IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
    "Пфиии пуууфииууу -пеят птичките в гората" сещай се от кой филм бе репликата:
    Инта,10.80 беше до март,сега кой месец е ?
    Отделно аз не съм писал тук от април ,още преди Софикс да пробие....
    Нещата са динамични,не забравяй



    Коментар


    • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
      Инта признах те за 11.20 точно толкоз с дивидента
      да е жив и здрав и Никито дето пусна да блажнем
      Е Инта е от хората, които ги "чуват" нещата, не по телефона де !

      Коментар


      • Инта признах те за 11.20 точно толкоз с дивидента
        да е жив и здрав и Никито дето пусна да блажнем
        Умереният риск винаги печели ! ))))))

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

          Мина и замина...

          "Пфиии пуууфииууу -пеят птичките в гората" сещай се от кой филм бе репликата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дядо Кольо Разгледай мнение



            За една стара акция дадоха три нови през 2014. Обаче седем години по-рано дадоха по 50 нови за една стара. Това означава, че капиталът към днешна дата е 150 пъти по-висок от първоначалния.
            През 2007 цената скочи двойно, а през 2014 - само с около 55%. Това е практически ефект от преливането на резерви в капитал и в никакъв случай не е разводняване. Напротив, в този случай очакването е цената логично да спадне с коефициента на увеличение, което прави акцията по-атрактивна. Оборотите на борсата се увеличават и капитализацията расте. Този ефект се наблюдава най-ярко на небосклона в период на бичо нашествие.

            Макар и неправилно, форумът отдавна го нарича "сплит". Нямам представа дали подобен въпрос стои на вниманието на високите етажи, но сметките на "4850" за 80 млн. догодина за мен са доста оптимистични. Миналогодишните резерви плюс неразпределената печалба минус разхода за придобивката прави около 20 млн. За сплит трябват около 47-8 млн, за да останат 10% в резервите. А дивидент се гласува всяка година, като последният е исторически най-висок. Иначе общата сума на дивидента за всички години е над 138 млн.лв., а ръстът на първоначалната инвестиция при цена 10 лв. е 812 пъти!

            Имам, не е препоръка! А дядо Инта да не ми официалничи, че се знаем от 15 години или само защото имам повече внуци от него

            Не може по друг начин,- пред Теб само чинно и с почит!!!
            И дай Боже Здраве и по дълъг живот, за да си полезен за всички !

            пп.- и по темата,- ако за тримесечие ще се качва печалбата с приблизително милион+ само от придобиване на дистрибуцията, а там има и още ... - не искам "сплит"
            Last edited by inta53; 01.06.2023, 14:32.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дядо Кольо Разгледай мнение



              За една стара акция дадоха три нови през 2014. Обаче седем години по-рано дадоха по 50 нови за една стара. Това означава, че капиталът към днешна дата е 150 пъти по-висок от първоначалния.
              През 2007 цената скочи двойно, а през 2014 - само с около 55%. Това е практически ефект от преливането на резерви в капитал и в никакъв случай не е разводняване. Напротив, в този случай очакването е цената логично да спадне с коефициента на увеличение, което прави акцията по-атрактивна. Оборотите на борсата се увеличават и капитализацията расте. Този ефект се наблюдава най-ярко на небосклона в период на бичо нашествие.

              Макар и неправилно, форумът отдавна го нарича "сплит". Нямам представа дали подобен въпрос стои на вниманието на високите етажи, но сметките на "4850" за 80 млн. догодина за мен са доста оптимистични. Миналогодишните резерви плюс неразпределената печалба минус разхода за придобивката прави около 20 млн. За сплит трябват около 47-8 млн, за да останат 10% в резервите. А дивидент се гласува всяка година, като последният е исторически най-висок. Иначе общата сума на дивидента за всички години е над 138 млн.лв., а ръстът на първоначалната инвестиция при цена 10 лв. е 812 пъти!

              Имам, не е препоръка! А дядо Инта да не ми официалничи, че се знаем от 15 години или само защото имам повече внуци от него
              Към края на Q1 има неразпределена печалба от 52 млн. и текуща 13 млн. Към този момент бизнеса върви добре и няма да е изненада да се постигне сходен резултат с 2022, което би довело до сбор от приблизително 90 млн на текуща и неразпределена печалба. Може би счетоводно нещата да стоят по по-различен начин и затова моите сметки да са оптимистични, но като цяло няма да е изненада "увеличение на капитала със собствени средства" в най-скоро време с което да се изплати и придобиването и инвестиционната програма. Следящите М+С вероятно помнят когато капитала беше 260 000 и цената на акцията над 300 лв. и къде са сега съответно.

              По отношение на инвестиционната политика за следващите 4-5 години може ли да се коментира нещо? На колко етапа, каква е стойността на проекта, ще се кандидаства ли по евро програми, какво би било самоучастието? Прави впечатление покупката на инвестиция през това тримесечие, както и по-ниската стойност на покупка на ДА като сумарният ефект е близо 20 млн. спрямо приблизително 8 млн. преди година. Нещо за отбелязване или коментиране?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                Що да го разводняват капитала?
                Преди са го правили - даже на 1 дадоха 3.
                Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                Добър ден и радост е за мен да Ви чета в Тия теми хидравлични!
                Това се знае от всяко борсово хлапе(шегичка за екс. див. датата), но по сериозно;- Аз например не очаквам да разводнят капитала (с1+1) на база новопридобитите терен+оборудване + дистрибутора.
                Нужно ми е Вашето мнение по въпроса поставен косвено от колегата (лично естествено и необвързващо разбира се!!!), за което предварително Ви Благодаря!
                Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                Не бих се изненадал ако догодина по това време видим сплит. Вече има достатъчно натрупани резерви и заедно с печалбата от тази година може и да станат 80 млн. неразпределени.
                За една стара акция дадоха три нови през 2014. Обаче седем години по-рано дадоха по 50 нови за една стара. Това означава, че капиталът към днешна дата е 150 пъти по-висок от първоначалния.
                През 2007 цената скочи двойно, а през 2014 - само с около 55%. Това е практически ефект от преливането на резерви в капитал и в никакъв случай не е разводняване. Напротив, в този случай очакването е цената логично да спадне с коефициента на увеличение, което прави акцията по-атрактивна. Оборотите на борсата се увеличават и капитализацията расте. Този ефект се наблюдава най-ярко на небосклона в период на бичо нашествие.

                Макар и неправилно, форумът отдавна го нарича "сплит". Нямам представа дали подобен въпрос стои на вниманието на високите етажи, но сметките на "4850" за 80 млн. догодина за мен са доста оптимистични. Миналогодишните резерви плюс неразпределената печалба минус разхода за придобивката прави около 20 млн. За сплит трябват около 47-8 млн, за да останат 10% в резервите. А дивидент се гласува всяка година, като последният е исторически най-висок. Иначе общата сума на дивидента за всички години е над 138 млн.лв., а ръстът на първоначалната инвестиция при цена 10 лв. е 812 пъти!

                Имам, не е препоръка! А дядо Инта да не ми официалничи, че се знаем от 15 години или само защото имам повече внуци от него

                Коментар


                • Браво на хидравлика!Скоро 20 лв.

                  Коментар


                  • Що да го разводняват капитала?

                    Технически се води увеличение на капитала със собствени средства, което пак технически е различно от сплит и разводняване. Лично аз бих постъпил така ако искам печалбата да ми отиде като капитал. Не че не може да си ползваш печалбата за оборотни средства или за инвестиции (капитал) и така може.

                    Преди са го правили - даже на 1 дадоха 3.

                    Така че аз лично очаквам да го видим скоро време (догодина или по догодина), както примерно ЕМКА направиха.


                    п.п. не е препоръка за нищо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дядо Кольо Разгледай мнение


                      Последната дата за сключване на сделки с акции на това дружество на Борсата, в резултат на които приобретателят има право на дивидент, е 30.05.2023 г.


                      Добър ден и радост е за мен да Ви чета в Тия теми хидравлични!
                      Това се знае от всяко борсово хлапе(шегичка за екс. див. датата), но по сериозно;- Аз например не очаквам да разводнят капитала (с1+1) на база новопридобитите терен+оборудване + дистрибутора.
                      Нужно ми е Вашето мнение по въпроса поставен косвено от колегата (лично естествено и необвързващо разбира се!!!), за което предварително Ви Благодаря!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                        Коя е x Dividend date тука? 30 или 31?

                        Последната дата за сключване на сделки с акции на това дружество на Борсата, в резултат на които приобретателят има право на дивидент, е 30.05.2023 г.

                        Коментар


                        • Не бих се изненадал ако догодина по това време видим сплит. Вече има достатъчно натрупани резерви и заедно с печалбата от тази година може и да станат 80 млн. неразпределени. Освен това всички тези инвестиции, които са запланувани сигурно ще глътнат доста от свободния паричен ресурс. ТОва от друга страна ме кара да се замисля, че дивидента сигурно ще се задържи на нивата за няколко години. Но определено малко повече яснота за инвестиционната програма не би била излишна. Дано излезнат с прогнози и в това направление.

                          Коя е x Dividend date тука? 30 или 31?

                          Коментар


                          • М+С хидравлик АД-Казанлък
                            Тримесечен консолидиран отчет за първо тримесечие на 2023г.

                            Открийте разликите!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от конан Разгледай мнение

                              Супер!
                              Двете цифри ги размениха в корекция!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                                М+С хидравлик АД-Казанлък
                                Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета
                                10:43
                                М+С Хидравлик АД обявява продажби за април 2023 година в размер на 19 958 хил. лева и с натрупване от началото на годината в размер на 83 173 хил. лева. Междинната неокончателна брутна печалба за месец април 2023 година е в размер на 3 473 хил. лева и 16 729 хил. лева с натрупване от началото на годината.
                                М+С Хидравлик АД обявява прогноза за приходите от продажби през месец май 2023 година в размер на 21 641 хил. лева и 104 814 хил. лева с натрупване от началото на годината.
                                Супер!

                                Коментар

                                Working...
                                X