IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

    Панда, все пак спрямо 2007 не е редно да се сравнява знаем каква криза се случи след това. Също така мисля че той пое контрола но имаше капани заложени да спрат негови еднолични действия и то за Доверие Капитал. Имаше блокиращ процент който го спираше да действа и който го купи преди няколко години.


    Малко да върна лентата за Пандичката Статията е от 2014-та


    http://www.investor.bg/novini-i-anal...vident-172282/


    Доверие обединен холдинг АД е нямал пълен контрол над Доверие Капитал АД въпреки мажоритарния си дял от 54,12% поради особености в устава на Доверие Капитал АД.

    Според устава на Доверие Капитал АД, решенията на общото събрание на акционерите се вземат с мнозинство от 2/3 от целия акционерен капитал, освен когато уставът или закон не изискват по-голямо мнозинство. Расафи ЕООД и Креста Консултинг са имали общо над 1/3 от капитала и са били с блокираща квота. Нещо повече, за редица решения е изисквано мнозинство от 80% от целия капитал на Доверие Капитал АД, следователно и Расафи и Креста Консулт са притежавали блокираща квота. Такива решения са били увеличение и намаление на капитала, промени в устава и други.

    Друго събитие от този месец е новият собственик на Расафи ЕООД. От 7 май 2014 г. това вече не е Дарик АД, а Индустриален холдинг - Доверие АД (последното е 94,24% собственост на Доверие обединен холдинг АД, а представляващ е Борис Борисов). Още на 7 май 2014 г. представляващият Радосвет Радев е сменен със Савина Михайлова.











    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение



      Донев започна да купува акции на Доверие на 3 януари 2007 над 2.50 , като се разчу цената мина 17 лева. Сега е на 1.99 и не са плащали дивиденти откакто Донев влезе. Айде да сравним Доверие от края на 2006 с Доверие от края на 2016:

      - СК се качва от 68 млн над 74.4 млн, но ако вземеш предвид двете увеличения на капитала, които имаше след 2006, СК намалява
      - Активите падат от 212.2 млн на 176.8 млн, спада идва основно от материални запаси и парични средства
      - Приходите от дейността падат от 170.6 млн на 135.2 млн
      - Печалбата от дейността пада от 8.9 млн на 2.4 млн
      - Нетната печалба за групата през 2006 е 0.7 млн, през 2016 е 3.2 млн. Обаче, като махнеш еднократния ефект от продажба на активи дето са над 10 млн, картинката пак е много грозна

      Из интервю на Донев от октомври 2007:

      http://www.capital.bg/biznes/kompani...vna_suprotiva/

      Намерихте ли някаква икономическа логика в структурата на холдинга, чисто функционално има ли причина да бъде разделен в подхолдинги?
      - Липсва каквато и да е икономическа логика, както управленска, така и отраслова. Самото наличие на предприятия, които се причисляват като близки до нас във фармацевтичния сектор - "Момина крепост" и "Медика" и тяхното присъствие в два различни подхолдинга, са достатъчно свидетелство за липсата на отраслов принцип. Доверие обединен холдинг е минал през дългогодишна история - различни акционери през различни етапи от развитието му са имали възможност да експериментират. До какво доведоха тези експерименти, не е необходимо да се обяснява. Цялата инвестиционна общност даде оценка нарезултатите, довеждайки курса до плачевното ниво от 2.50 лв. Винаги съм казвал, че най-добрата и най-честната оценка е тази на хората, гласуващи със собствените си пари. Никой не може да принуди някого да даде повече пари за нещо, което според него струва по-малко.


      "до плачевното ниво от 2.50 лв"

      сега е под 2 лева, десет години по-късно може да кажеш "ок, ама 2006 вече се надуваше балон на бфб". тогава бих отговорил, че имаше сделки на над 4 лева в края на 2004 още, т.е. е на половината от нивото от преди над 13 години и на цена по-малко от 1/8 от историческия си връх. А нещо преструктурира ли се за тези 10 години? Продадоха Медика и Момина Крепост на Софарма и купиха такива велики компании като Дунав и Веко. Хидроизомат направи IPO и сега е доникъде, имота който наскоро продадоха в Дружба е близо до мен. Същия Хидроизомат дето в края на 2007 беше над 13 лева бройката, а сега е под 70 стотинки.

      Та предвид историята, нямам абсолютно никаква идея на какво се базира твоята вяра в мажоритаря и особено мениджмънта. Ако на това му викаш добро развитие...
      Панда, все пак спрямо 2007 не е редно да се сравнява знаем каква криза се случи след това. Също така мисля че той пое контрола но имаше капани заложени да спрат негови еднолични действия и то за Доверие Капитал. Имаше блокиращ процент който го спираше да действа и който го купи преди няколко години.



      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

        "до плачевното ниво от 2.50 лв"
        Странно как и аз вчера си мислих за 2.50 АКО разчитам правилно сигналите на невронното поле, то май натам сме се запътили. Времето ще покаже...
        Keep going ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

          Ние обаче сме тук заради вярата че мажоритара и съответно мениджмънта са наистина читави.


          Донев започна да купува акции на Доверие на 3 януари 2007 над 2.50 , като се разчу цената мина 17 лева. Сега е на 1.99 и не са плащали дивиденти откакто Донев влезе. Айде да сравним Доверие от края на 2006 с Доверие от края на 2016:

          - СК се качва от 68 млн над 74.4 млн, но ако вземеш предвид двете увеличения на капитала, които имаше след 2006, СК намалява
          - Активите падат от 212.2 млн на 176.8 млн, спада идва основно от материални запаси и парични средства
          - Приходите от дейността падат от 170.6 млн на 135.2 млн
          - Печалбата от дейността пада от 8.9 млн на 2.4 млн
          - Нетната печалба за групата през 2006 е 0.7 млн, през 2016 е 3.2 млн. Обаче, като махнеш еднократния ефект от продажба на активи дето са над 10 млн, картинката пак е много грозна

          Из интервю на Донев от октомври 2007:

          http://www.capital.bg/biznes/kompani...vna_suprotiva/

          Намерихте ли някаква икономическа логика в структурата на холдинга, чисто функционално има ли причина да бъде разделен в подхолдинги?
          - Липсва каквато и да е икономическа логика, както управленска, така и отраслова. Самото наличие на предприятия, които се причисляват като близки до нас във фармацевтичния сектор - "Момина крепост" и "Медика" и тяхното присъствие в два различни подхолдинга, са достатъчно свидетелство за липсата на отраслов принцип. Доверие обединен холдинг е минал през дългогодишна история - различни акционери през различни етапи от развитието му са имали възможност да експериментират. До какво доведоха тези експерименти, не е необходимо да се обяснява. Цялата инвестиционна общност даде оценка нарезултатите, довеждайки курса до плачевното ниво от 2.50 лв. Винаги съм казвал, че най-добрата и най-честната оценка е тази на хората, гласуващи със собствените си пари. Никой не може да принуди някого да даде повече пари за нещо, което според него струва по-малко.


          "до плачевното ниво от 2.50 лв"

          сега е под 2 лева, десет години по-късно може да кажеш "ок, ама 2006 вече се надуваше балон на бфб". тогава бих отговорил, че имаше сделки на над 4 лева в края на 2004 още, т.е. е на половината от нивото от преди над 13 години и на цена по-малко от 1/8 от историческия си връх. А нещо преструктурира ли се за тези 10 години? Продадоха Медика и Момина Крепост на Софарма и купиха такива велики компании като Дунав и Веко. Хидроизомат направи IPO и сега е доникъде, имота който наскоро продадоха в Дружба е близо до мен. Същия Хидроизомат дето в края на 2007 беше над 13 лева бройката, а сега е под 70 стотинки.

          Та предвид историята, нямам абсолютно никаква идея на какво се базира твоята вяра в мажоритаря и особено мениджмънта. Ако на това му викаш добро развитие...
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Панда, наистина изглежда доста щедра оценката спрямо СК.
            Ние обаче сме тук заради вярата че мажоритара и съответно мениджмънта са наистина читави. И щом те са видели нещо в този бизнес, което да оправдава тази цена, ще изчакаме да го видим и ние.. в следващите отчети..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от KoMetov Разгледай мнение

              Не бе, като имаш разстройство - хем хапче, хем прах за пране. Ето ти синергия!
              Яко!
              Виж човек като търси позитивното, как го намира

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                безплатен прах за пране с аналгина ли?
                Не бе, като имаш разстройство - хем хапче, хем прах за пране. Ето ти синергия!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss
                  Търсена е компания,която лесно да се развие. Ако имаше мн голям пазарен дял щеше да е скъпа и трудно да нараства. А групата има възможности дс даде достъп до клиенти.
                  безплатен прах за пране с аналгина ли?
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Търсена е компания,която лесно да се развие. Ако имаше мн голям пазарен дял щеше да е скъпа и трудно да нараства. А групата има възможности да даде достъп до клиенти.
                    Last edited by fortiss; 12.07.2017, 16:47.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      имаше аптека на Софарма и ми бяха поръчали Атенолол на Актавис да купя...
                      Аптекарката ми носи Атенолол на Софарма ,ама аз не искам на Софарма ,... Такова можем да ви продадем ...отговаря тя...
                      Интересно....налЕ
                      Още един гаден и мръсен слух по групата...
                      Разбира се, че ще ти продаде продукт на Софарма на кой друг.
                      Ти отиди при "Марешки" и си купи аналгин, че да видим какво ще ти ПРОДАДАТ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                        Статията е от декември 2016 и не е актуална на 100% към днешна дата, но в топ 10 не виждам Веко ???

                        http://www.capital.bg/biznes/kompani...za_100_mln_lv/
                        Здравейте, колеги! Виждам, че има сериозен диалог и интерес по темата с Веко. Днес публикувах статия която дава подробна информация за пазарните лидери на перилни препарати за 2015г. в България, но не намирам за 2016г. Може ли да ми отговорите какъв пазарен дял държи Веко в България за 2016г? Какъв е оборота и каква им е печалбата за 2016г?
                        Last edited by Innocent; 12.07.2017, 13:17.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                          Както вече казах твоето мнение за мен няма стойност. Появи се и почна със слуховете че продукта не бил стока а аз чета на много места че потребителят Вярва в продукта. Та гледай си Шиши и Табака и спри със слуховете
                          Ти нормален си ....
                          Та продукта го няма никъде из търговската мрежа ,Ако се пипнел щял да бъде на нивото на Тема , а тема също я няма никъде из големите магазини...
                          Ако го купуват за да му повишат качествата разбирам но какво общо има Софарма с прах за пране....
                          Да не купуват дрогериите Лили....
                          Тогава и червила ще ни предлагаш..
                          Сега навъртях на телефона на един Кауфланд ,където не само не са чували за Изи но и Тема нямали защото никой не си я купувал....
                          Та в сградата на един кауфланд имаше аптека на Софарма и ми бяха поръчали Атенолол на Актавис да купя...
                          Аптекарката ми носи Атенолол на Софарма ,ама аз не искам на Софарма ,... Такова можем да ви продадем ...отговаря тя...
                          Интересно....налЕ
                          Още един гаден и мръсен слух по групата...
                          Last edited by Монти; 12.07.2017, 12:14.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            В момента си като човек рекламираш пътуване до Марс а най далечната точка до която си стигнал е общинския център Болярово ...
                            Първо рекламираше направи си сам ,после Млад техник ,сега прах за пране , утре спирала и крем за лице ,
                            Спрете се с непрофесионални мнения и изказвания...
                            Това че м.мейкъра купува акциите на Доверие след всяко изсипване ,не значи че компанията се развива както трябва....
                            За какво го прави...?
                            Това трябва да разисквате...
                            Защото го правеше и като падаше до 1,61....
                            А не прах за пране който не сте виждали ...
                            по добре разисквайте презарвативи , сигуреин съм че сте ги ползвали ..
                            Тогава ще сте по компетентни ... ....
                            Що стана с търговото на Чичо Оги...
                            Ето един друг въпрос....
                            Нашока Ви репичките и сега аз съм ви виновен....
                            Както вече казах твоето мнение за мен няма стойност. Появи се и почна със слуховете че продукта не бил стока а аз чета на много места че потребителят Вярва в продукта. Та гледай си Шиши и Табака и спри със слуховете

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                              мисля доста писа и си показа що за човек си. А и четох доста мнения от потребители та споко МентИ
                              В момента си като човек рекламираш пътуване до Марс а най далечната точка до която си стигнал е общинския център Болярово ...
                              Първо рекламираше направи си сам ,после Млад техник ,сега прах за пране , утре спирала и крем за лице ,
                              Спрете се с непрофесионални мнения и изказвания...
                              Това че м.мейкъра купува акциите на Доверие след всяко изсипване ,не значи че компанията се развива както трябва....
                              За какво го прави...?
                              Това трябва да разисквате...
                              Защото го правеше и като падаше до 1,61....
                              А не прах за пране който не сте виждали ...
                              по добре разисквайте презарвативи , сигуреин съм че сте ги ползвали ..
                              Тогава ще сте по компетентни ... ....
                              Що стана с търговото на Чичо Оги...
                              Ето един друг въпрос....
                              Нашока Ви репичките и сега аз съм ви виновен....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


                                А ти хвалиш Компания и прах който не знаеше че съществува до онзи ден...
                                Хайде малко по професионално да си пишем ..
                                Стана перифразирано.. Дерде Троян ,дерде Токио....
                                Не верваш на единствения който е виждал този прах на живо....
                                големи Палячи сте....
                                НалЕ....
                                Щом го сравняват с Тема ,може и да не го сравняват ....
                                мисля доста писа и си показа що за човек си. А и четох доста мнения от потребители та споко МентИ

                                Коментар

                                Working...
                                X