IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
    Ако този прецедент мине през съда засегнати ще бъдат почти всички които са правили сделки в последните години с акции на ОТС. Няма да има никаква разлика между блокова сделка на регистрационен сегмент и каквато и да е друга извънборсова сделка. Всеки които е направил някаква продажба на извън борсова сделка ще трябва да провери дали е имало положителна разлика между цената на собствената си извънборсовата сделка и борсовата цена на същата акция към същия ден и да внесе данък от 10 % върху разликата плюс лихвите за забава...

    Но аз продължавам да твърдя че такова задължение в законите няма!
    BigBear, мисля, че двама Съни и Марков вече обясниха защо Донев има проблем - сделките са със свързани лица. Според ДОПК ще му се наложи да доказва защо цената е толкова ниска. Ако не успее, е загазил, защото той е избрал да сключи облагаема сделка и трябва да е наясно с последствиятя от това.

    Коментар


    • Ако този прецедент мине през съда засегнати ще бъдат почти всички които са правили сделки в последните години с акции на ОТС. Няма да има никаква разлика между блокова сделка на регистрационен сегмент и каквато и да е друга извънборсова сделка. Всеки които е направил някаква продажба на извън борсова сделка ще трябва да провери дали е имало положителна разлика между цената на собствената си извънборсовата сделка и борсовата цена на същата акция към същия ден и да внесе данък от 10 % върху разликата плюс лихвите за забава...

      Но аз продължавам да твърдя че такова задължение в законите няма!
      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
        Закона за данъчни цели/чети текстовете който съм копирал от закона/ признава само цена на регулиран пазар..а тя е над 9 лева.
        Цена на нерегулиран пазар /блоков сегмент/ 1 лев...за данъчни цели не се взима....а се взима тази на регулиран пазар.


        Тия които са приемали закона не са били толко балами, че да не предвидят вашите скрити помисли в случая... Има сделка...има цена купува и цена продава като в бакалия...и готово ...държавата да духа супата ....е няма да стане така щото текста е добър...само че на някой им се привиждат разни невероятни тълкувания...
        Случая аналогичен ли е с този при който ЦБ придоби акциите на Българо-Американска Кредитна Банка?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
          Указания на НАП.. . задължителни... я посочи къде съм го написал това задължителни...измисляме разни небивалици и ги приписваме на опонента...ресто не струва...

          Кой кого разбил предстои да разберем...предварителни произволни тълкувания колкото искаш...Мойте изводи се базират единствено на тълкуване от мен на закона...

          Текстовете засягащи тази материя са направени така, че разни тълкувачи на закони като Вас да не си мислят, че може да им се размине плащане на данъци...

          Както се казва в такива случай...да изчакаме първото заседание на съда за да разберем точно как е формулиран обвинителния акт.

          Колега с риск да се потретя пак ще те помоля да дадеш изричен текст от закон , член и алнея където е разписано това което твърдиш......
          По надолу пишеше за някъкъв пример на задачка от НАПовски семинар / което си е вид вътрешно указание / и вадеше погрешни изводи от него .... как да не си твърдял......
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение

            Както се казва в такива случай...да изчакаме първото заседание на съда за да разберем точно как е формулиран обвинителния акт.

            Аз пък в такива случаЙ, особено когато става въпрос за акциЙ - просто млъквам

            Коментар


            • Указания на НАП.. . задължителни... я посочи къде съм го написал това задължителни...измисляме разни небивалици и ги приписваме на опонента...ресто не струва...

              Кой кого разбил предстои да разберем...предварителни произволни тълкувания колкото искаш...Мойте изводи се базират единствено на тълкуване от мен на закона...

              Текстовете засягащи тази материя са направени така, че разни тълкувачи на закони като Вас да не си мислят, че може да им се размине плащане на данъци...

              Както се казва в такива случай...да изчакаме първото заседание на съда за да разберем точно как е формулиран обвинителния акт.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                Радвам се че съм бил полезен. Иначе запетайката е важна

                дялове на колективни инвестиционни схеми по сделки, извършени на регулиран български пазар на ценни книжа

                дялове на колективни инвестиционни схеми, по сделки извършени на регулиран български пазар на ценни книжа
                Наивник,предполагам,че доста хора са се подвели по този текст....по скоро по начина по който е написан.А можеше по-просто да го формулират.....

                .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                  Вътрешните указания на НАП нямат задължителен характер за стопанските субекти и за съда. Това е просто виждане на НАПовски юристи по даден проблем ....
                  Често падат в съда актове направени по вътрешни указания.
                  преди години, същото каза и юриста на НАП по време на лекции по данъчно право )
                  "ние си правим указанията - с разяснителна, понякога и с удобна за нас цел, но вие ...познавайте законите )...истина е, че често и данъчните не познават добре законите и допускат грешки

                  с една дума, това, което казваш ))
                  всеки може да си продава на каквато си иска цена на блоковия сегмент( на официалния пазар също, но там само пазарът има думата ), но трябва да докаже по няколко закона - освен данъчните и тези за предлагане на ЦК, защо е такава цената, ако не иска да си увеличава финансовия резултат с разликата от пазарната, ....и още повече усилия, ако лицата са свързани, поради тяхната привилегированост
                  предполагам, че кръв и пот се лее от данъчните тела при проверките на Лукойл - Бг и Ру и нефтохима, цени, цении
                  Last edited by съни(тя); 25.07.2012, 14:06.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                    ..СЕГА СХВАНАХ...Мерси Наивник...Бах маааму....така като го разби схванах,че се отнася само за С....

                    Но наистина може човек да се подведе....

                    Съжалявам за спама ....ама вече ми се изясниха нещата

                    Лек ден
                    Радвам се че съм бил полезен. Иначе запетайката е важна

                    дялове на колективни инвестиционни схеми по сделки, извършени на регулиран български пазар на ценни книжа

                    дялове на колективни инвестиционни схеми, по сделки извършени на регулиран български пазар на ценни книжа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                      ...или пък, че не са ощетени другите акционери и самата компания с тази сделка, но едва ли това е предмет на разследването )...щото по този казус, наскоро имаше далеч по-брутално изпълнение
                      Това за другите акционери си в Елфарма го мислих ама не го написах да не наливм масло в огъня.....а и нямам представа дали акционерите не са същите към онзи момент.
                      Но дори и в тоя случаи пак се свежда до пазарната цена / трансферна / за тоя пакет , ако това е възможната цена няма ощетени ....
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Вътрешните указания на НАП нямат задължителен характер за стопанските субекти и за съда. Това е просто виждане на НАПовски юристи по даден проблем ....
                        Често падат в съда актове направени по вътрешни указания.
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                          ...

                          Понеже имам опит с тези неща, подкрепям Съни , единствения проблем на О.Д е да докаже че сделката не е по трансферни цени а елемент от договор включващ и други ангажименти.
                          ...или пък, че не са ощетени другите акционери и самата компания с тази сделка, но едва ли това е предмет на разследването )...щото по този казус, наскоро имаше далеч по-брутално изпълнение

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
                            Закона за данъчни цели/чети текстовете който съм копирал от закона/ признава само цена на регулиран пазар..а тя е над 9 лева.
                            Цена на нерегулиран пазар /блоков сегмент/ 1 лев...за данъчни цели не се взима....а се взима тази на регулиран пазар.
                            Даи точно алинея и член !
                            Твоите тълкувания са ми ясни !
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                              Понеже аз съм прост счетоводител дай ми точно член , алинея и закон на които стъпваш за това твърдение. От сега ти казвам че няма !
                              И по надолу го написах че на блоковия сегмент се продават/прехвърлят пакети и цели бизнеси и това става на база договор , в който цената на акциите може да е само елемент от сделката наред с много други условия. Да не говорим че ако праснеш 37 мил. акции на регулирания пазар цената ще удари 0.5 левчета че и надоле.

                              Понеже имам опит с тези неща, подкрепям Съни , единствения проблем на О.Д е да докаже че сделката не е по трансферни цени а елемент от договор включващ и други ангажименти.
                              Закона за данъчни цели/чети текстовете който съм копирал от закона/ признава само цена на регулиран пазар..а тя е над 9 лева.
                              Цена на нерегулиран пазар /блоков сегмент/ 1 лев...за данъчни цели не се взима....а се взима тази на регулиран пазар.


                              Тия които са приемали закона не са били толко балами, че да не предвидят вашите скрити помисли в случая... Има сделка...има цена купува и цена продава като в бакалия...и готово ...държавата да духа супата ....е няма да стане така щото текста е добър...само че на някой им се привиждат разни невероятни тълкувания...
                              Last edited by cokrat1; 25.07.2012, 13:18.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                                C=дялове на колективни инвестиционни схеми по сделки, извършени на регулиран български пазар на ценни книжа

                                Другата възможност е дялове на колективни инвестиционни схеми по сделки, извършени ИЗВЪН регулиран български пазар на ценни книжа - каквито са повечето КИС
                                ..СЕГА СХВАНАХ...Мерси Наивник...Бах маааму....така като го разби схванах,че се отнася само за С....

                                Но наистина може човек да се подведе....

                                Съжалявам за спама ....ама вече ми се изясниха нещата

                                Лек ден

                                Коментар

                                Working...
                                X