IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

    Здравко, за тези 10 години голям % от участниците тук са направили 4, та и 5 цифрени доходности, вярвам в това! Аз например съм тук от 7 години, влезнах при над 400, минах през дъното от 270 ли беше и към днешна дата сметките ми показват положителна доходност от над 160%. Това при безоброзни грешки и при положение, че като влизах нямах абсолютно никакъв хал-хабер от акции. Много се надявам и следващите 10 години да са такива и да постигна такава доходност. Ако това стане, ще се пиша за себе си професионалист и нямам абсолютно нищо против да се случи така, даже ми е нещо като мечта/ цел. Когато влизах си казвах, че ако успея с пасивност да си докарвам 1 пенсия, ще бъда много щастлив. Това вече е факт, но вече искам да изкарвам пасивно /само от дивиденти/ поне толкова, колкото да ми стигат да поддържам сегашния си стандарт.
    Това число 160, за да стане в проценти, може би трябва да разделиш на 100?

    Коментар


    • борисоф донякъде е във фаза късен "Жан Виденов" - конфликт с президента, размито мнозинство в НС,един куп обръчи (Жан имаше Орион,който беше разпознаваем и имаше съпротива срещу него),разрушена откъм институции държава и огромна нищета особено извън София!

      Разликата е,че сега ги няма скокливците на костоф и алтернатива на селяндура липсва,а той и единствено на това разчита!

      А изцепката на Порожанов за хляба е 1:1 с онази на Шиваров (земеделския министър на Жан),който също призоваваше хлебарите да продават без печалба !
      Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        https://nova.bg/news/view/2018/09/19...B%D0%B1%D0%B0/

        Порожанов: Преговаряме с големи търговски вериги да продават хляб без печалба



        Разбират я икономиката другарите комунисти от ГЕРБ..
        Те са БИВШИ бре,бивши комунисти

        Коментар


        • За тук е ..Вдъхва голям оптимизъм..

          Коментар


          • Кире, това е за друг раздел! Пробвай на куриози или бисери

            Коментар


            • https://nova.bg/news/view/2018/09/19...B%D0%B1%D0%B0/

              Порожанов: Преговаряме с големи търговски вериги да продават хляб без печалба



              Разбират я икономиката другарите комунисти от ГЕРБ..
              Last edited by Kiro; 19.09.2018, 11:52.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                Като проценти печалби и доходности разбрахме ! А като развитие на борсата какво ще кажеш, обороти, емитенти, участници на борсата ? За мен това по скоро е големия проблем на борсата ни ! Да си чул чужд инвеститор да е дошъл да инвестира ? Лошото е, че и нищо не се прави по въпроса нещата да се променят ! Но пък и нещата са комплексни. Няма как да очакваме развитие и подобрение на борсата при неработещи институции и съдебна система.
                С последното изречение съм 100% съгласен.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Здравко, за тези 10 години голям % от участниците тук са направили 4, та и 5 цифрени доходности, вярвам в това! Аз например съм тук от 7 години, влезнах при над 400, минах през дъното от 270 ли беше и към днешна дата сметките ми показват положителна доходност от над 160%. Това при безоброзни грешки и при положение, че като влизах нямах абсолютно никакъв хал-хабер от акции. Много се надявам и следващите 10 години да са такива и да постигна такава доходност. Ако това стане, ще се пиша за себе си професионалист и нямам абсолютно нищо против да се случи така, даже ми е нещо като мечта/ цел. Когато влизах си казвах, че ако успея с пасивност да си докарвам 1 пенсия, ще бъда много щастлив. Това вече е факт, но вече искам да изкарвам пасивно /само от дивиденти/ поне толкова, колкото да ми стигат да поддържам сегашния си стандарт.
                  Като проценти печалби и доходности разбрахме ! А като развитие на борсата какво ще кажеш, обороти, емитенти, участници на борсата ? За мен това по скоро е големия проблем на борсата ни ! Да си чул чужд инвеститор да е дошъл да инвестира ? Лошото е, че и нищо не се прави по въпроса нещата да се променят ! Но пък и нещата са комплексни. Няма как да очакваме развитие и подобрение на борсата при неработещи институции и съдебна система.

                  Коментар


                  • Герберчета, и тогава имаше като Вас членове на БКП нали вождовете Ви са от тази партия на сладки служби..И тогава имаше министри със РАБФАК и деца на ЦК на БКП министри и сега има нали..Лошото е, че тогава нямаше кражби за милиони и милиарди..Ама сегашните комунисти го усвоиха и това..Медиите са същите пак комунистически и послушни..Сега сме по- добре - престижно 111 място по свобода на медиите..Сега е по- добре най- бедни и корумпирани сме в ЕС..Иначе пак имате комунистически вожд и все него избирате..На конгресите няма други кандидати освен него за вожд на БКП- ГЕРБ..Сега е много по- добре и щастливо- има ровещи по кофите щастливци и то българи..Да се чуди човек какъв напредък постигнаха комунистите и децата им само за 28г.. Комунистите намериха своята ниша и не спират краденето, лъжите и корупцията..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                      Здравко, за тези 10 години голям % от участниците тук са направили 4, та и 5 цифрени доходности, вярвам в това! Аз например съм тук от 7 години, влезнах при над 400, минах през дъното от 270 ли беше и към днешна дата сметките ми показват положителна доходност от над 160%. Това при безоброзни грешки и при положение, че като влизах нямах абсолютно никакъв хал-хабер от акции. Много се надявам и следващите 10 години да са такива и да постигна такава доходност. Ако това стане, ще се пиша за себе си професионалист и нямам абсолютно нищо против да се случи така, даже ми е нещо като мечта/ цел. Когато влизах си казвах, че ако успея с пасивност да си докарвам 1 пенсия, ще бъда много щастлив. Това вече е факт, но вече искам да изкарвам пасивно /само от дивиденти/ поне толкова, колкото да ми стигат да поддържам сегашния си стандарт.
                      Интересувам се от БФБ от 2012-та и от тогава насам се съмнявам да има много хора на минус въпреки всички негативни събития в България и най вече КТБ. Предполагам има немалко участници с големи печалби та за този период определено БФБ е добро място за инвестиция въпреки ниската ликвидност.

                      Проблемът на много от старите играчи е че все връщат лентата на 2007-2008 но същият балон трудно се надува на следващ цикъл а обикновено трябва време и силен фундамент да се достигне предният връх. В момента всеки говори за криза в развиващите се пазари и търговски войни и е нормално пазарът да е по предпазлив.





                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                        Корекцията може да тип консолидация и да се точи във времето десетилетия или столетия. И вътре да има големи бичи и мечи пазари. Годините на растеж срещу стагнация или свиване на Българската икономика за 30 години са приблизително равни, без да включваме следващия мечи цикъл който не се знае колко ще е тежък .Отделно демографията е брутална. и няма изгледи да обърне.Възхода на популизма с комбинация с рекордни глобални дългове предвещава не само икономически колапс.
                        Благодаря за отговора, но така и не разбрах кога хората са били по-богати?
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          През 89г. хората бяха пълни с надежда за хубав живот..Бяха отворили границите и първите заминаха на запад и в Канада..Що се отнася за щастието сега то е много повече..Можеш да търкаш билетчетата на ВБ и ШИШИ всеки ден, можеш да взимаш много бързи кредити със 120% лихва, можеш да емигрираш както направиха 2 милиона българи, защото им омръзна прекрасният живот тук..Могат и да ти вземат апартамента съдии изпълнители, а тогава не можеше..Даже не можеше тогава да си купуваш качествена храна като сега пълна с нитрати и ета..Сега щастието е по- голямо , сега и управляващите комунисти са много по-лъжливи и крадливи..
                          Кире, давай им кредити на 110%, ето ти ниша .
                          Кире, кандидатирай се и дай алтернатива за управление.
                          Кире, на теб като не ти върнат парите, които си дал назаем, не викай съдия изпълнител, а ги преглътни.
                          Кире, започни да произвеждаш качествена храна, ето ти втора ниша.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Мислиш ли, че през 1989 г. хората са живели по-богато от днес?
                            Корекцията може да тип консолидация и да се точи във времето десетилетия или столетия. И вътре да има големи бичи и мечи пазари. Годините на растеж срещу стагнация или свиване на Българската икономика за 30 години са приблизително равни, без да включваме следващия мечи цикъл който не се знае колко ще е тежък .Отделно демографията е брутална. и няма изгледи да обърне.Възхода на популизма с комбинация с рекордни глобални дългове предвещава не само икономически колапс.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              През 89г. хората бяха пълни с надежда за хубав живот..Бяха отворили границите и първите заминаха на запад и в Канада..Що се отнася за щастието сега то е много повече..Можеш да търкаш билетчетата на ВБ и ШИШИ всеки ден, можеш да взимаш много бързи кредити със 120% лихва, можеш да емигрираш както направиха 2 милиона българи, защото им омръзна прекрасният живот тук..Могат и да ти вземат апартамента съдии изпълнители, а тогава не можеше..Даже не можеше тогава да си купуваш качествена храна като сега пълна с нитрати и ета..Сега щастието е по- голямо , сега и управляващите комунисти са много по-лъжливи и крадливи..
                              Най-вече можеше свободно да изразяваш мнението си, да сменяш работата си, да ядеш банани, да пътуваш свободно, да си купиш нова кола след 30 г. , да развиваш собствен бизнес и най-вече: да получаваш точно толкова колкото и другия до теб, независимо колко пъти по-прост и некадърен си от него... ех, какви хубави времена!

                              Коментар


                              • През 89г. хората бяха пълни с надежда за хубав живот..Бяха отворили границите и първите заминаха на запад и в Канада..Що се отнася за щастието сега то е много повече..Можеш да търкаш билетчетата на ВБ и ШИШИ всеки ден, можеш да взимаш много бързи кредити със 120% лихва, можеш да емигрираш както направиха 2 милиона българи, защото им омръзна прекрасният живот тук..Могат и да ти вземат апартамента съдии изпълнители, а тогава не можеше..Даже не можеше тогава да си купуваш качествена храна като сега пълна с нитрати и ета..Сега щастието е по- голямо , сега и управляващите комунисти са много по-лъжливи и крадливи..

                                Коментар

                                Working...
                                X