IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Софарма“ АД (3JR:„БФБ – София“, SPH: Warsaw Stock Exchange) уведомява, че за месец юли 2019 година “Софарма” АД реализира спад в продажбите си с 11% спрямо същия месец на предходната година в т.ч. 3% спад на продажбите за вътрешен пазар и 16% спад на продажбите за износ.
    През седемте месеца на 2019 година приходите от продажби на продукция се намаляват с 1% спрямо същия период на 2018 година в т.ч. 10% спад на продажбите за вътрешен пазар и 5% ръст на продажбите за износ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение



      2 години вече минаха, а надежда и интерес за покупки от никъде не се вижда...
      Честита нова снимка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

        Никакви три/шестмесечни отчети не играят тук( вчера 3,28 /днес3,27).
        Всички знаят кой води играта, а и до къде може да е заведе;- излишно си вменявате "заслуги" в анализ по позицията,- рипайте в крак с ритъма зададен от платеца и гледайте да не окапете преди да са свирили тъча


        2 години вече минаха, а надежда и интерес за покупки от никъде не се вижда...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

          Не, това мисля е май-невероятното. Акцията паднала с десет процента и край в отчета ще има загуби от преоценка и затова ще купуваме, защото няма други купувачи и ще наливаме пари, че да не се обезценява, че в отчета след няколко месеца ще се появят загуби. Това е нелепо!
          Никакви три/шестмесечни отчети не играят тук( вчера 3,28 /днес3,27).
          Всички знаят кой води играта, а и до къде може да е заведе;- излишно си вменявате "заслуги" в анализ по позицията,- рипайте в крак с ритъма зададен от платеца и гледайте да не окапете преди да са свирили тъча

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

            Не, това мисля е май-невероятното. Акцията паднала с десет процента и край в отчета ще има загуби от преоценка и затова ще купуваме, защото няма други купувачи и ще наливаме пари, че да не се обезценява, че в отчета след няколко месеца ще се появят загуби. Това е нелепо!
            Всичко зависи от мащаба на стойностите. А може и на това което се случва между патньорите
            Но смятай, че си прав щом ти харесва и ще отговоря в твой стил - А не бе, искат да излизат, но изведнъж се объркаха и решиха да се върнат обратно.
            От нелепо стана още по-нелепо.
            Last edited by Orange Ray; 31.07.2019, 21:16.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Orange Ray Разгледай мнение

              За мен е по-вероятен, защото ако след 4-5 месеца им се наложи, да пишат годишен отчет, а акцията е само с 30-40 стотинки по-ниско от 3,30, е вероятно да се окаже, че огромната инвестиция им е под средна цена на придобиване, което пък може да изглежда по-неприятното от двете "злини" и съответно избират по-малкото "зло"
              Това за мен е по-вероятно, а не че инвестират, защото са "видяли" стойност -вече предпочитам, да не вярвам в прекалено розови подбуди. Но както каза BSEtrader - по-добре е на пазара да има повече различни стратегии. Пък бъдещето ще покаже някаква истина.
              Не, това мисля е май-невероятното. Акцията паднала с десет процента и край в отчета ще има загуби от преоценка и затова ще купуваме, защото няма други купувачи и ще наливаме пари, че да не се обезценява, че в отчета след няколко месеца ще се появят загуби. Това е нелепо!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                Разбирам те, но сценария да купуват, за да не пада акцията и така да могат да продадат над 4 лв. ми изглежда слабо вероятен. Така или иначе ще продават на чичото и на Софарма с обратно изкупуване, няма на кой друг освен, а особено след последните развития около групата, това няма да е скоро.
                За мен е по-вероятен, защото ако след 4-5 месеца им се наложи, да пишат годишен отчет, а акцията е само с 30-40 стотинки по-ниско от 3,30, е вероятно да се окаже, че огромната инвестиция им е под средна цена на придобиване, което пък може да изглежда по-неприятното от двете "злини" и съответно избират по-малкото "зло"
                Това за мен е по-вероятно, а не че инвестират, защото са "видяли" стойност -вече предпочитам, да не вярвам в прекалено розови подбуди. Но както каза BSEtrader - по-добре е на пазара да има повече различни стратегии. Пък бъдещето ще покаже някаква истина.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Orange Ray Разгледай мнение

                  Според мен подкрепят акцията, не защото виждат огромна стойност, а за да не падне още и после да не могат да излязат и над 4, но това си е мое мнение и не твърдя, че може да отговаря на реалните им подбуди. Според мен, те все още искат да се махнат, но не и без печалба от инвестицията и ако се съмняват, че някой друг ще крепи акцията /а дали нямат основание да се съмняват и в това/, то решават да спират спекулантите, за да не се обезценява още акцията, И без това ликвидността на пазара сега, през лятото е малка. Това, пак казвам, си е лично мой поглед или усет, както щете го наречете и може и да греша.
                  Разбирам те, но сценария да купуват, за да не пада акцията и така да могат да продадат над 4 лв. ми изглежда слабо вероятен. Така или иначе ще продават на чичото и на Софарма с обратно изкупуване, няма на кой друг освен, а особено след последните развития около групата, това няма да е скоро.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение


                    Ромфарм явно оценяват компанията на определена цена и при достигането и продават, а сега след продължителен съществен спад в зената за период от близо 2 години, може да виждат стойност и купуват. !
                    Според мен подкрепят акцията, не защото виждат огромна стойност, а за да не падне още и после да не могат да излязат и над 4, но това си е мое мнение и не твърдя, че може да отговаря на реалните им подбуди. Според мен, те все още искат да се махнат, но не и без печалба от инвестицията и ако се съмняват, че някой друг ще крепи акцията /а дали нямат основание да се съмняват и в това/, то решават да спират спекулантите, за да не се обезценява още акцията, И без това ликвидността на пазара сега, през лятото е малка. Това, пак казвам, си е лично мой поглед или усет, както щете го наречете и може и да греша.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Orange Ray Разгледай мнение

                      Доколкото стана ясно, Снуп обявява тази цена, защото я е чул от партньорите от Ромфарм
                      Да, и на мен ми звучи прекалено глупаво това че чул от партньорите, но може и да е истина колкото и да тъпо твърдението че го е подочул. Тук нелепото е, че след като го е чул, го е подшушнал на други партньори, което си е подло и нечистоплътно действие. То това всъщност попада в графата пазарна манипулация.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                        Ромфарм не са обявявали нищо. Те си действат. Обяви го "гуруто на БФБ", "големия ИГРАЧ", Снуп Оги Доги.
                        Доколкото стана ясно, Снуп обявява цената, защото я е чул от партньорите от Ромфарм
                        Поне да я бяха пуснали и официално преди това.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                          Твоята теза е че някой продава на 3.50 или на 3.30, защото Ромфарм продавали на 4.30, така ли?
                          Или ако не купуваха сега всичко щеше да е наред. Ако оценяват акцията на 4.26 и са готови да продават на цени над тази ст-ст, защо да не почнат да купуват като падне с 25% под нея? Аз поне не разбирам.
                          Тезата ми е, че след обявената цена за излизане на пакет за над 80 мил. който нямаше кой да купи и стана ясно, че "дамоклиевият меч" ще виси неясно колко време, съответно всички краткосрочни и средносрочни играчи започнаха да разпродават. Та за какво им е акция, за която вторият по големина акционер я е спрял на 4,27, въпреки, че беше станала и повече?
                          Сега дори тези, които преди няколко дни са купили за бърза "врътка" много вероятно да ги пускат за продажба с едни 20-30 стинки отгоре - сума по-голяма и от дивидента. Защото знаят, че докато пакета не мине, няма смисъл да очакват повече от обявеното. Така целият диапазон 3.30 до 4,27 стана определен за сделки на единият от мажовците.
                          След като всички са толкова щастливи, от това акцията с най-голяма тежест в софикс да е лимитирана на 4,27 за неясно колко дълъг период - защо не купувате ? Като не се чувствате манипулирани и щом всичко е наред - купувайте и освободете продавача от мъките.

                          Коментар


                          • Мда, гледам че в корпоративния календар ИОСА на дата 13.09. е изчезнала - та явно и свикване на ИОСА няма да има...

                            http://www.sopharmagroup.com/bg/akcenti/sbitiya

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                              точно, проблема е че маркетмейкъра е Ромфарм, а те са трън в очете на партньорите, защото Ромфарм от партньор на чичото се превърна във враг и това партньорите го приеха за предателство. А и отделно ги напълни с акции на цени от 4.25 - 4.5 лв. и след това загубите бяха тежки. Сега наличието му по позицията ги изнервя, защото те с нетърпение се опитваха да го отърват от акциите му на 4.27, но не успяха изцяло, а сега той пак ги увеличава. Трудно ще го отлъчат, та затова сега ще ги обвиняват в манипулативни дийствия и други подобни глупости.
                              Нещо си объркал филмът и то не само филмът ами и жанрът

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                                тия роми са ни хванали в такава вилка!!!
                                На 3,3 пълнят на 4,2 продават - направо гадост, няма измъкване...
                                В ТР не намирам входирана покана за ИОСА...

                                п.п. няколк интересни за мен неща от доклада:

                                - "Разходите за персонал (с относителен дял 30% от разходите за дейността) намаляват с 1,4 млн. лв. или с 5% от 26,9 млн. лв. през първо полугодие 2018 г. до 25,5 млн. лв. през първо полугодие 2019 г."

                                - "Нетните парични потоци през първото полугодие на 2019 г., генерирани от оперативна дейност, са в размер 20,7 млн. лв. входящ поток, от инвестиционна дейност са в размер на 74,4 млн. лв. изходящ поток и от финансова дейност са в размер на 46,4 млн. лв. изходящ поток. В резултат на тези дейности паричните средства и еквиваленти намаляват нетно със 7,3 млн. лв. и към 30.06.2019 г. са в размер 1,7 млн. лв., спрямо 9 млн. лв. към 01.01.2019 г."

                                - "Разработки
                                • Извършва се фармацевтично разработване на 20 нови лекарствени продукти.
                                • Трансферирани/в процес на транфер са 5 лекарствени продукта и валидирани/оптимизирани са 23 производствени процеси/технологии."

                                Коментар

                                Working...
                                X