IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
    по позицията се появи маркетмейкър ....... а някои побързаха да го обявят за манипулатор...

    нема угодия, ей!!!
    точно, проблема е че маркетмейкъра е Ромфарм, а те са трън в очете на партньорите, защото Ромфарм от партньор на чичото се превърна във враг и това партньорите го приеха за предателство. А и отделно ги напълни с акции на цени от 4.25 - 4.5 лв. и след това загубите бяха тежки. Сега наличието му по позицията ги изнервя, защото те с нетърпение се опитваха да го отърват от акциите му на 4.27, но не успяха изцяло, а сега той пак ги увеличава. Трудно ще го отлъчат, та затова сега ще ги обвиняват в манипулативни дийствия и други подобни глупости.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

      Търговската активност на Ромфарм е трудно да се определи като спекулантска. Спекулатска е търговията на Огнян Донев и жена му, които купуват 2000 акции на Софарма, продават 3000 акции на Софарма Трейдинг, докатоТелекомплект продава 7 000 акции на Софарма и т.н.
      Ромфарм явно оценяват компанията на определена цена и при достигането и продават, а сега след продължителен съществен спад в зената за период от близо 2 години, може да виждат стойност и купуват. Това определено не е спекулантско поведение и още повече манипулативно, в случая думата е използвана неправилно. А за дребните участници това е най-доброто, когато голям участник осигурява ликвидност на пазара, могат да си купуват и продават колкото си искат!
      Приемам забележката. Съгласявам се. Гледах по различен начин на ситуацията и се заблудих. Извинете.
      Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

      Коментар


      • по позицията се появи маркетмейкър ....... а някои побързаха да го обявят за манипулатор...

        нема угодия, ей!!!
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

          Реално те си купуват и продават чисто спекулантски и не правят нищо нередно, в правото са си като участници на борсата. Обаче пазарът ни е толкова малък и това го прави манипулируем. Това е.
          Друг е въпросът колко е полезно за другите участници, особено дребните
          Търговската активност на Ромфарм е трудно да се определи като спекулантска. Спекулатска е търговията на Огнян Донев и жена му, които купуват 2000 акции на Софарма, продават 3000 акции на Софарма Трейдинг, докатоТелекомплект продава 7 000 акции на Софарма и т.н.
          Ромфарм явно оценяват компанията на определена цена и при достигането и продават, а сега след продължителен съществен спад в зената за период от близо 2 години, може да виждат стойност и купуват. Това определено не е спекулантско поведение и още повече манипулативно, в случая думата е използвана неправилно. А за дребните участници това е най-доброто, когато голям участник осигурява ликвидност на пазара, могат да си купуват и продават колкото си искат!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

            Въпроса ми е в какъв смисъл се използва думата МАНИПУЛАЦИЯ, в смисъла на регламентите за предотвраняване на злоупотреби с финансови инструменти! От отговора ти се разбира само че акцията се търгува в някакви граници, които се определят от значително по обем търсене и предлагане, но какво общо има това с МАНИПУЛАЦИЯ?
            Реално те си купуват и продават чисто спекулантски и не правят нищо нередно, в правото са си като участници на борсата. Обаче пазарът ни е толкова малък и това го прави манипулируем. Това е.
            Друг е въпросът колко е полезно за другите участници, особено дребните
            Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

              Ами много просто, сега акцията ще се движи в тези граници 3,27-4,27, където те купуват на 3,27 и продават на 4,27. Аз и ти или повечето, които търгуват с акцията, можем ли да им купим целия пакет, който виси на 4,27?
              Въпроса ми е в какъв смисъл се използва думата МАНИПУЛАЦИЯ, в смисъла на регламентите за предотвраняване на злоупотреби с финансови инструменти! От отговора ти се разбира само че акцията се търгува в някакви граници, които се определят от значително по обем търсене и предлагане, но какво общо има това с МАНИПУЛАЦИЯ?
              Last edited by 4f4; 31.07.2019, 15:31.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Orange Ray Разгледай мнение

                За мен си е чиста манипулация. - Да обявиш, че ще си продаваш над 20 милиона акции по 4,27. и да разпродадеш 2/3ти, в резултат на което играчорите да се надлъгват под тази цена, да скапеш ръста на акцията за 2г, а после да купуваш с .лев отдолу ... ало извинете
                Не разбирам какво се има предвид под манипулация, в смисъл на Регламентите за пазарни злоупотреби с финансови инструменти ли?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                  Ами много просто, сега акцията ще се движи в тези граници 3,27-4,27, където те купуват на 3,27 и продават на 4,27. Аз и ти или повечето, които търгуват с акцията, можем ли да им купим целия пакет, който виси на 4,27?
                  Някой кара ли ви насила да купувате на 4,27лв. че да е манипулация?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Orange Ray Разгледай мнение

                    За мен си е чиста манипулация. - Да обявиш, че ще си продаваш над 20 милиона акции по 4,27. и да разпродадеш 2/3ти, в резултат на което играчорите да се надлъгват под тази цена, да скапеш ръста на акцията за 2г, а после да купуваш с .лев отдолу ... ало извинете
                    Твоята теза е че някой продава на 3.50 или на 3.30, защото Ромфарм продавали на 4.30, така ли?
                    Или ако не купуваха сега всичко щеше да е наред. Ако оценяват акцията на 4.26 и са готови да продават на цени над тази ст-ст, защо да не почнат да купуват като падне с 25% под нея? Аз поне не разбирам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Orange Ray Разгледай мнение

                      За мен си е чиста манипулация. - Да обявиш, че ще си продаваш над 20 милиона акции по 4,27. и да разпродадеш 2/3ти, в резултат на което играчорите да се надлъгват под тази цена, да скапеш ръста на акцията за 2г, а после да купуваш с .лев отдолу ... ало извинете
                      Ромфарм не са обявявали нищо. Те си действат. Обяви го "гуруто на БФБ", "големия ИГРАЧ", Снуп Оги Доги.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                        Манипулация е когато го прави друг. Когато го правя аз е талант
                        +
                        Лошото е, че го прави друг в случая

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                          Кое според теб е манипулация - да продават на 4.27лв или да купуват на 3.30/3.50 (не знам точно на какви нива)? Или като е голям не може нито да купува, нито да продава
                          За мен си е чиста манипулация. - Да обявиш, че ще си продаваш над 20 милиона акции по 4,27. и да разпродадеш 2/3ти, в резултат на което играчорите да се надлъгват под тази цена, да скапеш ръста на акцията за 2г, а после да купуваш с .лев отдолу ... ало извинете

                          Коментар


                          • Тия 6% са им без пари. Няма как да усредняват
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                              Усредняват?
                              Подпират.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                                По принцип така се прави. Само че ако си с толкова голям дял за пазара, че да си една от причините за задържане на цената, си е лека манипулация.
                                Кое според теб е манипулация - да продават на 4.27лв или да купуват на 3.30/3.50 (не знам точно на какви нива)? Или като е голям не може нито да купува, нито да продава

                                Коментар

                                Working...
                                X