IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нямам никакъв проблем пазара да падне. Даже ще се радвам да имам възможност да купувам пак евтино. Беше чудесно когато Софикс беше на 300-400. Купуваш си качествени дружества с дивидентна доходност от 5-10%. За жалост не вярвам скоро да видим тези нива. Ще се разчита на капиталови печалби в средносрочен план. Прогнозиращите апокалипсиса повтарят едно и също години наред и после като неминуемо криза дойде се бият в гърдите как били предрекли правилно. Но тези хора имат два проблема. Първо изпускат възходящия тренд, гледат го отстрани и пропускат печалби. Второ, като кризата дойде, нямат топки да натиснат копчето и да започнат да купуват. Иначе бих наместил още някой лев от имотната сделка, която направих наскоро за 1500 евро квадрата, и то в район пълен с "хъхряци", както им вика един колега

    Коментар


    • Монти, обикновенно очакванията ни се различават доста. Преди няколко дни си мислех, че е време да се поспрем малко за около месец и после пак нагоре. Анкетите на Бигбеар сочеха доста по-голям оптимизъм от моя, почти нерационален. Има някаква неяснота около изборите и таман да се разреши и то дошли отчетите. Защо да не изчакаме още седмица две и да ги видим. Та точно тогава ти прогнозира обратна на моята схема. Очакваше ръст до края на май и после спад. Понеже аз бях за тегав април и много добра година след май се бях успокоил. Сега сменяш тактиката и идваш на моята схема от преди седмица. Обаче ти липсва каквато и да било обосновка. Бъркаш желаното с действителността. Човек като те чете стига до идеята, че сякаш и този път няма да има сериозна корекция, макар че за първи път от месеци имаше някаква възможност. В общи линии ако декларираш че си се разпродал ще се успокоя. Като написа преди няколко дни че си накупил акции за 15 бона и ми се изправи косата. Забелязал съм те колко добре се справяш в рейндж с малки обеми. Но изтърваш тренда. Когато излезе от рейндж и влезе във възходящ тренд продаваш и изтърваш движението нагоре. Когато тренда свърши влизаш и ако пазара се счупи стискаш здраво по пътя надолу. Та съдейки по писанията ти от последните два дни плахите възможности за лека корекция вероятно няма да се развият. Ще изчакаме и ще видим какво ще стане. Много ми е интетесно дали вербалните ти усилия да счупиш сентимента ще дадат резултат. В общи линии с Киро полагате старание. От една срана сте вие и вероятно намалял кеш в ритейла. От друга страна са входящите парични потоци в ДФ инвестиращи в България и дивидентите след юни месец. Та в общи линии за мен за да расте борсата е необходимо да има две неща. Това е кеш и желание за покупки. Гледам мача с интерес. Успешна търговия. Да не забравя да кажа, че имам акции търгуващи се на БФБ.

      Коментар


      • Животът поскъпва не на шега от 1 април...

        Нещата
        стават все по лоши по лошо....
        сега минах да заредя на Лукоил , ами масовия бензин е вече 2,28-2,30 а в четвъртък зареждах на 2,1 лв а барела е само 50 долара а ако стане 140 що правиме с газта , топлата вода ,студената вода ,електричеството , парното ,хляба и хранителните продукти......
        така че как беше един щатски президент беше казал ..
        Икономиката глупако, икономиката.....
        за борсата тя работи месеци напред....
        Гледам много харесвате писанията на Баларев ,Пенко , спящия бик ,джони ,иван 2015 ,всички станаха супер инвеститори че харесват герб и ми опонирали агресивно и са си направили фен групичка която да се подкрепя ....А форума трябваше да бъде реалистичен и да мисли инвеститорски и спекулантски......

        само че при ГЕРБ са всичките тези престъпници който трябва да се осъдят от Христо Иванов....
        И тогава ще тръгнем....
        Аз съм лесен , тези който поверват на баларев и сие те да му мислят, но те нямат акции....
        не е препоръка..
        Поздрави!
        Няма да ви преча да купувате повече акции докато не продам мойте....
        ЪП 1000 ....
        Last edited by Монти; 01.04.2017, 16:24.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

          Портфейчето си е лично моя работа какво е. Ще се лиша от ценните ти съвети. А и колкото пъти да повтаряш как съм пълнил на Софикс 640 няма да го превърне в истина. Ама ти, защото си закоравял комунист, имаш опит от главатарите ти, също комунисти, че като повториш нещо сто пъти, то става истина Един човек, който имах честта да го познавам, макар и бегло, казваше: „Да спориш с комунист, с прост човек и с влюбен, е все едно да се опитваш да носиш вода с решето“ - Радой Ралин. Ти покриваш поне две от описанията в цитата Успех ти желая в инвестирането. Спирам да ти отговарям, ще се вслушам в съвета на поета
          Е разбрахме се....
          Така е всеки път ..
          ни акции ,ни пари ,но език като градински маркуч....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

            Пускай портфелчето ти и в проценти като изражение....
            Не ми обяснявай повече....
            Портфейчето си е лично моя работа какво е. Ще се лиша от ценните ти съвети. А и колкото пъти да повтаряш как съм пълнил на Софикс 640 няма да го превърне в истина. Ама ти, защото си закоравял комунист, имаш опит от главатарите ти, също комунисти, че като повториш нещо сто пъти, то става истина Един човек, който имах честта да го познавам, макар и бегло, казваше: „Да спориш с комунист, с прост човек и с влюбен, е все едно да се опитваш да носиш вода с решето“ - Радой Ралин. Ти покриваш поне две от описанията в цитата Успех ти желая в инвестирането. Спирам да ти отговарям, ще се вслушам в съвета на поета

            Коментар


            • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

              Все едно да спориш с радиото. Ти му казваш и му обясняваш черно на бяло как нищо не разбира и къде бърка, он като латерна повтаря едно и също.
              Пускай портфелчето ти и в проценти като изражение....
              Не ми обяснявай повече....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Искам да ви предупредя да не влизате в конфронтации - гледам че мудерацията доста изтрити мнения е отчела днес. Да караме Со кротце со благо както е известна старата реплика))))
                Лошото е че обикновено като плановете на биковете не излизат търсят врага с партиен билет.....
                Ако не бях прав, ама никои нормален спекулант щеше да ми обърне внимание а , а те даже и бележки си водят по портфеила ми , казаното по постове , по години , понеже не могат да надмогнат големите продаващи акули те търсят някои форумец предупреждаващ за бъдещите проблеми да излеят злобата си и агресията към него вместо към голямата акула....
                .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  Остави ме мен и водата която требва да пия,гледам да е шотланска и то от такива като теб борсови специалисти ,.гледай ти да не прекалиш със студената гола вода ,да не настинеш ....
                  Тия който продадоха през последния месец не мислят да влезат скоро на БФБ без да видят причини за това и днес доста се продаде...
                  Що не вземеш да си пуснеш портфелчето ще интересно да го сравним след годинка....
                  Мойто е вече 50% пак в западни акции а беше стигнало 30% ...........
                  Сега можеш да пишеш каквото си искаш ....не каза какво си купил преди 2 г. на софикс индекса 640
                  И какво казваш за Екуитито и Флотито....нещо като Фалитито ли е .....
                  Само за протокола през февруари 2014 г водих същите разговори с Батя ,хайрсъза и т.н При хим 1,90 лв е след това видехме с прогноза 1,6 а видяхме и 1,05 лв
                  Хайрсъза ги редише същите тогава питай го за/хим.прив. и хим обикн./ ....дане си негов ник...
                  Та чакам портфеила да те Успокоя ....



                  Все едно да спориш с радиото. Ти му казваш и му обясняваш черно на бяло как нищо не разбира и къде бърка, он като латерна повтаря едно и също.

                  Коментар


                  • Искам да ви предупредя да не влизате в конфронтации - гледам че мудерацията доста изтрити мнения е отчела днес. Да караме Со кротце со благо както е известна старата реплика))))
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Преци, хареса ли ти как Меца тупаше по някои позиции последните дни?
                      Да, харвесва ми баба меца. Не е оново гризли от 2007, дива и злобна, безобразно зла. Тази е блага и благоприлична)))) Но като видях атерската тема най-ми хареса, че и от най-хард-феновете някои са започнали да поотрезвяват.))))
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
                        Монтииии, Монти, още много вода трябва да изпиеш. Какво ще стане като ЕЦБ започне да вдига лихвите? Ще започнат инвеститорите да бягат от екуити? В учебниците не можеш да намериш правилната формула за инвестиране. Като започнат да се вдигат лихвите, това значи, че дцк и корп. облигации ще започнат да падат. Инвеститорите къде ще си държат парите? Кеш? Остави Монти с портфейла си от 5к. Докато тече процеса на вдигане екуитито няма да пада. Справка - Сащ. И не ми разправяй за флоутъри, защото такива няма по пазара. Не коментирай теми, по които си нямаш и понятие, моля ти се. Фикст инкъм инструментите не са за лаици като теб.
                        Остави ме мен и водата която требва да пия,гледам да е шотланска и то от такива като теб борсови специалисти ,.гледай ти да не прекалиш със студената гола вода ,да не настинеш ....
                        Тия който продадоха през последния месец не мислят да влезат скоро на БФБ без да видят причини за това и днес доста се продаде...
                        Що не вземеш да си пуснеш портфелчето ще интересно да го сравним след годинка....
                        Мойто е вече 50% пак в западни акции а беше стигнало 30% ...........
                        Сега можеш да пишеш каквото си искаш ....не каза какво си купил преди 2 г. на софикс индекса 640
                        И какво казваш за Екуитито и Флотито....нещо като Фалитито ли е .....
                        Само за протокола през февруари 2014 г водих същите разговори с Батя ,хайрсъза и т.н При хим 1,90 лв е след това видехме с прогноза 1,6 а видяхме и 1,05 лв
                        Хайрсъза ги редише същите тогава питай го за/хим.прив. и хим обикн./ ....дане си негов ник...
                        Та чакам портфеила да те Успокоя ....




                        Коментар


                        • Тук кво е станало я виж кво прави испанската меца ABG.P -78.18%
                          Е тва е падане
                          http://subefotos.com/ver/?291878fbab...eo.png#codigos

                          Коментар


                          • Преци, хареса ли ти как Меца тупаше по някои позиции последните дни?
                            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                            Коментар


                            • Какво ли би казал в края на деня Софиск!?! Предлагам да е нещо такова "Баба меца днес ни погали нежно с белите ръкавици по умните бичи кратуни")))))
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Съни ,
                                Не е мрачно ,даже е оптимистично...
                                Давам си срок от 60 дни да продам това което имам на БФБ.....
                                ЕЦБ ще спре стимулите и вдигне лихвите с едно действие ,когато види че нещата са необратими....
                                Тръмп ще почне търговска война с Китай и ЕС....
                                Западните индекси търсят причина за спад.....
                                На БФБ цените в момента са високи за повечето ПФ..
                                На маркета излезнаха и то слабо Бъдеще и ЦКБ останалите ги няма.
                                Пак повтарям -Може да има договорка на Софикс фонда и основните ПФ, без пф на ХИМ , за координиране на маркета....
                                ДФ преоценяваха но на горните нива...
                                Знаеш че през май обикновено почва корекция когато има ръст....още от 2004 ..
                                Така че биковете не могат да съществуват на нашата борса повече от година без външни стимули....
                                Така че Василев е в положението на Амро фонда през лятото на 2007 г....или ще има кеш или няма...
                                Поздрави!
                                Гледам има много репа.....вече и в какво ли не и в какви ли не дивотии....
                                Днес се дадоха хиляди лева за дивидент в Златен леФ ,ама какво стана миналата година , ами когато това се повтори.....ама без ралито тази година....
                                Тези който излезнаха не знаят къде да влезат.....
                                Цените са им скъпи по думите на брокер в Елана.....
                                Е това е според мен оптимизма че имаме поне 2 месеца да излезем а не като през 2009....
                                Не е препоръка...
                                Брех ти в голям филм се вкара че си и вярваш най вероятно ако беше спечелила обаче Курнелия щеше голям оптимизъм да те гони
                                Монти, икономиката се развива много силно в Европа и България, евтина пара МНОГО, популистите са натикани в ъгъла, за търговска война не си мисли че е толкова просто да се случи а и се видя как спряха ТрЪмП за здравната реформа Не се подвеждай заради партийни пристрастия да не гледаш големият мач от трибуната с хейтърите.

                                Коментар

                                Working...
                                X