IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • При някои колебания на индекса последните 1-2 месеца, разни бици очакваха спад и писаха, че продават. Аз съм си все така догоре в акции, както неведнъж съм писал, а на колебанията в пазара, когато ги е имало, гледах като на своеобразен мечи капан. Фактът, че мечият капан щракна за някои, за мен е бичи сигнал, понеже изтерзаните пишман мечки, след като с умолителен и жаловит поглед гледаха нарастващия индекс, слушайки с тревога чаткащите копита на тестостероновите бикове, в един момент ще купят и ще доведат до допълнително гориво за борсата. Разбира се, аз не мога да бъда сигурен има ли мечи капан, има ли бичи капан, дали ще растат индексите или ще спадат. Всъщност е ясно, че на борсата не е въпросът дали индексът ще спада и дали ще се качва, въпросът е кога едното и кога другото. Аз не бих се изненадал както на последващи ръстове, така и на последващи спадове. Говоря за пазара като цяло, за основните ни индекси, а иначе е ясно, че винаги е имало и ще има акции, които имат по-различни движения от масовото.
    Притежавам акции на БФБ. Възможно е да греша за нещо или за всичко от написаното. Възможно е интерпретациите ми да са дълбоко погрешни. Възможно е да променя визията си за пазара, обявявайки го или не във форума. Препоръки нямам никакви.
    Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

    Коментар



    • Все за нещо ще намери

      да се начумери:

      ту му млякото горещо,

      ту пък друго нещо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

        Слуховете за смъртта на бичия пазар са силно преувеличени.
        Дори има доста добър сигнал, че продължава бичия пазар, защото много гласове се появиха , които мечтаят за спад .... то и аз искам , тъй като имам още много за пълнене ,,, всъщност важното е , че няма еуфория

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
          dddd, ясно ти е че инвестирането не е за всеки!
          В живота е така, винаги има хора които правят нещо и други които ще донесат от 100 кладенеца вода, за да ти обясняват що не може да стане и няма да опитат. Има хора които успяват в едно, други не. Има компании които успяват, а други не. На теб ти е ясно. Но приеми че на някои хора не може да им стане ясно. Успех ти желая на теб!
          Ами именно, не е за всеки, и може спокойно да се преброите там колко сте 20-30 (ти, дддд, осло, форти, и т.н.) дето инвестирате с вътрешна информация, шарите тук там, и се чудите после къде са останалите, и защо оборота редовно е под санитарния минимум - по 100-200 хиляди на ден. Е от скоро време и ЕТФ прави "рециклирания" (запазен термин) и стига до 1-2 милиона, но това не са реални пазарни покупки, а "рециклиране", в което пак участие вземат вътрешарите - защо сте толкова малко, тези за които е това инветиране, питате ли се. Хората кътат 60 милиарда в банките и си казват, не това не е нас, естествено

          Ами, чакайте си инеститорите
          Bulls on BSE

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
            Мдааа, няма голям играч, който да прави агресивни покупки и биковете клекнаха
            Слуховете за смъртта на бичия пазар са силно преувеличени.

            Коментар


            • Мдааа, няма голям играч, който да прави агресивни покупки и биковете клекнаха
              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

              Коментар


              • dddd, ясно ти е че инвестирането не е за всеки!
                В живота е така, винаги има хора които правят нещо и други които ще донесат от 100 кладенеца вода, за да ти обясняват що не може да стане и няма да опитат. Има хора които успяват в едно, други не. Има компании които успяват, а други не. На теб ти е ясно. Но приеми че на някои хора не може да им стане ясно. Успех ти желая на теб!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  BullsonBSE, продължаваш да задаваш грешните въпроси и да очакваш правилен резултат. Замисли се защо нямаш от покачващите се акции и така е с години. Когато си дадеш отговор и нещата сами ще се оправят.
                  Успех в търговията.
                  На борста мисля има консенсус единодушен, че 2007 г. надутите оценки беше грешка - Пенсионните и Договорните фондове потрошиха маса пари като купуваха ИХЛБЛ на 12 лв., ОТЦК на 150 лв., и кое казваш сега е правилно - да правим същото със Спийди, Алкъмет (на нивата от 2007 г.), СФИ, Планината, МЦХ - да участвам в това балониране, че аз да са ми парите като на Пенсионните фондове безотчетни и безотговорно дадени за харчене в предварително договорени схеми - непзарни и в ощърб на осигурените лица в тях - точно както 2007 г. В това аз няма да участвам...а тези които участват, както сега с ПИБ примерно, да си спомнят Монти с КТБ как инвестираше, или ОТЦК да си споменят сега като правят това с Алкъмет, или Капитан Дяно Никола със Свилоза и т.н...
                  Bulls on BSE

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение

                    НОРМАЛИЗИРАНЕ, НОРМАЛИЗИРАНЕ и ПАК НОРМАЛИЗИРАНЕ пазарно на цените на БФБ, без фаворитизиране на акции, които да се търгуват все едно е 2007 г. а други все едно сле 2008 г. Септември.
                    Разбирам огорчението ти, но приеми, че и при акциите е като при хората - докато са млади всички изглеждат красиви и многообещаващи. С годините някои от тях натрупват много знания и умения, грижат се за тялото и духа си и са стойностни до дълбоки старини - остаряват като катедрали
                    Други се пропиват, проку*вят и остаряват като галоши

                    Хубав и успешен ден!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                      Така е, да. Просто едното подлежи повече на предвидимост, а другото отива към спекулацията.
                      Абсолютно, но нагласите на пазара не трябва да бъдат пренебрегвани. Защото една акция може да е много атрактивна, но ако целия сентимент на пазара е негативен, тя също ще пада най-вероятно. Така, че може да е добро решение да се изчака с покупката. Същото важи и за продажба.

                      Коментар


                      • BullsonBSE, продължаваш да задаваш грешните въпроси и да очакваш правилен резултат. Замисли се защо нямаш от покачващите се акции и така е с години. Когато си дадеш отговор и нещата сами ще се оправят.
                        Успех в търговията.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                          Решението за дадена инвестиция трябва да бъде в комбинация от двете, оценка и очакванията ти за дадена компания и преценката ти за цялостния сентимент за пазара.
                          В момента поръчките в лЕво са много рехави....?

                          Коментар


                          • Така е, да. Просто едното подлежи повече на предвидимост, а другото отива към спекулацията.
                            Keep going ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                              ама да не се окаже, че само те са бериш, а всичко друго булиш инвестирайте в компании, в които виждате ръст на производителността и тогава кредитните цикли не са от голямо значение
                              Решението за дадена инвестиция трябва да бъде в комбинация от двете, оценка и очакванията ти за дадена компания и преценката ти за цялостния сентимент за пазара.

                              Коментар


                              • Какво значи всички да са пълни с акции, акциите са все в някой портфейл все си имат притежатели

                                Коментар

                                Working...
                                X