IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

    Като те чета се чудя като как да те разбера,като не препоръчваш нищо що се мъчиш да философстваш абстрактно?
    Щом се чудиш, това е добро начало. Ако знаеше нещо, което четеш, не би се чудил, но и нищо ново не би научил, понеже щом не те учудва, значи вече го знаеш. Ако се чудиш, значи има нещо, което е ново за теб. Не всяко нещо обаче, което те учудва, е смислено и би те научило на нещо. Със сигурност обаче, единственият шанс да научиш нещо, е да те учуди. Ако почуда няма – значи някой преповтаря нещо старо, което ти е известно. Така че радвай се, когато си учуден . Аз лично се радвам много. За щастие тук има форумци, които ме радват и учудват.

    Не е редно да се правят препоръки - купи онова, продай това, аз точно препоръки нямам никога за нищо. Какво очакваш да прочетеш тук – хората споделят песимисти или оптимисти са и от време пишат какво купуват продават, понякога се аргументират. Откак пиша, всеки път или почти всеки път споменавам, че съм оптимист, който е догоре в акции, писал съм и за доста акции. Дотук пазарът се движи в унисон с моите очаквания, въпреки, че когато започнах да пиша бяхме единици хора с подобни очаквания и доста присмех получавахме от мецаните. Възможно е занапред да греша. От време на време пиша за някоя акция, че я имам, а за да я имам, очевидно ми се струва с добър потенциал. Лошото при мен е, че преструктурирам прекалено динамично и портфейлът ми има драстични промени от последния път, когато го писах преди месеци, с някои акции се разделих отдавна, за да си купя други. Не седнах да си го пиша отново (портфейла), но и не ми е тема в момента. Никога не бих скрил нещо, но и гледам да не си натрапвам предпочитанията, понеже кой съм аз... щъркел някакъв си там .
    Grosss, желая ти успехи там, където са ти необходими.
    Акции на БФБ имам. Препоръки нямам никакви.
    Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

    Коментар


    • Пазарен ветропоказател 1Q 2017 и временни резултати

      Очаквания за основните български акции 1Q 2017 и временни резултати

      Много бързо изпадат анкетите надолу и не се попълват.

      Ето една нова анкета - Индекси 2017
      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mysterious Разгледай мнение

        Нека не си казваме очевидни неща, това е ясно, въпросът ми е и си остава - преди ги имаше направо теглата има ли ги и сега?
        Добре, извинявай за причиненото неудобство с моя отговор!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

          В тази графа дето пише капитализация, всъщност са дали пазарна ст-ст на фрий флоута, сумираш ги, делиш всяка една ст-ст на сумата им и получаваш дела на всяка компания.
          Нека не си казваме очевидни неща, това е ясно, въпросът ми е и си остава - преди ги имаше направо теглата има ли ги и сега?
          "Силата е нищо без контрол" ... не е Pirrelli

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mysterious Разгледай мнение

            Не, имаше ги на борсата и на четирите индекса.
            В тази графа дето пише капитализация, всъщност са дали пазарна ст-ст на фрий флоута, сумираш ги, делиш всяка една ст-ст на сумата им и получаваш дела на всяка компания.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение

              хм, вероятно си го гледал от "структура на портфейл" на Експат:
              http://expat.bg/bg/funds/ExpatBulgariaSOFIX
              Не, имаше ги на борсата и на четирите индекса.
              "Силата е нищо без контрол" ... не е Pirrelli

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mysterious Разгледай мнение

                Това го знам, но преди имаше и теглото на съответната компания в индекса, и това преди беше скоро.
                хм, вероятно си го гледал от "структура на портфейл" на Експат:
                http://expat.bg/bg/funds/ExpatBulgariaSOFIX

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                  Изчакай края на месеца....и ще разберем дали имат договорка с ПФ и каква е тя.. ...?
                  Не е препоръка..
                  Абе чакаля ги аз ама ядосват ми на арактера.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
                    Това го знам, но преди имаше и теглото на съответната компания в индекса, и това преди беше скоро.
                    "Силата е нищо без контрол" ... не е Pirrelli

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                      Монти,кажи нещо конкретно Тез тумваджии докога ще се правят на умрели лисици То бива лигавене ама чак толкоз,нарушава ми се
                      веке душевният мир
                      Изчакай края на месеца....и ще разберем дали имат договорка с ПФ и каква е тя.. ...?
                      Не е препоръка..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        ти пък сега.....
                        То няма купувачи на борсата а продавачите мислят кога ще са по прекарани преди изборите или сред изборите и мноого мислят , да не сбъркат а ти искаш да ни спреш единственото развлечение ...писанията на Татко Щрък....
                        Монти,кажи нещо конкретно Тез тумбаджии докога ще се правят на умрели лисици То бива лигавене ама чак толкоз,нарушава ми се
                        веке душевният мир
                        Last edited by Grosss; 23.03.2017, 15:01.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mysterious Разгледай мнение
                          Здравейте колеги,

                          Влязох в сайта на борсата да видя теглата на компаниите в индексите, но на старото място "Продукти и услуги/Индекси" не ги открих. Някой знае ли да са ги махнали или преместили? Ако ги няма на сайта на борсата може ли да ме насочите къде да ги търся?
                          http://www.bse-sofia.bg/?page=IndexP...t=Constituents

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                            Като те чета се чудя като как да те разбера,като не препоръчваш нищо що се мъчиш да философстваш абстрактно?
                            ти пък сега.....
                            То няма купувачи на борсата а продавачите мислят кога ще са по прекарани преди изборите или сред изборите и мноого мислят , да не сбъркат а ти искаш да ни спреш единственото развлечение ...писанията на Татко Щрък....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
                              При някои колебания на индекса последните 1-2 месеца, разни бици очакваха спад и писаха, че продават. Аз съм си все така догоре в акции, както неведнъж съм писал, а на колебанията в пазара, когато ги е имало, гледах като на своеобразен мечи капан. Фактът, че мечият капан щракна за някои, за мен е бичи сигнал, понеже изтерзаните пишман мечки, след като с умолителен и жаловит поглед гледаха нарастващия индекс, слушайки с тревога чаткащите копита на тестостероновите бикове, в един момент ще купят и ще доведат до допълнително гориво за борсата. Разбира се, аз не мога да бъда сигурен има ли мечи капан, има ли бичи капан, дали ще растат индексите или ще спадат. Всъщност е ясно, че на борсата не е въпросът дали индексът ще спада и дали ще се качва, въпросът е кога едното и кога другото. Аз не бих се изненадал както на последващи ръстове, така и на последващи спадове. Говоря за пазара като цяло, за основните ни индекси, а иначе е ясно, че винаги е имало и ще има акции, които имат по-различни движения от масовото.
                              Притежавам акции на БФБ. Възможно е да греша за нещо или за всичко от написаното. Възможно е интерпретациите ми да са дълбоко погрешни. Възможно е да променя визията си за пазара, обявявайки го или не във форума. Препоръки нямам никакви.
                              Като те чета се чудя като как да те разбера,като не препоръчваш нищо що се мъчиш да философстваш абстрактно?

                              Коментар


                              • Здравейте колеги,

                                Влязох в сайта на борсата да видя теглата на компаниите в индексите, но на старото място "Продукти и услуги/Индекси" не ги открих. Някой знае ли да са ги махнали или преместили? Ако ги няма на сайта на борсата може ли да ме насочите къде да ги търся?
                                "Силата е нищо без контрол" ... не е Pirrelli

                                Коментар

                                Working...
                                X