IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

    Атерата е виновницата, дай и другата да видим Муравеновата...
    После смяташ ли си спада на ексдивидент дата Или и тази година чакаш яхтсмените да надуват
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      Супер! Райков си спазва обещанието относно дивидентната политика, с ръст на плащанията според бизнес успеха на компанията.
      150% ръст на дивидента.. чудесно
      Кое точно си е спазил? Дивидентът е съшият процент от печалбата, като миналата година (горе-долу). Винаги много съм се "кефел" на манипулативните ти мнения - понякога се чудя дали го правиш нарочно, или просто си неграмотен? Всъщност, не знам кое от двете е по-лошото? Сетих се - да ти падне батерията на телефона
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

        Май и моя към 5% ще се заформи
        Атерата е виновницата, дай и другата да видим Муравеновата...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


          И тук ме размазаха ; - очаквах 0,25/акц. ... при неохима до 1,50-2,00 все така да е,
          може и да премина над 5% в/у капиталовата на портфейла
          Май и моя към 5% ще се заформи

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
            2,5 млн за дивидент, обратно от 28 до 33 лв

            И тук ме размазаха ; - очаквах 0,25/акц. ... при неохима до 1,50-2,00 все така да е,
            може и да премина над 5% в/у капиталовата на портфейла

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
              2,5 млн за дивидент, обратно от 28 до 33 лв
              Супер! Райков си спазва обещанието относно дивидентната политика, с ръст на плащанията според бизнес успеха на компанията.
              150% ръст на дивидента.. чудесно

              Коментар


              • 2,5 млн за дивидент, обратно от 28 до 33 лв

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                  До къде се стигна с изкупуването на жито от държавата? Ето сега Украйна ще трябва да изнася 12млн. тона за да освободи за новите запаси и го прави през Констанца и за Варна се говори. Ами защо не се купят едни 1млн. тона на добри цени, няма да се наложи да се товарят на кораби. Само трябва да се намерят складове ...
                  A защо сматаш, че Украйна иска да ги продава на безценица? Част от суровините вече са собственост на големите дистрибутори, не на производителите. Специално за маршрута през Констанца - тя предпочитано място пред Варна, защото портът предлага повече възможности за складиране на транзитни стоки. Продукцията, ако я искат клиенти от ЕС, ще се импортира през Испания или през Ротердам, не през Констанца и Варна. Пшеница и царевица от Украйна нито им е излишна, нито ще я търгуват на безценица, това ми е мисълта.

                  Коментар


                  • До къде се стигна с изкупуването на жито от държавата? Ето сега Украйна ще трябва да изнася 12млн. тона за да освободи за новите запаси и го прави през Констанца и за Варна се говори. Ами защо не се купят едни 1млн. тона на добри цени, няма да се наложи да се товарят на кораби. Само трябва да се намерят складове ...

                    Коментар


                    • Какви невронни мрежи, какви предикции за цени на акция на БФБ. Вижда се реално, че цените си се движат от мажовците, ако си усетил/а приливите и отливите и фазите на БФБ можеш да се качваш и слизаш според тях, а не невронните мрежи за предвиждане дали има живот на Марс. Успех на всички.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mag-inv Разгледай мнение

                        Alonso,
                        за бърза оценка на акция ползвам една формула, която някой беше написал във форума преди петнадесетина години. Формулата е игра с цифри от един счетоводен документ, аз съм променила един коефициент, за да си калкулирам по-голям риск. Ако намериш формулата, ще ти кажа моя коефициент :P

                        Убедена съм, че Агрия има потенциал да удвои в следващите 2 години, обаче аз очаквах стагфлация и корекция в следващите месеци. Не нося риска само за 10% разлика, около 10 лв. ми е средната, още я държа

                        Може би съм малко черногледа. За хубаво или лошо, Ковид и войната доведоха стадо черни лебеди... Всякакви сценарии са възможни...


                        Не се сещам, коя е формулата, но може да ни я припомниш и да я обсъдим. За останалото, мисля, че те разбирам, или поне се надявам, че те разбирам правилно. На борсата, както и в живота, всякакви сценарии са възможни, но нашата работа е да преценим кой е най-вероятният и да заложим на него. То нали затова търкаме клавиатурите

                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Аз лично предпочитам да се доверя на първите две оценки, комбинирано със защитата от евентуална инфлация и имам агрия вместо кеш на този етап.
                          Та дадох отговор и сега се надявам на обратна връзка. Ти как докара оценката си до 32? То от 28 до 32, разликата е почти никаква. Струва ли си да носиш риска за 10% разлика, които са в рамките на стистическата грешка?
                          Alonso,
                          за бърза оценка на акция ползвам една формула, която някой беше написал във форума преди петнадесетина години. Формулата е игра с цифри от един счетоводен документ, аз съм променила един коефициент, за да си калкулирам по-голям риск. Ако намериш формулата, ще ти кажа моя коефициент :P

                          Убедена съм, че Агрия има потенциал да удвои в следващите 2 години, обаче аз очаквах стагфлация и корекция в следващите месеци. Не нося риска само за 10% разлика, около 10 лв. ми е средната, още я държа

                          Може би съм малко черногледа. За хубаво или лошо, Ковид и войната доведоха стадо черни лебеди... Всякакви сценарии са възможни...

                          Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                          O да! Тя вече има такъв пост,- регистрирала си е Късното забелязване на компанията, но не искам да се дразним излишно, а да разширяваме погледа си в/у развиващи се, непреходни и за обща изгода (с всички условности) дейности, а не да дирим нероден Петко под вола!
                          Тези последните отклонени пояснения, нямат насока Никаква към Теб (ти си ми репер), допълвам към госпожата!
                          Дано да сме и полезни, а не да се превръща в поредния финансово грамотен специалис без топки, в нужния момент...
                          inta53,
                          няма да ти отговоря, защото не разбрах какво точно искаш да кажеш. Разбрах само, че искаш да ме шамаросаш
                          Не се взирай в мен, не съм толкова прозрачна...

                          Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение
                          Има няколко начина да оцениш една компания, като най-популярните са DCF, peer comparison и sum of the parts. Повярвай ми, според всеки един от тях компанията трябва да струва много повече от 196 млн. лв.

                          Кога и колко ще се промени цената на акциите е функция на много променливи, която едва ли някой може да реши и защити тук.
                          the prophet,
                          може да има много начини да оцениш дадена компания. Най-важното обаче е, оценката да си е лично твоя
                          И защо ти да не измислиш твой начин да оцениш компанията? Нали така или иначе всеки сам формира своята реалност?

                          Не е ли по-интересна цената на акцията като функция на времето? Не може ли да се направи предиктивен модел на база невронна мрежа или друг метод на изкуствения интелект, в който значими параметри да са например цена, време, фрий флоут, брой акционери (спекуланти :P)? Без да се интересуваме от земя, машини, бази?

                          Коментар


                          • Колко са актуални плановете за строеж на модерно зърнопристанище с жп линия и далеч от града
                            Превръщането на пристанище Варна в хъб за износ на украинското зърно, така както обяви премиерът Кирил Петков след срещата му с президента на Украйна Володимир Зеленски, е "много трудна задача". Това смятат експерти и познавачи в този бизнес, според които страната ни няма необходимата инфраструктура да прави реекпорт на големи количества зърно. "Ние нямаме изградена

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nik803 Разгледай мнение
                              Отчети излизат, реакция- никаква! Какво ще става тук?
                              Обърни внимание на третата дума от името на компанията

                              Коментар


                              • Отчети излизат, реакция- никаква! Какво ще става тук?

                                Коментар

                                Working...
                                X