IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ми, Фрости в случая е прав - е, може да има малко залитане вляво в края на поста си (за серГея), но като цяло разсъжданията му са на 100% верни от моята гледна точка, а и от гледна точка на ретроспекцията в поселдните 10 години. Обаче и бай Хой от неговата гледна точка си беше прав - това бяха фирми на БСП/ДПС/НДСВ и той трябваше да ги накаже, за да може после те да преминат към герП. Наказа ги и те преминаха - е, че целият народ плати, а и още плаща малоумията на Невдянков - к'во ти пука, знаеш ли, че в лидъла баннаните са на промоция, а креМвиршите са по 2 лева. Е, правят го от перушина и нокти, ама като пална барбекюто и почти на личи - я, сипи по една, че стана обедно време

    С такъв мат'риал няма как да очакваш нещо по-различно! Борса ли?

    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

      Според моето мнение, криза в България нямаше да има, ако Боко Тиквата с калинките си не се беше възцарил на власт преди 9 години. Преди да го изберат тоз убитак бизнес-средата и макро-икономическият потенциал на българската икономика бяха повече от добри - имахме сравнително бързо развиващ се капиталов пазар, България беше станала апетитно място за чуждите инвеститори, данъчната тежест и разходите за бизнес у нас бяха ниски, капиталови потоци се вливаха към страната, цените на имотите, кредитирането, лихвите по депозити и инфлацията вървяха нагоре ↑, което водеше до икономическо оживление и оптимизъм.
      Само че тъпите българи нали не щат да ги управляват комунисти и социалисти, си избраха да ги управляват едно тъпо ченге и един прост физкултурник, и двамата дърти партийни номенклатури, които бъкел не разбират от икономика и прецакаха всичко с тъпите си калинки, и с цяла поредица от антилогични икономически закони и мерки.
      По време на царуването на тоя смотаняк се повишиха само смъртността, емиграцията, данъчната тежест и фалитите на малкия и среден бизнес.

      Между другото, според мен Станишката направи много хитър ход, Като видя, че тълпата тук не го ще, просто се махна и остави българите да си трошат тиквите с Боко Тиквата.
      +1
      Или по-точно в този си продължителен вид...Светът излезаше от кризата, а ние тогава потънахме.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
        Еми аз съм си тъпичък и пиша само глупости. Не ми обръщай внимание.
        стЕгни се

        Коментар


        • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

          По-голяма глупост не бях чел отдавна.
          +1

          Коментар


          • Еми аз съм си тъпичък и пиша само глупости. Не ми обръщай внимание.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

              Според моето мнение, криза в България нямаше да има, ако Боко Тиквата с калинките си не се беше възцарил на власт преди 9 години. Преди да го изберат тоз убитак бизнес-средата и макро-икономическият потенциал на българската икономика бяха повече от добри - имахме сравнително бързо развиващ се капиталов пазар, България беше станала апетитно място за чуждите инвеститори, данъчната тежест и разходите за бизнес у нас бяха ниски, капиталови потоци се вливаха към страната, цените на имотите, кредитирането, лихвите по депозити и инфлацията вървяха нагоре ↑, което водеше до икономическо оживление и оптимизъм.
              Само че тъпите българи нали не щат да ги управляват комунисти и социалисти, си избраха да ги управлява едно тъпо ченге и един прост физкултурник, и двамата дърти партийни номенклатури, които бъкел не разбират от икономика и прецакаха всичко с тъпите си калинки, и с цяла поредица от антилогични икономически закони и мерки.
              По време на царуването на тоя смотаняк се повишиха само смъртността, емиграцията, данъчната тежест и фалитите на малкия и среден бизнес.

              Между другото, според мен Станишката направи много хитър ход, Като видя, че тълпата тук не го ще, просто се махна и остави българите да си трошат тиквите с Боко Тиквата.
              По-голяма глупост не бях чел отдавна.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Аз може ли, че храносмилам едни миди от Хепи, гарнирани със Стралджанска (Бургас63 не пия по политически причини), та мога да се изявя...

                - Асет мениджмънт фондовете правеха сериозни инвестиции в Бг, всичко се презаписваше, пенсиите пък се избиваха за дял и надуваха цените до откат всяко тримесечие - все неща, които в момента са тотален мираж

                Мога да пиша и още, но трябва да къпя децата, така че и това стига засега - 2007 и 2018 нямат нищо общо, дори тогава твурдяхме, че кризата за нас не съществува и сигурно юеше да ни подмине, ако не се беше появил БХ и Невдянков, които спряха държавни плащания на 2 млрд, изстреляха междуфирмената задлъжнялост до невиждани небеса и срутиха всичко, та още не можемд а се оправим! Ако няма много силен срив на Запад, тук чакаме следващото Ники и бавно и полеке отлепяме. Или пък не
                Според моето мнение, криза в България нямаше да има, ако Боко Тиквата с калинките си не се беше възцарил на власт преди 9 години. Преди да го изберат тоз убитак бизнес-средата и макро-икономическият потенциал на българската икономика бяха повече от добри - имахме сравнително бързо развиващ се капиталов пазар, България беше станала апетитно място за чуждите инвеститори, данъчната тежест и разходите за бизнес у нас бяха ниски, капиталови потоци се вливаха към страната, цените на имотите, кредитирането, лихвите по депозити и инфлацията вървяха нагоре ↑, което водеше до икономическо оживление и оптимизъм.
                Само че тъпите българи нали не щат да ги управляват комунисти и социалисти, си избраха да ги управляват едно тъпо ченге и един прост физкултурник, и двамата дърти партийни номенклатури, които бъкел не разбират от икономика и прецакаха всичко с тъпите си калинки, и с цяла поредица от антилогични икономически закони и мерки.
                По време на царуването на тоя смотаняк се повишиха само смъртността, емиграцията, данъчната тежест и фалитите на малкия и среден бизнес.

                Между другото, според мен Станишката направи много хитър ход, Като видя, че тълпата тук не го ще, просто се махна и остави българите да си трошат тиквите с Боко Тиквата.
                Last edited by Frosty; 05.06.2018, 12:08.
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Аз може ли, че храносмилам едни миди от Хепи, гарнирани със Стралджанска (Бургас63 не пия по политически причини), та мога да се изявя:

                  Може да ме наречете всякакъв, но между 2007 и 2018 приликите са точно 0, е, хайде от мен да мине - точно една - пазарите на Запад са на макс, никаква друга прилика няма. Ето и разликите:
                  - 2005-2007 беше пълно с ИПО-та - това Мунбатя, Корпа, Фибанкасъту, Тимимпорт, Дървените и т.н. - бизнес за милиард (не съм ги смятал точно, говоря на ангро), дори не отварям дума за Трейс, което беше записано към 1500 пъти отгоре, а за 22 милиона лева ти даваха към 300 акции (по спомен). да не говорим колко се бяха подготвили, ама не ги огря, щото кризата ни шибна жестоко
                  - сега ИПО-тата са тотален кът - едно кирливо евна агро, брефче, софарма имоти, сирмички - пари за семки. Само пилетарите са уж нещо повече, ама да ми сравнявате 100 милки 2018, когато парите са като вестници, и 2007 е малко пресилено, не мислите ли
                  - 2007 есента имаше един срив, който го направиха Алианц - думнаха едни 50 милки почти на пазар (немалка част беше договрена с фондовете предварително и не стигна до пазара, но каквото остана, беше изпълнено с пазарни поръчки). И пазарът ги пое - отнесоха 20% надолу, ама ги пое и почти въстанови в рамките на деня. Сега имаме един кирлив фондец на Никиту, дето качи пазара двойно с пари за семки. Да не говиорим за пакета в Софарма, който още си се търкаля
                  - истерията 2007 е абсолютно несравнима с нищо в момента - дори бгмамите "играеха на кобукс", сега БФБ е мръсна дума (до немалка степен и с право), а играичте са единици
                  - Асет мениджмънт фондовете правеха сериозни инвестиции в Бг, всичко се презаписваше, пенсиите пък се избиваха за дял и надуваха цените до откат всяко тримесечие - все неща, които в момента са тотален мираж

                  Мога да пиша и още, но трябва да къпя децата, така че и това стига засега - 2007 и 2018 нямат нищо общо, дори тогава твурдяхме, че кризата за нас не съществува и сигурно юеше да ни подмине, ако не се беше появил БХ и Невдянков, които спряха държавни плащания на 2 млрд, изстреляха междуфирмената задлъжнялост до невиждани небеса и срутиха всичко, та още не можемд а се оправим! Ако няма много силен срив на Запад, тук чакаме следващото Ники и бавно и полеке отлепяме. Или пък не
                  ВЕРИ НАЙС!!! много ми хареса горното! браво пич!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Не, нямам нищо, просто е въпрос на време - или Никиту ще го натиснат и ще започне да продава (те тогава ще видим кон боб яде ли), или ще се появят нови Ники-та и ще тръгнем нагоре. Лично мнение
                    Аз не виждам никаква причина фондовете да натиснат Никито да продава ! Парите, които са вложили при него са пренебрежимо малко. Така, че фондовете въобще не ги бъркат тези 30млн.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Не, нямам нищо, просто е въпрос на време - или Никиту ще го натиснат и ще започне да продава (те тогава ще видим кон боб яде ли), или ще се появят нови Ники-та и ще тръгнем нагоре. Лично мнение
                      Мда, залагаме на втория вариант

                      Коментар


                      • Груйче, ама много си прав , ама кой да е новият Ники...По скоро да не се появи новият Божков или Банев..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                          Това как точно го виждаш? Имаш ли конкретни очаквания или инфо по въпроса?
                          Не, нямам нищо, просто е въпрос на време - или Никиту ще го натиснат и ще започне да продава (те тогава ще видим кон боб яде ли), или ще се появят нови Ники-та и ще тръгнем нагоре. Лично мнение
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            ... тук чакаме следващото Ники и ....
                            Това как точно го виждаш? Имаш ли конкретни очаквания или инфо по въпроса?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Аз може ли, че храносмилам едни миди от Хепи, гарнирани със Стралджанска (Бургас63 не пия по политически причини), та мога да се изявя:

                              Може да ме наречете всякакъв, но между 2007 и 2018 приликите са точно 0, е, хайде от мен да мине - точно една - пазарите на Запад са на макс, никаква друга прилика няма. Ето и разликите:
                              - 2005-2007 беше пълно с ИПО-та - това Мунбатя, Корпа, Фибанкасъту, Тимимпорт, Дървените и т.н. - бизнес за милиард (не съм ги смятал точно, говоря на ангро), дори не отварям дума за Трейс, което беше записано към 1500 пъти отгоре, а за 22 милиона лева ти даваха към 300 акции (по спомен). да не говорим колко се бяха подготвили, ама не ги огря, щото кризата ни шибна жестоко
                              - сега ИПО-тата са тотален кът - едно кирливо евна агро, брефче, софарма имоти, сирмички - пари за семки. Само пилетарите са уж нещо повече, ама да ми сравнявате 100 милки 2018, когато парите са като вестници, и 2007 е малко пресилено, не мислите ли
                              - 2007 есента имаше един срив, който го направиха Алианц - думнаха едни 50 милки почти на пазар (немалка част беше договрена с фондовете предварително и не стигна до пазара, но каквото остана, беше изпълнено с пазарни поръчки). И пазарът ги пое - отнесоха 20% надолу, ама ги пое и почти въстанови в рамките на деня. Сега имаме един кирлив фондец на Никиту, дето качи пазара двойно с пари за семки. Да не говиорим за пакета в Софарма, който още си се търкаля
                              - истерията 2007 е абсолютно несравнима с нищо в момента - дори бгмамите "играеха на кобукс", сега БФБ е мръсна дума (до немалка степен и с право), а играичте са единици
                              - Асет мениджмънт фондовете правеха сериозни инвестиции в Бг, всичко се презаписваше, пенсиите пък се избиваха за дял и надуваха цените до откат всяко тримесечие - все неща, които в момента са тотален мираж

                              Мога да пиша и още, но трябва да къпя децата, така че и това стига засега - 2007 и 2018 нямат нищо общо, дори тогава твурдяхме, че кризата за нас не съществува и сигурно юеше да ни подмине, ако не се беше появил БХ и Невдянков, които спряха държавни плащания на 2 млрд, изстреляха междуфирмената задлъжнялост до невиждани небеса и срутиха всичко, та още не можемд а се оправим! Ако няма много силен срив на Запад, тук чакаме следващото Ники и бавно и полеке отлепяме. Или пък не

                              E тва ЛитератУрно произведение ми огре хоризонто!
                              (Ако пък се сещаш, що въпрос ми иде от как си се заприхласвал по разни ми "рекламни притурки", де не одят ич, на пич кат тебе по сергии да дреме) ;- АМА НЕЙСЕ , да си разваляме убавата вечер!
                              Сполай Ти!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                                Благодаря за отговора!Ценя мнението на "преживелите" 2007година съфорумци и е напълно възможно да се получи някаква прилика с това време.Още един въпрос -тогава когато се случиха тези увеличения и нужди на мажовците от пари ,основният индекс беше ли вече върнал 10-15 процента или дори и след тях продължи възхода си?Възможно ли е да има още път нагоре до повратният момент?
                                Аз може ли, че храносмилам едни миди от Хепи, гарнирани със Стралджанска (Бургас63 не пия по политически причини), та мога да се изявя:

                                Може да ме наречете всякакъв, но между 2007 и 2018 приликите са точно 0, е, хайде от мен да мине - точно една - пазарите на Запад са на макс, никаква друга прилика няма. Ето и разликите:
                                - 2005-2007 беше пълно с ИПО-та - това Мунбатя, Корпа, Фибанкасъту, Тимимпорт, Дървените и т.н. - бизнес за милиард (не съм ги смятал точно, говоря на ангро), дори не отварям дума за Трейс, което беше записано към 1500 пъти отгоре, а за 22 милиона лева ти даваха към 300 акции (по спомен). да не говорим колко се бяха подготвили, ама не ги огря, щото кризата ни шибна жестоко
                                - сега ИПО-тата са тотален кът - едно кирливо евна агро, брефче, софарма имоти, сирмички - пари за семки. Само пилетарите са уж нещо повече, ама да ми сравнявате 100 милки 2018, когато парите са като вестници, и 2007 е малко пресилено, не мислите ли
                                - 2007 есента имаше един срив, който го направиха Алианц - думнаха едни 50 милки почти на пазар (немалка част беше договрена с фондовете предварително и не стигна до пазара, но каквото остана, беше изпълнено с пазарни поръчки). И пазарът ги пое - отнесоха 20% надолу, ама ги пое и почти въстанови в рамките на деня. Сега имаме един кирлив фондец на Никиту, дето качи пазара двойно с пари за семки. Да не говиорим за пакета в Софарма, който още си се търкаля
                                - истерията 2007 е абсолютно несравнима с нищо в момента - дори бгмамите "играеха на кобукс", сега БФБ е мръсна дума (до немалка степен и с право), а играичте са единици
                                - Асет мениджмънт фондовете правеха сериозни инвестиции в Бг, всичко се презаписваше, пенсиите пък се избиваха за дял и надуваха цените до откат всяко тримесечие - все неща, които в момента са тотален мираж

                                Мога да пиша и още, но трябва да къпя децата, така че и това стига засега - 2007 и 2018 нямат нищо общо, дори тогава твурдяхме, че кризата за нас не съществува и сигурно юеше да ни подмине, ако не се беше появил БХ и Невдянков, които спряха държавни плащания на 2 млрд, изстреляха междуфирмената задлъжнялост до невиждани небеса и срутиха всичко, та още не можемд а се оправим! Ако няма много силен срив на Запад, тук чакаме следващото Ники и бавно и полеке отлепяме. Или пък не
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X