IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

    Не се сещам какви проценти печалба си заслужават такова чакане. Не си струва.
    Каква печалба,тях дисконти ги интересуват.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
      Голяма стагфлация на тая борса,като се закучат нещата свършване няма.
      Не се сещам какви проценти печалба си заслужават такова чакане. Не си струва.
      The strongest stand last.

      Коментар


      • Голяма стагфлация на тая борса,като се закучат нещата свършване няма.Какъв е смисълът от ежедневна търговия,
        по-добре един път в седмицата или в месеца?
        Last edited by Grosss; 05.04.2019, 12:31.

        Коментар


        • Ако наложат от ЕС ще наложат веднага визи за британците. Засега се разбира, че няма да има визи за до 90 дни в рамките на 180

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

            Германската индустрия е надолу но услугите и потреблението все още подържат икономиката. Безработицата е рекордно ниска а потребителското/бизнес доверие е на много добри нива. Дакс е 17% нагоре от дъното през декември.

            Не е розово положението но все още държат фронта
            Сега след 12 04 деня за Брексит Великобритания ще наложи ли визов режим за граждани на ЕС и в частност България?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
              Die deutsche Industrie ist „fast schon im freien Fall“

              Die deutsche Industrie erhält deutlich weniger Aufträge. Ein Analyst meint: „Die Weltwirtschaft zwingt die deutsche Industrie in die Knie.“ Auch die führenden Forschungsinstitute senken ihre Wachstumsprognose drastisch. Veröffentlicht/Aktualisiert: vor 1 Stunde

              Германската индустрия е "вече почти в състояние на свободно падане".
              Световното стопанство принуждава Германската индустрия да падне на колене.
              Водещите изследователски институти също снижават драстично прогнозата си за растеж.

              Някой би казал, че това е за темата ДАКС, на мен ми стои по-добре тук.
              Абстрахираме се от силните и образни думи - това е просто журналистика в гонене на читатели. Гледаме отвъд и търсим, всеки според потребностите си, сериозната информация.
              Германската индустрия е надолу но услугите и потреблението все още подържат икономиката. Безработицата е рекордно ниска а потребителското/бизнес доверие е на много добри нива. Дакс е 17% нагоре от дъното през декември.

              Не е розово положението но все още държат фронта

              Коментар


              • Die deutsche Industrie ist „fast schon im freien Fall“

                Die deutsche Industrie erhält deutlich weniger Aufträge. Ein Analyst meint: „Die Weltwirtschaft zwingt die deutsche Industrie in die Knie.“ Auch die führenden Forschungsinstitute senken ihre Wachstumsprognose drastisch. Veröffentlicht/Aktualisiert: vor 1 Stunde

                Германската индустрия е "вече почти в състояние на свободно падане".
                Световното стопанство принуждава Германската индустрия да падне на колене.
                Водещите изследователски институти също снижават драстично прогнозата си за растеж.

                Някой би казал, че това е за темата ДАКС, на мен ми стои по-добре тук.
                Абстрахираме се от силните и образни думи - това е просто журналистика в гонене на читатели. Гледаме отвъд и търсим, всеки според потребностите си, сериозната информация.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                  и от мен +, но за свилозаджията не бива да се хаби време, хер Начев, Не му вярвам на измишльотините принципно. Netware беше много прав за неговия случай (коментирано е мнооого отдавна у форума) Неговите приказки са от осанна до разпни го, и тако и вако, почти винаги като "емоциите на чорбаджията"
                  Та в случая за кфн, както го раздухва радетеля за чист и свят бг-капитализъм, какво можеше да се направи, ако човек има тази възможност - при това с известно забавление без изобщо и да се ядосва, а даже да го направи приятно изживяване ("Savage amusement" - имаше такъв готин албум на Скорпиънс, а не на др. Дре, но това е друго) ...
                  Просто можеше да си позволи, да каже на търсещите 20к, - ок бе другари, "дайте да дадем и да оправим работата по предложения начин" ... Но ако съм толко голям разбирач, както тоз се изписа, то и нямаше да бяга , а щеше да сезира орган за корупция, та с негова помощ можеха да се изобличат измамниците (кафеджиите - както той ги разправя) Така се прави, ако искаш, да направиш наистина нещо реално и да промениш, и ако няма от какво да се притесняваш, а не да ми се ядосваш, да се правиш на ощипана госпойца, и след половин година - разни телефонни историйки да сервираш,) И няма и да се сетиш даже да сваляш дружество от борсата, за едни 2о хил, мизерни лева, но срещу интереса на над 5000 акционери... И дали кфн не биха се намесили с контра, ако е било по тяхна вина!?, Но както е казано: О темпора, о морес, - но морес в смисъл "мор" Не точно като "мор мюзик, мор офън" а в превод: "за народа - хляб и зрелища".. сещаш се ... шоумени (без препоръки)
                  Прецакано, това напомняне ми беше твърде полезно. Ще обясня.
                  Забравил съм конкретното изказване на мрежата, а може и да не съм го срещнал. Познавайки се, това е напълно реалистична хипотеза. Когато загубя доверие към някого, първи приоритет ми става да намеря подходящ момент за да се разделим окончателно и се старая да не се обръщам пак към него. Знам, че това е грешка. Ние не търгуваме на борсата за да градим любовни отношение с мажоритари (стоящи зад тях физически лица), хартии и отрасли, а за да печелим пари. Да се спечелят пари от или чрез твърде неприятен персонаж е напълно реалистична перспектива, но за тази цел човек трябава де е опериран от чувства, спекулативно настроен и реактивен в реакциите си. Всичко това - кумулативно налично.
                  А на мен ми е дори откровено неприятно да продължа да следя новини за лица, с които не искам да имам повече вземане-даване. Така може да съм пропуснал и мнението на Мрежата. Е, стана ми приятно, че и той е мислил и усещал по сходен начин, впечатляващ колега е.

                  Изниква въпросът - защо вчера все пак прочетох статията, която постна Иносент. От слабост, любопитство, а и защото вече предприятието и конкретната личност не предизвикват в мен някакви интензивни усещания, а по-скоро безразличие.

                  Всъщност, може би беше подходящо с това да започна.
                  Нямам тук и отдавна са драснати от интересите и вниманието ми.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    Разбира се че си го го представям, само че едно евро или долар ще се разменя за 6 лева.

                    Злато 4000
                    Софикс 1000 пункта в лева
                    При 6 лв за евро Софка трябва да отиде на 1800-2000 а златото скача 10 пъти при възходящ тренд.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      След като свърши кризата на Западния фронт и година по късно ще почне развиделяване и при нас...
                      За сега не е почнала.....така че Как си преставяте примерно ДАУ на 13 к или ДАХ на 7К а ние катерим 1000 Софикс....
                      Време за спекула ,чудесно
                      ....
                      Разбира се че си го го представям, само че едно евро или долар ще се разменя за 6 лева.

                      Злато 4000
                      Софикс 1000 пункта в лева
                      Last edited by Todor Sabev; 04.04.2019, 00:04.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                        Съгласен съм. Инвеститорите донякъде се обезверяват. Забелязва се обаче и, че всеки ръст на Софикс е по-нависоко. Освен това перпективите пред България не изглеждат толкова лоши. По принцип хубаво време да се купува е когато всички са черногледи
                        Очакваме "обезверене" да се смени с " погнуса" и 1 месец след това започваме да катерим нови висоти. Ще почакаме още 2-3 месеца

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                          Да, доста интресна статия, Иносент!

                          Не става ясно, колко често се ядосва Дачев?! Въпросът ми е зададен по повод на неговото изявление в началото на статията, че когато е ядосан той също говори негативни неща за страната и икономиката и. Формално погледнато има доста позитивни декларации от него в този текст, но субективното ми усещане е, че поводите за яд продължават да превишават другото.

                          Отношението към дадена личност, особено крупен собственик, стопански ръководител и ... т.н. е много деликатен процес.
                          Подготвям почвата, защото имам намерение да кажа нещо негативно за него. Съжалявам, г-н Дачев, не Ви харесвам и не Ви вярвам.
                          Този демонстративен позитивизъм и увереност, че сте независим от условията за правене на бизнес в страната, ми звучи пресилено. Основанията за поведението и думите Ви се крият н а друго място. Ако трябва да дефинирам конкретно и еднозначно "другото място", ще се затрудня. Имам набор от възможни отговори, но по-скоро се търси един, най-много два.
                          Не бъдете толкова уверен, че сте неподвластен на влияния и въздействия!

                          Мелодраматичната история с обаждането от скрит номер е по-скоро истинска. Какво от това, обаче?! Е, по-скоро тя идва в правилното време и на правилното място, че да може да се аргументира по убедителен начин едно решение, което вероятно е зряло от известно време. Ерго, вижте поводът, но не търсете тук причината!

                          Решението е свързано с една банална класика, която е широко разпространена по нашите земи. Понякога по не напълно понятни и аргументирани причини, някои наши собственици и ръководители решават да станат публични, но колчем преценят, че се задават добри изгледи за техния бизнес, предпочитат да се освободят от съдружниците си (съакционери).
                          Не обичат да делят и това е! Нашите капиталисти от първо поколение все още не могат да преглътнат и смелят успешно публичността. Има и силно влияещи обективни причини. По нашите земи различните функции на капитала и произтичащите от тях права и задължения често се омесват по недопустим начин, което води до тежки проблеми. Функция собственост и функция управление влизат в едно тежко и неразрешимо противоречие. Когато в основата на собствеността стои едно или няколко физически лица (макар и маскирани през няколко ръце ЮЛ), в съчетание с някои особености на местната среда и култура, ТОЙ собственикът в последна сметка не може да разбере, как така някакви хора ще му казват, какво да прави с НЕГОВАТА собственост. Докато има проблеми ТОЙ е склонен да търпи, но покаже ли се благоприятен хоризонт, съсобствеността става непоносимо бреме.
                          Този начин на мислене не е част от решението, той е част от проблема!
                          След успешното търгово предложение "Свилоза" ще бъде отписана от борсата
                          и от мен +, но за свилозаджията не бива да се хаби време, хер Начев, Не му вярвам на измишльотините принципно. Netware беше много прав за неговия случай (коментирано е мнооого отдавна у форума) Неговите приказки са от осанна до разпни го, и тако и вако, почти винаги като "емоциите на чорбаджията"
                          Та в случая за кфн, както го раздухва радетеля за чист и свят бг-капитализъм, какво можеше да се направи, ако човек има тази възможност - при това с известно забавление без изобщо и да се ядосва, а даже да го направи приятно изживяване ("Savage amusement" - имаше такъв готин албум на Скорпиънс, а не на др. Дре, но това е друго) ...
                          Просто можеше да си позволи, да каже на търсещите 20к, - ок бе другари, "дайте да дадем и да оправим работата по предложения начин" ... Но ако съм толко голям разбирач, както тоз се изписа, то и нямаше да бяга , а щеше да сезира орган за корупция, та с негова помощ можеха да се изобличат измамниците (кафеджиите - както той ги разправя) Така се прави, ако искаш, да направиш наистина нещо реално и да промениш, и ако няма от какво да се притесняваш, а не да ми се ядосваш, да се правиш на ощипана госпойца, и след половин година - разни телефонни историйки да сервираш,) И няма и да се сетиш даже да сваляш дружество от борсата, за едни 2о хил, мизерни лева, но срещу интереса на над 5000 акционери... И дали кфн не биха се намесили с контра, ако е било по тяхна вина!?, Но както е казано: О темпора, о морес, - но морес в смисъл "мор" Не точно като "мор мюзик, мор офън" а в превод: "за народа - хляб и зрелища".. сещаш се ... шоумени (без препоръки)
                          Last edited by precakanoto; 03.04.2019, 18:20.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Аз съм го виждал на 7к повреме на една друга криза ....
                            ....
                            ....
                            Всички сме го виждАле, ти като многострадална Геновева - не се коси

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              "ПОсмали малко.." - има една такава приказка
                              Та, как си го представяме това с дау 13?! Ами просто не си го представяме
                              Аз съм го виждал на 7к повреме на една друга криза що да не го видя пак..... от тогава минаха 11 г. от две години я предричам , след всяко връчуване шанса да позная е по голям....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Най късно до изборите в Щатите през 2020 г ще настъпи.......просто демократите ще я предизвикат но по тежакъв начин че китай или Европа да са виновни......
                                Тръмп ще държи икономиката да не изпадне в рецесия а и вече е оправдан за връзки с изток та ще се бори за втори мандат. Ако лихвите останат ниски и има ликвидност е по малко вероятно да започне криза.

                                Коментар

                                Working...
                                X