IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Berkshire Buys Barrick Gold, Dumps Goldman

    Warren Buffett buys gold

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

      Аз съм от широката публика, но забелязвам, че ти се мислиш за голям специалист и се изживяваш като последна инстанция!

      ​​​​​​Но, извинявай, ти май си по разтягането на локуми, не по конкретните прогнози!
      Виж сега моето момче, някъде 10 поста назад бях казал, че очкавам златото 2500-2800 към Нова година. Това обаче не е истинска прогноза!
      Това е пръдня. Това е някакво усещане, което формирам на базата на тренд и движенията. Всяка подобна прогноза е просто спекулация, защото тя не се основава на конкретни параметри и нещо, което може да бъде атестирано, с каквато и да е точност.

      Още април-май месец в няколко поста прогнозирах, че до края на лятото и по конкретно август ние ще видим цена от 2К. Въпреки, че към момента същата прогноза има много точна познаваемост, това не е нещо, което бих казал, че ме кара да се гордея. Причината е, че тази прогноза отново е била "пръдня". Това е било усещане за силен тренд, влошаване на определени параметри и тн...

      За разлика от много други комплексарчета(тигърчета) из форума, аз нямам комплекси и нямам нужда да се доказвам. Именно поради тази причина, никога няма да видиш написано от мен, мохабети като: "видяхте ли кой позна....", "аз ви казах, ето ми поста..." и подобни простотии. Причината е в това, че аз съм доволен от себе си като личност, доволен съм от финансово ми състояние, доволен съм от моите инвестиции и изобщо не ми дреме на шапката да се доказвам на който и да било, за да ми каже последния, АФЕРИМ!

      За мен е важно да позная генералния тренд и развитието на неща, а не на късмет да уцеля някаква котировка, в следващите 3 месеца или 6-12.
      Можеше да имаме и следния вариант, август да си стоеше на 1800, но по определени причина на Нова година да имаме 4К. Тогава нямаше да съм познал за август, но пък щях да съм познал за силното поскъпване на златото като цяло. Кое ще има по-голяма реална стойност като прогноза?
      От друга страна тези 4К на Нова Година ако е някакъв невероятен шип и после върне за месец до 1800 и последват 5-10 години на просперитет в икономиките и финансовата сфера, а златото стои в диапазон 1700-2000 долара. То тогава аз нищо е нямало да позная.
      Със всичко това искам да кажа, че прогнозирането на котировки просто така е абсолютно несериозно и самото достигане до цена Х има значение ако същата цена се оправдае във времето и задържи някакви нива, в рамките на прогнозирано фундаментално повишаване за дадено нещо.

      Всеки който малко от малко разбира от икономика и финанси би следвало да е наясно, че даването на прогнози, дали златото след 6 месеца ще бъде 1600 или 2300 е просто несериозно.
      Разбира се могат да се дават някакви прогнози,които да са ориентировъчни, но само в рамките на тренд. Това не може да са прогнози, където някой казва, гарантирам ти 100%, че 300 ще е по-евтино или по-скъпо.

      Каква конкретика искаш от мен? Да ти фиксирам котировка? Как да я фиксирам? На кристална топка?
      Ако погледнем предния ти пост, казваш имало "АПОГЕЙ" имало натрупване на позитивни новини, как го реши? Това са субективни усещания, ТВОИ!
      Къде виждаш да си дал конкретика? Някой може да каже, че тепърва ще са позитивните новини за златото. Така го усеща човека. Не дава конкретика!
      Говориш, че щяло да пада на 1500-1600. Това ли е конкретика? Да си решиш някаква цена и да я пляснеш!

      Щях ли да ти изглеждам по-компетентен, ако просто ти кажа: "Пич, над 2300 ще е на Нова година". Що толкова? Ами, защото яко скача брат и сега след корекцията ще видиш, че ще иде там, гарантирам ти! Това ли е прогноза, анализ и конкретика? Може би са конкретика на Money плакнежите, че скочи ли лихвата по американските облигации златото моментално потъва с 40%. Зарича се, обещава, 95% е сигурен, пишело го в книгите, които чете и го казал някакъв специалист по Блумбърг, където трЕбе да му вЕрваме! Изплясква ти 30 поста с по 2 изречения с това съдържание за облигациите и ти дава конкретика и котировка.

      С всичко това искам да кажа, че прогнози от към котировка и заричането в тях, са единствено и само плод на пълна некомпетентност!
      Всичко опира до това някой да може правилно да прогнозира главния тренд или движение, с аргументи, тези и тн...
      Съжалявам много, но в твоя пост, не само, че не виждам конкретика, но не виждам реални аргументи или тези. Виждам само субективни усещания, които са подкрепени единствено от индивидуална оценка, че на някой нещо му се струва, по някакъв начин!

      Не знам аз какъв специалист съм, не ми е работа да си давам оценка, но ще кажа, че ти ще бъдеш с една идея по-специалист спрямо днес, в деня, в който осъзнаеш, че конкретиката, която търсиш, на практика не съществува във финансовата и икономическа реалност! Ако някой ти я дава или те заблуждава целенасочено или самия той е заблудил себе си!

      Last edited by Mike Florida; 15.08.2020, 00:56.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

        Аз съм от широката публика, но забелязвам, че ти се мислиш за голям специалист и се изживяваш като последна инстанция!

        ​​​​​​Но, извинявай, ти май си по разтягането на локуми, не по конкретните прогнози!
        Хаха, Майкито само един автомат му трябва да разкаже играта на тия в Европа дет живеели само с дългове, избиват му бушоните като падне цената на златото.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

          На базата на какъв критерий се определя широката публика?

          Ти в случая ли си извън групата(конкретно за златото) или по-принцип повече ги усещаш неща и като цяло не си в нея?
          Аз съм от широката публика, но забелязвам, че ти се мислиш за голям специалист и се изживяваш като последна инстанция!

          ​​​​​​Но, извинявай, ти май си по разтягането на локуми, не по конкретните прогнози!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

            Ти злато имаш ли? Ако нямаш не давай акъл на хората.
            Акъл има акъл дава . Ти като имаш злато давай злато на хората. Или и злато нямаш

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Не мога да ти кажа кога ще стигне 1550-1600. Може и чак догодина.

              Но идеята е сега най-малкото да се намали златото, ако не и да се продаде


              Ти злато имаш ли? Ако нямаш не давай акъл на хората.
              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

              Коментар


              • Dramatic Photos: Desperate For Provisions, Thousands Of Cars Line Up At Texas Food Bank


                With unemployment benefits cut, [my daughter's] husband's been laid off for three months. So, it's just been a struggle. If it wasn't for church, and food giveaways, the kids would be going hungry."

                Не изглежда като V shape.

                Коментар


                • Не мога да ти кажа кога ще стигне 1550-1600. Може и чак догодина.

                  Но идеята е сега най-малкото да се намали златото, ако не и да се продаде

                  Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение
                  Обърнахте го на махленски обиди тип кой кой е, и ти знаеш ли кой съм аз!!!

                  За мен след серията позитивни за златото събития от последните месеци, които се явяват апогей на бичия тренд от последните две години, следва корекция, която предвид сериозния ръст на жълтото ще е в доста неочаквани, за широката публика, граници.

                  Така че, стига сте се дърляли и дайте по една конкретна прогноза за цената, която ще е към 31 декември 2020.

                  ​​​​​​Аз очаквам нещо от порядъка на 1550-1600 $!

                  Нека и по-разпалените форумци да ударят някоя по точна цифра, а не само да обясняват как можело да се вдига, ама можело и да пада и дрън дрън по сто реда!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                    На базата на какъв критерий се определя широката публика?

                    Ти в случая ли си извън групата(конкретно за златото) или по-принцип повече ги усещаш неща и като цяло не си в нея?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                      На базата на какъв критерий се определя широката публика?

                      Ти в случая ли си извън групата(конкретно за златото) или по-принцип повече ги усещаш неща и като цяло не си в нея?
                      По принцип като гледам форума, едва ли някой от участниците разглежда себе си като "широка публика". Обаче ние знаем, че 98% от хората са именно в тази група. Така погледнато или тук имаме страхотното изключение, където масата участници са част от тази 2%на извадка или имаме една огромна маса от хора, която има много нереалистична оценка за собствените си възможности.
                      Кое ли ще да е вярно?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение
                        Обърнахте го на махленски обиди тип кой кой е, и ти знаеш ли кой съм аз!!!

                        За мен след серията позитивни за златото събития от последните месеци, които се явяват апогей на бичия тренд от последните две години, следва корекция, която предвид сериозния ръст на жълтото ще е в доста неочаквани, за широката публика, граници.

                        Така че, стига сте се дърляли и дайте по една конкретна прогноза за цената, която ще е към 31 декември 2020.

                        ​​​​​​Аз очаквам нещо от порядъка на 1550-1600 $!

                        Нека и по-разпалените форумци да ударят някоя по точна цифра, а не само да обясняват как можело да се вдига, ама можело и да пада и дрън дрън по сто реда!
                        На базата на какъв критерий се определя широката публика?

                        Ти в случая ли си извън групата(конкретно за златото) или по-принцип повече ги усещаш неща и като цяло не си в нея?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение
                          Обърнахте го на махленски обиди тип кой кой е, и ти знаеш ли кой съм аз!!!

                          За мен след серията позитивни за златото събития от последните месеци, които се явяват апогей на бичия тренд от последните две години, следва корекция, която предвид сериозния ръст на жълтото ще е в доста неочаквани, за широката публика, граници.

                          Така че, стига сте се дърляли и дайте по една конкретна прогноза за цената, която ще е към 31 декември 2020.

                          ​​​​​​Аз очаквам нещо от порядъка на 1550-1600 $!

                          Нека и по-разпалените форумци да ударят някоя по точна цифра, а не само да обясняват как можело да се вдига, ама можело и да пада и дрън дрън по сто реда!
                          Гледам ,че се инати .....не ще да се плъзне под 1950 .

                          Коментар


                          • Обърнахте го на махленски обиди тип кой кой е, и ти знаеш ли кой съм аз!!!

                            За мен след серията позитивни за златото събития от последните месеци, които се явяват апогей на бичия тренд от последните две години, следва корекция, която предвид сериозния ръст на жълтото ще е в доста неочаквани, за широката публика, граници.

                            Така че, стига сте се дърляли и дайте по една конкретна прогноза за цената, която ще е към 31 декември 2020.

                            ​​​​​​Аз очаквам нещо от порядъка на 1550-1600 $!

                            Нека и по-разпалените форумци да ударят някоя по точна цифра, а не само да обясняват как можело да се вдига, ама можело и да пада и дрън дрън по сто реда!

                            Коментар


                            • Физическото? Ами трябва да ходиш до трезора на банката си, да го мъкнеш, да се разправяш с Тавекс... Голяма олелия е

                              И пак ще остане следа, чини ми се


                              Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                              Златото е универсално приет и най-бързо и без излишни разходи конвертируем във фиатни пари актив.
                              Притежава и още една особеност - единственото останало средство за анонимни разплащания в особено големи размери.
                              Ако някой отвори приказка за крипто, само ще кажа, че всяко нещо минало през интернет, винаги оставя не следа, а много следи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Ако повече хора искат сетълмънт в злато отколкото има какво ще стане? Цената му ще скача докато достатъчен брой хора се откажат и си кажат: ей на тая цена ще взема зелени гущери вместо злато. То май така стана последните няколко седмици

                                Все пак зелените гущери купуват къщи, коли, яхти и други готини неща, а със златото нищо не мож купи освен фиатни пари
                                Златото е универсално приет и най-бързо и без излишни разходи конвертируем във фиатни пари актив.
                                Притежава и още една особеност - единственото останало средство за анонимни разплащания в особено големи размери. Дадох пример по-долу за $1 000 000 - кубче със страна 10 см, 15 кила. За банкноти по $100 ти трябва чувал, ако са по 500 еврака - средна чанта върши работа.
                                Ако някой отвори приказка за крипто, само ще кажа, че всяко нещо минало през интернет, винаги оставя не следа, а много следи.
                                Last edited by Kildirim_Bei; 14.08.2020, 17:52.
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X