IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение

    Berkshire Hathaway в момента разполага с над 115 млрд$ свободен кеш.
    $116,2 млрд. към 31.12.2018 г.

    -------------------------------------------

    от 12 години си водя една много любопитна табличка ............... но все още не е дошъл момента да я пейстна...

    и това ще стане
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение
      В понеделник обръщаме.
      кръгом, кръгом и пак напред ли
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • В понеделник обръщаме.
        М.... . ш..... ..й.о!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
          Хора, просто един колега се пошегува за Бъфет в отговор на друга шега за Батя. Прочете малко по-надолу. Защо въобще се почна да се обсъжда насериозно?!?
          Защото гладна кокошка просо сънува. Защото чакаме да ни оправи някой от вън, а това едва ли ще стане. Ако има ред и справедливост нещата ще се оправят постепенно, в България има предостатъчно пари да живне и подрипне борсичката ни, но няма вяра в хората, че това е по-добра инвестиция от депозита и че няма да им откраднат парите. Хората помнят пирамиди и фараони и не вярват в справедливоста в България.

          Коментар


          • Хора, просто един колега се пошегува за Бъфет в отговор на друга шега за Батя. Прочете малко по-надолу. Защо въобще се почна да се обсъжда насериозно?!?

            Коментар


            • Може ли да посочиш източник за своето твърдение за Бъгет..Или се шегуваш в стил БМБ за петрола от Черно море и железниците от Китай..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение

                Не знам на кое точно викаш глупост,но Berkshire Hathaway в момента разполага с над 115 млрд$ свободен кеш.Общата пазарна капитализация на Софикс към края на 2016 е била 8млрд лева ,което е около 5млрд долара.И да не е с 1% то с 4-5% само от свободния си кеш може да изкупи не половината ами целия Софикс.
                Ако пък се смята от цялото му портфолио то Софикс няма да заема и един процент.
                Само не знам защо си направих труда изобщо да ти отговарям и да ги правя тези сметки.
                Не се засягай,далеч съм от мисълта за това.Именно дори само факта че портфейла му е голям а нашата борсичка е малка е достатъчна причина, просто там се работи мащабно.Да не говорим че ние не сме атрактивни дори и за един чуждестранен инвеститор(може и да има един двама няма как да знам със сигурност) а ти говориш за фонда на Бъфет и то след като "изгонихме" малките

                Коментар


                • Добро утро оптимисти! И за песимистите важи !)) Преди да тръгнем да правим велики дела - да поогледаме - Тук на борсата крайния индивидуализъм е едно от най-отрицателните качества които може да развием, ако не се усетим да го самонаблюдаваме и контролираме!!! Два цитата за които се сетих сутринта (с евентулен повод за размисъл) - 1.) "Да бъдем песимисти на разума и оптимисти на волята" (Не помня кой точно беше автора, умните хора са доста като брой но разпилени сред ширпотребата) 2.) "Българино - не прелащайся, знай своя род и език..." !! (от отче Пайсия е казано, не случайно май го демонтираха от учебниците, изкараха терорист уникалния Вапцаров, предстои демонтажа на патриарха Вазов, вселенския космополитен дух Ботев и т.н. ) И извън поводите за размисъл - (повече за оптимистите се отнася)- богатството няма ни направи щастливи ако е самоцел, и дори не е споделено (вероятно и за живота се отнася като цяло) Приятен уикенд за който не е на работа
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                    Просто някои хора като почна да говорят глупости не знаят кой ще ги приеме на сериозно и кой не!
                    Не знам на кое точно викаш глупост,но Berkshire Hathaway в момента разполага с над 115 млрд$ свободен кеш.Общата пазарна капитализация на Софикс към края на 2016 е била 8млрд лева ,което е около 5млрд долара.И да не е с 1% то с 4-5% само от свободния си кеш може да изкупи не половината ами целия Софикс.
                    Ако пък се смята от цялото му портфолио то Софикс няма да заема и един процент.
                    Само не знам защо си направих труда изобщо да ти отговарям и да ги правя тези сметки.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение
                      Бъфет е доста консервативен и не виждам причина след като цял живот е инвестирал в американски акции изведнъж да погледне към каквито и да е акции извън САЩ.
                      до колкото съм запознат след кризата през 2008 г. Бъфет беше погледнал към Европа-та през 2010-2011 година ................ вече не си спомням дали тогава купи нещо (имам някакъв смътен спомен за италиански фирми и може би в Германия) , но отчетливо си спомням, че търсеше нещо голямо защото с малки сделки под милиард не му се занимаваше

                      потърси в нета, виж и ще разбереш повече...
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение
                        Той ако реши да инвестира 1% от портфейла си трябва да изкупи половината Софикс.Това не знам къде сте го прочели,но за мен е крайно невероятно.Бъфет е доста консервативен и не виждам причина след като цял живот е инвестирал в американски акции изведнъж да погледне към каквито и да е акции извън САЩ.
                        Просто някои хора като почна да говорят глупости не знаят кой ще ги приеме на сериозно и кой не!

                        Коментар


                        • Той ако реши да инвестира 1% от портфейла си трябва да изкупи половината Софикс.Това не знам къде сте го прочели,но за мен е крайно невероятно.Бъфет е доста консервативен и не виждам причина след като цял живот е инвестирал в американски акции изведнъж да погледне към каквито и да е акции извън САЩ.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Кога ...
                            Някои чакаха преди време Джим Роджърс , ама ...
                            Точно така беше, чакахме го . Помня даже някакво интервю негово, в което спомена ЦИЕ ли беше или конкретно БГ не помня точно. Хахаха, времена......

                            П.П. А днес какво направихте, че от -1,2% за няколко минути направихте плюс 0,4% ? Бранят се цени на поразия...
                            Last edited by 15%; 09.03.2018, 19:15.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                              Този ако дойде ще ви развали кефа,пред него селски номера не минават.
                              Де късмет!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                                Този ако дойде ще ви развали кефа,пред него селски номера не минават.
                                )) единствено акциите на самата БФБ биха могли да са интересни, ма черешаря, хем не се интересува, хем не пуска кокала
                                ако има начин и акции на КФН )))) та целия контролен пакет да купи ))))

                                Коментар

                                Working...
                                X