IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Ти сериозно ли мислиш, че тук за първи път чуваме за Мартингейл?

    Хайде сега си помисли, как ще се промени всичко ако езито ти се падне на 12-тия път и през всичкото това време плащаш спред и лихва
    А ако дойде черната патка?
    Тя черната патка явно вече е дошла,иначе нямаше да си губи времето по форумите да се самоубеждава как търговията била като игра на ези-тура.
    Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      Ами това е задача без решение- риска от зануляване се избягва с правилно подбран стоп, който е достатъчно далеч от текущите цени за да те изхвърля при шум на пазара, оттам нататък определяш залога, така че максималната загуба да е приемлива и се оказва, че потенциалната печалба ти в повечето случаи изглежда прекалено малка за да се занимаваш
      По мое скромно мнение, където и да го слагаш един стоп, той винаги си е една гарантирана и фиксирана загуба.. По принцип и поначало форекс си е игра с два равностойни изходи (50 : 50), но точно повсеместно насажданото правило (и то не случайно) "да се предпазваме от загуби, поставяйки стоп" променя драстично това съотношение (по някои проучвания) до 3 : 97. Винаги е добре за вземаш, вместо да даваш. Залагаш ли стоп, "позволявайки на печалбата да расте" със сигурност губиш позиции в горното съотношение. Но от 3-те случая, в които позволяваш на печалбата да расте, едва ли ще успееш да си покриеш загубите от 93 сработили стопа.
      Last edited by jenyna; 05.10.2014, 19:04.
      Не загребвай мед от празна делва!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
        Очевидно е нужно да се изясни какво е игра на стотинка с два изхода - ези / тура
        Ти сериозно ли мислиш, че тук за първи път чуваме за Мартингейл?

        Хайде сега си помисли, как ще се промени всичко ако езито ти се падне на 12-тия път и през всичкото това време плащаш спред и лихва
        А ако дойде черната патка?

        Коментар


        • Очевидно е нужно да се изясни какво е игра на стотинка с два изхода - ези / тура и след това да видим приложението й за форекс търговия.

          Та, значи - да играем на стотинка (ези / тура) - типична и класическа игра с два изхода, която се играе от древни времена.

          Правила на играта са такива:

          Аз определям размера на залога и винаги играя “ези”. Вие хвърляте стотинката и определяте какво се пада - “ези” или “тура”.

          Ако се спазва правилната стратегия (известна на професионалните играчи като Мартингейл - един класически вариант и множество модификации), резултатът от играта ще е, че аз винаги печеля, в 100% от случаите.

          Пример,

          20 хвърляния, получени с генератор на случайни числа.

          Игра 1:
          тура - залог 1 ст. - резултат -1 ст. - губя
          тура - залог 2 ст. - резултат -2 ст. - губя
          ези - залог 4 ст. - резултат +4 ст. - печеля

          Игра 2:
          ези - залог 1 ст. - резултат +1 ст. - печеля

          Игра 3:
          тура - залог 1 ст. - резултат -1 ст. - губя
          ези - залог 2 ст. - резултат +2 ст. - печеля

          Игра 4:
          тура - залог 1 ст. - резултат -1 ст. - губя
          тура - залог 2 ст. - резултат -2 ст. - губя
          тура - залог 4 ст. - резултат -4 ст. - губя
          ези - залог 8 ст. - резултат +8 ст. - печеля

          Игра 5:
          ези - залог 1 ст. - резултат +1 ст. - печеля

          Игра 6:
          тура - залог 1 ст. - резултат -1 ст. - губя
          тура - залог 2 ст. - резултат -2 ст. - губя
          тура - залог 4 ст. - резултат -4 ст. - губя
          тура - залог 8 ст. - резултат -8 ст. - губя
          ези - залог 16 ст. - резултат +16 ст. - печеля

          Игра 7:
          тура - залог 1 ст. - резултат -1 ст. - губя
          тура - залог 2 ст. - резултат -2 ст. - губя
          ези - залог 4 ст. - резултат +4 ст. - печеля

          Игра 8:
          ези - залог 1 ст. - резултат +1 ст. - печеля

          Общ резултат: печеля +8 ст.

          Който е мераклия, може да се пробва — хвърляйте на случаен принцип стотинката и записвайте резултатите. Няма нужда да ми ги пращате, защото спазвайки горната стратегия сами може да проверите, че аз винаги ще печеля - в 100% от случаите.
          Last edited by jenyna; 28.09.2014, 13:23.
          Не загребвай мед от празна делва!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дон Карлос Разгледай мнение
            Имаше една стара и много мъдра приказка: "Когато двама си го мерят, не се тикай между тях!"
            Нито колегата SPART те беше канил да му коментираш поста, нито пък аз да коментираш моя. Това твоето се нарича невъзпитаност. Ти какво, въобразяваш си, че всичко ти е позволено, защото си велик търговец? Много фурни хляб ще трябва да изядеш, за да стигнеш нивото на много от хората тук. Да прочетеш 100 книги, да откриеш 2 сметки не означава, че си станал търговец за 1-2 години. Просто е невъзможно, изпитал съм го на собствения си гръб.
            За Драги говориш /с извинение/ глупости. Ако не беше свалил лихвата на 0.05, а я беше вдигнал на 0.5, да речем, сещаш ли се какво щеше да стане с еврото? Тогава твоя технически анализ можеше да си го разпечаташ и да си избършеш с него каквото пожелаеш.
            Колкото до изречението ти в поста към мене: "Не знам какви са хората които те питат какво пиеш, но аз ги съветвам, тях и всички останали които те четат, да не се подвеждат по тези схеми" - нямам думи! Кой си ти, че да съветваш? Не осъзнаваш ли, че и във форума и във форекса си г-н Никой? Но щом толкова питаш, ще ти посоча двама души /от десетките/ от форума, че да ги посъветваш лично. Останалите можеш да си ги намериш сам, не е толкова трудно. Ето ти цитати от техни постове:

            Novakat /05.07.2011, 08:57/":
            "...Та може да почнеш да се обаждаш когато като Дона искараш позиции на печалба въпреки че си против тренда.Ама аз от теб не съмго видял , ама от него съм !"

            krosov /05.07.2011, 09:44/ :
            "Моите уважения към Дона,благодарение на който изработих стратегия за търговия която все още работи прилично."

            А да си чувал, че навремето, дори без да зная, бях обявен от специалисти за един от тримата форекс експерти на България? Старите кримки могат да го потвърдят.
            Тъй че си много дребен да си позволяваш да ми коментираш постовете. По ще ти приляга да вървиш да продаваш лук и картофи.
            А когато един ден "превъртиш" успешно поне десет шест цифрени акаунта и като минимум да ги удвоиш, тогава заповядай, ще разговарям с тебе като равен с равен.
            Бъди здрав!
            Просто целия ти пост е пълен смях
            Извинявай че си позволих да коментирам, великите ти постове, от които само най-големите шарани могат да си помислят, че ще изкарат пари. Аз мислех че това е ФОРУМ, където всеки изказва мнението си свободно, НЕ ЗНАЕХ , че това става само чрез покани.
            Относно SPART той пръв ме коментира, в което аз не виждам нищо лошо, всеки е свободен да ме коментира, аз мисля че така работят форумите
            Какво да направя че и той пише врели некипели, даже изстреля че форекса бил само за хеджиране да се съглася защото има повече постове от мен ли
            Не знам защо си губи време в темата и раздела "Валутна търговия"
            Виждам че си се ровил и в мненията ми, няма лошо, аз за твоите няма да си правя труда, защото от няколкото в тази тема си ми ясен.
            Относно опита ми да скромен е 3 години са нищо, но явно съм научил пъти повече от някои хора които се лутат 10-тилетия. Как беше приказката "Не питай старило, питай патило!" Като гледам мненията в темата от началото и, до момента, 90% от хората тук си нямат никаква идея за какво става дума в трейдинга, да не говорим за печалби. Така че нямам много за наваксване с хляба
            Относно Драги, това което си написал още веднъж показва колко си "бос" по-темата. Няма да се хабя да ти обяснявам фундамента и защо вдигане на лихвите беше крайно невероятно(беше си напарво 100% че няма да ги вдигнат, но в трейдинга никога няма 100%, така че приеми по умереното "крайно невероятно"), няма да ти обяснявам и ТА, тук не съм писал, но в други форуми, пиша за 1.3 от няколко месеца, и там имаше големи умници, които чак се подиграваха за тази и други прогнози, които правех аргументирано. Няма да се цитирам, защото няма какво да ти доказвам.
            Novakat /05.07.2011, 08:57/":
            "...Та може да почнеш да се обаждаш когато като Дона искараш позиции на печалба въпреки че си против тренда.Ама аз от теб не съмго видял , ама от него съм !"
            С добавки, без стоп, с малък процент, докато идържи сметката и нацелим корекция нали, не мога да повярвам че ми цитираш този пост Това не е никакво геройство, даже обратното, показва безсилие и стремеж винаги да сме прави, друго яче казано често срещани сред трейдърите психологически проблеми.
            Съжалявам, че с постовете си накърних егото ти на велик трейдър и репутацията ти на такъв във форума. За съжаление, вместо да защитиш великите си стратегии които за мен са аматьорски, с аргументи, оборвайки казаното от мен, ти ме нападаш. Явно не осъзнаваш, че по-този начин губиш битката, войната знаеш до къде си я докарал, мисля че и аз знам.
            Бъди здрав и ти, аз нямам лоши чувства.
            Last edited by k_v_v_; 04.09.2014, 17:11.
            FinancialMarkets.Zone

            Коментар


            • Абе ,кво стаа бе!!!На вторият,третият пост започва стрелбата!!!Давайте го по-спокойно!!!Не разваляйте набързо купона!!!

              Коментар


              • k_v_v_

                Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
                От далече ти личеше , че си от типа хора, за които печалбите от форекс са мит. А хора като Сорос не съществуват. Драги не знам,но еврото, беше очаквано да се срути, поне според ТА. Ето ти и един пример от предните дни [ATTACH]5192[/ATTACH]
                Имаше една стара и много мъдра приказка: "Когато двама си го мерят, не се тикай между тях!"
                Нито колегата SPART те беше канил да му коментираш поста, нито пък аз да коментираш моя. Това твоето се нарича невъзпитаност. Ти какво, въобразяваш си, че всичко ти е позволено, защото си велик търговец? Много фурни хляб ще трябва да изядеш, за да стигнеш нивото на много от хората тук. Да прочетеш 100 книги, да откриеш 2 сметки не означава, че си станал търговец за 1-2 години. Просто е невъзможно, изпитал съм го на собствения си гръб.
                За Драги говориш /с извинение/ глупости. Ако не беше свалил лихвата на 0.05, а я беше вдигнал на 0.5, да речем, сещаш ли се какво щеше да стане с еврото? Тогава твоя технически анализ можеше да си го разпечаташ и да си избършеш с него каквото пожелаеш.
                Колкото до изречението ти в поста към мене: "Не знам какви са хората които те питат какво пиеш, но аз ги съветвам, тях и всички останали които те четат, да не се подвеждат по тези схеми" - нямам думи! Кой си ти, че да съветваш? Не осъзнаваш ли, че и във форума и във форекса си г-н Никой? Но щом толкова питаш, ще ти посоча двама души /от десетките/ от форума, че да ги посъветваш лично. Останалите можеш да си ги намериш сам, не е толкова трудно. Ето ти цитати от техни постове:

                Novakat /05.07.2011, 08:57/":
                "...Та може да почнеш да се обаждаш когато като Дона искараш позиции на печалба въпреки че си против тренда.Ама аз от теб не съмго видял , ама от него съм !"

                krosov /05.07.2011, 09:44/ :
                "Моите уважения към Дона,благодарение на който изработих стратегия за търговия която все още работи прилично."

                А да си чувал, че навремето, дори без да зная, бях обявен от специалисти за един от тримата форекс експерти на България? Старите кримки могат да го потвърдят.
                Тъй че си много дребен да си позволяваш да ми коментираш постовете. По ще ти приляга да вървиш да продаваш лук и картофи.
                А когато един ден "превъртиш" успешно поне десет шест цифрени акаунта и като минимум да ги удвоиш, тогава заповядай, ще разговарям с тебе като равен с равен.
                Бъди здрав!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                  Форексът е за хеджиране - той не може да бъде основна дейност!

                  А това,че си събрал парите на роднините или сродните ти бунаци, си е твой и техен проблем!

                  Но да се мъчиш с тъпотии да се измъкнеш от тресавището,няма как да стане!

                  4 September 2014 - Monetary policy decisions

                  At today’s meeting the Governing Council of the ECB took the following monetary policy decisions:

                  The interest rate on the main refinancing operations of the Eurosystem will be decreased by 10 basis points to 0.05%, starting from the operation to be settled on 10 September 2014.

                  The interest rate on the marginal lending facility will be decreased by 10 basis points to 0.30%, with effect from 10 September 2014.

                  The interest rate on the deposit facility will be decreased by 10 basis points to -0.20%, with effect from 10 September 2014.

                  The President of the ECB will comment on the considerations underlying these decisions at a press conference starting at 2.30 p.m. CET today.


                  Иначе се мъчи да се изкараш по-умен от Драги - както казваше Др.Сталин "Мечтите в нашата партия другари,са напълно безплатни!".....
                  От далече ти личеше , че си от типа хора, за които печалбите от форекс са мит. А хора като Сорос не съществуват. Драги не знам,но еврото, беше очаквано да се срути, поне според ТА. Ето ти и един пример от предните дни Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	1
Size:	10.8 КБ
ID:	3040093
                  FinancialMarkets.Zone

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                    Форексът е за хеджиране - той не може да бъде основна дейност!

                    Иначе се мъчи да се изкараш по-умен от Драги - както казваше Др.Сталин "Мечтите в нашата партия другари,са напълно безплатни!".....
                    Аз държа дълги турски лири срещу японски йени - какво общо има ЕЦБ в цялата работа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                      И какво точно си спечелил от това.
                      Форексът е за хеджиране - той не може да бъде основна дейност!

                      А това,че си събрал парите на роднините или сродните ти бунаци, си е твой и техен проблем!

                      Но да се мъчиш с тъпотии да се измъкнеш от тресавището,няма как да стане!

                      4 September 2014 - Monetary policy decisions

                      At today’s meeting the Governing Council of the ECB took the following monetary policy decisions:

                      The interest rate on the main refinancing operations of the Eurosystem will be decreased by 10 basis points to 0.05%, starting from the operation to be settled on 10 September 2014.

                      The interest rate on the marginal lending facility will be decreased by 10 basis points to 0.30%, with effect from 10 September 2014.

                      The interest rate on the deposit facility will be decreased by 10 basis points to -0.20%, with effect from 10 September 2014.

                      The President of the ECB will comment on the considerations underlying these decisions at a press conference starting at 2.30 p.m. CET today.


                      Иначе се мъчи да се изкараш по-умен от Драги - както казваше Др.Сталин "Мечтите в нашата партия другари,са напълно безплатни!".....
                      Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                        Аз не съм сигурен за нищо. Не знам какви са вероятностите за печалба, и не мисля че човек може да има предварително знание за това. Така че дори и да имам някакви надежди като цяло не ги вкарвам като променливи в решението какво да правя. Идеята е че следвам 4-5 дългосрочни теми, без особена връзка помежду им, които са сериозно подплатени фундаментално в дългосрочен период, но си нямам идея кога дали и с колко ще излеза напред.

                        Просто мятам малко тук, малко там, малко на друго място, все някъде се залепя Висок риск в отделни малки позиции, позиции с ниска корелация на рисковете по между си. И тъй като риска за всяка отделна позиция е висок, потенциалната печалба както на всичко по отделно, така и на портфейла като цяло е доста висока. Но кое ще избие рибата и кое ще затворя на загуба си нямам идея предварително. Ако риска намалява го държа, ако се реализира и почне да ми влаче позицията надолу махам позицията. Няма постоянна доходност във времето, но когато изведнъж тръгнат нещата избива рибата.
                        Koлега, поздрави за смисленото мнение, едно от малкото в темата. Аз разбирам за какво говориш и бих казал, че е много близко до моите разбирания за това как функционират пазарите.

                        Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        То ако става на въпрос, играта Ми е в пъти по консервативна от играта ТИ
                        Аз купувам само неща за които съм сигурен поне на 90% че ще взема двойни пари. Единственото което не знам е кога това ще се случи и от там и вероятната ми годишна доходност. Ставало е за няколко месеца, понякога не става и за години, но поне знам че няма да загубя. Форекс и лост никога не съм ползвал. Понякога имам полугодия без сделка а се занимавам професионално с инвестиции. Останалото време не ми пречи да мечатая за система която да носи сигурни 10 % годишно. Намери ли я човек автоматино става най малкото милиардер.
                        Alonso няма сигурно, виж и горното мнение, което съм цитирал.
                        Много хора си остават само с мечтите, за печелившата система и сигурните 10 %, но такава няма(няма сигурно). В трейдинга има два типа хора, професионалисти и всички останали, няма средно положение. Ако искаш да си от първите, захващаш се здраво за работа, търгуваш активно и се бориш за място в 10-те %, ако ли не просто си в останалите и си мечтаеш за "системата" докато живота ти минава занимавайки се с "другата скучна работа".
                        FinancialMarkets.Zone

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                          Ей за това си баннат!

                          Такива велики простотии може да пише само Филипс-а(имаше преди години подобен форумен герой,който се мъчеше да описва "сделките" си по резултата от тях обядваше или не,с десерт.....)

                          Пък като прочетох,че по-лесно се определял тренда при индексите отколкото при валутите направо умрях от смях!
                          Ако пуснеш произволен авторегесивен модел на валути и индекси може наистина да умреш от смях

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                            Ей за това си баннат!

                            Такива велики простотии може да пише само Филипс-а(имаше преди години подобен форумен герой,който се мъчеше да описва "сделките" си по резултата от тях обядваше или не,с десерт.....)

                            Пък като прочетох,че по-лесно се определял тренда при индексите отколкото при валутите направо умрях от смях!
                            Хахахаха - ти от колко време се занимаваш с форекс. И какво точно си спечелил от това Хайде като вземеш да изкарваш пари от мислите си, тогава да даваш квалификации на чужди такива.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                              Така си прибирам кери трейда, който го заплащам реално само с маргинално увеличен риск, но не и с реални пари. Т.е. целта е да правя пари от риск, без да вкарвам пари, които си ги държа за акции, от където потенциалните печалби са значително по-високи.
                              Ей за това си баннат!

                              Такива велики простотии може да пише само Филипс-а(имаше преди години подобен форумен герой,който се мъчеше да описва "сделките" си по резултата от тях обядваше или не,с десерт.....)

                              Пък като прочетох,че по-лесно се определял тренда при индексите отколкото при валутите направо умрях от смях!
                              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Точно същото правя и аз и от е извода че не мога да си ГАРАНТИРАМ дори и минимална доходност над лихвите за момента. Ако можех да я гарантирам би теглил кредити на макс защото щях да знам че мога гарантирано да вземем повече доходност отколкото бих плащал на депозитарите
                                ПП: Къде са изчезнали всичките ти постове?
                                Това е друг ник, другия е баннат

                                Коментар

                                Working...
                                X