IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Българките са последни по продължителност на живот в ЕС


    https://pazardjik.marica.bg/bylgarki...le-154149.html

    СЛАВА НА БХ, ШИШИ И ЧЕРЕШОВИ..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

      А за Албена не знам какво чак толкова очакваш да се промени. Стойността на печалбата дето ползвам е трейлинг и хваща 2017Q3. Тя ще отпадне при следащия отчет, а ще влезе 2018Q3. Може да има ръст на печалбата, ама не виждам как ще бъде някаква драстична разликата спремо миналата година.
      imah предвид, че и нейната капитализация спадна от 62 на 50 а й трябваха около 11 мил печалба за достигне бреф в таблицата (сметки по спомен). Вярно че имаха по-големи загуби, но нали течаха някакви сливания и си мислех, че също може да са някакви еднократни ефекти (за които спомена че има при адсиците, оттам и се сетих за албена..) Не я следя откакто текат сливанията (не помня и дали вече е минало едногоодишен отчет от цялото мероприятие, но помня, че обикновено сев подреждаше по средата на таблицата) Допускам, че не е невъзможно и да навакса с тези 11-12 мил. печалба и да подобри класирането

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

        Какви са очакванията ви за Неохима,предполагате спад в EV или покачване на знаменателя EBITDA ?
        За Неохим имахме предвид, че може да отидат в групата на символична или отрицателна ст-ст на ЕБИТДА на трейлинг база след някое тримесечие.

        Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        ++
        а и албена може да ги изпревари до след един месец (q3)
        А за Албена не знам какво чак толкова очакваш да се промени. Стойността на печалбата дето ползвам е трейлинг и хваща 2017Q3. Тя ще отпадне при следащия отчет, а ще влезе 2018Q3. Може да има ръст на печалбата, ама не виждам как ще бъде някаква драстична разликата спремо миналата година.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
          Нещо такова трябва да бъде класацията по P/E, макар и да не намирам особен смисъл от нея.
          ....

          Бреф и Атера е доста относително там, заради преоценки разни.
          ++
          а и албена може да ги изпревари до след един месец (q3)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

            а каква е класацията на компаниите от Софикс например при съотношението текуща цена към печалбата?
            Нещо такова трябва да бъде класацията по P/E, макар и да не намирам особен смисъл от нея. Малко трябваше да си поиграя че доста от дружествата не ги гледам.
            2018-Q2 P/E
            ALB 118.26
            HVAR 67.86
            ATERA 28.97*
            BREF 20.01*
            CENHL 17.89
            SFARM 16.42
            EUBG 15.85
            MONBAT 15.62
            IHLBL 11.14
            SKK 9.85
            TRACE 7.96
            CHIM 6.09
            CCB 6.01
            FIB 4.47
            DOVUHL x
            Бреф и Атера е доста относително там, заради преоценки разни.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

              Така си е, margen.
              На трейлинг база ситуацията често е такава, затова е важно и очаквания за бъдещето да имаш. А с твоите очаквания конкретно за Неохим съм склонен да се съглася.



              Често се пишат статии и класират по P/E, може би точно като контрапункт на това започнах да публикувам класация по EV/EBITDA. За 15 компании бързо ще се направи табличка за P/E, макар че не мисля че е толова показателна, а и значително по-лесно манипулируема.
              Какви са очакванията ви за Неохима,предполагате спад в EV или покачване на знаменателя EBITDA ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                Така си е, margen.
                На трейлинг база ситуацията често е такава, затова е важно и очаквания за бъдещето да имаш. А с твоите очаквания конкретно за Неохим съм склонен да се съглася.



                Често се пишат статии и класират по P/E, може би точно като контрапункт на това започнах да публикувам класация по EV/EBITDA. За 15 компании бързо ще се направи табличка за P/E, макар че не мисля че е толова показателна, а и значително по-лесно манипулируема.
                И при мен таблицата на трейлинг почти съвпада с онази с бъдещите очаквания. Забелязах също че сфарм е по-напред от мсцх хес монбат алум и т.н. машиностроителни, както споменах по-долу ...
                Обаче за по-консервативно отчитане в ев/ебитда набутвам целия дълг. (то е все едно като се спазва класирането за всичките в една таблица)
                (е разликата е средната величина, но поредността е почти същата. ))) Още като въвеждах данните ми направи впечатление класацията на бордчето ))) обяснението за мен беше че с най-голяма тежест в случая влияеше ниската капитализация (нямам от него, само ми направи впечатление, но и това нищо не значи, а и както марген посочи, някои като неохим са способни на флуктуации)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                  Как бързо се променят нещата при някои. Неохим беше на обратната страна на класацията само преди 1-2 тримесечия. След още едно-две може и да е сред тези със символична или отрицателна...
                  Така си е, margen.
                  На трейлинг база ситуацията често е такава, затова е важно и очаквания за бъдещето да имаш. А с твоите очаквания конкретно за Неохим съм склонен да се съглася.

                  Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                  а каква е класацията на компаниите от Софикс например при съотношението текуща цена към печалбата?
                  Често се пишат статии и класират по P/E, може би точно като контрапункт на това започнах да публикувам класация по EV/EBITDA. За 15 компании бързо ще се направи табличка за P/E, макар че не мисля че е толова показателна, а и значително по-лесно манипулируема.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                    EV/EBITDA
                    Как бързо се променят нещата при някои. Неохим беше на обратната страна на класацията само преди 1-2 тримесечия. След още едно-две може и да е сред тези със символична или отрицателна...
                    Мненията ми не са препоръка за търговия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                      Не съм пускал класацията по EV/EBITDA след неконсолидираните/консолидирани отчети за Q2.
                      а каква е класацията на компаниите от Софикс например при съотношението текуща цена към печалбата?
                      НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                      Коментар


                      • Не съм пускал класацията по EV/EBITDA след неконсолидираните/консолидирани отчети за Q2. Отново разбира се с всички условности относно съпоставянето на дружества от различни отрасли и т.н. и т.н. Няма ги компаниите, които са със символична или отрицателна EBITDA на трейлинг база. Голяма е концентрацията около 10, но има немалко възможности и на нива под 6. Без препоръки както винаги.

                        2018-Q2 EV/EBITDA'
                        SFTRD 23.40
                        PETHL 16.81
                        NEOH 14.90
                        LACH 14.20
                        ELHIM 13.22
                        ALB 11.64
                        HES 10.92
                        ODES 10.92
                        ALUM 10.84
                        MONBAT 10.67
                        GAZ 10.66
                        ROZA 10.23
                        0SP 10.21
                        MCH 10.19
                        SFARM 10.17
                        FZLES 10.04
                        ZLP 9.95
                        A4L 9.86
                        AGR 9.27
                        EMKA 8.21
                        AROMA 6.97
                        SKK 6.04
                        LOMSKO 5.97
                        IHLBL 5.56
                        SVIL 5.44
                        TRACE 5.39
                        BOARD 5.31
                        3CZ 5.28
                        HIDPN 4.56
                        GAGBT 2.52
                        Average 9.65
                        Median 10.10

                        Коментар


                        • Много се отдалечавате от темата!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                            Аз лично не знам за какво ги коментираме пенсиите, след като демографския срив си предопределя да няма. По добре говорете за стимулите за раждаемост и чужденци ....гледате проблема от грешната страна...
                            ++
                            Mного е верно това.
                            А там нещата са дори още по зле, доста.
                            Поне да копираме добрите примери из Европа, като Полша например, ама не.
                            БГ политкликата от всички цветове третира най добрите деца в държавата като бреме (за разлика от суперценното ромосеме).

                            И за това е прав Груйчев...

                            А в същото време децата на такива като мен - "богаташи", хем не получават деЦки, щото, видите ли, държавата ги наказва заради "богатите" им родители, осигуряващи се на максимума, хем нямат и социални критерии да ги приемат на детска градина, а държавата купони за частни градини не дава и т.н.

                            Коментар


                            • Спирам да пиша по темата с пенсиите и други подобни, тъй като не е съвсем по темата с оптимизма и няма смисъл да я разводнявам излишно. Всеки сам си е решил какво и как да прави - да, осигуряващите се на минимума са тарикати и реално са на далавера, за разлика от разни баламурници като мен, осигуряващи се на максимума - това е безспорен факт, тъй като ще получат повече пари за всеки внесен лев от мен. Отделно ще получат и същото здравеопазване и образование, както и същото администратовно обслужване като мен, нищо че внасят 5 пъти по-малко осигуровки и сигурно 10 пъти по-малко данъци - демокрация в най-чист вид

                              Аз обаче имам моралното право да "громя" подобни дис селски тарикатлъци - не че ще накривя шапката на някого де, но поне това право ми остана Разбира се, те са си прави, а понеже са мнозинство, системата работи изцяло в тяхна полза. Веселото в случая е, че в икономически форум аз мисля и действа нерационално и икономически необосновано. Та в този ред на мисли най-икономически издържаното поведение имат тъмнозелениет, които не дават нищо на държавата, а получават почти всичко наготово, което е супер и вярвам, че ако си изберем мангуст за премиер, ще цъфнем и ще вържем - пример маляката-мангуст Ципурко и сродните му малякомангали в последните 200 години - цоцане и рев му е майката

                              И за финал, за да оспамя съвсем темата като за последно - Преци, от мен добра дума за Малякия и още повече за маляшкото море не си чул и няма и да чуеш! Тези, както и шибаните шумадийци, ги мразя до дъното на душата си, защото винаги са ни били в гръб и са ламтяли за нашето, а когато са можели да ни ударят, са ни удряли до крак и до край, за разлика от нашите баламурници, които им спасиха цяла северна малякия с милиардите, дето ги изсипахме там за почивки по време на кризата им. И продължаваме...
                              Колкото до сърбежите - случайно имам съсед сърбеж - почти националист, но не съвсем шовинист. Дори и той под сурдинка признава, че там е кочина, сравнено с у нас, и са бедни на нашия фон Това на фона на брътвежи, че Сердика били СерБика някога си и било изконен серБски град Та да не си мразим чааааак толкова "кочината", поне в нашата част на балканите сме по-добре от почти всички или сме на равна нога с тях. А най-доброто предстои - аз все пак оставам оптимист
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                                Прецаканото, по ми е интересно е къде се правят по 20К на месец, заплата?
                                По корабите (1механик) например

                                Коментар

                                Working...
                                X