат. За жълтото няма мениджмънт, там не се инвестира с цел печалба, тъй като 1 унция инвестиционно жълто струва точно 1 унция инвестиционно жълто дори да е след 10г. Можем да кажем, че жълтото след 10,20,30г няма да бъде на сегашите цени със сигурност, ама Алтерко дали ще ги има до тогава?
                За това игнор такива обременени тролове, които не знаят каква е ролята на жълтото.

                Коментар


                • Не му обръщайте внимание на петрг%с, аз съм го сложил в игнора и сега съм принуден да го чета, като му отговаряте.. много е досадно ;-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

                    Това е оптималния вариант в настоящата ситуация, но транзакциите колкото са предимство, толкова са и недостатък.
                    Компромис със свободата в замяна на нещо друго само, защото сме привърженици на някаква крайност е самоограничение, което дори може да е опсано.

                    NSA (Агенцията за национална сигурност) са мислили за „електронни пари” още през 1996г.:
                    https://groups.csail.mit.edu/mac/cla...nt/nsamint.htm

                    Напълно е възможно Биткойн да е създаден от службите на САЩ:
                    https://www.ccn.com/nsa-bitcoin-1996/
                    https://cointelegraph.com/news/the_n...encies_in_1996

                    И сега целия крипто пазар воден от Биткойн да е троянски кон за прокарването на CBDC.
                    Има го в зара.
                    Преживяхме гърците, турците, руснаците. Ще преживеем и американците...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение

                      Най-разумно е да използваме предимствата и на 2те. Предимството на златото е в съхранение на стойност, а на криптото в транзакциите
                      Недостатъка на златото е преместване през граница, а на криптото в съхранение на стойност.
                      Така че- трупаш в злато и превеждаш в крипто или банкова сметка или карта(в зависимост от това каква е сумата и доколко е изгодно по съответният начин за превод).

                      Например местим се в друга държава да живеем- продаваме златото и ползваме крипто, сметки, банкови карти...и ако имаме зор пак да сме на злато в друга държава си купуваме злато там. Разбира се има разход при този сценарии, но това не е нещо дето се прави всеки ден. Правим си сметката и така.
                      Това е оптималния вариант в настоящата ситуация, но транзакциите колкото са предимство, толкова са и недостатък.
                      Компромис със свободата в замяна на нещо друго само, защото сме привърженици на някаква крайност е самоограничение, което дори може да е опсано.

                      NSA (Агенцията за национална сигурност) са мислили за „електронни пари” още през 1996г.:
                      https://groups.csail.mit.edu/mac/cla...nt/nsamint.htm

                      Напълно е възможно Биткойн да е създаден от службите на САЩ:
                      https://www.ccn.com/nsa-bitcoin-1996/
                      https://cointelegraph.com/news/the_n...encies_in_1996

                      И сега целия крипто пазар воден от Биткойн да е троянски кон за прокарването на CBDC.
                      Има го в зара.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение
                        Знам за ЕС, защото живея на негова територия. Не претендирам, че знам всичко.
                        Значи това,че живееш на територията на ЕС ,трябва да го приемем за доказателство,че знаеш от кога искат KYC ?
                        Да казвам ли ,че това са поредните глупости на търкалета

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                          Пак глупости от 1001 нощ
                          Как ще осъществиш сделка със злато ако другата страна е във Франция? Пеша ли трябва да ходя до там?
                          Как ще транспортирам 2кг злато до Франция? Ами ако са 50кг ?
                          Каква е гаранцията,че отсрещната страна няма да ми тегли 2 куршума?
                          Как ще верифицират двете страни истинността на златото? на око ли?
                          и т.н.
                          Най-разумно е да използваме предимствата и на 2те. Предимството на златото е в съхранение на стойност, а на криптото в транзакциите
                          Недостатъка на златото е преместване през граница, а на криптото в съхранение на стойност.
                          Така че- трупаш в злато и превеждаш в крипто или банкова сметка или карта(в зависимост от това каква е сумата и доколко е изгодно по съответният начин за превод).

                          Например местим се в друга държава да живеем- продаваме златото и ползваме крипто, сметки, банкови карти...и ако имаме зор пак да сме на злато в друга държава си купуваме злато там. Разбира се има разход при този сценарии, но това не е нещо дето се прави всеки ден. Правим си сметката и така.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение
                            Какво го вадиш от контекста бе, улигоид?
                            Ще го обърна в кеш и ще се разплатя. След като го имам и е бързо ликвидно дали после ще го пратя с гълъб, или ще го пусна с банков превод, криптовалута, или ще кацна със самолет си е мой проблем, но нямам риск да остана без него заради посредник. Не разчитам на преносна среда от трети страни и не разчитам друг да е банката.
                            Проверката на метала дори има шанс да е по-бърза от верификацията по блокчейна като знам проблемите със задръстването на мрежата, ако се окаже, че ще се разплащам със злато точно когато е много активна.



                            Но ето и конкретно:
                            -Аз съм в БГ,другата страна в сделката е в Африка примерно ,как верификацията ще стане по-бърза от тази в блокчейн ?
                            Това не е тъпо,това е върховна простотия !
                            -Как ще пратиш 2кг злато цитирам "с гълъб" ?
                            Last edited by aleks262; 10.04.2023, 10:09.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                              Ето пореден пример,че търсиш отговора в гугъл,а нямаш опит по темата
                              Ако имаше ,щеше да знаеш
                              Продължавай да се оплиташ в лъжи,а аз ще следя
                              Лъжецът си ти. Знам за ЕС, защото живея на негова територия. Не претендирам, че знам всичко.
                              Нищо не предоставяш, нито доказателства, нито знания. Само заяждане без покритие.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                Пак глупости от 1001 нощ
                                Как ще осъществиш сделка със злато ако другата страна е във Франция? Пеша ли трябва да ходя до там?
                                Как ще транспортирам 2кг злато до Франция? Ами ако са 50кг ?
                                Каква е гаранцията,че отсрещната страна няма да ми тегли 2 куршума?
                                Как ще верифицират двете страни истинността на златото? на око ли?
                                и т.н.
                                Какво го вадиш от контекста бе?
                                Ще го обърна в кеш и ще се разплатя. След като го имам и е бързо ликвидно дали после ще го пратя с гълъб, или ще го пусна с банков превод, криптовалута, или ще кацна със самолет си е мой проблем, но нямам риск да остана без него заради посредник. Не разчитам на преносна среда от трети страни и не разчитам друг да е банката.
                                Проверката на метала дори има шанс да е по-бърза от верификацията по блокчейна като знам проблемите със задръстването на мрежата, ако се окаже, че ще се разплащам със злато точно когато е много активна.
                                Last edited by aleks262; 10.04.2023, 10:08.

                                Коментар

                                Working...
                                X