Inache cenata i na 20 mogat da si otide, mai pochti nqma svobodni akcii.
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Петрол АД (PET)
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от Nice ManПървоначално изпратено от Гошо_от_селоАз лично не мога да разбера защо толкова много се радвате на тази новина.....На никого нищо не препоръчвам
Коментар
-
Съобщение за медиите
Лукойл България и Петрол постигнаха извънсъдебно споразумение и разрешиха всички спорни въпроси помежду си
Петрол продава свои активи на Лукойл на обща цена от 237 млн. евро
София, 24-04-2008. „Петрол” АД (Петрол) и „Лукойл България” ЕООД (Лукойл) подписаха извънсъдебно споразумение и постигнаха пълно съгласие за уреждане на всички спорни въпроси между двете компании. Споразумението включва незабавно прекратяване на взаимните съдебни искове и уреждане на претенциите, по начин, който удовлетворява и двете страни.
Като част от сделката, Петрол продава на Лукойл активи, състоящи се от 75 бензиностанции, намиращи се в различни райони на страната, както и водещата в пазарно и технологично отношение петролна база „Илиянци” в София. Бензиностанциите са оценени общо на 156,1 млн. евро, а цената на петролна база „Илиянци” възлиза на 80,9 млн. евро.
Компаниите прекратяват предизвикалия спорове 15-годишен договор за доставка на горива и го заменят с нови договори за доставка на горива за бензиностанциите на Петрол и за подразделението на Петрол за търговия на едро Нафтекс Петрол. След полученото одобрение за сделката по продажба на активи от страна на Комисията за защита на конкуренцията, пакетът от договори е в пълна сила.
Митко Събев, председател на надзорния съвет на Петрол, коментира: „Доволни сме от сключеното споразумение. То е от интерес и за двете страни и открива нови перспективи пред бизнеса на двете компании, като без съмнение ще доведе до качествено ново развитие на пазара на горива в България. Стойността на сделката ще бъде знакова за тази индустрия в страната. В чисто човешки план, искам да изразя огромното си удовлетворение от факта, че въпреки всички спорове и трудни моменти, които сме имали през годините, с колегите от Лукойл оставаме добри приятели.”
Светослав Йорданов, Изпълнителен директор на Петрол, заяви: „Постигнатото споразумение е отражение на услията на мениджмънта на компанията през последните години за разширяване и отстояване на позициите на Петрол на пазара на горива в България. Основното в случая е, че двете страни договориха сделка, от която печелят всички. Очакваме това споразумение да се отрази положително на развитието на пазара.”
НОВИНАТА !! ЕТО Я
Коментар
Коментар