IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Така, видяхме очакваното шипче. Много добре изглежда, но без твърде много ентусиазъм.
    Отново, трябва ни пробив на 1243, за да можем да започнем да разглеждаме потенциалът за направено дъно и да следим останалите две сериозно потвърждения:
    1. Импулс от 5 вълни, корекция от 3 вълни, нов импулс който пробива върха на първия /условно ок. 1280/
    2. Пробив на 1370

    Докато не видим поне началната индикация /пробив на 1243/, вероятно е да се работи за още поне едно дъно под това от днес.

    Коментар


    • Да отворим шампанското за $4000 още от сега, викам

      (А после по една студена вода)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        мен лично ме радва пада, защото това означава, че ластика държи все още. заблести ли яко златото ще ни бъде трудно на всички - няма какво да се лъжем. Даже златните бикове (аз съм от тях дългосрочно) ще си викаме "какво си пожелахме сега какво ще правим". Та нека си седи в рейнджа 1000-1300, но честно да си кажа не очаквам да удържи дълго.
        Бих те посъветвал да разглеждаш в детайли периода 2000-2007г., въпреки че се съмнявам да не си го правил.
        Икономически подем, повишаващо се кредитиране и качващи се лихве - златото за периода прави около 400%. Екстраполация съпрямо "дъното" 2016 би означавала $4000 до 2023 при наличието на възходящ икономически цикъл и кредитна експанзия. Разбира се всяка екстраполация е условна, но надявам се разбра какво искам да кажа.
        Докато дългосрочният сетъп е в сила и 1050 се счита за Дъното с главно "Д", смятам за твърде вероятно златото да заблести преди да стане страшно - както вече е правило и то неотдавна!

        Съвсем в краткосрочен план: днес-утре "трябва" да започне поне 15-20 долара корективно рали преди нов евентуално последен спад докъм 1205. Ключово ниво за начални индикации на дъно: 1243.
        Както казах, оттук ще следя индикациите за дъно вместо да залагам на агресивни трейдове с падащи кинжали.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          мен лично ме радва пада, защото това означава, че ластика държи все още. заблести ли яко златото ще ни бъде трудно на всички - няма какво да се лъжем. Даже златните бикове (аз съм от тях дългосрочно) ще си викаме "какво си пожелахме сега какво ще правим". Та нека си седи в рейнджа 1000-1300, но честно да си кажа не очаквам да удържи дълго.
          Тука май аз съм най-песимистичен за златото. За мене е съвсем реално да не видим $1500 още 5-6 години. И междувременно хората да се отчаят и да продадат

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

            Две трейдърчета слушах как си хортуват по СНБС за златото. И двамата не виждали защо да купуват, било време за продаване... Ако така мислят повечето от тях може съвсем скоро да дебатираме дали ще се спрем на 1185 или на 1150
            мен лично ме радва пада, защото това означава, че ластика държи все още. заблести ли яко златото ще ни бъде трудно на всички - няма какво да се лъжем. Даже златните бикове (аз съм от тях дългосрочно) ще си викаме "какво си пожелахме сега какво ще правим". Та нека си седи в рейнджа 1000-1300, но честно да си кажа не очаквам да удържи дълго.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              да там е някаква съпротива, но начина по който оре надолу ме кара да си мисля, че едва ли ще се спре.
              Две трейдърчета слушах как си хортуват по СНБС за златото. И двамата не виждали защо да купуват, било време за продаване... Ако така мислят повечето от тях може съвсем скоро да дебатираме дали ще се спрем на 1185 или на 1150

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Да видим 1212.12 дали няма да спре пропадането
                (Моите подкрепи ги давам за бъзик. Реално, нямам мнение къде ще спре падането)
                да там е някаква съпротива, но начина по който оре надолу ме кара да си мисля, че едва ли ще се спре.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Да видим 1212.12 дали няма да спре пропадането

                  Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  ще бие 1200 тези дни както е тръгнало..
                  (Моите подкрепи ги давам за бъзик. Реално, нямам мнение къде ще спре падането)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Ама вижта как добре нацелих подкрепата 1222.22

                    Случайното число, а?
                    ще бие 1200 тези дни както е тръгнало..
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Ама вижте как добре нацелих подкрепата 1222.22

                      Случайното число, а?
                      Last edited by Money; 19.07.2018, 11:20.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                        Ако някой се чувства компетентен нека обясни с думи прости без чертеж какво и колко злато да се купува и от къде
                        Напальони. Проста и чиста работа. Или оня с бакенбардите - франц йосиф. Питай импето защо .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от HEIMDAL Разгледай мнение
                          Да съгласен съм че е по тежко обаче: 1 монета 50 песо струва в момента 2579 лв и има 37.5 гр. тоест 2579/37.5=68.77 лв/гр докато кюлче от 100 гр струва 6955 лв което като цена лв/грам идва повече, тоест нищо, че е още по "неделимо" е по-скъпо та въпроса ми стои защо песото е по-евтино от другите неща, има някакъв риск да е фейк, не е сигурно, че е с точно обозначеното тегло ли ....де е топчето тука?
                          Кюлчето е 24 каратово, а Песото не е 24 каратово. Оттам ти идват няколко излишни грама мед. По-точно 10% от общото тегло на монетата. Добра монетка. Аз съм ѝ фен . Всеки монетен двор си определя цените. Латино държавите имат доста мини и са доста по-щедри в грамажите и цените от скръндзавите англосакси. Специално Мексико е фрашкано с камъни и сребро. А и не само Мексико. Това е по-стара монетка най-вероятно имитираща старите испански стандарти на още по-готината “пелукона”.

                          Намери старата тема за златото и поизчети коментарите. Там са ти отговорите на почти всички въпроси.
                          Last edited by Selena; 19.07.2018, 09:44.

                          Коментар


                          • Още с пробива на 1281 се инвалидира краткосрочния сетъп за рали при златото, а както писах в последния пост - пробивът на 1235 постави златото и в условията на инвалидиран средносрочен сетъп за рали.

                            Оттук накъде? С този последен пробив за мен лично е трудно да определя какво е "замислил" металът понеже две-три пътеки имат доста изравнени шансове. И все пак, ако трябва да посоча една, която изпъква малко повече - това е все пак да видим още едно или две микро дъна, които да се задържат над 1200 /1204-1207/ откъдето да започне евентуален импулс.

                            В тази ситуация най-добре е да се изчака именно изграждането на нов сетъп или с други думи това ще рече наличието на импулс /5 вълни/, корекция от 3 вълни която да го коригира и след това началото на нов импулс, който да пробие върха на първия. Тогава ще има силни доводи в полза на това, че дъното е видяно и основно препятствие пред ралито ще бъде прослувутото 1370 ниво. За съжаление всичко това може да отнеме от няколко седмици до няколко месеца.
                            А първата по-бегла индикация, която може да насочи че имаме дъно е пробив на 1243.

                            И в заключение с два реда: смятам, че оттук по-уместния подход е изчакването на доказателство, че дъното е стигнато, преди по-агресивни отигравания. Първото такова е пробив на 1243, по-силното: импулс от 5 вълни /условно до 1280/, корекция и нов импулс, който пробива върха на началния /условното 1280/. И третото доказателство: пробив на прослувутото 1370 ниво.


                            Успех!
                            П.С Всъщност не е вярно, че покупателната сила на златото спрямо имотите е константа. За няколко десетилетия може да варира с до 5-6 пъти от това, което сме виждали до момента т.е. доказано. А лично аз смятам, че това не е лимитът.

                            Коментар


                            • Ако някой се чувства компетентен нека обясни с думи прости без чертеж какво и колко злато да се купува и от къде

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Nutterum Разгледай мнение

                                Песото е по-тежко и то бая, естествено, че цената на грам ще е по-ниска. Ако търсиш това купи си 100грамка. Ако искаш хем делимост, хем ниска цена на грам си вземи от еднограмовите кюлчета дето ги рекламират като абонамент, 10% над борса за еднограмово кюлче си е далавера както и да го въртиш и сучиш.
                                Да съгласен съм че е по тежко обаче: 1 монета 50 песо струва в момента 2579 лв и има 37.5 гр. тоест 2579/37.5=68.77 лв/гр докато кюлче от 100 гр струва 6955 лв което като цена лв/грам идва повече, тоест нищо, че е още по "неделимо" е по-скъпо та въпроса ми стои защо песото е по-евтино от другите неща, има някакъв риск да е фейк, не е сигурно, че е с точно обозначеното тегло ли ....де е топчето тука?

                                Коментар

                                Working...
                                X