IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Смели та чак храбри. С няма 20$ вдигат софка с над %....върха на сладоледа е туй бфб
    Ако трябва да се направи реален индекс Суфлекс, то в него като задължително условие трябва да заложат да няма повече от 1% гап между купува и продава на акциите, които са част от него. Но тогава ще остане само Хим-а май Та затова е така лесно и да се манипулира, при това с акциите на уж много големи компании, като една банка, чието име не следва да се споменава...
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      Сякаш бомба е паднала ?! Аре по-смело бе хора, излишно се стресирате според мен (не е препоръка) ))))
      Смели та чак храбри. С няма 20$ вдигат софка с над %....върха на сладоледа е туй бфб

      Коментар


      • Сякаш бомба е паднала ?! Аре по-смело бе хора, излишно се стресирате според мен (не е препоръка) ))))
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Да си спомним хипотезата "д-р Каро" - хартията е едно, фундамента е друго, (най-общо казано) И двете имат форма на живот (субективен)
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bebson Разгледай мнение

            Дали книгата се води от ЦД зависи от вида акции, а не от броя на акционерите. Ако акциите са безналични, книгата се води от ЦД, защото издаването и разпореждането с безналични финансови инструменти има действие от регистрацията им в ЦД. ЦД води книгите на много еднолични АД-та с един акционер.
            По - скоро обяснявах логиката на решението за регистриране в ЦД, да, не е функция на броя акционери. Акциите стават безналични, когато болшинството /мажоритаря/ реши. ЦД е разход на годишна база, но пък предполага още една преграда пред някой малоимотен, който да придобие акциите при някоя много странна сделка примерно.
            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение

              Можеш да си я водиш сам. ЦД е когато имаш повече акционери и някои от тях предпочитат книгата да се води от някой друг различен от мажоритаря...
              За преобразуването ти трябат и два одитора - единият за преобразуването другият да ти заверява отчетите .
              Дали книгата се води от ЦД зависи от вида акции, а не от броя на акционерите. Ако акциите са безналични, книгата се води от ЦД, защото издаването и разпореждането с безналични финансови инструменти има действие от регистрацията им в ЦД. ЦД води книгите на много еднолични АД-та с един акционер.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                а аз пък да ви кажа - преди 2 дни сънувах някаква мечка и не мога да си спомня какво точно но май беше дружелюбна. Незнам, дано не стане обратното в реалността и малко мече намерих на довра, или вятъра го е довял или съседкото дете , ама готино мече и пише на едното краче love you Поличби всякакви , а ни е не сме суеверни на бфб. По-лошо е като узреят черешите и ако черешара пак ни бутне в игнора
                А меча на джедая в тъмното, сънуваш ли го.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение

                  Можеш да си я водиш сам. ЦД е когато имаш повече акционери и някои от тях предпочитат книгата да се води от някой друг различен от мажоритаря...
                  За преобразуването ти трябат и два одитора - единият за преобразуването другият да ти заверява отчетите .
                  Супер, благодаря за бързия и точен отговор!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                    Имам сериозен въпрос.

                    Към настоящия момент в регистъра на Централен Депозитар има вписани 1629 емисии ценни книжа. Опитвам се да разбера, от чисто законова гледна точка, ако аз примерно искам да преобразувам ООД в АД, дали акционерната книга задължително трябва да се води в ЦД или може да се води и другаде, например на "частно" от самата фирма (бившето ООД)?
                    Можеш да си я водиш сам. ЦД е когато имаш повече акционери и някои от тях предпочитат книгата да се води от някой друг различен от мажоритаря...
                    За преобразуването ти трябат и два одитора - единият за преобразуването другият да ти заверява отчетите .
                    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                    Коментар


                    • Имам сериозен въпрос.

                      Към настоящия момент в регистъра на Централен Депозитар има вписани 1629 емисии ценни книжа. Опитвам се да разбера, от чисто законова гледна точка, ако аз примерно искам да преобразувам ООД в АД, дали акционерната книга задължително трябва да се води в ЦД или може да се води и другаде, например на "частно" от самата фирма (бившето ООД)?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        а аз пък да ви кажа - преди 2 дни сънувах някаква мечка и не мога да си спомня какво точно но май беше дружелюбна. Незнам, дано не стане обратното в реалността и малко мече намерих на довра, или вятъра го е довял или съседкото дете , ама готино мече и пише на едното краче love you Поличби всякакви , а ни е не сме суеверни на бфб. По-лошо е като узреят черешите и ако черешара пак ни бутне в игнора
                        В съновника пише че ако сънуваш мечка ще се задомиш !

                        Коментар


                        • а аз пък да ви кажа - преди 2 дни сънувах някаква мечка и не мога да си спомня какво точно но май беше дружелюбна. Незнам, дано не стане обратното в реалността и малко мече намерих на довра, или вятъра го е довял или съседкото дете , ама готино мече и пише на едното краче love you Поличби всякакви , а ни е не сме суеверни на бфб. По-лошо е като узреят черешите и ако черешара пак ни бутне в игнора
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • В момента се наблюдава забавяне и задъхване на нашата икономика.Едно ново покачване на стойността на еврото
                            и ръста ще отиде на кино.
                            Last edited by Grosss; 30.03.2018, 17:48.

                            Коментар


                            • Признавам че не четох всичко, но каквото и да е, и да се поускорим - пак е слабо.
                              Вчера мернах турците ( с всички проблеми дето имат) са си докарали над 7% бвп за миналата година, и за тая над 5 май се чака...

                              Коментар


                              • УниКредит: Ръстът на българската икономика тази година ще дойде от инвестициите

                                Коментар

                                Working...
                                X