IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А и кой им дава право да инвестират всичко в чужбина?
    Нима законите са такива или морала да го правят?
    Това е абсурдно, да не инвестират на БФБ.
    Bulls on BSE

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MrSi
      Активите на ПФ растат именно защото ги няма на БФБ . Явно се насочват към други алтернативи.
      Аз твърдя, че растат заради това, че вноските към тях на месечна база са рекордни - имаме ръст на заплатите от преди 10 г. да кажем, по-ниска безработица, повече осигурени лица. И това се случва въпреки загубите, които реализират от инвестиции в чужди акции - мисля са на загуба от тях.
      А БФБ пада, именно защото Пенсионните ги няма, и ниските обороти доказват това, че спадовете и безвремието на БФБ са именно заради отсъствието на Пенсионните. Което води, до загуба на доверие в системата, разклащане на системата поради неучастие, макар и минимално, както и загуба на доходност при Пенсионните - и това е видно, те не реазлизират доходност, която да защитава съществуването им и да оправдава плащането на такива високи % за управление и такси.
      Bulls on BSE

      Коментар


      • Кире, от днес новината е, че Пенсионните вече имат активи близо 10 милиарда лева.
        Преди 10 г. така гонеха 1 милиард лв. или имаме 10 пъти увеличение. Това е сериозна сума актив.
        Софикс гони 10 г. дъно, лихвите по депозитите и облигациите и те са на историческо дъно
        На БФБ оборота е 110 хиляди лева Доста смешно и неадекватно.
        Очевидно има математическо уравнение, което няма как да излезе и не излиза.
        По тези въпроси не бива да се мълчи, и мисля все повече ще се говори
        Bulls on BSE

        Коментар


        • Това е положителната прогноза с някои условия- Да се махнат политическите и администативни пречки от черешарско естество..Влезат в сила мерките на ЕС за пазара, за които говори Добрев- той не ги е измислил, а ги повтаря..Спре политиката на дефицити в бюджета и се направят реформи за които все лъжат..КФН СЕ ПРОМЕНИ КЪМ СПАЗВАНЕ НА ПРАВАТА НА МИНОРИТАРИТЕ И РАЗВИТИЕ НА ПАЗАРА..НАЙ ПОСЛЕ БАНКИТЕ И ФОНДОВЕТЕ ОБЪРНАТ ПОНЕ МАЛКО ПОГЛЕД КЪМ БФБ..
          Last edited by Kiro; 11.08.2016, 10:46.

          Коментар


          • Щото до 2018 БФБ ще е напуснал и последния дребен, и оборото сега както се движи от дребни по 100-200 хил на ден, ще е вече по 10-20 хиляди на ден Фондовете и без това ги няма на БФб, съответно нямат и доходност. В разцвет са Популярните каси и Заложните къщи, вместо това да са Договорните фондове и пенсионната индустрия, които имат много предимства, които очевидно не се използват
            Дайте по-сериозно, БФБ е в патова ситуация затисната в ъгъла, аз не вярвам, че това може да продължи още 2 г. Оброта и броя акции е спаднал толкова много, че не мисля, че може да пада още Както отдавна ви казвам, математика вече въобще не излиза, а времето изтича Не виждам аз още 2 г. време да тече в това русло
            Bulls on BSE

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Купувайте , аз съм вече 97% в акции.По мои сметки през 2018 може да се очаква началото на по- сериозен ръст.Дано дотогава се попремахтат всички черешарски и други пречки
              Не е препоръка за нищо и никого
              Е що чак 2018?

              Коментар


              • Купувайте , аз съм вече 97% в акции.По мои сметки през 2018 може да се очаква началото на по- сериозен ръст.Дано дотогава се попремахтат всички черешарски и други пречки
                Не е препоръка за нищо и никого

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Марк Фабер: S&P може да се срине с 50%
                  Четохте ли материалчето от Марк Фабер !??)))
                  http://www.investor.bg/analizi/91/a/...e-s-50-222472/
                  Яко нали!!))) Ако се избушат на запад с едни 50% представяте ли си какво става с париците на пенсионерите из пенсионни фондове заложили на велпапир из чужди борси !?!?!? Koй ще им вземе правоспособността тогава ? Или пак ще си живеят с пари от чужда сметка!?!? Къде е булсон да разясни математиката!?!? Само дано не се случва, че ако стигнем и до математиката този случай, може да ни се изправят косите))))) (а на някои да побелеят) ))))
                  Не само математиката не излиза, ами и времето вече изтича
                  Както изтече времето на стария шеф на КФН, така ще изтече и времето на застоялите депозити, на нищоправещите Пенсионни, на валутния борд и лева, и ще дойде времето да се купуват акции Сега всеки застинал в безвремието си мисли, че това ще продължи вечно и никой не бърза, но именно математиката (край на евтините акциии) и изтичането на времето ще изиграе лоша шега на всеки който чака
                  Bulls on BSE

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                    Съгласен съм с теб.Преди няколко дни на морето говорих с един възрастен човек.Голям играч.Още по бай Тошево време извъртял системата с около 150 бона и нищо не купувал от страх.Разтоварил парите чак по време на демокрацията.Направил заложна къща,купил земеделска кооперация после заминал за щатите като половината година е там половината тук.Накупил имоти и земя по морето и София.Личи си че беше врял и кипял в много неща.Попитах го защо не се е занимавал с акции на борсата но той от раз отсече че в БГ това е измама .Какво да очакваме че някой скоро ще дойде като свежа кръв на борсата.
                    По татово време имаше големи комбинатори, които са принудени да съобразяват твърде много фактори. Реалистичният им поглед върху процесите у нас обаче може и да пречи, щото предпазливостта ги ограничава от участие в някои финансови или предприемачески ерупции като фондовия и имотния пазар от 2003-2008 г. Много хора се напечелиха тогава без вътрешна информация, а само с нюх, инициативност и разумен тайминг. Блазе им.

                    Коментар


                    • Много ще съжаляваш маймунке помни ми думата .само ще скимтиш

                      Коментар


                      • Кажи ръст ма еврейска ........ женичке. Заел си неправилната позиция.хяпяяппяпяп

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                          Борсата е със затихващи функции. Мошениците не успяват да залъжат абдалите, че мазен гювеч се задава и завалиите седят, гледат, преглъщат, ама пари не дават. Пропаганда ще трябва нова да се начева.
                          Съгласен съм с теб.Преди няколко дни на морето говорих с един възрастен човек.Голям играч.Още по бай Тошево време извъртял системата с около 150 бона и нищо не купувал от страх.Разтоварил парите чак по време на демокрацията.Направил заложна къща,купил земеделска кооперация после заминал за щатите като половината година е там половината тук.Накупил имоти и земя по морето и София.Личи си че беше врял и кипял в много неща.Попитах го защо не се е занимавал с акции на борсата но той от раз отсече че в БГ това е измама .Какво да очакваме че някой скоро ще дойде като свежа кръв на борсата.

                          Коментар


                          • Grigor Lilov


                            ОНЕВИНИХА ШЕФА НА КОРПОРАТИВНА БАНКА
                            * Променят обвинението и към Цветан Василев

                            Изпълнителният директор на КТБ вече не е обвиняем за фалиралата банка.
                            Това е решила специализираната прокуратура, която пое делото преди няколко месеца.
                            Същевремено се прмени и обвинението към Цветан Василев, с което вероятно ще бъде екстрадиран у нас. То е за подбуждане на главната касиерка на банката да извърши престъпление.
                            Въобще най-дребната рибка ще го отнесе.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                              Хаха ами аз не сам в УСА в Испания фиестата е пълна както на горе тъка и на доле иначе ква борса е
                              Тук само дремете дет се вика и кат хората не може да паднете от антипатия
                              появявам се следобедно време колкото да погледна дали не е започнало избушването на стария Дау. имам картони имам и кеш. И за двата случая става. Не бързам за никъде. Както казваше космическия човек - по-добрата формула била "пари-стока-пари прим".)))) Без стоката вероятността за избушавация много нараствала ))))
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Преци ти последно къде бродиш и купуваш ?

                                Коментар

                                Working...
                                X