IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биовет АД (53B / BIOV)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • във връзка със производството което стартирам доволни ли сте от продуктите им

    Предстоящо ИПО на Лондонската борса.набирам апри и ги вагам в зеленчукарство,плодовъдство и живодновърство.Износ за Катар.Арабати искат да ти имат доворие за да работят с теб.Имам мой познат от 3 години работи като учен в Катар в научен фонд финансирам с държавни пари за софтуер за автоматичен превод от арабски на европейски езици.Той ми осъществява контактите в Катар.Тази година изнесох 18 тона бадеми за там.Прщам и по 1000 агнета на месец за Оман.
    в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alhimik Разгледай мнение
      Хубав коментар Пончо - абсолютно вярно си обърнал внимание на колегата за признаването на приходите и съпътстващите ги разходи НО - като погледна разходите по ик. елементи по трим. (без натрупване) и ги съпоставя с приходите от продажби виждам намаление на разходите за генериране на 1 лв. приход, което, разбира се, вдига рентабилността на самите приходи. Следва да се обърне внимание че пък в обратна посока сега играят курсовите разлики (положителни и отрицателни), които "дърпат" печалбата надолу (следствие от скъпия долар).Та съотношението оп.разходи/приходи от продажби се променя от около 0,95 за 1Q2014 до около 0,86 за 3Q2014 - което не е малко. Какво се крие зад тази промяна - всеки сам си тълкува , аз лично имам две хипотези. Влияние върху печалбата е оказало, разбира се, и перото "Други приходи" поне сега до 3Q2014. Лошото е че сегмента "Когенерация" няма как да видим сега какво "добавя" към печалбата - хубаво е и той да се има в предвид.
      Но при всички положения интересен резултат изкара Биовет.

      Нямам акции към момента.
      Мерси за анализа.

      Моето мнение е, че трябва да изкарат реалната печалба, защото предприятието ще служи за обезпечение, а никой не иска предприятие за обезпечение с лоши отчети.

      Нека не забравяме и на каква стойност го оцени Хювефарма и на каква Сити.
      Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

      Коментар


      • Хубав коментар Пончо - абсолютно вярно си обърнал внимание на колегата за признаването на приходите и съпътстващите ги разходи НО - като погледна разходите по ик. елементи по трим. (без натрупване) и ги съпоставя с приходите от продажби виждам намаление на разходите за генериране на 1 лв. приход, което, разбира се, вдига рентабилността на самите приходи. Следва да се обърне внимание че пък в обратна посока сега играят курсовите разлики (положителни и отрицателни), които "дърпат" печалбата надолу (следствие от скъпия долар).Та съотношението оп.разходи/приходи от продажби се променя от около 0,95 за 1Q2014 до около 0,86 за 3Q2014 - което не е малко. Какво се крие зад тази промяна - всеки сам си тълкува , аз лично имам две хипотези. Влияние върху печалбата е оказало, разбира се, и перото "Други приходи" поне сега до 3Q2014. Лошото е че сегмента "Когенерация" няма как да видим сега какво "добавя" към печалбата - хубаво е и той да се има в предвид.
        Но при всички положения интересен резултат изкара Биовет.

        Нямам акции към момента.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Eon Разгледай мнение
          Не знам какво са направили, но ръста от приходите от продажби на продукция е 4.3%, а същевременно имат спад на разходите за материали с (11.71)%.....
          Не може да разглеждаш само разходите за материали. Като погледнеш общо разходите за дейността има ръст от близо процент и нещата си идват на мястото. Винаги трябва да се обръща внимание на изменението на запасите от продукция и незавършено производство. С отрицателен знак е в отчета за доходите, когато се трупа повече продукция и незав. производство, като така се компенсират разходите отчетени по икономически елементи (напр. за материали), които са направени (влезли в производството), но все още не са реализирани приходи срещу тях (не са продадени). Когато изменението е с положителен знак, значи се продава повече отколкото се произвежда в момента и срещу повечето приходи се поставят разходите направени за тях.

          Коментар


          • Не знам какво са направили, но ръста от приходите от продажби на продукция е 4.3%, а същевременно имат спад на разходите за материали с (11.71)%.

            Иначе печалбата расте с 38.4% до 11.7 мил. лв.

            Баси, едно време и на 100 хил лв бяхме доволни
            Last edited by Eon; 31.10.2014, 18:36.
            Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Blackhat Разгледай мнение
              Е и при БТКто имаше подобна голяма дългова структура и даваха доста добри дивидиенти ...
              е тука едва ли ще стане точно така ,но и това е вариант
              При БТК това беше варианта да се обслужва дълга, така изтичаше и за по-малките. Само че докато там телекомът беше кеш генератора, тук това не се налага, тъй като Хювефарма генерира достатъчно парични потоци. Разбира се не е изключено и да търсят кеш от Биовет през дивиденти, макар че знаейки отношението на мажоритаря към дребните инвеститори силно ме съмнява да се спрат точно на този вариант.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Eon Разгледай мнение
                На 14 стр. от доклада има проекция за ръста на печалбата и приходите на Биовет. Казват "ще се постигнат", но не знам дали това е условие за да мине сделката или просто проекция на продажби и печалби.

                http://x3news.com/download/?id=257381
                Прогнозите са направени така, че да оправдаят споменатата цена от 16 лв.
                На мен ми е по-интересна голямата разлика в маржовете на Биовет и Хювефарма, на тази основа могат да се правят предположения за по-висока справедлива стойност на Биовет, но само предположения за съжаление

                Коментар


                • Е и при БТКто имаше подобна голяма дългова структура и даваха доста добри дивидиенти ...
                  е тука едва ли ще стане точно така ,но и това е вариант

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                    Така си мисля и аз но , пише че основен залог ще бъдат акциите им в БИОВЕТ , което значи че ще са длъжни да го поддържат в добро финансово здраве.
                    При равни други условия трябва да изкарат печалба поне 1 милион по-вече заради намалелите лихви в Биовета
                    Аз също смятам, че ще поддържат компанията на прилично ниво, все пак тя е двигателя. В мотивирания доклад са заложени добри проценти за ръст на приходите и печалбата за следващите години . Въпросът е, че надали ще оставят тук нещо повече от минимум необходимото от маржовете, а и е логично да е така.
                    Относно лихвите все пак трябва да се има предвид, че до 2017 г. лихвата по кредита от Хювефарма ще намалява постепенно от 4 до 3,75%, при средно-претеглена цена на ресурса към момента от 3,86% означава, че реално ефект ще има от 31.03.2017 г. нататък.

                    Коментар


                    • На 14 стр. от доклада има проекция за ръста на печалбата и приходите на Биовет. Казват "ще се постигнат", но не знам дали това е условие за да мине сделката или просто проекция на продажби и печалби.

                      http://x3news.com/download/?id=257381
                      Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от emgeko Разгледай мнение
                        Въпросът е къде ще се вадят наяве тези печалби. При положение, че заемополучатели са Хювефарма и Хювефарма Интернешънъл БВ, логиката е печалбите основно да остават при тях, а не в Биовет.
                        Така си мисля и аз но , пише че основен залог ще бъдат акциите им в БИОВЕТ , което значи че ще са длъжни да го поддържат в добро финансово здраве.
                        При равни други условия трябва да изкарат печалба поне 1 милион по-вече заради намалелите лихви в Биовета
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                          Хубавото е че банките ще натискат печалбите да се вадят наяве заради голямото финансиране....
                          Въпросът е къде ще се вадят наяве тези печалби. При положение, че заемополучатели са Хювефарма и Хювефарма Интернешънъл БВ, логиката е печалбите основно да остават при тях, а не в Биовет.

                          Коментар


                          • Хубавото е че банките ще натискат печалбите да се вадят наяве заради голямото финансиране....
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Не е чак толкова над пазарната. При положение че е с включена премия за мажоритарен контрол.
                              40% откъдето и да го погледнеш. При положение, че има такива балончета в момента на БФБ.
                              Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Eon Разгледай мнение
                                [B]...

                                Това прави 16.28 лв. на акция.
                                Не е чак толкова над пазарната. При положение че е с включена премия за мажоритарен контрол.

                                Коментар

                                Working...
                                X