IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • отрицателната разлика между продажната цена и документално доказаната цена на придобиване на акции на публични дружества, търгуеми права на акции на публични дружества и дялове на колективни инвестиционни схеми по сделки, извършени на регулиран български пазар на ценни книжа.

    Така по ясно ли е?
    отрицателната разлика между продажната цена и документално доказаната цена на придобиване на А, B и C.

    където

    А=акции на публични дружества
    B=търгуеми права на акции на публични дружества
    C=дялове на колективни инвестиционни схеми по сделки, извършени на регулиран български пазар на ценни книжа

    Коментар


    • понятията си ги има из законите/ЗКПО и ДОПК/, но четете и допълните разпоредби към тях
      за продажната цена - амии, ясно е - цената на която си продал документално
      друг е въпросът, дали за данъчни цели се признава и използва тази документална цена - справка пак към законите, че и наредби има
      Та, малко уважение към счетоводителския труд - ако е кадърен е ангажиран с далеч по-сложни казуси от това да прави бакалски сметки - например, да изважда от цена на придобиване и тази на продажба, защото между тях може да има поне още 10-на стъпки...но, трябва да ги знае или търси... Точно, както и добрият лекар или адвокат ...или сладкар - брюлето си е брюле, ама не на всеки му се получава

      Коментар


      • От тази ситуация определено ще загуби Борисов и ГЕРБ. В България има и мислещи хора, които при това положение едва ли ще го подкрепят занапред.
        Борисов иска да спечели имидж от този шум, пак да излезе с името - "Спасител на народа", ама тук с тези методи не върви.
        Ако имаше съмнения правят си проверка и си решават дали ще отиват на съд. А сега какво става - медиите на Василев и Пеевски са ангажиранида драскат какво ли не, без да са в час с материята.
        Навремето Борисов казваше, че носи оставката в джоба си, ама май там носи молба за нов мандат и то на всяка цена и с всички методи.
        Той като работи само с полицейщина, не всички в България работят така. Има и свестни хора, свестни работодатели, свестни мажоритари. Като мислят от НАП, че има проблем подготвят документите и хайде в съда. А сега какво стана - всички го виждате........................
        Аз така оценявам събитията. И съм дълбоко разочарован, че вече няма за кого да гласувам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
          отрицателната разлика между продажната цена и документално доказаната цена на придобиване на акции на публични дружества, търгуеми права на акции на публични дружества и дялове на колективни инвестиционни схеми по сделки, извършени на регулиран български пазар на ценни книжа;[/B].................................................. ...........................................

          Марияне,обърни се към някой добър софийски адвокат да разтълкува този абзац.Тук е разковнието.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
            Продажна е цената постигната в оня момент на регулирания пазар/ над 9 лева/, а не тази на блоковия сегмент.
            Продажната цена е цена на която се продава, според мен това е въпрос към някой филолог Не знам как ще ми кажат че продажната цена е цената на която някой Пенчо си бил продал нещо някъде, когато аз съм си продал на точно определена цена.

            Това разбира се ще го реши съда, тъжно е че всичкото е едно грозно грозно поръчково дело, което съсипва имиджа на неудобните за властимащите...

            Коментар


            • Сериозната битка за "Доневия данък" едва сега започва. Ще проследим всичко на живо...и накрая ще си направим изводите...нека не ги правим сега...несериозно е!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
                Закона е ясен и категоричен. Доход регулиран пазар - има данъчно облекчение-не се облага. Доход на нерегулиран/такъв е блоковия на БФБ/ пазар - няма данъчно облекчение.
                Продажна е цената постигната в оня момент на регулирания пазар/ над 9 лева/, а не тази на блоковия сегмент. Така, че за данъчни цели няма продажба за 1 лев...а за 9 лева. Текста в закона говори за продажна цена на регулиран пазар. Продажната на нерегулиран пазар се игнорира и се взима продажната на акциите тогава на регулирания пазар която е над 9 лева. Текста е написан за да няма избягване на данъчно облагане...и за стимулиране на сделките на регулирания пазар.
                Примера също е пределно ясен - но който има очи да гледа, и уши да слуша така да се каже.
                Впрочем...давността изтича в края на 2012 година ако няма прекъсване на същата.
                Трансферното ценообразуване в случая е неприложимо. То касае друг вид сделки. Тук става въпрос само за това - сделката къде е сключена . на регулиран, или на нерегулиран пазар. Материята за свързани лица, несвързани лица нема приложно поле.
                Не съм, и никога не съм работил в НАП. А иначе бях на семинара...организиран от НАП не значи че присъствалите са също от НАП...малка реплика!!!!

                Ще ме извиняваш, ама по-голяма глупост няма как да напишеш!
                Данъчните могат да питат ти 'що продаде на 1.00 лв. след като по това време има сделки на 9.00 лв. а той ще им отговори - на толкова намерих търсене за това количество!

                НИКОЙ ДАНЪЧЕН, АКО ЩЕ И ДЯНКОВ ДА ОТИДЕ, НЕ МОЖЕ ДА КАЖЕ - ЩЕ ТЕ ОБЛОЖИМ НА 9.00 ЛВ. Счетоводството е проста наука - цена на придобиване - цена на продажба - и разликата е резултата!
                Както BigBear написа, винаги когато пакета се прехвърля на ОТС, продавача е на загуба, за да може с тази загуба да си намали основата за облагане! Тук нищо не е по-различно!

                ПП Както по-рано написах, явно нарочно е оставена вратичка, за точно такива сделки! Ако данъчните искаха да я затворят имаха 10 години да го направят, а не сега прокуратурата да се излага с тези смешни обвинения дето ще паднат още като ги прочете съда!
                Last edited by man_united; 25.07.2012, 09:26.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
                  Закона е ясен и категоричен. Доход регулиран пазар - има данъчно облекчение-не се облага. Доход на нерегулиран/такъв е блоковия на БФБ/ пазар - няма данъчно облекчение. - Съгласен
                  Продажна е цената постигната в оня момент на регулирания пазар/ над 9 лева/, а не тази на блоковия сегмент. Така, че за данъчни цели няма продажба за 1 лев...а за 9 лева. Текста в закона говори за продажна цена на регулиран пазар. Продажната на нерегулиран пазар се игнорира и се взима продажната на акциите тогава на регулирания пазар която е над 9 лева. Текста е написан за да няма избягване на данъчно облагане...и за стимулиране на сделките на регулирания пазар. Де го този текст
                  Примера също е пределно ясен - но който има очи да гледа, и уши да слуша така да се каже.
                  Впрочем...давността изтича в края на 2012 година ако няма прекъсване на същата. - Съгласен, ако сделката е 2006
                  Трансферното ценообразуване в случая е неприложимо. То касае друг вид сделки. - съгласен, макар че могат да се намесят при евентуална защита
                  Тук става въпрос само за това - сделката къде е сключена . на регулиран, или на нерегулиран пазар. Материята за свързани лица, несвързани лица нема приложно поле. - глупости
                  Не съм, и никога не съм работил в НАП. А иначе бях на семинара...организиран от НАП не значи че присъствалите са също от НАП...малка реплика!!!!

                  Текстът който си дал, единствено е доказателство, че БФБ е била балон по закон.
                  Аз действително спирам да пиша. Напомняш ми за един образ тук, дето 1 година питаше и разпитваше за данъците, които трябва да плаща и който най-накрая извади 20К и ги загуби за 2 седмици

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
                    Закона е ясен и категоричен. Доход регулиран пазар - има данъчно облекчение-не се облага. Доход на нерегулиран/такъв е блоковия на БФБ/ пазар - няма данъчно облекчение.
                    Продажна е цената постигната в оня момент на регулирания пазар/ над 9 лева/, а не тази на блоковия сегмент. Така, че за данъчни цели няма продажба за 1 лев...а за 9 лева. Текста в закона говори за продажна цена на регулиран пазар. Продажната на нерегулиран пазар се игнорира и се взима продажната на акциите тогава на регулирания пазар която е над 9 лева. Текста е написан за да няма избягване на данъчно облагане...и за стимулиране на сделките на регулирания пазар.
                    Примера също е пределно ясен - но който има очи да гледа, и уши да слуша така да се каже.
                    Впрочем...давността изтича в края на 2012 година ако няма прекъсване на същата.
                    Трансферното ценообразуване в случая е неприложимо. То касае друг вид сделки. Тук става въпрос само за това - сделката къде е сключена . на регулиран, или на нерегулиран пазар. Материята за свързани лица, несвързани лица нема приложно поле.
                    Не съм, и никога не съм работил в НАП. А иначе бях на семинара...организиран от НАП не значи че присъствалите са също от НАП...малка реплика!!!!

                    С извинение, но това което пишеш е пълно, ама пълно безумие. Лошо е че и съдиите, които не са наясно с материята може да се подлъжат, направо си е плашещо. Както мисля че БигБеър писа по-рано, по този начин ако ще се тълкуват нещата има една сурия видни предприемачи да отидат на топло и да напълнят здраво бюджета. Но все пак мога ли да помоля да ми обясниш защо едно лице би сключило сделки на блоков сегмент при така разглеждания от теб случай?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
                      Закона е ясен и категоричен. Доход регулиран пазар - има данъчно облекчение-не се облага. Доход на нерегулиран/такъв е блоковия на БФБ/ пазар - няма данъчно облекчение.
                      Продажна е цената постигната в оня момент на регулирания пазар/ над 9 лева/, а не тази на блоковия сегмент. Така, че за данъчни цели няма продажба за 1 лев...а за 9 лева. Текста в закона говори за продажна цена на регулиран пазар. Продажната на нерегулиран пазар се игнорира и се взима продажната на акциите тогава на регулирания пазар която е над 9 лева. Текста е написан за да няма избягване на данъчно облагане...и за стимулиране на сделките на регулирания пазар.
                      Примера също е пределно ясен - но който има очи да гледа, и уши да слуша така да се каже.
                      Впрочем...давността изтича в края на 2012 година ако няма прекъсване на същата.
                      Трансферното ценообразуване в случая е неприложимо. То касае друг вид сделки. Тук става въпрос само за това - сделката къде е сключена . на регулиран, или на нерегулиран пазар. Материята за свързани лица, несвързани лица нема приложно поле.
                      Не съм, и никога не съм работил в НАП. А иначе бях на семинара...организиран от НАП не значи че присъствалите са също от НАП...малка реплика!!!!

                      Много ясно и точно!
                      А че това не помага на т.нар. регулиран пазар е друга тема.

                      Коментар


                      • Закона е ясен и категоричен. Доход регулиран пазар - има данъчно облекчение-не се облага. Доход на нерегулиран/такъв е блоковия на БФБ/ пазар - няма данъчно облекчение.
                        Продажна е цената постигната в оня момент на регулирания пазар/ над 9 лева/, а не тази на блоковия сегмент. Така, че за данъчни цели няма продажба за 1 лев...а за 9 лева. Текста в закона говори за продажна цена на регулиран пазар. Продажната на нерегулиран пазар се игнорира и се взима продажната на акциите тогава на регулирания пазар която е над 9 лева. Текста е написан за да няма избягване на данъчно облагане...и за стимулиране на сделките на регулирания пазар.
                        Примера също е пределно ясен - но който има очи да гледа, и уши да слуша така да се каже.
                        Впрочем...давността изтича в края на 2012 година ако няма прекъсване на същата.
                        Трансферното ценообразуване в случая е неприложимо. То касае друг вид сделки. Тук става въпрос само за това - сделката къде е сключена . на регулиран, или на нерегулиран пазар. Материята за свързани лица, несвързани лица нема приложно поле.
                        Не съм, и никога не съм работил в НАП. А иначе бях на семинара...организиран от НАП не значи че присъствалите са също от НАП...малка реплика!!!!

                        Last edited by cokrat1; 25.07.2012, 08:21.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                          Трансферното ценообразуване е световен проблем - имало трилиони долари спестени в ошфорни фирми. Каква изненада

                          Тук говорим за сега действащи закони третиращи български капиталов пазар, а не как е би било хубаво да стане така че държавите да си взимат данък от трасферни сделки. Но пък нали най много света са именно мераклиите...

                          Както и да е, аз също съм до тук по темата данъчно облагане на блокови сделки на БФБ. В крайна сметка си има добре платени адвокати и компетентни съдии, които ще решат казуса. А ако те не се справят винаги може да се разчита на независимите медии да кажат кой е виновен...

                          Кои со тези независими медии???

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                            Голяма дискусия с много пара в свирката, а според мен няма нужда от толкова много приказки, защото нещата са ясни. Донев е компетентна и интелигентна фасада, която през изминалите години управлява и умножи неясно как придобитите пари на Софиянски и Павлов.

                            Начинът, по който го прави нито е уникален, нито много оригинален, а е почти стандартна практика на ръба на закона, използвана от много други червени и сини куфарчета от времената на масовата и скритата приватизация.

                            Очевидно е, че различните власти са склонни дълго време да си затвярят очите и да толерират подобни "малки прегрешения" на съвременните български олигарси, стига те да не си повярват прекалено много и да станат арогантни, да заявят политически амбиции или да настъпят определени мега гига интереси.

                            В този случай реакцията е бърза и масирана и не след дълго компетентните и арогантни бели якички са тотално компрометирани, по-ниски от тревата и готови на всякакви явни и неявни извънсъдебни споразумения, вследствие на които в крайна сметка ги оправдават, но губят предишното си влияние и перспективи.

                            Примери колкото искате - Ковачки, Прокопиев, Ганчев, Донев ...
                            E и - това го знаем, НО - какво е хубавото/лошото, какво одобряваш/неодобряваш, - какъв извод следва да ни навести.
                            Казваме си свободните мнения, историята горе долу знаем, човекът започнал с гараж, а я виж - стигнал до небостъргач. Може би, не е за вярване, а може би и Бъфет е прал пари !? или Мадоф - както се доказа и т.н.
                            Номерът е, да се хвърлят верни и неверни твърдения, пък каквото дойде. А всичко може, да дойде. Може би живеем в мултивселени, в една от които дори и Хитлер може, да е победил.
                            (а утре изгрява могъщо едно огромно Слънце, което ни поглъща, жадно за мъст)
                            изобщо, защо все другите ни са виновни, а ние - констатиращите, сме съгласни, да ни е все по-зле, но, щом започне, индексът да расте - искаме, да сме тарикати и да заредим, но и да бутнем черния петър на неподозиращите. - пишем си славната автобиография - това не е ли вариант на изпиране на тъмните дебри на човешката личност/алчност, и то поднесено като някакъв шантав майсторлък
                            A като бутнем някъде черния петър, после можем, да си плюем на воля, колкото ни душа сака ! Безметежно
                            Не е препоръка
                            Last edited by Vola.X; 25.07.2012, 01:29.
                            Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

                            Коментар


                            • Valuator, това което пишеш също е вариант, но съществува възможност предстоящата осъдителна присъда по ВАЦ овата история да бъде замазана с оправдателни присъди или снемане на обвиненията по данъчните казуси .

                              Коментар


                              • Голяма дискусия с много пара в свирката, а според мен няма нужда от толкова много приказки, защото нещата са ясни. Донев е компетентна и интелигентна фасада, която през изминалите години управлява и умножи неясно как придобитите пари на Софиянски и Павлов.

                                Начинът, по който го прави нито е уникален, нито много оригинален, а е почти стандартна практика на ръба на закона, използвана от много други червени и сини куфарчета от времената на масовата и скритата приватизация.

                                Очевидно е, че различните власти са склонни дълго време да си затвярят очите и да толерират подобни "малки прегрешения" на съвременните български олигарси, стига те да не си повярват прекалено много и да станат арогантни, да заявят политически амбиции или да настъпят определени мега гига интереси.

                                В този случай реакцията е бърза и масирана и не след дълго компетентните и арогантни бели якички са тотално компрометирани, по-ниски от тревата и готови на всякакви явни и неявни извънсъдебни споразумения, вследствие на които в крайна сметка ги оправдават, но губят предишното си влияние и перспективи.

                                Примери колкото искате - Ковачки, Прокопиев, Ганчев, Донев ...
                                Last edited by Valuator; 24.07.2012, 23:13.

                                Коментар

                                Working...
                                X