IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не напразно е казано,че нещата се повтарят и вървят на цикли.Миналата година ХИМ стоеше и не мърдаше цяла година даже поевтиняваше, сега нещата се повтарят за СОФАРМА - вързана е за 4,27лв. на думи , но времето показва ,че нагласата на играчите се изменя според ситуацията и започна цената на СОФАРМА да пaда - да, в началото плахо, но после .........Времето е истинският измерител и съдник за печалби и пропуснати ползи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

      По-интересното според мен е печалбата от оперативната дейност +45%
      46млн при 42 за мин г?
      Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
        Отчет - печалбата с 11% нагоре. Приходите също растат.
        Само за 3м печалбата не е особено висока..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
          Отчет - печалбата с 11% нагоре. Приходите също растат.
          По-интересното според мен е печалбата от оперативната дейност +45%
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

            Мисля си че в момента някои продават Софарма и купуват Хим, с нагласа да продадат Хим и да се върнат в Софарма на същите цени на които са продали, че даже и по-надолу. И това ще продължи докато се разбере кой е купувача при Хим.

            В момента когато започне "осребряването" на доходноста от Хим, тогава се надявам че една част ще се вложи тук.
            Просто си разсъждавам, а дали е така времето ще покаже.

            Визирайки "таргета" няма в предвид цената, а бройките, защото на купувача в момента (който и да е той) му трябват бройки, и като гледам обемите на покупки, май цената към момента за него е без значение, да колкото се може по-надолу да купи е по-добре, но отново казвам че за сега за него няма кой знае какво голямо значение.

            Така мисля аз
            Няма такъв купувач или продавач за който да не е от значение цената на сделката, после вече цената се променя то е ясно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

              Каква е връзката с Химимпорт в момента. Тук си е само Ромфарм и Чичо, каквото те се разберат.

              Отделно ако таргетът в Хим-а е 4.5, какво правим тук
              Мисля си че в момента някои продават Софарма и купуват Хим, с нагласа да продадат Хим и да се върнат в Софарма на същите цени на които са продали, че даже и по-надолу. И това ще продължи докато се разбере кой е купувача при Хим.

              В момента когато започне "осребряването" на доходноста от Хим, тогава се надявам че една част ще се вложи тук.
              Просто си разсъждавам, а дали е така времето ще покаже.

              Визирайки "таргета" няма в предвид цената, а бройките, защото на купувача в момента (който и да е той) му трябват бройки, и като гледам обемите на покупки, май цената към момента за него е без значение, да колкото се може по-надолу да купи е по-добре, но отново казвам че за сега за него няма кой знае какво голямо значение.

              Така мисля аз

              Коментар


              • София, България, 30 януари, 2018 година – Съгласно изискванията на чл. 148б и чл. 100т от ЗППЦК “Софарма“ АД (3JR:„БФБ – София“, SPH: Warsaw Stock Exchange) уведомява, че на 30.01.2018 г. в дружеството постъпи Уведомление за разкриване на дялово участие по чл. 145 от ЗППЦК от ЗУПФ „Алианц България“ за продажбата на 250 000 броя акции, представляващи 0.19 %, с която сделка дяловото участие на ЗУПФ „Алианц България“ в капитала на „Софарма” АД достигна до 4.99%.

                Коментар


                • Отчет - печалбата с 11% нагоре. Приходите също растат.
                  Last edited by TheSkorpion; 30.01.2018, 15:51.
                  Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                    В момента, когато се изпълни "таргета" при Химимпорт тук нещата ще си дойдат на място
                    И кой ще купува? Дори на тази цена дружеството е надценено, а онези милиони акции висят като Дамоклиев меч, особено след като се оказа, че над 90% от покупките тук са на Мажоритаря, а рибата не се върза на призивите да купува и тихо гледа отстрани, чакайки поне малко захранка да има на кукичката, а не само приказки и заклинания. Да не говорим, че можо е толкова як, че дори и това невероятно, сакрално ниво от 4,27 не иска да пази - само дитирамби и приказки за наивници.

                    Докато при Хим няма никакви приказки, никакви обещания за светлото бъдеще и "за Бога, братя, купувайте", просто някой си пълни (не е ясно кой), обшият брой на акционерите очевидно спада, натискът по позицията очевидно намалява и таргетът за поне тройка с гарнитура (т.е. едни бързи 20-25%) е повече от очевиден, а защо не и каренца на скара Ми как да ти кажа - изборът, поне за мен, е повече от очеизваден, особено като се има предвид какви обеми минаха по позицията.

                    Разбира се, всичко това са само бълнувания и пожелателно мислене от моя страна, а че Шиши е нарочил чича ви Оги и го нарича, цитирам "подсъдимия Огнян Донев и неговите медии-бухалки", е само допълнителен бонус, който със сигурност значи яко ъъъъъп. Но не е препоръкъ, да си знаете Успех с чакането, дано да е за добро!
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                      А, и Алианц, и Алианц!... По-старите играчи сме научили урока, че винаги, когато манджата изглежда вкусна, от Алианц са способни да я вгорчат...
                      Да, вярно. Всъщност по спомен, те са първите, които напускат кораба при буря. Не, че ги виня де. Тогава за тях си беше правилно решението. Ама другите гризнахме....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                        Каква е връзката с Химимпорт в момента. Тук си е само Ромфарм и Чичо, каквото те се разберат.

                        Отделно ако таргетът в Хим-а е 4.5, какво правим тук
                        А, и Алианц, и Алианц!... По-старите играчи сме научили урока, че винаги, когато манджата изглежда вкусна, от Алианц са способни да я вгорчат...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                          В момента, когато се изпълни "таргета" при Химимпорт тук нещата ще си дойдат на място
                          Каква е връзката с Химимпорт в момента. Тук си е само Ромфарм и Чичо, каквото те се разберат.

                          Отделно ако таргетът в Хим-а е 4.5, какво правим тук
                          Last edited by конфуций; 30.01.2018, 15:24.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                            Колко дълго може да държи дикиш числото чичово - that is the question?
                            В момента, когато се изпълни "таргета" при Химимпорт тук нещата ще си дойдат на място

                            Коментар


                            • Колко дълго може да държи дикиш числото чичово - that is the question?

                              Коментар


                              • По скоро стратегията е ....Задръж Тук и Купи ХИМ....

                                Коментар

                                Working...
                                X