IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
    Закона е ясен и категоричен. Доход регулиран пазар - има данъчно облекчение-не се облага. Доход на нерегулиран/такъв е блоковия на БФБ/ пазар - няма данъчно облекчение.
    Продажна е цената постигната в оня момент на регулирания пазар/ над 9 лева/, а не тази на блоковия сегмент. Така, че за данъчни цели няма продажба за 1 лев...а за 9 лева.
    Понеже аз съм прост счетоводител дай ми точно член , алинея и закон на които стъпваш за това твърдение. От сега ти казвам че няма !
    И по надолу го написах че на блоковия сегмент се продават/прехвърлят пакети и цели бизнеси и това става на база договор , в който цената на акциите може да е само елемент от сделката наред с много други условия. Да не говорим че ако праснеш 37 мил. акции на регулирания пазар цената ще удари 0.5 левчета че и надоле.

    Понеже имам опит с тези неща, подкрепям Съни , единствения проблем на О.Д е да докаже че сделката не е по трансферни цени а елемент от договор включващ и други ангажименти.
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
      ...и на края завършва....ПО СДЕЛКИ ИЗВЪРшЕНИ НА РЕГУЛИРАН ПАЗАР

      Въпросът ми е според този текст за цената на сделката коя стойност се взема....тази на която е извършена или цената на която са се извършили сделки на регулиран пазар.


      Така е написано,е ме обърква.Явно прокуратурата се хваща за втория вариант.Ако го нямаше текста ,който съм сложил по-долу в червено е ясно,че сетоводно се взема продажната цена на която е извършена сделката.Но така допълнено ...ПО СДЕЛКИ ИЗВЪРшЕНИ НА РЕГУЛИРАН ПАЗАР...вече мможе и да се тълкува по друг наин
      C=дялове на колективни инвестиционни схеми по сделки, извършени на регулиран български пазар на ценни книжа

      Другата възможност е дялове на колективни инвестиционни схеми по сделки, извършени ИЗВЪН регулиран български пазар на ценни книжа - каквито са повечето КИС

      Коментар


      • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
        Пояснявам ...

        отрицателната разлика между продажната цена/ тя трябва да е от регулиран пазар/ и документално доказаната цена на придобиване/тя също трябва да е на регулиран пазар/ на акции на публични дружества, търгуеми права на акции на публични дружества и дялове на колективни инвестиционни схеми по сделки, извършени на регулиран български пазар на ценни книжа;[/B]................

        Не може да докажеш документално цена на придобиване ако сделката си я сключил в кръчмата на маса /образно казано/ пък било и с договор за продажба на акциите и т.н между Пешо и Сашо...

        Не може ...требе си регулиран пазар.... Блоковия сегмент на БФБ не е РЕГУЛИРАН ПАЗАР!!!

        ЗАКОН ЗА ПАЗАРИТЕ НА ФИНАНСОВИ ИНСТРУМЕНТИ
        В сила от 01.11.2007 г.


        Чл. 73. (1) Регулиран пазар е многостранна система, организирана и/или управлявана от пазарен оператор, която среща или съдейства за срещането на интересите за покупка и продажба на финансови инструменти на множество трети страни чрез системата и в съответствие с нейните недискреционни правила по начин, резултатът от който е сключването на договор във връзка с финансовите инструменти, допуснати до търговия съгласно нейните правила и/или системи, лицензирана и функционираща редовно в съответствие с изискванията на този закон и актовете по прилагането му.

        Чл. 74. (1) Комисията издава лиценз за извършване на дейност като регулиран пазар, ако системата за търговия и нейният пазарен оператор отговарят на изискванията на този закон и на актовете по прилагането му.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
          тя също трябва да е на регулиран пазар/
          Грешка! Една фактура за покупко продажба и прикрепено към нея платежно нареждане ти доказва както сделката, така и цената! А за това че блоковия сегмент не е регулиран пазар си абсолютно прав и тези сделки там минаваха обикновено! Вече може и да се обявят само на страницата на ИПто, което ги прави!

          Коментар


          • Пояснявам ...

            отрицателната разлика между продажната цена/ тя трябва да е от регулиран пазар/ и документално доказаната цена на придобиване/тя също трябва да е на регулиран пазар/ на акции на публични дружества, търгуеми права на акции на публични дружества и дялове на колективни инвестиционни схеми по сделки, извършени на регулиран български пазар на ценни книжа;[/B]................

            Не може да докажеш документално цена на придобиване ако сделката си я сключил в кръчмата на маса /образно казано/ пък било и с договор за продажба на акциите и т.н между Пешо и Сашо...

            Не може ...требе си регулиран пазар.... Блоковия сегмент на БФБ не е РЕГУЛИРАН ПАЗАР!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
              отрицателната разлика между продажната цена и документално доказаната цена на придобиване на акции на публични дружества, търгуеми права на акции на публични дружества и дялове на колективни инвестиционни схеми по сделки, извършени на регулиран български пазар на ценни книжа.

              Така по ясно ли е?
              отрицателната разлика между продажната цена и документално доказаната цена на придобиване на А, B и C.

              където

              А=акции на публични дружества
              B=търгуеми права на акции на публични дружества
              C=дялове на колективни инвестиционни схеми по сделки, извършени на регулиран български пазар на ценни книжа

              ...и на края завършва....ПО СДЕЛКИ ИЗВЪРшЕНИ НА РЕГУЛИРАН ПАЗАР

              Въпросът ми е според този текст за цената на сделката коя стойност се взема....тази на която е извършена или цената на която са се извършили сделки на регулиран пазар.


              Така е написано,е ме обърква.Явно прокуратурата се хваща за втория вариант.Ако го нямаше текста ,който съм сложил по-долу в червено е ясно,че сетоводно се взема продажната цена на която е извършена сделката.Но така допълнено ...ПО СДЕЛКИ ИЗВЪРшЕНИ НА РЕГУЛИРАН ПАЗАР...вече мможе и да се тълкува по друг наин

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                Марияне,обърни се към някой добър софийски адвокат да разтълкува този абзац.Тук е разковнието.
                Тва отдолу го написах за теб, но копипействах

                Коментар


                • отрицателната разлика между продажната цена и документално доказаната цена на придобиване на акции на публични дружества, търгуеми права на акции на публични дружества и дялове на колективни инвестиционни схеми по сделки, извършени на регулиран български пазар на ценни книжа.

                  Така по ясно ли е?
                  отрицателната разлика между продажната цена и документално доказаната цена на придобиване на А, B и C.

                  където

                  А=акции на публични дружества
                  B=търгуеми права на акции на публични дружества
                  C=дялове на колективни инвестиционни схеми по сделки, извършени на регулиран български пазар на ценни книжа

                  Коментар


                  • понятията си ги има из законите/ЗКПО и ДОПК/, но четете и допълните разпоредби към тях
                    за продажната цена - амии, ясно е - цената на която си продал документално
                    друг е въпросът, дали за данъчни цели се признава и използва тази документална цена - справка пак към законите, че и наредби има
                    Та, малко уважение към счетоводителския труд - ако е кадърен е ангажиран с далеч по-сложни казуси от това да прави бакалски сметки - например, да изважда от цена на придобиване и тази на продажба, защото между тях може да има поне още 10-на стъпки...но, трябва да ги знае или търси... Точно, както и добрият лекар или адвокат ...или сладкар - брюлето си е брюле, ама не на всеки му се получава

                    Коментар


                    • От тази ситуация определено ще загуби Борисов и ГЕРБ. В България има и мислещи хора, които при това положение едва ли ще го подкрепят занапред.
                      Борисов иска да спечели имидж от този шум, пак да излезе с името - "Спасител на народа", ама тук с тези методи не върви.
                      Ако имаше съмнения правят си проверка и си решават дали ще отиват на съд. А сега какво става - медиите на Василев и Пеевски са ангажиранида драскат какво ли не, без да са в час с материята.
                      Навремето Борисов казваше, че носи оставката в джоба си, ама май там носи молба за нов мандат и то на всяка цена и с всички методи.
                      Той като работи само с полицейщина, не всички в България работят така. Има и свестни хора, свестни работодатели, свестни мажоритари. Като мислят от НАП, че има проблем подготвят документите и хайде в съда. А сега какво стана - всички го виждате........................
                      Аз така оценявам събитията. И съм дълбоко разочарован, че вече няма за кого да гласувам.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                        отрицателната разлика между продажната цена и документално доказаната цена на придобиване на акции на публични дружества, търгуеми права на акции на публични дружества и дялове на колективни инвестиционни схеми по сделки, извършени на регулиран български пазар на ценни книжа;[/B].................................................. ...........................................

                        Марияне,обърни се към някой добър софийски адвокат да разтълкува този абзац.Тук е разковнието.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
                          Продажна е цената постигната в оня момент на регулирания пазар/ над 9 лева/, а не тази на блоковия сегмент.
                          Продажната цена е цена на която се продава, според мен това е въпрос към някой филолог Не знам как ще ми кажат че продажната цена е цената на която някой Пенчо си бил продал нещо някъде, когато аз съм си продал на точно определена цена.

                          Това разбира се ще го реши съда, тъжно е че всичкото е едно грозно грозно поръчково дело, което съсипва имиджа на неудобните за властимащите...

                          Коментар


                          • Сериозната битка за "Доневия данък" едва сега започва. Ще проследим всичко на живо...и накрая ще си направим изводите...нека не ги правим сега...несериозно е!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
                              Закона е ясен и категоричен. Доход регулиран пазар - има данъчно облекчение-не се облага. Доход на нерегулиран/такъв е блоковия на БФБ/ пазар - няма данъчно облекчение.
                              Продажна е цената постигната в оня момент на регулирания пазар/ над 9 лева/, а не тази на блоковия сегмент. Така, че за данъчни цели няма продажба за 1 лев...а за 9 лева. Текста в закона говори за продажна цена на регулиран пазар. Продажната на нерегулиран пазар се игнорира и се взима продажната на акциите тогава на регулирания пазар която е над 9 лева. Текста е написан за да няма избягване на данъчно облагане...и за стимулиране на сделките на регулирания пазар.
                              Примера също е пределно ясен - но който има очи да гледа, и уши да слуша така да се каже.
                              Впрочем...давността изтича в края на 2012 година ако няма прекъсване на същата.
                              Трансферното ценообразуване в случая е неприложимо. То касае друг вид сделки. Тук става въпрос само за това - сделката къде е сключена . на регулиран, или на нерегулиран пазар. Материята за свързани лица, несвързани лица нема приложно поле.
                              Не съм, и никога не съм работил в НАП. А иначе бях на семинара...организиран от НАП не значи че присъствалите са също от НАП...малка реплика!!!!

                              Ще ме извиняваш, ама по-голяма глупост няма как да напишеш!
                              Данъчните могат да питат ти 'що продаде на 1.00 лв. след като по това време има сделки на 9.00 лв. а той ще им отговори - на толкова намерих търсене за това количество!

                              НИКОЙ ДАНЪЧЕН, АКО ЩЕ И ДЯНКОВ ДА ОТИДЕ, НЕ МОЖЕ ДА КАЖЕ - ЩЕ ТЕ ОБЛОЖИМ НА 9.00 ЛВ. Счетоводството е проста наука - цена на придобиване - цена на продажба - и разликата е резултата!
                              Както BigBear написа, винаги когато пакета се прехвърля на ОТС, продавача е на загуба, за да може с тази загуба да си намали основата за облагане! Тук нищо не е по-различно!

                              ПП Както по-рано написах, явно нарочно е оставена вратичка, за точно такива сделки! Ако данъчните искаха да я затворят имаха 10 години да го направят, а не сега прокуратурата да се излага с тези смешни обвинения дето ще паднат още като ги прочете съда!
                              Last edited by man_united; 25.07.2012, 09:26.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
                                Закона е ясен и категоричен. Доход регулиран пазар - има данъчно облекчение-не се облага. Доход на нерегулиран/такъв е блоковия на БФБ/ пазар - няма данъчно облекчение. - Съгласен
                                Продажна е цената постигната в оня момент на регулирания пазар/ над 9 лева/, а не тази на блоковия сегмент. Така, че за данъчни цели няма продажба за 1 лев...а за 9 лева. Текста в закона говори за продажна цена на регулиран пазар. Продажната на нерегулиран пазар се игнорира и се взима продажната на акциите тогава на регулирания пазар която е над 9 лева. Текста е написан за да няма избягване на данъчно облагане...и за стимулиране на сделките на регулирания пазар. Де го този текст
                                Примера също е пределно ясен - но който има очи да гледа, и уши да слуша така да се каже.
                                Впрочем...давността изтича в края на 2012 година ако няма прекъсване на същата. - Съгласен, ако сделката е 2006
                                Трансферното ценообразуване в случая е неприложимо. То касае друг вид сделки. - съгласен, макар че могат да се намесят при евентуална защита
                                Тук става въпрос само за това - сделката къде е сключена . на регулиран, или на нерегулиран пазар. Материята за свързани лица, несвързани лица нема приложно поле. - глупости
                                Не съм, и никога не съм работил в НАП. А иначе бях на семинара...организиран от НАП не значи че присъствалите са също от НАП...малка реплика!!!!

                                Текстът който си дал, единствено е доказателство, че БФБ е била балон по закон.
                                Аз действително спирам да пиша. Напомняш ми за един образ тук, дето 1 година питаше и разпитваше за данъците, които трябва да плаща и който най-накрая извади 20К и ги загуби за 2 седмици

                                Коментар

                                Working...
                                X