IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако повече хора искат сетълмънт в злато отколкото има какво ще стане? Цената му ще скача докато достатъчен брой хора се откажат и си кажат: ей на тая цена ще взема зелени гущери вместо злато. То май така стана последните няколко седмици

    Все пак зелените гущери купуват къщи, коли, яхти и други готини неща, а със златото нищо не мож купи освен фиатни пари

    Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

    Затова КОМЕКСа беше на изкуствено дишане две седмици, когато в края на март само за ден се заяви количество злато за реална доставка, равно на сумарното количество за предишните три месеца. Количествата в трезорите в Ню Йорк бяха 10 пъти под заявката към оня момент.
    Пазарите на хартиено са измислени да слагат юзди на физиката, но не знам до кога. Виж статистиката за доставка на физическо последните 12 месеца от сайта на СМЕ. Ще видиш рязък скок в пъти последните 5 месеца.
    Last edited by Money; 14.08.2020, 17:23.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Мииии, тя цената на златото почти не зависи от това, какво мислят смешниците, които купуват физическо злато

      Ако от тях зависише една унция щеше да е $1 000 000 000 000 000
      Затова КОМЕКСа беше на изкуствено дишане две седмици, когато в края на март само за ден се заяви количество злато за реална доставка, равно на сумарното количество за предишните три месеца. Количествата в трезорите в Ню Йорк бяха 10 пъти под заявката към оня момент.
      Пазарите на хартиено са измислени да слагат юзди на физиката, но не знам до кога. Виж статистиката за доставка на физическо последните 12 месеца от сайта на СМЕ. Ще видиш рязък скок в пъти последните 5 месеца.
      Last edited by Kildirim_Bei; 14.08.2020, 17:16.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Мииии, тя цената на златото почти не зависи от това, какво мислят смешниците, които купуват физическо злато

        Ако от тях зависише една унция щеше да е $1 000 000 000 000 000


        Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

        Пич ти нямаш никаква представа за мисленето на хората, които купуват физическо злато.Аз имам злато още от прадядо си.Купувам от 96 година.Продадох 2011 и 2014 купих къща с парите.Ти си един смешник, който няма никаква представа над се печели от физика.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Да, златото беше точно на $2017 нея сутрин като пуснах поста





          А и обясних вече защо така съм мислил за $3000 и защо сега това вече няма изгледи да стане

          Но честно казано ми писва да споря с толкова умни хора като златните буболечки, от които освен личности нападки и безсмислици друго е почти невъзможно да се види

          Реално, това е тема за психологически support на хора страдащи от post traumatic stress disorder

          Успех!
          Пич ти нямаш никаква представа за мисленето на хората, които купуват физическо злато.Аз имам злато още от прадядо си.Купувам от 96 година.Продадох 2011 и 2014 купих къща с парите.Ти си един смешник, който няма никаква представа над се печели от физика.
          Last edited by blackaquarius; 14.08.2020, 15:23.
          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

          Коментар


          • 12.08.2020, 19:56

            Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
            Затворени 5 оz от сутринта , отворени на 1880 с написването на поста .................... Затворени на 1945 ............. Около 300$
            Ше опрайм сметката тая вечер...............
            Другата половина оставени за минимум 1956 .........
            Там ще приема ново решение , в зависимост от начина и пътя по който стигне до там ....
            Затворени със заложен таргет на 1956 (още снощи) и останалите 5 oz , отворени на 12 .08 сутринта на 1880 ..............
            Общо с вчерашните .... близо 700 $ ...

            И това със '' дълги в низходящ тренд'' за шок и ужас на ония с ''най -големия тренд за 20 години ''
            И ми е зле ....
            Снощи се накъркахме ..... днес , цел ден - бира , бело вино и калмаре ..... ама не минава

            За златото сега съм пас по отношение на посока .....
            След 15.30 при отваряне на американците .... дано се изясни ......

            ПП все пак мисля , че ще иде до 1975/1976 ..............и купих отново на 1946 със стоп 1938
            Last edited by Correctively objective; 14.08.2020, 15:19.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Бла-бла, стига се обяснява, дай по същество
              Това ли ти роди мозъчето? "Бла бла"

              Аз каквото съм имал за казване по същество съм го казал. Твойто същество също съм го видял!

              Коментар


              • Да, златото беше точно на $2017 нея сутрин като пуснах поста


                Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

                Не ЩЕ, ти започна след спада. А на 06.08.20 виж какво си писал:



                А и обясних вече защо така съм мислил за $3000 и защо сега това вече няма изгледи да стане

                Но честно казано ми писва да споря с толкова умни хора като златните буболечки, от които освен личности нападки и безсмислици друго е почти невъзможно да се види

                Реално, това е тема за психологически support на хора страдащи от post traumatic stress disorder

                Успех!
                Last edited by Money; 14.08.2020, 14:54.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  ...
                  Аз гледах динамиката на пазара на облигации и тогава влязох да кажа, че ще пада златото
                  ...
                  Не ЩЕ, ти започна след спада. А на 06.08.20 виж какво си писал:

                  Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  ...
                  А и златото в един момент ще се срине пак. Само не знам кога. Може и на 3000 да е

                  Коментар


                  • Бла-бла, стига се обяснява, дай по същество

                    Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                    Пич, ти не може ли да загрееш, че няма лошо да си мислиш, че златото ще иде и на 500 долара.

                    Въпроса е защо целенасочено се държиш като лайнар в темата, а не просто да напишеш един два обширни поста където да развиеш определена теза.
                    Ако беше това случая, независимо дали някой ще припознае тезите ти или не, хората биха си казали, браво на момчето постарал се е, написал е пост, сложил си е някакви аргументи и толкова.

                    Вместо това 24/7 облъчваш темата с тъпотии как инвестиралите в злато са възможно най-големите идиоти на света. Къде е логиката постоянно да облъчваш темата с интелектуалната ти "мощ", при положение, че нито купуваш нито продаваш злато.

                    Логиката е, че си евтин комплексар, който смята, че може да изпъкне по един единствен начин, а той е като усмее някой друг.
                    Съмнявам се да си Майка Тереза и толкова да си се закахърил, да не вземе някой да купи, та да загуби пари. Ако беше това случая, едва ли подобен човек би имал държанието, което ти имаш.

                    Мога да уважавам някой, който е интелектуално "евтин", но не мога да уважавам някой, който е евтин като човек!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Добре, Пип. Майки ще излезе прав (под масата?)

                      Мда, 95% съм сигурен и давам около 5% вероятност реалните лихви да задълбаят и златото да направи нов връх и да продължи нагоре. При това говорим за следващите 12-24 месеца. И това няма да се промени, дори златото сега да направи едно скокче нагоре до $2000

                      Реално никога не шортя нищо. Честно казано дори мисля, че не мога и да искам да го изшортя. Въпреки, че преди два дни рано сутринта на $2017 като писах, че ще пада щях да го шортна ако можех

                      Една от причините да се намеся точно сега е защото точно сега е много очевидно, че няма да има повече нагоре

                      Да добавя и това. Като реших да вляза тука, не съм гледал първо какво прави златото. Аз гледах динамиката на пазара на облигации и тогава влязох да кажа, че ще пада златото

                      Златото последните месеци доста пъти е правило чупки надолу пък да си видял да казвам, че ще пада. Даже по едно време и аз мислих, че ще ходи още нагоре.
                      Пич, ти не може ли да загрееш, че няма лошо да си мислиш, че златото ще иде и на 500 долара.

                      Въпроса е защо целенасочено се държиш като лайнар в темата, а не просто да напишеш един два обширни поста където да развиеш определена теза.
                      Ако беше това случая, независимо дали някой ще припознае тезите ти или не, хората биха си казали, браво на момчето постарал се е, написал е пост, сложил си е някакви аргументи и толкова.

                      Вместо това 24/7 облъчваш темата с тъпотии как инвестиралите в злато са възможно най-големите идиоти на света. Къде е логиката постоянно да облъчваш темата с интелектуалната ти "мощ", при положение, че нито купуваш нито продаваш злато.

                      Логиката е, че си евтин комплексар, който смята, че може да изпъкне по един единствен начин, а той е като усмее някой друг.
                      Съмнявам се да си Майка Тереза и толкова да си се закахърил, да не вземе някой да купи, та да загуби пари. Ако беше това случая, едва ли подобен човек би имал държанието, което ти имаш.

                      Мога да уважавам някой, който е интелектуално "евтин", но не мога да уважавам някой, който е евтин като човек!

                      Коментар


                      • Ето ви и една друго логика: след като даже и аз бях станал бичи на златото и консенсусът беше тотален за нагоре... какво следва след това?

                        Коментар


                        • Добре, Пип. Майки ще излезе прав (под масата?)

                          Мда, 95% съм сигурен и давам около 5% вероятност реалните лихви да задълбаят и златото да направи нов връх и да продължи нагоре. При това говорим за следващите 12-24 месеца. И това няма да се промени, дори златото сега да направи едно скокче нагоре до $2000

                          Реално никога не шортя нищо. Честно казано дори мисля, че не мога и да искам да го изшортя. Въпреки, че преди два дни рано сутринта на $2017 като писах, че ще пада щях да го шортна ако можех

                          Една от причините да се намеся точно сега е защото точно сега е много очевидно, че няма да има повече нагоре

                          Да добавя и това. Като реших да вляза тука, не съм гледал първо какво прави златото. Аз гледах динамиката на пазара на облигации и тогава влязох да кажа, че ще пада златото

                          Златото последните месеци доста пъти е правило чупки надолу пък да си видял да казвам, че ще пада. Даже по едно време и аз мислих, че ще ходи още нагоре.

                          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


                          Шом си толкова уверен в тази неизбежност крайно време е да застанеш зад думите си и да късиш, а и да го обявиш, иначе Майки ще излезе прав.
                          Last edited by Money; 14.08.2020, 14:18.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Баси, Анди, значи този полуидиот Майки може да обижда, пък аз не мога


                            Ти да не си се набабанил със злато на над $2000? Реално, аз каквото и да кажа посоката от тука е ясна и почти неизбежна Сори пичове

                            Както беше ясно и 2017 че от 1360 златото ще се спусне доста надолу.
                            Извинявай, не съм искал да те засегна. Според мен си твърде интелектуално надарен и компетентен!

                            Сигурно ще познаеш за златото, не виждам защо да не се доверим на прогнозата на един толкова вещ инвестиционен експерт като теб!


                            п.п.
                            Ташак

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Баси, Анди, значи този полуидиот Майки може да обижда, пък аз не мога


                              Ти да не си се набабанил със злато на над $2000? Реално, аз каквото и да кажа посоката от тука е ясна и почти неизбежна Сори пичове

                              Както беше ясно и 2017 че от 1360 златото ще се спусне доста надолу.

                              Шом си толкова уверен в тази неизбежност крайно време е да застанеш зад думите си и да късиш, а и да го обявиш, иначе Майки ще излезе прав.

                              Коментар


                              • Баси, Анди, значи този полуидиот Майки може да обижда, пък аз не мога


                                Ти да не си се набабанил със злато на над $2000? Реално, аз каквото и да кажа посоката от тука е ясна и почти неизбежна Сори пичове

                                Както беше ясно и 2017 че от 1360 златото ще се спусне доста надолу.

                                Коментар

                                Working...
                                X