IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Човек, който знае всичко, не може да научи нищо.
    Като теб нали? с оная измислена анонимна анкета,където постфактум всички са познали на края на годината
    Но човек като прочете като види стар анализ или прогноза и му лъсва веднага голям задник.Та така и с теб
    Между другото не казваш какво става с позициите ти в Балонерко,уж беше много голям оптимист там за сериозен растеж над 50лв,пък.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение

      Да ама нали се сещаш ,че зърното не се копае от земята ...Разходите по производството също растат "главоломно " .Отделно "природния " фактор ,а и руското и украинското зърно не може да "чака" дълго .Догодина не се знае нищо ...
      Правил /а/ ли си сметки с колко точно "главоломно" са се качили разходите и с колко се качват приходите от ефекта цена + добив?
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Мисля че ако не сега през лятото, то през есента може да видим пробив и над линията. Много са факторите които дават тегло в този вариант, дори и от сегашното управление виждат такава опасност.
        Каквито и цикли да има, инфлацията интегрално нараства. - пример златото. Защо беше 350 долара а сега е пъти повече - защото светът постоянно добавя някаква инфлация. Дали ще слезе пак на 350?! - съмнително. Сега зърното може да стане подобно на злато. Русия е затворена от санкции, Украйна не може да изнася, а няма и да засее пълноценно следващата реколта . Отделно от това започва фрагментизация, всеки гледа да върже папото първо за себе си. Държавите производители ограничават износа и търговията.
        Дори да се произведе (а няма как да се произведе ей сега веднага и достатъчно ) то няма да може така лесно да се доставя и търгува както преди. Ето какво казва официално и отскоро Асен Василев:

        Има някаква компенсация за нашата икономика в случая, че при отпадане на Русия и Украйна тежестта на България като производител се засилва чувствително. А доколкото виждам тази година имаме повече насяти площи. Само реколтата да е благодатна. В тази криза сме в много по-изгодна позиция от миналата (2007) или от ковидската (2020) Сега произвеждаме двете най търсени стоки - храна и оръжие. А при зърнарите имаме и борсови представители...
        Да ама нали се сещаш ,че зърното не се копае от земята ...Разходите по производството също растат "главоломно " .Отделно "природния " фактор ,а и руското и украинското зърно не може да "чака" дълго .Догодина не се знае нищо ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

          Какви 10 м бе Скоти.. Човек управляващ такъв ресурс ще се държи ли по този инфантилен начин?! Мах 100 К и то не изкарани от него. Въздух под налягане!
          Последната прогноза.. Агрия ще пада, но може и да се вдигне
          Уникат!
          Е то и да има 100 К, със сигурност са станали 10 М с неговите прогнози!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

            Какви 10 м бе Скоти.. Човек управляващ такъв ресурс ще се държи ли по този инфантилен начин?! Мах 100 К и то не изкарани от него. Въздух под налягане!
            Последната прогноза.. Агрия ще пада, но може и да се вдигне
            Уникат!
            Ами наблюдавайки мойте родители как остаряват мисля че човека е в пенсионна възраст над 67 г имаш време да пишел във форуми ... хората остаряват различно много от тях инфалтилно .... а за портфейла съм обеден ....но както и да само бегли мой предположения ... скука брат!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
              ... бебешкото заяждане с батя ме води на мисълта че има минимум 10 м Портфейл но не само на бфб!
              Какви 10 м бе Скоти.. Човек управляващ такъв ресурс ще се държи ли по този инфантилен начин?! Мах 100 К и то не изкарани от него. Въздух под налягане!
              Последната прогноза.. Агрия ще пада, но може и да се вдигне
              Уникат!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                Един въпрос, без да се заяждам. Като си толкова опитен, защо ника ти е регистриран преди няма и две години? Преди това беше с друг ник, или наскоро научи за този форум?
                Мисля че човека е над 60 годишен и е имал активна кариера вероятно на ръководна длъжност вероятно в банковият финанансов сектор,а може и БНБ затова говори авторитарно и със самочувствие...управлявайки и носейки отговорност за стотици милиони... вероятно за това не е имал регистрация и право да пише.... и е свикнал да бъде последна инстанция... бебешкото заяждане с батя ме води на мисълта че има минимум 10 м Портфейл но не само на бфб!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                  ..А всъщност едва ли има по-опитен в този форум от мен,но това е друг въпрос.

                  Един въпрос, без да се заяждам. Като си толкова опитен, защо ника ти е регистриран преди няма и две години? Преди това беше с друг ник, или наскоро научи за този форум?
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                    Само да гледаш графики не става, колко хора да ти го казват, но с времето ще се научиш. Човек минава през най различни фази в процеса на постояно учене и рано или късно ще се насочиш към по стойностен анализ. Колегата правилно ти каза че ясно се вижда в писанията че си още недорасъл и грубият ти тон отблъсква всички свестни хора във форумът.
                    Човек, който знае всичко, не може да научи нищо.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                      Странно е как човек с "19" в ника ме обвинява в липса на опит .....А всъщност едва ли има по-опитен в този форум от мен,но това е друг въпрос.

                      И васко ,не намирам линк с последните ти 20 много точни и излязли прогнози .Може ли да помогнеш?
                      Само да гледаш графики не става, колко хора да ти го казват, но с времето ще се научиш. Човек минава през най различни фази в процеса на постояно учене и рано или късно ще се насочиш към по стойностен анализ. Колегата правилно ти каза че ясно се вижда в писанията че си още недорасъл и грубият ти тон отблъсква всички свестни хора във форумът.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vasil19 Разгледай мнение
                        .... че ти липсва именно опит. Аз също съм правил много грешки в прогнозите си в миналото и най-вече да излизам прекалено рано от някоя позиция. Не се обезкуражавай !
                        Странно е как човек с "19" в ника ме обвинява в липса на опит .....А всъщност едва ли има по-опитен в този форум от мен,но това е друг въпрос.

                        И васко ,не намирам линк с последните ти 20 много точни и излязли прогнози .Може ли да помогнеш?

                        Коментар


                        • Радвам се , че продължаваш да пишеш, ама наистина се радвам! Винаги е полезно да има хора, като теб, би било ужасно да има единствено положителни мнения. От друга страна , разбира се , че акцията няма да расте завинаги и това е добре да се подчертае. Ако пазарът беше ликвиден , няма нищо по-нормално от това да направи една корекция от предишния връх около 28 и да консолидира на по-ниски нива. Това , което се случи тук е , че голям играч изкупи обемите , които биха предизвикали корекцията и тя не се случи така както ти я предвиждаше. Другото е , че ти не споменаваш корекция , а направо обръщане на тренда, което е много различно. Да, един ден ще се обърне тренда защото няма нищо по-нормално и това е в редът на нещата. Въпросът е кой ще слезне от влакчето навреме и ще реализира реална пеалба , кой ще се окаже , че единствено си е преоценявал позицията и не на последно место т.н. кибици , които ще кажат "ето видяхте ли ,познах , падна цената, цената падна , аз познах". Разбира се , не изключвам акцията рязко да падне и под 7 лв където ми е средната , но е много малко вероятно на този етап. В този бизнес опитните играчи боравят с вероятности, защото знаят от опит , че всичко се случва и факта , че ти си категоричен в прогнозите си, ми говори , че ти липсва именно опит. Аз също съм правил много грешки в прогнозите си в миналото и най-вече да излизам прекалено рано от някоя позиция. Не се обезкуражавай !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vasil19 Разгледай мнение
                            По-късно продължава да упорства с анализи , които са малко повърхностни за съжаление, а цената напира към 30. Сега пък пише , че могло и да се покачи и после да падне. Един вид каквото и да стане все да е познал
                            Хахах

                            ...а ти защо ги четеш тогава? игнор и продължавай да живееш в неведение ,докато си загубиш целия хартиен профит тук,а като нищо може и да усетиш вкуса на загубата.

                            Иначе от психологически гледна точка да ти кажа ли какво точно представлява твоето мнение и какво става вътре в теб? Мозъка ти опитва да се успокои и самозалъже,че това което говоря аз са пълни глупости(че акцията ще пада).Оттам той подсъзнателно създава фалшиви илюзии ,че аз съм някъв там не разбираш аматъор,демо играч,отделно съм губещ, на демото играя даже с малка сума , от десетки прогнози всичките ,100% са ми грешни и Агро балона ще расте во-веки веков и посоката ще е единствено и САМО нагоре.

                            Е да ,ама реалноста е точно обратното.Но твоя елементарен мозък не допуска тази мисъл и подобно примитивно мислене пазара винаги го наказва с мокър парцал.Загубите действат много изтрезвяващо и връщат бързо към реалностите .

                            С две думи елементарен пазарен участник ,от най-ниско ниво, с новобрански (цифрата 19 в ника е красноречива) и рибешки мисловен процес.На БФБ и в този форум сте над 90% като теб така,че си в свои води
                            Last edited by petrg5s; 22.05.2022, 18:06.

                            Коментар


                            • Следя акцията от самото IPO , краят на 2007 с цена на записване доколкото си спомням около 9 лв. За хората , които бяха на БФБ тогава знаят какво се случи на следващата и по-следващата 2009г. , особено на БФБ. В крайна сметка, Агрия е една от много малкото акции от онези времена, които възстановиха и направиха не малка доходност спрямо листването си. Старите кучета ще ме разберат , за останалите този пост вероятно е непонятен.
                              През годините имаше хора , които даваха доста смислени мения и анализи , включително разкриваха пикантна информация, особено втората половина на 2020г, като болшинството тогава поюеха и предвиждаха едва ли не , че съдба й ще бъде сходна на някои компании одавна изчезнали от БФБ. Цената тогава да припомня беше около 4-5 лв. за акция ... Това , което искам да ти кажа petrg5s е да не се отказваш, прояви упорство и един ден ще се научиш. Презумцията ми е , че си сравнително нов на пазара, може би 4-5 години опит. Това , което тук се промени радикално не са толкова отчетите , а отношението на мажоритарят.
                              Техническият анализ работи в някаква степен на свръх ликвидни пазари, където цената е малко вероятно да се движи от нечии прищевки или дори да има такива , то отсреща има и много други играчи , които да "изгладят" процеса. Поне според мен Агрия леко казано НЕ спада към дефиницията за свръх ликвидна компания Поради тази основна причина ти се пропукват анализите и прогнозите.
                              На БФБ много често пътниците са се качили в "самолета" , но пилота го мързи да запали двигателите и така той си седи на земята. При Агрия може би пилотът и пътниците имат желание за една и съща дестинация , но кой знае , стават и аварии... Поне сигурното е , че двигателите работят , а някои играчи от страх не се качиха , други вече слезнаха и сега тайно или явно се надяват да крашне

                              Коментар


                              • Пиша за тези , които недоволстват от мнението на petrg5s . Всъщност човекът прави нещо много полезно за акцията. Неговото мнение кара хората , които го четат да погледнат по-критично на нея. Мен лично би ме притеснило ако всички мнения са положителни. Проблемът при него е в друго. Първото му мнение за акцията е от 12 март тази година когато цената беше 19 лева , а сега гони 30 или почти 50% ръст от момента в който даде сигнал за сел. По-долу може да видим какво е писал на 12.03.2022

                                12.03.2022, 08:48
                                Съжалявам ,че ще ви охладя ентусиазма,но тук ще има студен душ
                                Това движение нагоре е фейк
                                Разбира се могат да разпънат още малко ластика,поради големия ентусиазъм
                                Last edited by petrg5s; 12.03.2022, 09:04.

                                По-късно продължава да упорства с анализи , които са малко повърхностни за съжаление, а цената напира към 30. Сега пък пише , че могло и да се покачи и после да падне. Един вид каквото и да стане все да е познал
                                Last edited by vasil19; 22.05.2022, 00:09.

                                Коментар

                                Working...
                                X