IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

    Проблема е, че мериш света единствено от твоята си камбанария. А ти си просто една прашинка сред многото. Не си еталон за нищо!

    Аз не виждам стойност някой да плаща стотици и хиляди долари, за да ходи на фестивал с дрогясали типове, но това е бизнес за милиарди и създава огромна стойност всяка година за много хора. Това е нещо със стойност за тях!

    Аз имам скъп швейцарски часовник в хиляди, защото обичам часовниците и това има стойност за мен, за друг обаче това е непотребна вещ и безмислен аксесоар, при положение, че има ГСМи.

    Аз не бих платил десетки хиляди и стотици за картина, но има хора, които плащат стотици милиони. Това има стойност за тях.

    Една дама би предпочела аксесоари от злато, а не такива от друг метал, ако носи бижута.
    В Азия, Индия и Китай, Индонезия(50% от населението в света) културата на хората е такава, че те обожават подобни аксесоари, както жените така и мъжете и това не е плод на его а на възприятие на света и начин на обличане и стил. Светоусещане!

    Това, че ти навярно не носиш нито златен синджир, нито пръстен и нямайки изделия в дома си от злато, какво трябва да ни говори? НИЩО!

    Хора като теб приравняват златото до мъжки ланци, а това е краен елементаризъм. Златото има страхотни физични и химични свойства и стотици приложения в електрониката и всякакви нови модерни технологии. Причината то да не е там, е поради високата му цена, а тя е такава каквато е, защото самия пазар го изтласква поради неговата стойност за всичко друго, защото то е желано от потребители за други стоки или като финансов еквивалент поради всички негови горни качества и вечното му търсене от хората във множество сфери от живота!
    Съгласен съм, че не съм еталон за нищо. Аз съм просто себе си, имам това, което ми е дадено като ген, и което съм (или не съм) успял да развия с времето в средата, в която съм раснал, живял и работил.

    Другото, което казваш, е различни проявления на егото. И тъй като за хората е трудно да видят скритите богатства, по-лесно е с видимите неща. Едно от основните желания на всеки индивид, е да изпъкне сред множеството.

    Ясно е, че златото има уникални физични и химични свойства, които го правят незаменимо в прецизни електроники и на други места. Доколкото съм проучвал, доста по-голяма част от добива на злато отива за бижута и други приложения, отколкото за кюлчета и монети.

    P.S. Споделяме общо усещане за стойност по отношение на часовниците (механични). Изкуство е да се направят множество компликации от колелца и пружинки в един механичен часовник, които иначе биха могли да се програмират в чип за 20 долара и да се произвеждат в милиони бройки. За това по-скоро плащат хората стотици хиляди долари. Има и такива, направени заради златото и диамантите по тях - просто бижута, те не ме кефят. В някои наистина сложни механизми може да отиде година работа на десетина висококвалифицирани специалисти - само за 1 часовник! Това оправдава стотиците хиляди, дори милиони, платени от някои хора. Мое мнение, не задължава никой да го споделя.
    Last edited by Kildirim_Bei; 14.08.2020, 12:06.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Майки, адаш, ти да не си от тея дето 2010-2011 са се набутали по върховете

      Все още си на нула като махнем инфлацията и май затова така беснееш сега
      Защо да беснея бе, пъпеш?

      Мойто злато както съм казвал и преди години е при пъври покупки изобщо в живота 2015г. средната ми цена е от най-ниските за този период и съм усреднявал в дъната при много по-евтин долар, което ще рече, че средната ми цена в евро е още по ниска и от дъната при долара на злато.
      Сега кризата март хванах за усредняване уникални цени при минодобивачите и там стойностите вече са в небесата.

      Просто с тебе си правя гаргара, защото ти си от този тип хора, които са интелектуално посредствени и средняци акто интелект, но се бараш за много умен и се опитваш по нагъл начин да поучавш другите хора и да им "даваш" акъл, като сам за себе си нямаш!
      Ако не беше нагъл и злобар изобщо нямаше да ти коментирам и постовете. Ти си пръдня на стадион! Нещо, което е просто шум!

      Има нещо много комплексарско в това, типаж като теб при всеки спад на златото да идва и да реве като ученичка в темата на инвестиралите в злато, докато тези инвестирали в злато не ходят да ти обясняват 24/7 в темата за NYSE, колко тъп си като си дълъг на акциите и какъв бунак си всъщност и как ще ти се "Е**е майката". Защо ли?
      Просто защото инвестиралите в злато си гледат тяхната игра и не се занимават да пилят сол на главата на някой плужек като теб и да му се обясняват, както правиш ти!

      Има разлика нали?

      Коментар


      • Майки, адаш, ти да не си от тея дето 2010-2011 са се набутали по върховете

        Все още си на нула като махнем инфлацията и май затова така беснееш сега

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

          Златото е въведено като валута и разплащателно средство единствено заради физическите и химическите си свойства. Нищо друго.
          * Рядък метал - естествена спирачка за инфлация на валутата
          * Ковък метал - може да се разделя и оформя лесно на малки единици (идеално за разплащания и разчети)
          * Практически не влиза в реакции с други вещества - издържа на времето (съхранител на стойност)

          Ако погледнеш основните характеристики на парите, ще видиш, че са тези.
          А това, че някой може да се накичи с бижута от злато, не виждам каква стойност произвежда, освен да помпа нечие пострадало его.
          Проблема е, че мериш света единствено от твоята си камбанария. А ти си просто една прашинка сред многото. Не си еталон за нищо!

          Аз не виждам стойност някой да плаща стотици и хиляди долари, за да ходи на фестивал с дрогясали типове, но това е бизнес за милиарди и създава огромна стойност всяка година за много хора. Това е нещо със стойност за тях!

          Аз имам скъп швейцарски часовник в хиляди, защото обичам часовниците и това има стойност за мен, за друг обаче това е непотребна вещ и безмислен аксесоар, при положение, че има ГСМи.

          Аз не бих платил десетки хиляди и стотици за картина, но има хора, които плащат стотици милиони. Това има стойност за тях.

          Една дама би предпочела аксесоари от злато, а не такива от друг метал, ако носи бижута.
          В Азия, Индия и Китай, Индонезия(50% от населението в света) културата на хората е такава, че те обожават подобни аксесоари, както жените така и мъжете и това не е плод на его а на възприятие на света и начин на обличане и стил. Светоусещане!

          Това, че ти навярно не носиш нито златен синджир, нито пръстен и нямайки изделия в дома си от злато, какво трябва да ни говори? НИЩО!

          Хора като теб приравняват златото до мъжки ланци, а това е краен елементаризъм. Златото има страхотни физични и химични свойства и стотици приложения в електрониката и всякакви нови модерни технологии. Причината то да не е там, е поради високата му цена, а тя е такава каквато е, защото самия пазар го изтласква поради неговата стойност за всичко друго, защото то е желано от потребители за други стоки или като финансов еквивалент поради всички негови горни качества и вечното му търсене от хората във множество сфери от живота!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
            Срещу Х ресурс за намиране и добиване на злато е стоял Х ресурс за добиване и въвеждане на друга стока или услуга!!!
            Златото е въведено като валута и разплащателно средство единствено заради физическите и химическите си свойства. Нищо друго.
            * Рядък метал - естествена спирачка за инфлация на валутата
            * Ковък метал - може да се разделя и оформя лесно на малки единици (идеално за разплащания и разчети)
            * Практически не влиза в реакции с други вещества - издържа на времето (съхранител на стойност)
            * Голямо относително тегло - в малък обем се съдържа голямо количество (удобно за натрупване на богатство, компактно за пренасяне)

            Ако погледнеш основните характеристики на парите (от учебника), ще видиш, че са тези.
            Последната характеристика е просто екстра за алчните типове, не им трябват огромни трезори. По сегашни цени на златото, $1 000 000 е компактно кубче злато със страна от 10 сантиметра, но тежи малко повече от 15 кила.
            А това, че някой може да се накичи с бижута от злато, не виждам каква стойност произвежда, освен да помпа нечие пострадало его.
            Last edited by Kildirim_Bei; 14.08.2020, 10:42.
            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

            Коментар


            • Вчера гледах близнаците Уинкълвос при онзи комедиант Дейв Портной, та те казаха: "Биткойна е като златото, това е дигитално злато"!
              Да ама НЕ!

              Много преди златото да се превърне в средство за обмен на стоки и услуги, то е било част от обществото заради вложената му полезност за хората, които са го влагали в различни изделия и бижута като суровина за тяхното изработване. Никой не си е казал: "А бе дай да разменяме злато, а не рапани за стоки и услуги", а то е въведено като средство за размяна именно заради неговата ВЛОЖЕНА полезност за хората.
              Срещу Х ресурс за намиране и добиване на злато е стоял Х ресурс за добиване и въвеждане на друга стока или услуга!!!

              Така погледнато Биткойна за разлика от златото не създава АБСОЛЮТНО НИКАКВА полезност извън функцията му за размяна, която междувременно не е и припозната масово от хората, а по-скоро е припозната някаква "надежда, че Биткойна може да бъде припознат", което на практика крепи и пирамидата наречена, Биткойн!
              Независимо, че за добиването на един Биткойн се разкодира някакъв код, което е изчислителен и енергиен ресурс, същия ресурс може да бъде вложен да се преброят космите от задника на кварталното псе, но полезността за хората от последното ще е точно 0! Същото е и при Биткойн!
              Той никога не може да бъде и не е като златото, просто защото няма вложена полезност и стойност за хората, а това е просто поредната дигитална фиатна единица, която опредметява своята стойност, единтсвено през вярата на някаква група хора в последната. В деня, в който тази вярва бъде разклатена, Биткойна ще има стойност 0.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Лихвата по 10YR USTs от 0.51 отиде на 0.71 за броени дни

                Лоша поличба е това

                Остава надеждата САЩ да станат като Япония... а дали
                Какви трежърите бе, пъпеш?

                Защо някой би купил злато вместо трежърите при изместване в лихвения процент с някаква десета от процента, при положение, че златото го прави това движение в минута две, а за година може да се вдигне или падне с 30-40%?

                Това не са еквивалетни инвестиции и само пълен профан може да ги обвързва директно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                  Байдън е нарисуван и ако некой има желание спокойно може да му пусне тема ,която със сигурност ще закрие тази на сегашния канторски провал.

                  А относно златото - то не струва Нищо,освен ако не си етървен син на внучката на ротшилд и ко....
                  Мисля, че е редно аз да я пусна

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                    Щото ако Байдън спечели изборите ще видиш марксистите какво ще направят.. и колко ще е златото тогава
                    Байдън е нарисуван и ако некой има желание спокойно може да му пусне тема ,която със сигурност ще закрие тази на сегашния канторски провал.

                    А относно златото - то не струва Нищо,освен ако не си етървен син на внучката на ротшилд и ко....

                    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                    Коментар


                    • Лихвата по 10YR USTs от 0.51 отиде на 0.71 за броени дни

                      Лоша поличба е това

                      Остава надеждата САЩ да станат като Япония... а дали

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от HeavenlyLIght Разгледай мнение
                        Пичове, златото ще ходи нагоре.
                        Просто една група хора,са го продали в момента в който чуват,че руснаците са направили ваксина.Колко успешна е тя,предстои да видим.
                        Реално нищо не се е променило.
                        Коронавируса все още си върлува.
                        Хората все още ги е страх.
                        Пари няма.
                        Работа няма.
                        Банките печатат, все едно няма да има утре.
                        Едни заеми се разхвърлят(Едни числа по едни компютри).
                        Вярно,че долара не е нищо сам по себе си,нито е нещо благодарение на икономиката на Щатите.
                        Долара, е нещо, което е подкрепено от самолетоносачи, изтребители,автомати....freedom and democracy.
                        Не,че се кефя на САЩ, но те реално нямат алтернатива.
                        Кой ще дойде на тяхно място? Китай? ЕС? Русия?
                        Просто си помислете как ще изглежда света с комунисти на власт(за ЕС да не говоря, там всички са скопени).
                        Предпоставки за ръст много. Едно уточнение. Кои комунисти? Китай ли? Щото ако Байдън спечели изборите ще видиш марксистите какво ще направят.. и колко ще е златото тогава

                        Коментар


                        • Пичове, златото ще ходи нагоре.
                          Просто една група хора,са го продали в момента в който чуват,че руснаците са направили ваксина.Колко успешна е тя,предстои да видим.
                          Реално нищо не се е променило.
                          Коронавируса все още си върлува.
                          Хората все още ги е страх.
                          Пари няма.
                          Работа няма.
                          Банките печатат, все едно няма да има утре.
                          Едни заеми се разхвърлят(Едни числа по едни компютри).
                          Вярно,че долара не е нищо сам по себе си,нито е нещо благодарение на икономиката на Щатите.
                          Долара, е нещо, което е подкрепено от самолетоносачи, изтребители,автомати....freedom and democracy.
                          Не,че се кефя на САЩ, но те реално нямат алтернатива.
                          Кой ще дойде на тяхно място? Китай? ЕС? Русия?
                          Просто си помислете как ще изглежда света с комунисти на власт(за ЕС да не говоря, там всички са скопени).

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Грешка,не долара си е долар,а това дето е под него,американската икономика,там грешка няма..
                            И какво и е велико на тази икономика след като шир потребата идва от Китай,суровините от Русия и арапите а работната ръка от Латинска Америка?
                            Ако под икономика се разбира чейнча на някакви си хартишки в стил тука има ,тука няма и печатането на долари с вагоните ......Като са толкова велики що като дойде октомври ,ноември парите за заплати на чиновниците им
                            свършили и почват разни чупки как да излъжат хората си да бачкат без пари?
                            Last edited by Grosss; 13.08.2020, 20:44.

                            Коментар


                            • Какво става Money. къде си?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Грешка,не долара си е долар,а това дето е под него,американската икономика,там грешка няма..
                                има грешка при това голяма
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X