IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mario Teran Разгледай мнение

    Тинтири-монтири...
    .
    Имаш право на мнение ...
    Но за сега от 6 месеца върви мойта версия...реиндж или спад...
    Кеша е в джоба и чака...!
    А дали ще дочака...?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

      15%,
      Икономиката и политиката и борсата са свързани неразделно...
      Ако ти напиша че най късно другата година през есента ще има избори за парламент в БГ ,ти ще кажеш политика и се дразниш че обиждаме кадърността на тиквата... ..
      Не е ,
      Просто ти казвам че след май месец почва втори кръг на спада ако до тогава не е имал такъв и той ще бъде вързан ,може би с германските избори , с нашите избори ,с проблемите в еврозоната и с изборите за сенат в САЩ които Тръмп вероятно ще загуби и ще почне най късно следващата финансова или по скоро политическа криза в Щатите.....
      Малко послъгваш .От януари до юни председателство,юли и август отпуски и най рано ноември опозицията може да изкара Йоло Деневци
      на улицата и пак зависи какво е станало предните месеци.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        15%,
        Икономиката и политиката и борсата са свързани неразделно...
        Ако ти напиша че най късно другата година през есента ще има избори за парламент в БГ ,ти ще кажеш политика и се дразниш че обиждаме кадърността на тиквата... ..
        Не е ,
        Просто ти казвам че след май месец почва втори кръг на спада ако до тогава не е имал такъв и той ще бъде вързан ,може би с германските избори , с нашите избори ,с проблемите в еврозоната и с изборите за сенат в САЩ които Тръмп вероятно ще загуби и ще почне най късно следващата финансова или по скоро политическа криза в Щатите.....
        Тинтири-монтири...
        Като не ти стиска, не купавай.
        Три месеца едно и също тук повтаряш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Киро, моля ви да пишете в тема "Политика". Доста е дразнещо да се проверява за нови мнения относно БФБ, а да се натъква човек в 90% от случаите на политика. Връзка има някаква, но който вярва толкова в нея, може да следи двете теми. Тъпо е 2-3 участника, пишещи основно за Бойко, да съставляват толкова голям % от мненията в "Оптимизъм на БФБ", създадена от Батя - човекът, който не е писал въобще за политика.
          15%,
          Икономиката и политиката и борсата са свързани неразделно...
          Ако ти напиша че най късно другата година през есента ще има избори за парламент в БГ ,ти ще кажеш политика и се дразниш че обиждаме кадърността на тиквата... ..
          Не е ,
          Просто ти казвам че след май месец почва втори кръг на спада ако до тогава не е имал такъв и той ще бъде вързан ,може би с германските избори , с нашите избори ,с проблемите в еврозоната и с изборите за сенат в САЩ които Тръмп вероятно ще загуби и ще почне най късно следващата финансова или по скоро политическа криза в Щатите.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Появяват се за да си оправят баланса по някои позиции..И какво от това, после спират..Има и няколко месеца около дивидентите..Слабо ликвидна циклична Борсичка, без интерес от чужди инвеститори..
            Ами то от 5 г е така пък вие точно сега го забелязахте.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Ако избягате,
              тук ще дойдат джихадисти и
              мафията ще цъфти
              Бойко БОРИСОВ - към студентите в УНСС.

              ЕЕЕХ
              Киро, моля ви да пишете в тема "Политика". Доста е дразнещо да се проверява за нови мнения относно БФБ, а да се натъква човек в 90% от случаите на политика. Връзка има някаква, но който вярва толкова в нея, може да следи двете теми. Тъпо е 2-3 участника, пишещи основно за Бойко, да съставляват толкова голям % от мненията в "Оптимизъм на БФБ", създадена от Батя - човекът, който не е писал въобще за политика.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Ако избягате,
                тук ще дойдат джихадисти и
                мафията ще цъфти
                Бойко БОРИСОВ - към студентите в УНСС.

                ЕЕЕХ

                Коментар


                • Появяват се за да си оправят баланса по някои позиции..И какво от това, после спират..Има и няколко месеца около дивидентите..Слабо ликвидна циклична Борсичка, без интерес от чужди инвеститори..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    За съжаление в близка переспектива аз не виждам признаци за поява на големи купувачи.Фондовете бавно си увеличават експозициите, а Банките изобщо не участват..Чужди инвеститори няма, а на Никиту замисъла е още дългосрочен..За мен плато на цените, до промяна на обстоятелствата..Дългосрочно без реформи - съдебна , административна и антикорупционна може дълго време да сме в това положение..Покупки както и досега ще има около дивидентите или ИПО, каквито има малко..От време на време големите играчи могат да правят покачване от 15-20 дори 30% и пак разпродажби - за доходност..За СОФИКС 1000 се надявам -дано го достигнем в близките 2-3 години..Знам, че звучи малко тъжно, но не виждам от къде ще дойдат пари без чуждите инвеститори..
                    Ще се радвам да ме опровергаете с факти и прогнози..
                    В края на годината винаги се появяват купувачи. Къде малки, къде големи. Работата е кой ще превари да обере на ниско.

                    Коментар


                    • Надявам се да не съм...
                      Vanitas vanitatum...

                      Коментар


                      • Манчо, за съжаление си прав..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          За съжаление в близка переспектива аз не виждам признаци за поява на големи купувачи.Фондовете бавно си увеличават експозициите, а Банките изобщо не участват..Чужди инвеститори няма, а на Никиту замисъла е още дългосрочен..За мен плато на цените, до промяна на обстоятелствата..Дългосрочно без реформи - съдебна , административна и антикорупционна може дълго време да сме в това положение..Покупки както и досега ще има около дивидентите или ИПО, каквито има малко..От време на време големите играчи могат да правят покачване от 15-20 дори 30% и пак разпродажби - за доходност..За СОФИКС 1000 се надявам -дано го достигнем в близките 2-3 години..Знам, че звучи малко тъжно, но не виждам от къде ще дойдат пари без чуждите инвеститори..
                          Ще се радвам да ме опровергаете с факти и прогнози..
                          Не смея да давам прогнози, а и към момента съм по-голям песимист от теб. Това, което си написал е вярно. Липсата на реформи, най-вече съдебната система отблъсква инвеститорите и дори Ники Василев да успее да листне SOFIX ETF-a си във Франкфурт интересът ще е повече от скромен. Хората не са глупави. Наскоро гледах един репортаж за Румъния. Там социалдемократите, които управляват в момента явно се опитват да дадат "заден ход" на започнатите вече реформи в съдебната система. Това тяхно намерение е било отразено в негативен доклад от ЕК, но знаете ли кой в самата Румъния е оказал най-яростен отпор и вероятно е алармирал Брюксел? Чуждестранните инвеститори (като Рено и ОМВ например). Големите западни, чуждестранни инвеститори, които нямат интерес Румъния да се отклонява от пътя на реформите. А при нас поради липсата на такива (големи, западни) инвеститори (изключвам "Лукойл"...) просто няма такъв дебат, няма съпротива или ако има тя е от някакви "хилави" извънпарламентарни партии и движения, в резултат на което "керванът си върви, а кучетата (най-вече т.нар. "десни") си лаят...". Парламентът е "бетон" от хора и сили олицетворяващи СТАТУКВОТО, които само при споменаване на думата "реформа" получават уртикария. Така, че докато няма промени в управлението на държавата, а такива не се очертава да има, аз не очаквам промяна в инвестиционния климат на страната. Пари има и то много. Потенциал за растеж има и то голям, но няма да е в близките 2-3 години. Поне аз не очаквам. Не е препоръка за ПП на ЦК.
                          Vanitas vanitatum...

                          Коментар


                          • За съжаление в близка переспектива аз не виждам признаци за поява на големи купувачи.Фондовете бавно си увеличават експозициите, а Банките изобщо не участват..Чужди инвеститори няма, а на Никиту замисъла е още дългосрочен..За мен плато на цените, до промяна на обстоятелствата..Дългосрочно без реформи - съдебна , административна и антикорупционна може дълго време да сме в това положение..Покупки както и досега ще има около дивидентите или ИПО, каквито има малко..От време на време големите играчи могат да правят покачване от 15-20 дори 30% и пак разпродажби - за доходност..За СОФИКС 1000 се надявам -дано го достигнем в близките 2-3 години..Знам, че звучи малко тъжно, но не виждам от къде ще дойдат пари без чуждите инвеститори..
                            Ще се радвам да ме опровергаете с факти и прогнози..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Според мен, вече от софарма не зависи, дали ще се смени посоката на индекса - наблюдавйте другите в индекса,!!! Да не стане капан за бикове накрая
                              И мойто мнение е такова , пакета може да служи като начало на рязък спад ако не се купи поне на 70 % ...
                              Но ако се купи ще бъде началото на една дълга и заформена игра ,кой ,кого....
                              Защото това което се наблюдава при Фармата се наблюдава и и при останалите компании...
                              Папирите на някой компании са достигнали върха според някой Специалисти....
                              Но никой не иска да купува пакети на тези цени а иска да излезе ....
                              Така че доста продавачи са блокирани в дадени акции, като се почне от Планината., М+С ,Бреф , Фармата , БТХ , ХИМ ,ФИБ, НЕОХИМ , Албена и т.н.
                              Единстнени с еквилибристиките. продължават и Еврохолд и м. мейкъра на ФИБ и ХИМ ,холдинг Варна и т.н...

                              Коментар


                              • Никак не е нормално, но и сумата на пакета е колкото неколкомесечен реален(без пакети и врътки) оборот на борсата!

                                Коментар

                                Working...
                                X