IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

    Тогава ми се получава 10,23. Като база използвам цената 4,27. П.
    Акциите са 125764,919 броя и се получава 12,74. Наясно сме, обаче, че отчета няма да има никакво влияние върху пазара, освен ако доведе до преразглеждане на решението на РОМФАРМ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

      Аз не казвам кое е по-прозрачно, а казвам, че в крайна сметка се случва каквото мажо реши..който и да е той..
      Така е, но за да са сравними примерите с Хима е редно Керезов или още по-нагоре всъщност човек да обяви, че ще купува Хима на 4,27 лв. примерно. А не да си играем на котка и мишка и по цял ден да правим кое от кое по-тъпи предположения, а някой да се подсмихва.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

        От тук по-прозрачно няма накъде, абсолютно несравними поведения. Продавачът е обявил цена, Мажоритара декларира всяка своя стъпка, та ако щеш и намерения предварително. При Хима основната дейност на миноритарите ни е да гледаме броят акционери и да следим дали купувачът е варненски ИП или друг такъв с доста ограничен брой клиенти.... Да не се връщам назад във времето, когато там имаше голям излизащ какво стана. Каква прозрачност цареше, какви цени се обявяваха. До ден днешен мноооого малко хора разбраха какво всъщност се случи с акциите на 65 ст.

        П.П. Наистина не разбирам защо 3-4 човека обвиняват Донев за цената от 4,27. Тази цена не е негова, а на Ромфарм!
        Аз не казвам кое е по-прозрачно, а казвам, че в крайна сметка се случва каквото мажо реши..който и да е той..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Аз пък когато правя сметки изклювам обратно изкупените собствени акции.
          Тогава ми се получава 10,23. Като база използвам цената 4,27. По принцип май се изключват тези акции, но аз ги включвам, защото по този начин ми се струва, че може да се изолират опитите за манипулация на показателите чрез обратно изкупуване и базата е една и съща всяка година, освен ако не се правят някакви сплитове. Не знам дали съм прав, може нещо да не съм догледал...
          Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

            Ако замениш тук Хим със Сфарм, не е ли същото в сила
            От тук по-прозрачно няма накъде, абсолютно несравними поведения. Продавачът е обявил цена, Мажоритара декларира всяка своя стъпка, та ако щеш и намерения предварително. При Хима основната дейност на миноритарите ни е да гледаме броят акционери и да следим дали купувачът е варненски ИП или друг такъв с доста ограничен брой клиенти.... Да не се връщам назад във времето, когато там имаше голям излизащ какво стана. Каква прозрачност цареше, какви цени се обявяваха. До ден днешен мноооого малко хора разбраха какво всъщност се случи с акциите на 65 ст, айде за тези от 1,10 се подочу нещичко.

            П.П. Наистина не разбирам защо 3-4 човека обвиняват Донев за цената от 4,27. Тази цена не е негова, а на Ромфарм!
            Last edited by 15%; 30.01.2018, 16:43.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
              P/E 13,66 изкарвам аз...
              Аз пък когато правя сметки изклювам обратно изкупените собствени акции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                Ако замениш тук Хим със Сфарм, не е ли същото в сила
                Не бих казал

                Коментар


                • P/E 13,66 изкарвам аз...
                  Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
                    Реалната цена е тази на която се извършват сделки а справедливата ще я определи пазара малко по-късно.
                    Зависи от коя страна си застанал, от страна на продавач или от страна на купувач.

                    всеки си мисли че е издокарал другият

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                      Не напразно е казано,че нещата се повтарят и вървят на цикли.Миналата година ХИМ стоеше и не мърдаше цяла година даже поевтиняваше, сега нещата се повтарят за СОФАРМА - вързана е за 4,27лв. на думи , но времето показва ,че нагласата на играчите се изменя според ситуацията и започна цената на СОФАРМА да пaда - да, в началото плахо, но после .........Времето е истинският измерител и съдник за печалби и пропуснати ползи.
                      Да съгласен съм с тебе, всеки се радва на високи цени, когато има и на ниски когато иска да има.

                      Времето е измерител наистина, но обвързан с риск (поне за мен ХИМ е рискова инвестиция), ноооо няма ли риск - няма печалба
                      Въпрос на гледна точка и рисков праг за всеки по отделно.

                      Коментар


                      • Реалната цена е тази на която се извършват сделки а справедливата ще я определи пазара малко по-късно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                          46млн при 42 за мин г?
                          41 към 28. Говоря ти от оперативна дейност, без финансовите операции.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                            Колко според теб е реалната цена на акция в момента при Химимпорт ?

                            Ако някой, освен "Мажо" знае, моля да сподели.
                            Според мен е доста над 2,40 - но колко не мога да прогнозирам точно в тази компания.
                            според мен в момента покупките са на "Мажо" от дребните за които и малкото е много след толкова години застой.
                            Когато алчноста надделее и "мажо" изпълни това което е намислил, ще ги върне на малките за неопределн период от време до следващият път, и така докато свят светува.
                            Ако замениш тук Хим със Сфарм, не е ли същото в сила

                            Коментар


                            • И какво сега - отчет-слънце, мажо е заявил двойна подкрепа (изрече една цифричка, после за всеки случай я коригира с леФ и нещо нагоре за бъдещи покупки на хартия), пък акцията не само не расте, ми и пада, а за капак на всичко обемите са ултра мижави. Нещо в цялата картинка не ми се връзва. но мое да съм слънчасал и да не разбирам нищо
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение

                                Няма такъв купувач или продавач за който да не е от значение цената на сделката, после вече цената се променя то е ясно.
                                Колко според теб е реалната цена на акция в момента при Химимпорт ?

                                Ако някой, освен "Мажо" знае, моля да сподели.
                                Според мен е доста над 2,40 - но колко не мога да прогнозирам точно в тази компания.
                                според мен в момента покупките са на "Мажо" от дребните за които и малкото е много след толкова години застой.
                                Когато алчноста надделее и "мажо" изпълни това което е намислил, ще ги върне на малките за неопределн период от време до следващият път, и така докато свят светува.

                                Коментар

                                Working...
                                X