IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    А къде са бленуваните ( и пророкувани) 100М ебитда ?
    Много добър въпрос,снощи като четох отчета все него си задавах?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
      Вижда се, че много работа е свършена през последните години, за да стигнем до тук !!!!!!!
      А къде са бленуваните ( и пророкувани) 100М ебитда ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

        Ми такива сме ...сантиментални. Когато някой спечели доверието ни оставаме с него. Къде да ходя в гората с някакви хора които не казват къде ме водят и какво са намислили?
        За мен всеки си има път и има причина да е по този път.
        Моят път е ясен и знам защо съм по него!!!!!
        Има и други пътища, всеки сам си знае и избира !!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

          Аз пък чакам да видя кога българският инвеститор ще спре да се държи като влюбен младеж-да купува, стиска някоя акция защото била "секси"
          /цитирам имератора/? Всяка /или повечето/ акции са циклични-влизаш,излизаш,пак влизаш.....Харесвам Софарма,но смятам,че в МОМЕНТА има доста по-доходоносни позиции.
          Сега е ясна къде е играта.Защо да не влязат там,да направят профит и после примерно и тук?
          Ми такива сме ...сантиментални. Когато някой спечели доверието ни оставаме с него. Къде да ходя в гората с някакви хора които не казват къде ме водят и какво са намислили?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            Чудесни резултати, чакам да видя кога най-накрая големите ще се организират да си поделят пакета, а обратното след тях юни да избута над 5-цата
            Аз пък чакам да видя кога българският инвеститор ще спре да се държи като влюбен младеж-да купува, стиска някоя акция защото била "секси"
            /цитирам имератора/? Всяка /или повечето/ акции са циклични-влизаш,излизаш,пак влизаш.....Харесвам Софарма,но смятам,че в МОМЕНТА има доста по-доходоносни позиции.
            Сега е ясна къде е играта.Защо да не влязат там,да направят профит и после примерно и тук?

            Коментар


            • Превръща ли се Софарма в сезонно зависима компания

              За втора поредна година след силните две първи тримесечия следват доста по-слабите трето и четвърто тримесечия

              Коментар


              • Вижда се, че много работа е свършена през последните години, за да стигнем до тук !!!!!!!

                Коментар


                • Чудесни резултати, чакам да видя кога най-накрая големите ще се организират да си поделят пакета, а обратното след тях юни да избута над 5-цата
                  ЕБИТДА +31%(+13,5млн)
                  Оперативната печалба +45%
                  Нетната печалба няма смисъл да се сравнява с 2016, защото там имаше едни 12,7млн от Иванчич
                  Дълговете продължават да намаляват

                  Браво!!!

                  имам 100бр.

                  Прогнози за дивидент? Аз викам печалбата да се раздели на две - 50% за инвестиции и новите заводи и 50% за дивиденти и обратното, ама кой ли ме пита
                  Last edited by tony1975; 30.01.2018, 21:04.

                  Коментар


                  • Окей, повярвах, благодаря. Чудно ми е само защо са го отразили така в отчета - Общо за група 1 - 100 964
                    Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение



                      тези 33 834 хил, /4,26= 7 942 253бр. акц.римерна е цената от 4,26
                      Не е необходимо да се смятат, в оповестяването ги има 125764,919 акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                        От това, което виждам в отчета има общо 134 798 хил, от които е изкупила 33 834 хил, което прави оставащи 100 964 хил?


                        тези 33 834 хил, /4,26= 7 942 253бр. акц.римерна е цената от 4,26

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                          От това, което виждам в отчета има общо 134 798 хил, от които е изкупила 33 834 хил, което прави оставащи 100 964 хил?
                          Софарма АД информира, че на 20 декември 2017 Дружеството изкупи обратно 10 934 собствени акции представляващи 0.0081% от капитала на Дружеството, на обща стойност BGN 46 697.52 на БФБ – София АД, при средна цена BGN 4.27.
                          Общият брой на обратно изкупените акции след тази сделка е 9 032 980, представляващи 6.70 % от акционерния капитал на Дружеството.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                            Малко несериозно е да очакваш, че ще ти кажат на 2 лева, че ще купуват до 4...Това че ОД каза, че ромфармите са обявили цена от 4,27 прозрачно ли му викаш? Каза ли защо го прави, какво се е разбрал с тях? То дори това може да се приравни на манипулация..
                            А и се видя, че на тази цена няма достатъчно купувачи, за мен очаквано. Висят още 10 мил. акции...
                            С нищо от казаното /освен за висящите акции/ не съм съгласен, но няма значение. Нека всеки прави това, което му е в стила. Аз ще се радвам всички миноритари да спечелят /и от Хима, и оттук, и отвсякъде/. Все пак се возим в една лодка и е хубаво да го правим в по-богата и успяла компания .
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Intern-trader Разгледай мнение

                              Акциите са 125764,919 броя и се получава 12,74. Наясно сме, обаче, че отчета няма да има никакво влияние върху пазара, освен ако доведе до преразглеждане на решението на РОМФАРМ
                              От това, което виждам в отчета има общо 134 798 хил, от които е изкупила 33 834 хил, което прави оставащи 100 964 хил?
                              Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Така е, но за да са сравними примерите с Хима е редно Керезов или още по-нагоре всъщност човек да обяви, че ще купува Хима на 4,27 лв. примерно. А не да си играем на котка и мишка и по цял ден да правим кое от кое по-тъпи предположения, а някой да се подсмихва.
                                Малко несериозно е да очакваш, че ще ти кажат на 2 лева, че ще купуват до 4...Това че ОД каза, че ромфармите са обявили цена от 4,27 (при пазарна около 4,20) прозрачно ли му викаш? Каза ли защо го прави, какво се е разбрал с тях? То дори това може да се приравни на манипулация..
                                А и се видя, че на тази цена няма достатъчно купувачи, за мен очаквано. Висят още 10 мил. акции...
                                Last edited by dex; 30.01.2018, 16:56.

                                Коментар

                                Working...
                                X