IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Bsetrader, не съм толкова черноглед след като съм в акции. За мен пазара е идеален. Пълно е с невероятни възможности и големи дървета. Въпреки всичко случката не ми харесва.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
      Пазарна цена е сумата без ДДС и акцизите, която би била платена при същите условия за идентична или сходна стока или услуга по сделка между лица, които не са свързани.

      Трансферни цени са налице, когато във взаимоотношения между свързани лица са приети или наложени условия, различни от тези, които биха били уговорени между независими лица

      ;
      Марков, ще си позволя да цитирам това което си написал без да съм го проверявал.
      При блоковите сделки е обичайно те да надвишават 5 % от капитала на компанията. Изключително рядко, да не кажа силната дума никога, в рамките на борсов ден е да има оборот от порядъка на 5 % от капитала на дадена компания или пък дори сумарно въведени поръчки за покупка от подобен размер. Тъй като ако имаш няколко капиталови пазара на които се търгува един финансов актив, за пазарна цена се приема по - големия пазар. В дадения случай тъй като блоковата сделка е по голяма от регулярния пазар според мен следва да се приеме че за дадения ден пазарната цената на пакет равен на блоковата сделка е цената на блоковата сделка, освен ако в същия ден не е имало по- голям оборот на пода на борсата.
      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

      Коментар


      • BigBear, dddd, не ми харесва когато започнат сериозните участници да се навиват един друг и да си говорят колко зле могат да станат нещата. За момента единственото което сме видяли е че един човек във форума пуска разни фитили. Каква е истината мисля че не знаем, едва ли сте виждали обвинителен акт и конкретни текстове, нали?

        Толкова е черноглед целия пазар и виждам как всички само се оглеждат за нещо дето да оцвети в още по-черни краски случващото се около нас. Много далеко съм от мисълта че нещата са розови, но да успокоим страстите.

        Поздрави, релакс и приятна вечер!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
          Дай безпристрастно мнение по този казус
          http://www.investor.bg/bylgariia/5/a...-sibank,35377/
          В случая ЦБ е купчвач като физ.лице.Казуса би трябвало да ккасае фирмите,които са продали акциите си на цени около 5пъти по-ниски от борсовите за момента.

          Ако ОД бъде признат за виновен,излиза ,че и тези фирми (ако не са платили данъци) са в киреча.

          Абе става голяма каша.....Слабо казано кошмар....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
            Връщането на ОТС на борсата ще е добре за регулярния пазар, но преизчисляването на старите задължения ще е кошмар...
            Кошмар е мека дума. Направо ще ни срути. След което ще имаме зраво рали от абсудно ниски стойности. Ситуацията е доста неприятна. Целенасочена война единствено спрямо Донев е лоша новина. Това означава,че никой няма гаранция за собствеността си. Системния подход с преразглеждане на всички сделки ще изтегли ресурс от пазара. Да се надяваме това недоразумение да ни се размине.

            Коментар


            • Ако е за това само - свързаните лица - аз не виждам проблем за капиталовия пазар. Просто се опасявам, че като всяка друга бюрократична щуротия, да не репликира върху другите сделки - блокови и ОТС. Не че много остана от капиталовия пазар
              И без това форумът е пълен с хейтъри, които смятат купувачите на български акции за идиоти. Ако прецедентът се разтълкува не само за сделки със свързани лица, а и за всички останали, то тогава ще бъдем и данъчно задължени идиоти

              Връщането на ОТС на борсата ще е добре за регулярния пазар, но преизчисляването на старите задължения ще е кошмар...
              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
                Не познавам случая. Ако можеш дай линк....а аз обещавам да си кажа безпристрастно мнението.

                Мантрата за свързани лица мисля, че не е приложима в случая. Това е само на прима виста. Ще се запозная подробно с варианта...и тогава ще дам мнение.
                Дай безпристрастно мнение по този казус
                http://www.investor.bg/bylgariia/5/a...-sibank,35377/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Avalanche Разгледай мнение
                  Случая аналогичен ли е с този при който ЦБ придоби акциите на Българо-Американска Кредитна Банка?
                  Не познавам случая. Ако можеш дай линк....а аз обещавам да си кажа безпристрастно мнението.

                  Мантрата за свързани лица мисля, че не е приложима в случая. Това е само на прима виста. Ще се запозная подробно с варианта...и тогава ще дам мнение.

                  А иначе за питането ...кой член и т.н.... Всички изводи аз правя от текстовете на закона. Чети текстовете г-не/жо...там е "заровено кучето".
                  Last edited by cokrat1; 25.07.2012, 16:28.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                    Ако този прецедент мине през съда засегнати ще бъдат почти всички които са правили сделки в последните години с акции на ОТС. Няма да има никаква разлика между блокова сделка на регистрационен сегмент и каквато и да е друга извънборсова сделка. Всеки които е направил някаква продажба на извън борсова сделка ще трябва да провери дали е имало положителна разлика между цената на собствената си извънборсовата сделка и борсовата цена на същата акция към същия ден и да внесе данък от 10 % върху разликата плюс лихвите за забава...

                    Но аз продължавам да твърдя че такова задължение в законите няма!
                    BigBear, мисля, че двама Съни и Марков вече обясниха защо Донев има проблем - сделките са със свързани лица. Според ДОПК ще му се наложи да доказва защо цената е толкова ниска. Ако не успее, е загазил, защото той е избрал да сключи облагаема сделка и трябва да е наясно с последствиятя от това.

                    Коментар


                    • Ако този прецедент мине през съда засегнати ще бъдат почти всички които са правили сделки в последните години с акции на ОТС. Няма да има никаква разлика между блокова сделка на регистрационен сегмент и каквато и да е друга извънборсова сделка. Всеки които е направил някаква продажба на извън борсова сделка ще трябва да провери дали е имало положителна разлика между цената на собствената си извънборсовата сделка и борсовата цена на същата акция към същия ден и да внесе данък от 10 % върху разликата плюс лихвите за забава...

                      Но аз продължавам да твърдя че такова задължение в законите няма!
                      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
                        Закона за данъчни цели/чети текстовете който съм копирал от закона/ признава само цена на регулиран пазар..а тя е над 9 лева.
                        Цена на нерегулиран пазар /блоков сегмент/ 1 лев...за данъчни цели не се взима....а се взима тази на регулиран пазар.


                        Тия които са приемали закона не са били толко балами, че да не предвидят вашите скрити помисли в случая... Има сделка...има цена купува и цена продава като в бакалия...и готово ...държавата да духа супата ....е няма да стане така щото текста е добър...само че на някой им се привиждат разни невероятни тълкувания...
                        Случая аналогичен ли е с този при който ЦБ придоби акциите на Българо-Американска Кредитна Банка?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
                          Указания на НАП.. . задължителни... я посочи къде съм го написал това задължителни...измисляме разни небивалици и ги приписваме на опонента...ресто не струва...

                          Кой кого разбил предстои да разберем...предварителни произволни тълкувания колкото искаш...Мойте изводи се базират единствено на тълкуване от мен на закона...

                          Текстовете засягащи тази материя са направени така, че разни тълкувачи на закони като Вас да не си мислят, че може да им се размине плащане на данъци...

                          Както се казва в такива случай...да изчакаме първото заседание на съда за да разберем точно как е формулиран обвинителния акт.

                          Колега с риск да се потретя пак ще те помоля да дадеш изричен текст от закон , член и алнея където е разписано това което твърдиш......
                          По надолу пишеше за някъкъв пример на задачка от НАПовски семинар / което си е вид вътрешно указание / и вадеше погрешни изводи от него .... как да не си твърдял......
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение

                            Както се казва в такива случай...да изчакаме първото заседание на съда за да разберем точно как е формулиран обвинителния акт.

                            Аз пък в такива случаЙ, особено когато става въпрос за акциЙ - просто млъквам

                            Коментар


                            • Указания на НАП.. . задължителни... я посочи къде съм го написал това задължителни...измисляме разни небивалици и ги приписваме на опонента...ресто не струва...

                              Кой кого разбил предстои да разберем...предварителни произволни тълкувания колкото искаш...Мойте изводи се базират единствено на тълкуване от мен на закона...

                              Текстовете засягащи тази материя са направени така, че разни тълкувачи на закони като Вас да не си мислят, че може да им се размине плащане на данъци...

                              Както се казва в такива случай...да изчакаме първото заседание на съда за да разберем точно как е формулиран обвинителния акт.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                                Радвам се че съм бил полезен. Иначе запетайката е важна

                                дялове на колективни инвестиционни схеми по сделки, извършени на регулиран български пазар на ценни книжа

                                дялове на колективни инвестиционни схеми, по сделки извършени на регулиран български пазар на ценни книжа
                                Наивник,предполагам,че доста хора са се подвели по този текст....по скоро по начина по който е написан.А можеше по-просто да го формулират.....

                                .

                                Коментар

                                Working...
                                X