IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Деливъриджът в частният сектор наистина е брутален, което може да е за добро или за лошо. Ако обърнем тази тенденция растежът ще е върху много здрави основи и с огромен потенциал, ако продължим да изнасяме капитал ще я караме както досега още 3-4 години, а след това ще замръзнем, защото с 40-50% по-високи разходи за труд и слабо вътрешно потребление няма да имаме никакви конкурентни предимства.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
      Графиките за растежа са представени манипулативно по вертикалата мащаба за Унгария е от 1 до 10 за България е 3 до 4 и изглежда все едно има някакъв срив на растежа . А има леко забавяне от 4 на 3 . Всъщност много по -голямо забавяне има в примерно Германия Отделно мащаба при индексите също не представен коректно, Унгарския индекс все едно никога не спадал и не го е ловила глобалната икономическа криза от 2008.

      Last edited by Todor Sabev; 01.02.2019, 13:07.

      Коментар


      • Никога хората не са живели по-добре и не са били по-недоволни. ..

        Опаа да не сме на СЪБРАНИЕ НА ГЕРБ..

        Доволни са хората как да не са доволни..Затова избягаха 2 милиона..Как да не живеят добре със заплати от 250 евро и пенсии от 100 евро..Стабилна държава първи сме по бедност и корупция в ЕС..Цъфтяща демография и Борса ОТРАЖЕНИЕ НА ОГРОМНИТЕ ВСЕ ПО НАМАЛЯЩИ ЧУЖДИ ИНВЕСТИЦИИ..

        Коментар


        • Понеже веднага се намери някой от Групата Сила да философства за Магарето на Настрадин Ходжа...
          Та какво стана с Доверие на 2 лв , нали голема перспектива ..
          Да попитам що нема търговия с ФИБ днес нали голема печалба или точните хора си продадоха част от тапетите ...
          С хиката що става там голема олелия а днес много спокойно.....и не само днес...
          ХИМ позициите в края на месеца се разпориха а днес нема...
          Понеже участвах в някой като Инвестор , холдинг Варна и х.Света София и др. мога да ви кажа кой посредник купуваше там...само един...
          Което предполага преоценки за края на месеца...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
            Четири пъти скок на борсата в Будапеща спрямо 2009г а ние още умуваме дали е паднало достатъчно.
            Десет напълно загубени години.
            Ами погледни Италия Гърция Испания сравнявай с нас и тогава пиши!

            Коментар


            • Frosty, сега сравни и бюджетните дефицити на двете държави. Единствената причина за по-ниският растеж в България е излишно консервативната бюджетна политика. Все едно управляват Германия и планират за 30 години напред. Ама не сме Германия. Твърде рано беше за излишъци. Можеха да се налеят в инфраструктурата на северна България. Хемус можеше вече да е готов. Но спекуланта е интересно същество. Той иска едновременно да има изпреварващ растеж и девливъридж. Иска когато частният сектор си прави деливъриджа държавата също да го прави, но вместо да се получи депресия очаква изпреварващ ръст, но както и да е. Деливъриджа в България свърши. От нетен дълг на икономиката в размер на 59 процента от БВП през 2009 г. сега имаме нетни вземания от 6 процента. Това е колосален деливъридж, който не вярвам да е постигнат от друга страна в света за периода. Аз съм потресен, че изобщо е възможно това да се случи без икономика да влезе в депресия. Наистина никога в историята си българската икономика не е била в по-добро състояние. Никога хората не са живели по-добре и не са били по-недоволни. Предполагам сега политическите тролове ще ме оплюят, но аз съм свикнал с тях. Айде лека и доходна. Аз продължавам да се питам дали не е време за алчност. Успех в търговията, на тези които търгуват. На тези които хейтят им пожелавам приятно писане.

              Коментар


              • Винаги съм се чудил на късата памет на участващите на БФБ....
                Да не използвам другата дума за малоумието им......
                Първо две години чакаха Софикс на 1000 пункта и после се набиха на върха на основните позиции да го чакат , после една година чакаха годо да се появи и като не го дочакаха продадоха на ниски нива и сега с останалия кеш се чудят как да избият загубите си ...
                И достатъчно е да им подадат морковче некой играчори и те кълват и кълват ли....и то в най големите шитове и то на върха ...

                Като Доверие и и една банка с насоки в боровец ,гледам в хиката също го изиграха по този начин , хим играчите и Капачките и не само там .....
                Като стадо е борсата по покупки.....
                Некой командва по некой позиции ,после се купува масово и некой накрая излиза на върха ....
                Сега ще стоят там и ще се чудят какво да правят и тамън ще продадат и ще им пуснат нова муха...
                Кеша не само пари но и изгаря в новобранеца на 12 години на борсата ...НалЕ...
                Що не вземето го харижете на телефонните измамници или на билетчетата на Шиши...там поне става бързо и не хабите нерви....

                Коментар


                • Четири пъти скок на борсата в Будапеща спрямо 2009г а ние още умуваме дали е паднало достатъчно.
                  Десет напълно загубени години.

                  Коментар


                  • Попаднах на интересна статия:
                    https://bgnews.host/novini/orban-kam...t_1515808.html
                    Орбан към посланика на САЩ: Унгария няма да танцува на музиката на САЩ

                    И едно сравнение:




                    ---------


                    Last edited by Frosty; 01.02.2019, 18:05.
                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • Не скача ли сега после няма да има накъде да пада и мъка .Кой ще иска да се хване на още 5 г стагнация?
                      Last edited by Grosss; 01.02.2019, 11:14.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                        В момента според мен са подценени около 30% от ликвидните компании, докато не станат 50% ще съм на мнение, че цените си отговарят на фундамента. Не броя холдингите и банките, там цените се движат изцяло от настроения/и в двете посоки/, а не от фундамент.
                        Когато станат 50% ще започне световната криза и тогава още 5 г ще стържем някакво си набедено дъно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

                          А,според теб тези цени,отговарят ли на този фундамент?Не е е ли малко нисък настоящият фундамента?
                          В момента според мен са подценени около 30% от ликвидните компании, докато не станат 50% ще съм на мнение, че цените си отговарят на фундамента. Не броя холдингите и банките, там цените се движат изцяло от настроения/и в двете посоки/, а не от фундамент.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                            SP500 проби нагоре 2700
                            А пък златото опря 1327 долара.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Дали не е време за алчност? Въпроса от миналата седмица продължава да е актуален. Както винаги ясният отговор се получава само след време и тогава няма никаква стойност. Та време ли е за алчност?
                              Досега чета постове, които са основно в смисъл "еее, отчетите не са точно очакваните, но щото еди-какво си, и е временно, но иначе са добре и трябва да тръгнем нагоре".

                              Коментар


                              • SP500 проби нагоре 2700

                                Коментар

                                Working...
                                X