IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
    На месечна е най-смислено, но пак дава прекалено ранни сигнали, при нас мечите пазари са доста по-продължителни та на 3месечна би било още по-добре, но за БФБ просто е нелогично да се ползват индикатори с цел регресия към средна стойност.
    Подкрепям, Месечна е най-добре. При дввойни дъна и дивергенции, - ако се ползва "стандартна индикация". Време на корекции - по-вероятни кратни на 6, ( с подимпулси вариаращи 2-4, според мен). А и "Дау" и сие също е фактор за корекции, - всички си го знаят вече))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

      Хахахахахахахахахахахаха!!!
      Ще ти махам от совалката, докато въртиш геврека и дишаш прахоляците из прерията.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
        Бруталното рали тепърва предстои.
        Хахахахахахахахахахахаха!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
          На месечна е най-смислено, но пак дава прекалено ранни сигнали, при нас мечите пазари са доста по-продължителни та на 3месечна би било още по-добре, но за БФБ просто е нелогично да се ползват индикатори с цел регресия към средна стойност.
          Ами аз ползвам и друг индикатор наречен gut feeling и в момента смятам, че СОФИКС е близо до дъното. Няма как да го уцеля с точност разбира се. 31-ви януари ще е важна дата...

          Коментар


          • На месечна е най-смислено, но пак дава прекалено ранни сигнали, при нас мечите пазари са доста по-продължителни та на 3месечна би било още по-добре, но за БФБ просто е нелогично да се ползват индикатори с цел регресия към средна стойност.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

              Абсурд.
              Предните дъна добре ги е хванал като е паднал под 10 RSI(14) на месечна: https://imgur.com/a/5gOJRBz

              Върховете също ги е хванал като се е изстрелял над 90.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                RSI също мисля има смисъл за индекс като Софикс.
                Абсурд.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение

                  във всяка графика на инфосток - когато се зададе период 3 години или повече(над ~20 месеца ако се посочва От/До Дата ръчно), се променя автоматично базовата стойност от дневна на седмична, а при/над 6-7 годишен период - и на месечна...

                  Съответно индикаторите МА200 и МА50 и техните пресичания в техническия анализ се коментират изключително на дневна база, и като такива дават сигналите си със закъснение 1-2-3 месеца, средна от 50те последни стойности обхваща 50 работни дни, два месеца и половина;

                  а средна от 50те седмици са вече година закъснение - и съответно са безполезни като анализ, след година всеки по борсите е разбрал че вятъра се е обърнал и индексите са с по -15 или -20 % .... а като гледам седмичните средни това се ползват в (позитивистките) материали на Инфостока

                  при седмична графика (като база) МА40 (40 седмици* 5 р.д ) би давала стойности близки до МА200-дневна (условно щото се губи информация - първо се осреднява до седмична стойност, после до МА);
                  най корекно е в използвания софтуер за анализ да може да се задава и периода, и базата (като в Метатрейдъра, StockCharts, TradingView и подобни), естествено при дълъг период и ниска база това ще произведе много стойности и ще претовари графиката ....затова предполагам Инфостока си го променя автоматично


                  пс.според мен МА200/50 дневна е възможно най консервативния показател
                  (спрямо другите в ТА - RSI,MACD, Momentum , etc плеяда недостижими за БГ Обемите),
                  МА обобщава най много данни и има смисъл на дори за индекс като Софикс с нисък обем и сменящ се състав, ...а именно за отделна компания не е приложим - където има цели дни без сделки и много по явни фактори за манипулация
                  RSI също мисля има смисъл за индекс като Софикс.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение

                    във всяка графика на инфосток - когато се зададе период 3 години или повече(над ~20 месеца ако се посочва От/До Дата ръчно), се променя автоматично базовата стойност от дневна на седмична,
                    Благодаря, Longin!
                    Точен и изчерпателен си като (почти) швейцарски цасовник. Почти викам, защото в имената ви има известно сходство, а не пълно съвпадение.

                    За мен беше информативно и полезно.
                    Как да извъртим нещата, че да обадим и на Минчев

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                      Допълнително въвеждате и наблюдения и разсъждения във връзка със седмични пълзящи средни величини. В коя точно графика на инфосток са представени седмични?
                      във всяка графика на инфосток - когато се зададе период 3 години или повече(над ~20 месеца ако се посочва От/До Дата ръчно), се променя автоматично базовата стойност от дневна на седмична, а при/над 6-7 годишен период - и на месечна...

                      Съответно индикаторите МА200 и МА50 и техните пресичания в техническия анализ се коментират изключително на дневна база, и като такива дават сигналите си със закъснение 1-2-3 месеца, средна от 50те последни стойности обхваща 50 работни дни, два месеца и половина;

                      а средна от 50те седмици са вече година закъснение - и съответно са безполезни като анализ, след година всеки по борсите е разбрал че вятъра се е обърнал и индексите са с по -15 или -20 % .... а като гледам седмичните средни това се ползват в (позитивистките) материали на Инфостока

                      при седмична графика (като база) МА40 (40 седмици* 5 р.д ) би давала стойности близки до МА200-дневна (условно щото се губи информация - първо се осреднява до седмична стойност, после до МА);
                      най корекно е в използвания софтуер за анализ да може да се задава и периода, и базата (като в Метатрейдъра, StockCharts, TradingView и подобни), естествено при дълъг период и ниска база това ще произведе много стойности и ще претовари графиката ....затова предполагам Инфостока си го променя автоматично


                      пс.според мен МА200/50 дневна е възможно най консервативния показател
                      (спрямо другите в ТА - RSI,MACD, Momentum , etc плеяда недостижими за БГ Обемите),
                      МА обобщава най много данни и има смисъл на дори за индекс като Софикс с нисък обем и сменящ се състав, ...а именно за отделна компания не е приложим - където има цели дни без сделки и много по явни фактори за манипулация
                      Last edited by Longin; 15.01.2019, 15:50.
                      "the trend is your friend until the end..."

                      Коментар


                      • Абсолутно съм Добронамерен пък и моят опит на бфб от 1998 г ми показва това

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                          Или изказаното мнение че на БФБ препоръките на индикаторите да се приемат обратно ....
                          Именно! Аз не посмях да го кажа директно
                          Казваш го в един символичен и шеговито шаржиран маниер и при това, надявам се, си напълно добронамерен.

                          Аз също се опитвам да го играя добронамерен, но понеже тръгнах по пътя на формално логически анализ на съжденията и препоръките на човек, който видимо има самочувствие и претенции да познава темата, се усещам едва ли принудително провокиран да продължа с реториката.

                          Ако изходим от налагащото се твърдение, че на БСЕ нещата стоят по обратния на общоприетото начин, то може ли да се изведе твърдение, че БСЕ не е точно фондова борса в общоприетия смисъл на думата?!

                          Коментар


                          • Или изказаното мнение че на БФБ препоръките на индикаторите да се приемат обратно ....

                            Коментар


                            • Цитираният Investing.bg за Софикс-а: Technical Summary

                              Moving Averages Strong Sell Strong Sell Neutral
                              Technical Indicators Strong Sell Sell Strong Sell
                              Summary Strong Sell Strong Sell Sell
                              Май тук трябва да кажа - не е препоръка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                                Аз не бих правил ТА на Софикс поради простата причина, че на всеки 6 месеца се сменят компаниите в него. По-добре прави ТА на определена акция, която те интересува. Малко повече смисъл виждам.
                                Аз също не правя ТА на Софикс и имам същото мнение като теб.
                                Ще отида още по далеч и ще си призная, че познанията ми за ТА въобще са скромни и нямам никакви претенции.
                                Основно ги ползвам за да тествам изказаните мнения на хора със самочувствие, без в това да влагам и грам ирониья.
                                Гледам графики, ползвам здравия си разум и доколкото знам нещо констатирам, че е прегледно и полезно.

                                Формално-логическият извод след прочитане на поредната статия на Минчев ме сепна.
                                Продължавам да си стоя в сепнато състояние

                                Коментар

                                Working...
                                X