IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Така и никой не написа по колко стинкии дивидент на артия ще дават.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение




      -пп.- не му пречете на момчето, то работи за принадена стойност!
      Що чертежи изчерта...
      Някой беше предложил въобще да не му се отговаря на този неграмотен балък.
      Поне 10 пъти тук са го питали да си постне портфейла, но само като му видите всички мнения (т.е. в кои теми пише), ще ви стане ясно, че може би има между 1000 и 2000 лева инвестирани в акции. Парите обаче са дадени от баща му

      Що се отнася до Агрия, отчитам като своя грешка продажбата на 1/3 от позицията ми тук. Но... 100% доходност тогава си бяха 100%! Успех на всички!

      Коментар


      • Мажете ските и си лягайте!
        Голямото реване тепърва предстои.
        Набълбуканите ще ревът с всичка сила.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

          Отиграно е в цената....това е което казвам от 5 поста насам...отиграно от "инсайдъра" купувач
          Отчета е по-скоро разочароващ.Масовката очакваше повече


          очаквания за пшеницата

          Ти въобще даваш ли си сметка какви са активите на дружеството, колко и какво може да се произведе с тях, как стоят логистично спрямо пристанищата за износ на зърно.

          България може да се топим, но населението на планетата расте баш там, където се консумира много пшеница. Задава се гладна зима и този, които произвежда храна държи ключето от сандъка с имането. Нищо лично към неохима но там е една голяма боза в сравнение със структурирането на бизнеса на Агрия и това до колко са зависи от външни фактори и суровини. Да торовете са фактор в земеделието, но, когато имаш капацитет да взимаш на кораб - торове се карат откъдето е най-изгодно ( и възможно разбира се).

          ПП не притежавам акции на дружеството, но това не ми пречи да разбирам защо 'избухна' така. Виж Зърнени Храни - къде са и се замисли точно за бизнес модела, дългът и въобще начина по който функционира една компания - така ще ти станат ясни много неща, които в момента е видимо, че ти убягват.
          Last edited by bertram; 25.05.2022, 22:34.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Една позната психоложка ми говореше, че чуждият успех болял много повече от личния провал. Години наред не можех да го проумея.



            -пп.- не му пречете на момчето, то работи за принадена стойност!
            Що чертежи изчерта...
            Last edited by inta53; 25.05.2022, 22:15.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              Да, малко остава да кажеш, че дружеството е на загуба...
              На твое място, бих си мълчал, като риба.
              Чудя се защо продължавате да обръщате внимание на тоя.

              Тъй като модераторът ми изтри по-разпространения израз,
              ще цитирам Библията-

              " Не отговаряй на безумния според безумието му." Пр.26:4
              Last edited by abc; 25.05.2022, 22:06.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                Неохим е с 64млн,не виждам каква е тази възбуда тук...
                А отчета се вижда вътре в графиката(като минало събитие) .Очакванията за този отчет вдигаха цената.Но мисля,че тук няма хора който могат да проумеят тази материя

                Една позната психоложка ми говореше, че чуждият успех болял много повече от личния провал. Години наред не можех да го проумея.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                  Неохим е с 64млн,не виждам каква е тази възбуда тук...
                  А отчета се вижда вътре в графиката(като минало събитие) .Очакванията за този отчет вдигаха цената.Но мисля,че тук няма хора който могат да проумеят тази материя



                  Тея забележки са ми любимите Места си го в другия крачол веднага
                  И Еминем,пусни си една чалга и не се коси за глупости
                  Бе той Неохима е с 64 млн ама що инсайдера го разпродава?
                  Ревете за 100кинта пък той на 60 не може да стъпи, що тъй?
                  Ква ти е мотивацията да обясняваш на хората инвестирали в акцията, че си губят парите?
                  Не помня някой да ти е искал мнението....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                    Да, малко остава да кажеш, че дружеството е на загуба...
                    На твое място, бих си мълчал, като риба.
                    Неохим е с 64млн,не виждам каква е тази възбуда тук...
                    А отчета се вижда вътре в графиката(като минало събитие) .Очакванията за този отчет вдигаха цената.Но мисля,че тук няма хора който могат да проумеят тази материя

                    Last edited by X_Y; 25.05.2022, 19:36.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                      Отиграно е в цената....това е което казвам от 5 поста насам...отиграно от "инсайдъра" купувач
                      Отчета е по-скоро разочароващ.Масовката очакваше повече
                      Отчетът...
                      Last edited by X_Y; 25.05.2022, 19:36.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                        Отиграно е в цената....това е което казвам от 5 поста насам...отиграно от "инсайдъра" купувач
                        Отчета е по-скоро разочароващ.Масовката очакваше повече
                        Да, малко остава да кажеш, че дружеството е на загуба...
                        На твое място, бих си мълчал, като риба.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                          Цената не може да насмогне на резултатите.
                          Ръст на печалбата 194%, на приходите 60 %.
                          37,56 млн. лв. 12 мес. печалба.
                          Отиграно е в цената....това е което казвам от 5 поста насам...отиграно от "инсайдъра" купувач
                          Отчета е по-скоро разочароващ.Масовката очакваше повече

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                            Да бе. Те порасналите хора точно така правят. Висят с месеци по форумите за да повтарят едни и същи грешни прогнози. Иначе за отчета признавам че съм разочарован. Очаквах доста по-висока печалба. Очаквах понижение на стоките, при положение че новата реколта трябва да се съхранява някъде , а не да се увеличават с 13 милиона. Явно сериозните продажби на стоки ще са през второто тримесечие и добрият отчет ще го чакаме още три месеца.
                            Маржът на продажбите на стоки е огромен за първото тримесечие. Не мога да преценя на какви цени са натрупани настоящите стоки. Предполагам ще имат по 100-120 лв/тон зърно поне, което си е много.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                              "Пазара",което в случая на Агрия е един голям участник,не реагира на отчета,което подхранва съмненията ми ,че този мистериозния купувач не е прочел нещо в него,което не знае... ...или пазара не е изненадан от отчета
                              Споко , има време , тоя отчет ще го търгуваме до 50 лева .
                              Last edited by vankel; 25.05.2022, 17:46.

                              Коментар


                              • "Пазара",което в случая на Агрия е един голям участник,не реагира на отчета,което подхранва съмненията ми ,че този мистериозния купувач не е прочел нещо в него,което не знае... ...или пазара не е изненадан от отчета
                                Last edited by petrg5s; 25.05.2022, 16:58.

                                Коментар

                                Working...
                                X