IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биовет АД (53B / BIOV)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
    За мен стана напълно безперспективно държането на кеша ми вътре и съответно вземам мерки.
    Не е препоръка
    Верно каза и излезе

    Май правилно мислиш

    Не е препоръка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      Забравихме за дирижабъла !
      Как мислите - ще го бъде или ... ??)))
      Според мен няма да го бъде. След като вече и Сити избягаха от тази инвестиция и всичко отива в ръчичките на домузите, а и след като се изтегли този хипер заем... мисля че основния профит ще се прехвърля към хювефарма, и тук ще е мъчително и тягостно. В най-добрия случай си мисля, че може да е тъпчене на място... За мен стана напълно безперспективно държането на кеша ми вътре и съответно вземам мерки.
      Не е препоръка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
        аз го чакам под 10, дали ще ме огрее?
        На колко под 10 искаш да купуваш? Чисто фундаментално погледнато е за надолу но пък сигурно си забелязал, че позицията се крепи от някои инст. играчи А и наскоро минаха пакети на по-високи цени и играчите по позицията се надяват цените на минаване на тези пакети да станат постоянни един вид, което разбира се ги въздържа от продажби, въпреки че цифрите и излизащите новини показват друго. Успех.

        Коментар


        • аз го чакам под 10, дали ще ме огрее?

          Коментар


          • Забравихме за дирижабъла !
            Как мислите - ще го бъде или ... ??)))
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • В публикацията на Standard & Poors от 25.07.2014 г. се пояснява, че 255 млн. евро са за изкупуване на миноритарния дял на Rohatyn Group, а другите 20 млн. евро са револвираща линия.
              Иначе и според мен за миноритарите на Биовет новината не е много добра, имайки предвид, че дружеството купувач Huvepharma International BV вероятно ще изплаща заемите чрез дивиденти от Хювефарма, което предполага още по-голяма част от печалбата да остава там.
              Относно цената, преизчислено през последните публикувани данни на Хювефарма към 31.12.2013 г. се получава мултипъл EV/EBITDA=15,5. Ако най-грубо заложим ръст на приходите за 2014 г. от около 7% (колкото е ръста през 2013 г.) и приемем, че за 2014 г. EBITDA маржът ще се запази около 22% (колкото е средно от последните години), мултипълът ще е близък до споменатия. Zoetis, които са цитирани в статията на Капитал, към днес се търгуват на мултипъл 18,7. Самата Биовет, уви, е доста далече от тези нива. Иначе считам, че е много добра компания, особено за българската реалност.

              Имал съм акции в дружеството, в момента нямам и мнението ми не е препоръка за търговия с акциите на Биовет.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Чудя се защо пък да се налага на домузите да купуват дяла на сити. Ами Ситито нека да си го продават на който си искат защо ще се набутват домузите със заеми !? Струва ми се, че по-скоро са решили да ползват случая да се доберат до заем с който не само ще платят за 1/3 от фармата но и може да искат да теглят повече кинти за да наливат и другаде, за какво ще е това другаде - може би в бъдеще да видим, но дано да са се решили на някаква нова инвестиция. Изхождам от казаното в капитал, но незнам откъде накъде там решиха, че цялата сума ще се ползва само за дела на сити. Просто ясното е, че теглят кинти, да ще платят с тях, но може да платят с по-малко. Съмнявам се, да се навият да хвърлят целия кеш само за този дял. Не им отива някак си, да се минат така
                Абсурд е да дадат такива пари за 36 %, като гледам на око данните 1/2.от кредита ще стигне за целта.

                Коментар


                • има и един вариант, който дава малко светлина.
                  да са решили да концентрират всичко, за да продават,
                  но къде ти тоз късмет
                  а че иначе струва доста повече от борсовата оценка си е факт

                  Коментар


                  • Явно е с отстъпка ,която си заслужава

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Чудя се защо пък да се налага на домузите да купуват дяла на сити. Ами Ситито нека да си го продават на който си искат защо ще се набутват домузите със заеми !? Струва ми се, че по-скоро са решили да ползват случая да се доберат до заем с който не само ще платят за 1/3 от фармата но и може да искат да теглят повече кинти за да наливат и другаде, за какво ще е това другаде - може би в бъдеще да видим, но дано да са се решили на някаква нова инвестиция. Изхождам от казаното в капитал, но незнам откъде накъде там решиха, че цялата сума ще се ползва само за дела на сити. Просто ясното е, че теглят кинти, да ще платят с тях, но може да платят с по-малко. Съмнявам се, да се навият да хвърлят целия кеш само за този дял. Не им отива някак си, да се минат така
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • ЕОН, в никакъв случаи да не го махат- искам да се кефите как Домузите източват и не Ви дават дивиденти от това прекрасно предприятие

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Тук има хубава и лоша новина.

                          1. Хубавата е че пазара оценява много скъпо дружеството Хювефарма, основната част на което е Биовет.

                          2. Лошата е че вероятно Домузите за да изплащат заема ще почнат пак да крият печалбата и ще гледаме печалба от по мах 1 милион следващите години ......
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Кире, ако адаша ти махне Биовета от борсата по ли ще си доволен?
                            Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

                            Коментар


                            • Все пак, некой купи хакциите на златен левв явно нещо са намислили.

                              Коментар


                              • Ами какво да им харесвам.Какво са дали на миноритарите, а не съм и фен на Лудогорец.Има по добри мажоритари с акции на по- добри цени

                                Коментар

                                Working...
                                X