IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    ++1111
    Пазар, тинтири минтири, ний сме си 2 буса хора, все още...
    Без да следя из детайли акцията съм почти сигурен че мажо в сговор с ония от Доверие си контролира цената на акцията в какъвто си рейндж иска.
    Затова освен липсата вече на доверие към основния играч и самата фарма не ми е интересна като доходност и дивидент понастоящем, поне не и преди да свършат всички вливания и обратни изкупувания.
    Иха, анализатор Я, дай мнение за цената на корпоративна

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vola.X Разгледай мнение
      Аааа - не. Не с тези лафове за пазара. Нашия неликвиден "пазар" не е като другите нормални пазари. И все пак, я си отговори на въпроса, ако можеш, колко ще оцени пазара Севто, ако не е новината че е вързан за фармата с коефициент 0,55 ???
      Ето за това става въпрос, че не се дава шанс на пазара !!! И още нещо - защо според теб Севто има 10% от печалбата на фармата а капитализацията му е 5% от фармата ? и т.н. много въпроси, и то все за грубата оценка на това, че е извършена неправда при оценката на Севто при лапването му във фармата
      ++1111
      Пазар, тинтири минтири, ний сме си 2 буса хора, все още...
      Без да следя из детайли акцията съм почти сигурен че мажо в сговор с ония от Доверие си контролира цената на акцията в какъвто си рейндж иска.
      Затова освен липсата вече на доверие към основния играч и самата фарма не ми е интересна като доходност и дивидент понастоящем, поне не и преди да свършат всички вливания и обратни изкупувания.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Vola.X Разгледай мнение
        Не е редно тази обезценка на севтото, която прави , но пък как иначе ще го разберат що за мажо е.
        Ми, дай корелация на двете акции, че ми писна да чета как на някой не му е излязла идеята, друг мрънка че участвал на 1 и 3 кинта увеличение, без да спомене че през цяло време Фармата е била доста по-скъпа, ретроспективно.

        Не се заяждам, търся дискусия!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
          Никой мажо за сега не е действал справедливо, но КФН къде е ? Ако тя си е на мястото няма да стават такива неща.
          А ти ако нямаш свестен мажо, надявай се да имаш свястно кфн да те спаси от него...
          Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

          Коментар


          • Аз съм убедена, че повечето в КФН не знаят елементарни неща, камо ли да взимат справедливи решения.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Vola.X Разгледай мнение
              Че какво са му взели на Донев ? Специално в Севтото успя да вкара и безвъзмездни европейски пари и не мисля, че там не е спечелил. Не е редно тази обезценка на севтото, която прави , но пък как иначе ще го разберат що за мажо е.
              Никой мажо за сега не е действал справедливо, но КФН къде е ? Ако тя си е на мястото няма да стават такива неща.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                Просто Господин Донев си е сметнал, колко му всеха и сега си го взима от пазара. Това е и за мен е доста несправедливо съотношението, а това е любимата ми компанийка.
                Че какво са му взели на Донев ? Специално в Севтото успя да вкара и безвъзмездни европейски пари и не мисля, че там не е спечелил. Не е редно тази обезценка на севтото, която прави , но пък как иначе ще го разберат що за мажо е.
                Дори и реадостните възгласи на имащите фарма акции (и аз имам) са безпредметни и дилетантски, защото пазара отчита и фактора "мажо", а вече не е в полза на Донев. Имащите медика и унифарм какво ще трябва да си мислят и т.н. Отделно, едва ли ще е толкова голяма файдата откъм числа в отчетите, за фармата след сливането....та не виждам откъде това неистово подкрепяне на прецакването имащите севто от страна на имащите фарми.
                Last edited by Vola.X; 06.11.2012, 20:36.
                Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Vola.X Разгледай мнение
                  Аааа - не. Не с тези лафове за пазара. Нашия неликвиден "пазар" не е като другите нормални пазари. И все пак, я си отговори на въпроса, ако можеш, колко ще оцени пазара Севто, ако не е новината че е вързан за фармата с коефициент 0,55 ???
                  Ето за това става въпрос, че не се дава шанс на пазара !!! И още нещо - защо според теб Севто има 10% от печалбата на фармата а капитализацията му е 5% от фармата ? и т.н. много въпроси, и то все за грубата оценка на това, че е извършена неправда при оценката на Севто при лапването му във фармата
                  Просто Господин Донев си е сметнал, колко му всеха и сега си го взима от пазара. Това е и за мен е доста несправедливо съотношението, а това е любимата ми компанийка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                    Не знам защо правите такъв въпрос за съотношението севто/Сфарм - 0,554 -лично за мен е добро.Проблема е в ниската цена на фармата.
                    Ето ви данни за последните 6 години за съотношението на цената на пазара:
                    31.юли sevto sfarm
                    2007 3,25 7,59 0,428195
                    2008 1,8 4,98 0,361446
                    2009 0,887 2,94 0,301701
                    2010 1,408 3,86 0,364767
                    2011 1,41 3,97 0,355164
                    2012 1,11 2,48 0,447581
                    Пазара е най-реалния показател.
                    Аааа - не. Не с тези лафове за пазара. Нашия неликвиден "пазар" не е като другите нормални пазари. И все пак, я си отговори на въпроса, ако можеш, колко ще оцени пазара Севто, ако не е новината че е вързан за фармата с коефициент 0,55 ???
                    Ето за това става въпрос, че не се дава шанс на пазара !!! И още нещо - защо според теб Севто има 10% от печалбата на фармата а капитализацията му е 5% от фармата ? и т.н. много въпроси, и то все за грубата оценка на това, че е извършена неправда при оценката на Севто при лапването му във фармата
                    Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                      Не знам защо правите такъв въпрос за съотношението севто/Сфарм - 0,554 -лично за мен е добро.Проблема е в ниската цена на фармата.
                      Ето ви данни за последните 6 години за съотношението на цената на пазара:
                      31.юли sevto sfarm
                      2007 3,25 7,59 0,428195
                      2008 1,8 4,98 0,361446
                      2009 0,887 2,94 0,301701
                      2010 1,408 3,86 0,364767
                      2011 1,41 3,97 0,355164
                      2012 1,11 2,48 0,447581
                      Пазара е най-реалния показател.
                      Цената на "Фармата" ще си дойде на мястото, само още някой ден. Скоро само ще Ви хареса замяната и ще сте щастливи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Vola.X Разгледай мнение
                        С ниските поклони, които правите с императора на чичо О, не му правите добра услуга. Не искам да ви охлаждам ентусиазма, ама след като налапате севто, унифарм и медика на двойно по-ниска цена от ликвидационната, опитай да си представиш с какво ще ви се подобрят резултатите. Според мен с почти нищо, което ще направи още по-актуална статията на Пламен Дерменджиев - за "гардеробите на софарма", която май си пропуснал да прочетеш. Изобщо след случая Севто, този мажо донев ми стана супер антипатичен.... Поне не му се кланяйте така ниско. Не е препоръка
                        Не знам защо правите такъв въпрос за съотношението севто/Сфарм - 0,554 -лично за мен е добро.Проблема е в ниската цена на фармата.
                        Ето ви данни за последните 6 години за съотношението на цената на пазара:
                        31.юли sevto sfarm
                        2007 3,25 7,59 0,428195
                        2008 1,8 4,98 0,361446
                        2009 0,887 2,94 0,301701
                        2010 1,408 3,86 0,364767
                        2011 1,41 3,97 0,355164
                        2012 1,11 2,48 0,447581
                        Пазара е най-реалния показател.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          Да благодаря Ви, сам си го намерих:
                          "Уведомяваме Ви, ...... обем на обратно изкупените собствени акции - до 10 % от общия брой акции, издадени от дружеството, но не повече от 3% за една календарна година; срок на извършване на изкупуването - не по-дълъг от 5 (пет) години; минимална цена на обратното изкупуване – 2,10 лева; максималната цена на обратното изкупуване в размер на 5,50 лева за брой акция"

                          Мисля че това е добра гаранция за стабилност на акциите в близките години, като чичо О определя че минималната цена трябва да е 2,10лева. Също така то ва решение показва, че явно и Унифарм и Медика ще се влеят ч/з замяна на акции!
                          Браво, добро решение според мен-няма разводняване, подкреп на цената, наливане на ликвидност, поглъщане на приемлива цена!

                          Кога ще се празнува тая годишнина догодина, че като гледам заради Депеш и Бон Джоуви така и така ще вися из Софето....?
                          С ниските поклони, които правите с императора на чичо О, не му правите добра услуга. Не искам да ви охлаждам ентусиазма, ама след като налапате севто, унифарм и медика на двойно по-ниска цена от ликвидационната, опитай да си представиш с какво ще ви се подобрят резултатите. Според мен с почти нищо, което ще направи още по-актуална статията на Пламен Дерменджиев - за "гардеробите на софарма", която май си пропуснал да прочетеш. Изобщо след случая Севто, този мажо донев ми стана супер антипатичен.... Поне не му се кланяйте така ниско. Не е препоръка
                          Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Има няма 7 до 7.5 години, нали. При 10% дивидент.
                            Реинвестиционното натрупване е велика сила.
                            Респект градски !!! На много верен път си.
                            Единственото условие е да няма висока инфлация.

                            Това е същото като да си инвестирал 2004 в злато на 420-30$ на което голд маняците се кефят бетер от наркомани в оттатъшната им тема и пускат ли пускат графики.
                            Не че са си купили тогава де
                            А в по дългосрочен план просто златото няма никакъв шанс в сравнение с тебе
                            И им нямаш проблемите свързани със съхранението, нали.

                            е това са груби сметки нхвърляни отгоре отгоре
                            винаги има напред назад
                            бъдещето ще покаже, ще видим
                            живот и здраве да има само...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                              По мои сметки да достигна 1 млн лв от 50 хил лв /без висока инфлация/ е досат оптимистична задача. Но около 200 хил. лв може да стане в обозримо бъдеще.
                              Има няма 7 до 7.5 години, нали. При 10% дивидент.
                              Реинвестиционното натрупване е велика сила.
                              Респект градски !!! На много верен път си.
                              Единственото условие е да няма висока инфлация.

                              Това е същото като да си инвестирал 2004 в злато на 420-30$ на което голд маняците се кефят бетер от наркомани в оттатъшната им тема и пускат ли пускат графики.
                              Не че са си купили тогава де
                              А в по дългосрочен план просто златото няма никакъв шанс в сравнение с тебе
                              И им нямаш проблемите свързани със съхранението, нали.

                              Коментар


                              • Да благодаря Ви, сам си го намерих:
                                "Уведомяваме Ви, ...... обем на обратно изкупените собствени акции - до 10 % от общия брой акции, издадени от дружеството, но не повече от 3% за една календарна година; срок на извършване на изкупуването - не по-дълъг от 5 (пет) години; минимална цена на обратното изкупуване – 2,10 лева; максималната цена на обратното изкупуване в размер на 5,50 лева за брой акция"

                                Мисля че това е добра гаранция за стабилност на акциите в близките години, като чичо О определя че минималната цена трябва да е 2,10лева. Също така то ва решение показва, че явно и Унифарм и Медика ще се влеят ч/з замяна на акции!
                                Браво, добро решение според мен-няма разводняване, подкреп на цената, наливане на ликвидност, поглъщане на приемлива цена!

                                Кога ще се празнува тая годишнина догодина, че като гледам заради Депеш и Бон Джоуви така и така ще вися из Софето....?

                                Коментар

                                Working...
                                X